Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 16-09-12 18:18 #16

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτό το θέμα το έχεις τσεκαρει σε κανενα γιατρό;
    Αν είναι έτσι όπως τα λες καλά θα ήταν να πας σε έναν παθολόγο για αρχή, να του πεις το πρόβλημα σου και ανάλογα θα σε κατευθύνει τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις, για να τσεκάρεις μήπως υπάρχει κάτι οργανικό και δε βάζεις κιλά!
    les e? tha paw !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-09-12 18:26 #17

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πινε θερμιδες πολυ απλα..παιρνε γαλα παιρνε και σκονη φρουτοκρεμα και δωσε πονο.μετα τη γυμναστικουλα σ χτυπα πρωτεινουλα(δεν εννοω μονο σε σκονη) και χτυπα κ ενα βαζο γλυκοζη(το βρισκεις στο σουπερμαρκετ) με 3-4 φετες ψωμι κ μαρμελαδα. τι διαολο.δε παιζει να καις πανω απο 6000 θερμιδες τη μερα και αν βαλουμε κ τα υπολοιπα μεσα π λες οτι τρως καθε μερα.ε κατι θα βαλεις.μεχρι κ ο κολλητος μ π ειναι 1,93 με 59 κιλα(ηταν μαλλον) ετσι εφτασε τα 65 κιλα και τουλαχιστον δε τα χασε εμεινε εκει.θελει μασα. οσο για το 5-6 σετ σε καθε ασκηση και αυτα τα 9-10 που διαολο τα δες?εκτος αν κανεις 2 ασκησεις ξερω γω πχ german volume training γιατι αν κανεις πχ 4 ασκησεις.με 6 σετ και 8 επαναληψεις. πας στα 24 σετ των 8.δεν τα λες λιγα για αρχαριο κιολας
    φιλε μου ο αριθμος ειναι πολυ καλος...εχω ενεργεια..εχω δυναμη..ειμαι γυμνασμενος σφηχτος και σε αριστη φυσικη κατασταση...βαραω 150 κοιλιακους την ημερα...100 μπροστα και απο 25 πλαγια..η πεινα μου ειναι ενα πραγματικα περιεργο πραγμα..μπορω να κατεβασω πολυ πραμα..κατεβαζω πολυ πραγμα και συνεχεια..ολη την ημερα..αλλα που ειναι τα κιλα οεο? θα παω σε γιατρο μηπως παιζει τπτ αλλο..αυτο για τη φρουτοκρεμα ισχυει/ δλδ να βαραω πραγμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-09-12 18:47 #18
    Προεπιλογή
    μπορω να κατεβασω πολυ πραμα..κατεβαζω πολυ πραγμα και συνεχεια..ολη την ημερα..αλλα που ειναι τα κιλα οεο?
    Φίλε μου και εγω όντας 1.96 όταν αρχισα το ΒΒ στην ηλικία των 16ετών δεν έβαζα ούτε εγω κιλά, αλλα ήμουν σίγουρος και δήλωνα ότι ετρωγα τον άμπακα.Τελικά αποδείχτηκε οτι αυτα που ετρωγα ηταν (άδεια) για τον στόχο μου να βάλω κιλά.Ημουν σίγουρος όμως!!Το να τρως πολυ το βραδυ δεν θα κάνει κάποια διαφορά.Αν θα μπορούσες να κάνεις ενα ποστ με αυτά που τρώς απο την ωρα που ξυπνάς ίσως βρεθει μια λύση και δεν εχεις κάποιο άλλο πρόβλημα.Πχ εγω αυτην την περιοδο ειμαι στις 5000θερμιδες και κανα δυο βδομαδες δεν εχει ανεβει η ζυγαρια.
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-09-12 23:52 #19

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shazam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου και εγω όντας 1.96 όταν αρχισα το ΒΒ στην ηλικία των 16ετών δεν έβαζα ούτε εγω κιλά, αλλα ήμουν σίγουρος και δήλωνα ότι ετρωγα τον άμπακα.Τελικά αποδείχτηκε οτι αυτα που ετρωγα ηταν (άδεια) για τον στόχο μου να βάλω κιλά.Ημουν σίγουρος όμως!!Το να τρως πολυ το βραδυ δεν θα κάνει κάποια διαφορά.Αν θα μπορούσες να κάνεις ενα ποστ με αυτά που τρώς απο την ωρα που ξυπνάς ίσως βρεθει μια λύση και δεν εχεις κάποιο άλλο πρόβλημα.Πχ εγω αυτην την περιοδο ειμαι στις 5000θερμιδες και κανα δυο βδομαδες δεν εχει ανεβει η ζυγαρια.

    δωσε μου ενα 10λεπτο..θα το ανεβασω εδω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-09-12 00:03 #20

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    ξυπνημα περιπου 10 με 11 το πρωι..δυο τοστ με ζαμπον-κασερι και μαγιονεζα, ενα ποτηρι χυμο(οτιδηποτε χυμος και να ειναι), ενα ποτηρι νερο, φρουτο και καποιες φορες ενα πιατο κορν φλεικς με γαλα

    στις 12.30 περιπου λιγο παγωτο η γλυκο (οχι κουταλιου) κορμο κεικ κτλ..οτι υπαρχει τελος παντων


    στις 2 με 3 μεσημεριανο...ενα με δυο πιατα φαγητο (συνηθως 2) π.χ κοφτα μακαρονια με κρες..πατατες στον φουρνο με κρεασ..κοτοπουλο με ρυζι..γεμιστα..φασολαδα κτλ, ενα ποτηρι χυμο η αναψηκτικο και ενα ποτηρι νερο...αν δεν υπαρχειχυμος-αναψηκτικο 2 ποτηρια νερο...1 φετα ψωμι και φετα με λαδακι και μπουκοβο συν λιγη ντοματοσαλατα με ξυδι και ρηγανη (αν υπαρχει) περιπου μια ντοματα μεγαλη ..
    αμεσως μετα γλυκακι..το οτιδηποτε υπαρχει..αν δεν υπαρχει κανα 4-5 σοκολατακια

    κατα τις 6 ενα χοτ ντογκ με μουσταρδα κετσαπ και μπουκοβο (σιγουρο)


    9 με 10 βραδυνο τα ιδια με το μεσημεριανο + μια φετα ψωμι ακομα


    12 με 1 ξηρους καρπουσ γλυκο σοπκολατακια κανα τοστ η ενα πιατο κορν φλεικς η ενα πιατο φαγητο αλλα σκετο χωρις τιποτα αλλο...

    επισης τρελενομαι για τα τηγανητα...οταν υπαρχουν τιγανητα (πατατες ,σνιτσελ ,πιτες ,κεφτεδακια) τρωω μεχρι αηδιας


    λοιπον??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-09-12 01:24 #21
    Προεπιλογή
    Το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να αρχισεις να μετρας θερμιδες. Ειναι θεμα μαθηματικων, calories in/calories out. Αν τρως περισσοτερες απ οσες καις τοτε βαζεις. Με τετια stats(υψος/κιλα) θα αρχιζα με 3300+ θερμιδες ημερησιως αν ημουν στη θεση σου. Τρωγε οσο περισσοτερη πρωτεινη μπορεις. Οπως ειπε ο τολης πινε θερμιδες αν δεν μπορεις να τρως(γαλα,μελι,μπανανες,φυστικοβουτηρο και στο mixer). Τρεξιμο απο ελαχιστο εως καθολου.3-4 φορες την εβδομαδα max γυμναστηριο.
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-09-12 01:31 #22

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο απλο που μπορεις να κανεις ειναι να αρχισεις να μετρας θερμιδες. Ειναι θεμα μαθηματικων, calories in/calories out. Αν τρως περισσοτερες απ οσες καις τοτε βαζεις. Με τετια stats(υψος/κιλα) θα αρχιζα με 3300+ θερμιδες ημερησιως αν ημουν στη θεση σου. Τρωγε οσο περισσοτερη πρωτεινη μπορεις. Οπως ειπε ο τολης πινε θερμιδες αν δεν μπορεις να τρως(γαλα,μελι,μπανανες,φυστικοβουτηρο και στο mixer). Τρεξιμο απο ελαχιστο εως καθολου.3-4 φορες την εβδομαδα max γυμναστηριο.

    περα απο το τρεξιμο δεν αποκλειουμε κατι αλλο?? δλδ κοιλιακους βαρη καμψεις ελξεις ολα κανονικα?
    εχω θερμιδομετριτη και απο σημερα θα μετραω...

    οσο αναφορα αυτα που γραφω για το γυμναστηριο στο προγραμμα ειναι οκ? πολλα βαρη λιγα σετ λιγες επαναληψεις και ξεκουραση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-09-12 01:32 #23
    Προεπιλογή
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-09-12 01:35 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    περα απο το τρεξιμο δεν αποκλειουμε κατι αλλο?? δλδ κοιλιακους βαρη καμψεις ελξεις ολα κανονικα?
    εχω θερμιδομετριτη και απο σημερα θα μετραω...

    οσο αναφορα αυτα που γραφω για το γυμναστηριο στο προγραμμα ειναι οκ? πολλα βαρη λιγα σετ λιγες επαναληψεις και ξεκουραση?
    τρεξιμο οχι γιατι με αυτο καις θερμιδες κατι που δεν θελεις. κοιλιακοι 2 φορες τι βδομαδα ειναι αρκετα. Επαναληψεις εγω θα προτεινα 6-12 μεχρι failure, αναλογα βεβαια και την ασκηση. Ξεκουρα αρκετη αναμεσα στα σετ, μεχρι να νιωσεις ετοιμος.
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-09-12 01:40 #25

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρεξιμο οχι γιατι με αυτο καις θερμιδες κατι που δεν θελεις. κοιλιακοι 2 φορες τι βδομαδα ειναι αρκετα. Επαναληψεις εγω θα προτεινα 6-12 μεχρι failure, αναλογα βεβαια και την ασκηση. Ξεκουρα αρκετη αναμεσα στα σετ, μεχρι να νιωσεις ετοιμος.
    ευχαριστω παρα πολυ ρε φιλαρακι...να σε ρωτησω..αυτο το whey τι ειναι ? το τελευταιο της εικονας? πειραζει να πιω 2 ποτηρια την ημερα? 3?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-09-12 02:52 #26
    Προεπιλογή
    το whey ειναι σκονη πρωτεινη, αρχισε με ενα + το φαγητο σου και βλεπεις.
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-09-12 03:37 #27

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    [QUOTE=magavaTOUT;630937]το whey ειναι σκονη πρωτεινη, αρχισε με ενα + το φαγητο σου και βλεπεις.[/QUOT



    που μπορω να το βρω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-09-12 09:20 #28
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    καθυστερησα μου φενεται. αδερφε καποτε κ εγω εκανακ 3 ωρες προπονηση τη μερα κ ενιωθα οκ.το θεμα ειναι οτι δεν εκανα τπτ δν εβαζα μυες κτλπ μη σ πω τους εκαιγα.τωρα αν βλεπεις οτι παιρνεις κ σ αρεσει ετσι κ ανταπεξερχεσαι κρατα το νταξει δε σ λεω οτι εισαι τελειως λαθος γιατι δε το χω κανει κ ποτε αλλα δε το χω δει κ ποτε πρωτεινη σε σκονη βρισκεις κ στην αρχικη σελιδα τ φορουμ στο e-shop και σε καταστηματα αθλητικης διατροφης(βλεπε x-treme stores πχ). εγω θα επαιρνα τη why shake της Syntrax η την whey gold standart της ON η την iso 100 της Dynamize
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-09-12 13:41 #29

    Εγγραφή
    14-09-2012
    Περ.
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καθυστερησα μου φενεται. αδερφε καποτε κ εγω εκανακ 3 ωρες προπονηση τη μερα κ ενιωθα οκ.το θεμα ειναι οτι δεν εκανα τπτ δν εβαζα μυες κτλπ μη σ πω τους εκαιγα.τωρα αν βλεπεις οτι παιρνεις κ σ αρεσει ετσι κ ανταπεξερχεσαι κρατα το νταξει δε σ λεω οτι εισαι τελειως λαθος γιατι δε το χω κανει κ ποτε αλλα δε το χω δει κ ποτε πρωτεινη σε σκονη βρισκεις κ στην αρχικη σελιδα τ φορουμ στο e-shop και σε καταστηματα αθλητικης διατροφης(βλεπε x-treme stores πχ). εγω θα επαιρνα τη why shake της Syntrax η την whey gold standart της ON η την iso 100 της Dynamize


    εγινε !
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-09-12 16:26 #30
    Προεπιλογή
    Λοιπόν Νικόλα εχεις πολλά κενά στη διατροφή και το πιο σημαντικό οτι απο το βραδυνό γεύμα μέχρι το μεσημεριανό σου που είναι στης 2-3 η μόνη πρόσληψη πρωτείνης που εχεις ειναι απο τη μία-δύο φέτες ζαμπόν που βάζεις στο τοστ και αντε που και που από το γάλα.Δεν νομίζω οτι μπορείς να δεις βελτίωση έτσι.Checkare λίγο τα forum στις διατροφές να δεις καλά και δυνατά πρωίνα όπως επίσης και σνακ.Μόλις φτιάξεις τα βασικά και μπεις σε ένα ρυθμό ακολούθα τη συμβουλή του megavaTOUT και ανέβαζε θερμιδες.Φάε γιαουρτακια με μέλι - βάλε φυστικοβούτηρο στη διατροφή - βρώμη και πολλά αυγουλάκια.Μετά επειδή σε βλέπω πολύ αγχωμένο και σαν νέος που είσαι στο άθλημα το πιο βασικό απο όλα ειναι να έχεις υπομονή.Ανεβένοντας κάθε 2-3 μέρες στη ζυγαριά δεν πρόκειται να κάνεις προκοπή.Δεν μπορείς να χτιστής σε ένα μήνα όπως ίσως πιστεύεις.Πρέπει να βάλεις εφικτούς στόχους.Δηλαδη με το συγκεκριμένο ύψος που έχεις και τα κιλά για να φτιάξεις και να δέσεις πρέπει να βάλεις ενα στοχο πχ μεχρι τα χριστούγεννα 68-69 κιλά μέχρι το πάσχα 71-72 κιλά και ισως μέχρι το καλοκαίρι τα 74-75 κιλά.Ακολούθα το πρόγραμμα γυμναστικής σου πιστά διόρθωσε λίγο τη διατροφή και με υπομονή θα φτάσεις τους στόχους σου.Μετα τα 75 κιλά θα βάζεις πιο εύκολα
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία