Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 28 από 28
  1. 11-08-15 12:36 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ελα περιμενουμε, δωσε πραμα στο λαο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-08-15 10:39 #17
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Mερικές ακόμα φωτογραφίες από την φωτογράφηση της Ρίτσας Αλογδιανάκη, στο γυμναστήριο L.A. Fitness , στην Λεωφόρο Ηρακλείου 404 (Nέο Ηράκλειο)
    Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον ιδιοκτήτη Γιώργο Ξηρό, για την παραχώρηση του γυμναστηρίου για τις ανάγκες της φωτογράφησης.
    Όλο το concept της φωτογράφησης, στο Multimedia-Gallery του Bodybuilding.gr











    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-08-15 22:24 #18
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Σε πολύ καλη φόρμα η Ρίτσα και εντυπωσιακή όπως πάντα
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-08-15 22:08 #19
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Με αφορμή την φωτογραφήση που έκανε το Bodybuilding.gr στην Ρίτσα Αλογδιανάκη τον Αύγουστο , μας έδωσε μια μίνι συνέντευξη-παρουσίαση, προκειμένου να την γνωρίσουμε καλύτερα.




    Ρίτσα πως ξεκινήσες την ενασχόληση σου με το bodybuilding; Ποσα χρόνια γυμνάζεσαι;

    Ξεκίνησα σαν αθλήτρια του στίβου στο άλμα εις μήκος.
    Όπως γνωρίζετε σε όλα τα αθλήματα χρησιμοποιούν μηχανήματα ενδυνάμωσης.
    Η ενασχόλησή μου με τα βάρη άλλαξε το σώμα μου και κάπως έτσι ξεκίνησα την ενασχόλησή μου με το σιδερένιο άθλημα. Ασχολούμαι με το Bodybuilding τα τελευταία 18 χρόνια.


    Ποιος ήταν ο πρώτος σου αγώνας;

    Ο πρώτος αγώνας ήταν το 1997 στο Miss Μακεδονία.
    Ήταν πολύ ευχάριστη εμπειρία και έτσι συνέχισα δυναμικά με όρεξη και ζήλο για τους επόμενους αγώνες.






    Ποια είναι η εβδομαδιαια σου ρουτινα στην προπονηση;

    Συνήθως γυμνάζω ένα σημείο την ημέρα και κάνω αεροβική στο τέλος της προπόνησης. Σε περίοδο αγώνων κάνω 2 σημεία την ημέρα.
    Δευτέρα πλάτη, Τρίτη ώμους, Τετάρτη πόδια, Πέμπτη χέρια, Παρασκευή στήθος και τέλος 45 λεπτά αερόβια.



    Ποσο ευκολο είναι για σενα να συνδυασεις δουλεια,προσωπικες υποχρεωσεις και αθλητικες επιδόσεις;
    Είμαι πολύ τυχερή γιατί μπόρεσα να κάνω επάγγελμα το χόμπι μου, με σωστή οργάνωση και προγραμματισμό μπορείς να τα συνδυάσεις όλα, αρκεί να υπάρχει αγάπη για αυτό που κάνεις.

    τι σου αρεσει να κανεις τον ελευθερο σου χρόνο;Εχεις καποια αλλα χόμπυ;

    Δυστυχώς ο ελεύθερός μου χρόνος είναι πολύ περιορισμένος.
    Γενικά μου αρέσει να ταξιδεύω πολύ, όποτε βρίσκω χρόνο μου αρέσει να προγραμματίζω το επόμενό μου ταξίδι σε διάφορους προορισμούς. Επίσης μου αρέσει πολύ ο χορός με μία ιδιαίτερη αγάπη στο Latin.


    Ποιες αθλήτριες του εξωτερικού σου αρέσουν ;;

    Μου αρέσουν πάρα πολλές αθλήτριες αλλά ξεχωρίζω τις εξής δύο: Larissa Reis και Ζsusanna Τoldi γιατί συνδυάζουν άψογα την θηλυκότητα με το Bodybuilding.




    Δωσε μας 3 συμβουλές- tips για τις γυναίκες που ασχολούνται με την γυμναστική με βάρη.

    Δεν υπάρχουν μυστικά, τα tips που μπορώ να δώσω είναι αυτά που γνωρίζουν όλοι όσοι βρίσκονται στο χώρο.
    -σωστή και ισορροπημένη διατροφή
    -τακτική προπόνηση
    -υπομονή και επιμονή.

    Yπάρχουν άτομα που σε έχουν βοηθήσει ή θα ήθελες να ευχαριστήσεις;;;


    Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον χορηγό μου, τον κο Σπύρο Μαραγκάκη, γιατί χωρίς την βοήθεια των X-TREME STORES θα ήταν ελλιπής η προετοιμασία μου και είναι τιμή μου που ανήκω στην οικογένεια της X-TREME STORES team.
    Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω τον φίλο μου Σταύρο Τριουλίδη για τις προπονητικές συμβουλές, οι οποίες με βοήθησαν να έχω το αποτέλεσμα στους αγώνες τους Μαΐου στην IFBB.
    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Αλέκο Σιατραβάνη που με στηρίζει όλα αυτά τα χρόνια και είναι δίπλα μου στα επαγγελματικά μου βήματα.
    Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά εσάς, το Bodybuilding.gr,για την άψογη συνεργασία μας, την φωτογράφηση και την συνέντευξη που κάναμε.
    Ρίτσα Αλογδιανάκη



    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-08-15 12:54 #20
    Προεπιλογή
    Η Ρίτσα είναι μία αθλήτρια που και στο off season παρέμενε εντυπωσιακή.
    Δεν έχουμε μιλήσει ακόμα για τα μελλοντικά της σχέδια, όμως έχει πολλά
    ακόμα να προσφέρει στο άθλημα.
    Και για την ιστορία: Ψάχνοντας στο αρχείο του ΑΘΛΗΤΗ, βρήκα στο περιοδικό
    Bodybuilding & Fitness No7, Ιούλιος 2002, ένα πρόγραμμα γυμναστικής από την Ρίτσα.

    Όνομα: ritsa-1.jpg Εμφανίσεις: 843 Μέγεθος: 163,2 KB

    Όνομα: ritsa-2.jpg Εμφανίσεις: 840 Μέγεθος: 182,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-08-15 13:28 #21
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Δυνατή αθλήτρια,τη θυμάμαι στα ξεκινήματα μου,οταν την ειχα πετύχει στο γυμναστήριο του Α.Σιατραβάνη,που νομιζω εργαζόταν κιολας εκει,κ μου ειχε κάνει τρομερη εντύπωση το σώμα της ,καθως ηταν η πρώτη νομιζω αθλήτρια bodybuilding που εβλεπα απο κοντα.

    Πλέον,την Ρίτσα την πετυχαίνω στο γυμναστήριο κ τυχαίνει αρκετές φορες να κάνουμε παράλληλα προπονηση,
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-09-15 08:40 #22
    Προεπιλογή
    "Δεν υπάρχουν μυστικά, τα tips που μπορώ να δώσω είναι αυτά που γνωρίζουν όλοι όσοι βρίσκονται στο χώρο.
    -σωστή και ισορροπημένη διατροφή
    -τακτική προπόνηση
    -υπομονή και επιμονή.
    "

    Απλά και ωραια!
    Στοχοι:
    Να ακολουθω τη διατροφη καθε μερα.
    Να γυμναζομαι καθε μερα.
    Αν κραταω τους καθημερινους απλους στοχους, θα πετυχω και τους πιο δυσκολους!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-03-16 23:34 #23
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Σταθερή αξία η Ρίτσα , προετοιμάζεται για το 29ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΙFBB

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-04-16 23:39 #24
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Ανεβάζει στροφές η Ρίτσα για το Κύπελλο Κρήτης και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα!





    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-04-16 01:49 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Επειδη τη Ρίτσα την ξερω απο το ξεκίνημα της απο τον πρώτο αγώνα , την χρυσή εποχή στο ξεκίνημα των κατηγοριών που αναδεικνύουν το γυμνασμένο γυναικείο σώμα με θηλυκότητα , εχω να πω οτι παντα ήταν πολυ καλή και απο την αρχή φάνηκε το ταλέντο της , αλλα και η δουλειά και πειθαρχία που έδειξε γι αυτο κ ήταν παντα μέχρι και σημερα σταθερή αξία στο χώρο και ευχομαι να έχει καλή επιτυχία όπου κι αν συμμετέχει !!
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-05-16 10:47 #26
    Προεπιλογή
    Τα παρακάτω αφιέρωμα της Ρίτσας, στην επανέκδοση του περιοδικού Bodybuilding & Fitness
    τεύχος Νο18 - Μάιος 2016, προαναγγέλλει την συμμετοχή της στους αγώνες της ΕΟΣΔ.

    Ο ΑΘΛΗΤΗΣ της εύχεται καλή επιτυχία!

    Από το blog.athlitis.gr

    Όνομα: ritsa.jpg Εμφανίσεις: 403 Μέγεθος: 137,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-05-16 10:51 #27
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η Ρίτσα είναι από τις αθλήτριες που όσο περνάνε τα χρόνια ομορφαίνει. Είναι εντυπωσιακή αθλήτρια και φυσικά μετράει πολλά χρόνια στο άθλημα!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-01-22 16:08 #28
    Το avatar του χρήστη Johnnie77

    Εγγραφή
    14-01-2022
    Περ.
    Lamia Greece
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Καταπληκτική αθλήτρια η Ρίτσα,απ' τα πιο καλοσχηματισμένα και γραμμωμένα γυναικεία κορμιά
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12