Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 10-09-12 16:44 #1
    Προεπιλογή Μετατροπη διατροφης συντηρησης σε γεμισματος
    Καλησπέρα παιδιά ,γιώργος 26 χρονών 74/75 κιλά 1,78 ύψος 9% λίπος
    έχω ξεκινήσει τελευταία 5 προπονήσεις τη βδομάδα κανονικά (10 μέρες μή φανταστείτε), παρόλα αυτά όλα αυτά τα χρόνια πάντα είχα μια μικρομεσαία δραστηριότητα μεσοβδόμαδα όσον αφορά την άθληση. το θέμα είναι ότι θέλω να βάλω κιλά να φτάσω 79-81 κιλά αλλά η ζυγαριά κατα τη διάρκεια του καλοκαιριού έπεσε και συνεχίζει να πέφτει "επικίνδυνα" (82 κιλά 14% λίπος τον περασμένο απρίλη).
    θα ήθελα να μου κάνετε προσθήκες/βελτιώσεις στη διατροφή μου ώστε τα κιλά να αρχίσουν να παίρνουν την πάνω βόλτα , επειδή εκτώς των άλλων είμαι κ βαρυκόκαλος
    έχουμε και λέμε:
    1ο γεύμα νερό + hydrowhey platinum (30gr πρωτείνη +13 gr bcaa)

    2ο (μετά από 1 ώρα) 80γρ βρώμη , 1 ολόκληρο αυγό , 2 ασπράδια (μεσαιου μεγεθους), 250ml (περιπου) γάλα χαμηλων λιπαρών, 10 αμυγδαλα, αποξηραμένα φρούτα και 50γρ περίπου φυστικοβούτηρο



    στις 2 ώρες προπόνηση για 1 ώρα (1 σημείο τη μέρα κανω)

    μεταπροπονητικό 1+1/2 σκουπ hydrowhey platinum +1 μπανανα +2 κουταλιες σούπας μέλι

    3ο γεύμα 140 κοτόπουλο φιλέτο ή 100γρ ψαρονέφρι +200γρ καστανο ρύζι ή πατάτα βραστή+ λιγες πιπεριες κόκκινες, μελιτζανες, κρεμμυδι , κολοκυθάκι (στο φούρνο) + 1 πρασινη σαλατα συνήθως μπρόκολο και μαρούλι

    4ο το ίδιο με 3ο - 2-3 φορες τη βδομάδα ψάρι σαρδέλες ή σολωμό

    5ο πριν τον ύπνο 1 γιαούρτι 1% και 10 αμύγδαλα μεγάλα - περιμένω καμια ωρίτσα να "κάτσει" και την πέφτω


    παιδιά βοήθεια γιατι η ζυγαρια όλο και πέφτει αντι να ανεβαίνει


    edit: 2 καφέδες την ημέρα και κάπνισμα το οποίο είναι σε διαδικασία κοψίματος - το παραθέτω γιατι ξέρω ότι είναι metabolism boosters
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos1986 : 10-09-12 στις 16:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-09-12 22:09 #2
    Προεπιλογή
    ε αυξησε την ποσοτητα ρε φιλε στα ιδια γευματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-09-12 22:59 #3
    Προεπιλογή
    Ε ναι.... Τόσο τρώω εγω που είμαι γυναίκα... Τρως πολυ λίγο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-09-12 00:48 #4
    Προεπιλογή
    ναι αλλα απο οσο ξερω σε ενα γευμα συνήθως παραπάνω απο 30γρ πρωτεινης πχ δεν μπορουν να αφομοιωθουν? διορθώστε με αν κάνω κάτι λάθος.

    δλδ να το παω 220γρ λευκό κρέας και 300γρ μαυρο ρυζι/πατατα κτλ? να πεταξω και τπτ αμυγδαλα κ καρυδια μέσα να ανεβάσω καμιά θερμίδα απο εκει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-09-12 09:59 #5
    Το avatar του χρήστη morgoth

    Εγγραφή
    31-01-2012
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    βρες ποσα γρ πρωτεινη θες. ξεκινα με 1,5Χσωματικο βαρος. Υπολογισε τις θερμιδες που δινουν αυτες. Τις υπολοιπες θερμιδες θα τις παρεις απο υδατανθρακα και καλα λιπη ετσι ωστε να χεις περισσευμα θερμιδων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-09-12 11:09 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgos1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα απο οσο ξερω σε ενα γευμα συνήθως παραπάνω απο 30γρ πρωτεινης πχ δεν μπορουν να αφομοιωθουν? διορθώστε με αν κάνω κάτι λάθος.

    δλδ να το παω 220γρ λευκό κρέας και 300γρ μαυρο ρυζι/πατατα κτλ? να πεταξω και τπτ αμυγδαλα κ καρυδια μέσα να ανεβάσω καμιά θερμίδα απο εκει?
    ραδιο αρβυλα ειναι αυτο, οπως και πολλα αλλα...
    ποια αλλα?
    το μεταπροπονητικο ροφημα και το αναβολικο παραθυρο της μιας ωρας...
    Βroscience και αυτο...

    Ναι καπως ετσι, αυξησε την ποσοτητα ( ΣΤΑ ΣΤΕΡΕΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ) και μετα απο κανα 2 εβδομαδες ζυγισου και δες τι γινετε...
    Αν χανεις παλι, βαλε παραπανω...
    Αν βαζεις, εισαι οκ...
    Αν εισαι σταθερος, βαλε λιγο ακομα...
    Καπως ετσι...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 11-09-12 στις 11:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-09-12 23:18 #7
    Προεπιλογή
    οκ παιδια ευχαριστω!

    να ρωτησω και κατι ακομα , τις πρωτεινες απο τον υδατανθρακα και πηγες λιπαρων δεν τις υπολογιζουμε παρα μονο απο ζωικες/γαλακτοκομικες πηγες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-09-12 02:48 #8
    Το avatar του χρήστη kokolakis

    Εγγραφή
    08-05-2012
    Περ.
    Κρήτη
    Μηνύματα
    1.443
    Προεπιλογή
    απο παντου τις μετρας
    The best education in the world
    is watching the Masters at work...!!


    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα....!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-09-12 15:41 #9
    Προεπιλογή
    Προσωπικά θα πρότεινα να αυξήσεις τα αυγά, μπορείς να φας και περισσότερα ολόκληρα δεν επηρεάζουν τη χοληστερίνη απ'ότι διαβάζω. Επιπλέον αύξησε κοτόπουλο και ψάρι στα 200 gr αν μπορείς και πρόσθεσε φρούτα, χωρίς συμπλήρωμα βιταμίνης στα 5/μέρα, με συμπλήρωμα στα 3/μέρα.
    Απάντηση με παράθεση