Σελίδα 1 από 61 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 908
  1. 26-08-08 03:10 #1
    Προεπιλογή Περίοδος ασταμάτητου όγκου
    σημερα αρχισα επιτελουσ την περιοδο ογκου......καιροσ ηταν....η συγκεκριμενη εχς σκοπο να κρατησει 20 βδομαδες και μεσα σε αυτεσς να βαλω οσα μυικα κιλα αντεχω και μπορω να βαλω.... ηληικια 19 σχεδον...υπσος 1.77 βαρος 83 κιλα και εχει ο θεος που θα σταματησει η ζυγαρια και το λιπος μαλλον αλλα παντα σε ελενχομενα επιπεδα.....καθαρη διατροφη ογκου αλλα θερμιδες αρκετεσ θερμιδεσ για να ερθει η αναπτυξη.....γενικως φαγητο μεχρι εκει που αντεχω...σημερα πρωτη μερα στον ογκο και καθως ειχα κανει ενα load με τουσ υδατανθρακες τις τελευταιεσ μερες να συνιθιζει ο οργανισμος με αυτουσ παλι....ειδα και τισ πρωτεσ αυξησεις στα βαρη και χαρηκα αφανταστα και αυτο μου δινει κινητρο για καθε προπονηση....
    Σημερα Δευτερα ειχα στηθοσ-δικεφαλα καθως μεγαλος θαυμαστησ του heavy duty κυριωσ στις περιοδουσ του ογκου και εγιναν οι παρακατω αυξησεις στα ακολουθα βαρη....πιεσεις σε ισιο παγκο:110 κιλα χ 7 πιεσεις σε επικλινη:95 κιλα χ 6,βυθισεις ανοικτες για στηθοσ με 25 κιλα επιπροσθετο βαρος 9 επαναληψεισ και κροσ οβερ 40χ 10...ακολουθως για δικεφαλα ελξεισ στην τροχαλια με 70 κιλα χ 11 στο μαξιλαρι με 43 κιλα χ 9 σφυρια με30 κιλα σο καθε χερι χ 9 και κορυφωση με 22,5 κιλα στο καθε χερι για 11 επαναληψεις...ανεβηκα 3 επαναληπσεις σχεδον σε ολα απο την πρωτη μερα και ξεκιναω γερα με πολυ κουραγιο και θεληση....θα παραθετω τα στατς και τα κιλα που σηκωνοναται σε καθε προπονηση ολες αυτεσ τισ 20 βδομαδες για να δειξω την βελτιωση που ενδεχομενωσ θα εχω....και το βαρος μου που ελπιζω να αυξηθει αλλα σε καλο επιπεδο...θα δειξει μεχρι την επομενη προπονηση καλη δυναμη σε ολουσ......
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-08-08 09:18 #2
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Κανε καμια παραγραφο βαλε κανενα κενο το κατεβατο πολυ δυσκολα διαβαζετε δεν γραφεις δα και 3 σειρες



    Γραψε και την διατροφη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-08-08 10:38 #3
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Καλη επιτυχια απο μενα! Πολυ καλα κιλα σηκωνεις παντως!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-08-08 10:43 #4
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    good luck! γράφε πιο καθαρά και κράτα μας ενήμερους για την πρόοδο και το πρόγραμμά σου!

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-08-08 11:42 #5
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    καλή αρχή και από μένα φίλε μου και καλό ανέβασμα!


    δεν ξέρω πόσες μέρες την εβδομάδα μπορείς να κάνεις προπόνηση αλλά τουλάχιστον για τη δική μου περίπτωση δουλεύει καλύτερα μία μυική ομάδα τη φορά και ειδικά στον όγκο. το έχεις δοκιμάσει ποτέ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-08-08 13:58 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Kατα την γνωμη μου θα ακουλουθουσα κανενα αλλο προγραμμα που να προσφερει περισσοτερη ποιοτητα στο σωμα μου και να στοχευει τις αδυναμιες μου κατι που δεν εισαι τοσο εφικτο με ΗD
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-08-08 15:28 #7
    Προεπιλογή
    Καταρχας συγγνωμη για το πως γραφω.Δεν εχω εξοικιωθει ακομα με τα Ελληνικα αλλα θα βελτιωθω....
    Δευτερον ευχαριστω για τα καλα λογια μου δινουν κουραγιο....επισης οσο αφορα την προπονηση μου για ογκο κανω 3 φορες την εβδομαδα προπονηση με προγραμμα heavy duty αλλα στυλ ΝΤΟΡΙΑΝ.....εχω δοκιμασει και το μια μυικη ομαδα αλλα ειχα παρατηρησει οτι πιο πολυ κουραζομουν και εκανα λιγοτερη δουλεια και οι αυξησεισ στα βαρη δεν ερχονταν και αυτο με πειραζε....θεωρω οτι αυτο το προγραμμα ειναι καλυτερο στν γραμμωση....
    Τριτον η διατροφη δεν ειναι υπολογισημη καθως δεν μετριεται παρα μονο εμπειρικα με το ματι οστωσο τρωω γθρω στα 350 γραμμαρια πρωτεινη και σιγα σιγα θα φττασω τα 500 γρ. σε υδατανθρακες και καμια 100 γρ σε λιπος...
    θελω να αυξησω πολυ τον ογκο μου σε αυτο το διαστημα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-08-08 16:50 #8
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Τριτον η διατροφη δεν ειναι υπολογισημη καθως δεν μετριεται παρα μονο εμπειρικα με το ματι οστωσο τρωω γθρω στα 350 γραμμαρια πρωτεινη και σιγα σιγα θα φττασω τα 500 γρ. σε υδατανθρακες και καμια 100 γρ σε λιπος...
    Και ετσι θα κατεβεις αγωνες? με το ματι



    Οι ποσοτητες που γραφεις ειναι υπερβολικες για τα κιλα σου 4+ ανα κιλο πρωτεινη προσεχε το σικωτι μαλον απλος θα τα αναφερεις χωρις να τα τρως
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-08-08 19:11 #9
    Προεπιλογή
    Δυστυχως μεχρι στιγμης τα υπολογιζω κοιτωντασ και γνωριζοντασ ποσα γραμμαρια πρςτεινη εχει καθε προιον......απλα δεν εχω ζυγαρια και προσπαθω να υπολογισω με το ματι και παντα τρωω πιο πολυ αθελα μου....δυστυχως ειμαι αρκετα βουλιμικος και εχει τυχει μερεσ να τρωω 2 κιλα μοσχαρι,αυγα γαλα,ροφημα πρωτεινης για να χορτασω και προσπαθω να το ελαττωσω φετος...

    Κι ομως τα τρωω εξαιτιας της πεινας μου και προσπαθω να το μειωσω στα απαραιτητα και οχι στα οσο νομιζω οτι χρειαζομαι..
    Τωρα για τουσ αγωνες στην περιοδο γραμμωσης θα τα προσεξω και τα προσεχω ολα για να χαθουν τα κιλα....στον ογκο τρωω και οταν λεμε τρωω....ειχε τυχει σε ενα τραπεζι φιλου μου να τρωω μια ωρα ασταματητα....εφαγα 15 κοματια κοτοπουλου και 6 μπριζολες και σαλατες και πιτες...
    Σιγουρα θα ημουν παχυσαρκος αν δεν γυμναζομουν αλλα ευτιχως το ισοβαθμιζω....στον ογκο βεβαια τρωω αλλα οχι αηδιες προσπαθω καθαρα αλλα δυστυχως πολυ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-08-08 19:28 #10
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    εφαγα 15 κοματια κοτοπουλου και 6 μπριζολες και σαλατες και πιτες...
    E και? ακομα και να τα εφαγες σε 1 γευμα σαν τον βοα νομηζεις ειναι καλο αυτο?

    Στο ξαναλεω τα νουμερα που πεταξες ειναι για ατομο ανω τον 100 κιλων προσεχε μην ξεφυγεις μετα δεν θα προλαβεις να επανελθεις εγκαιρα ουτε με αας

    ποσα χρονια κανεις βαρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-08-08 19:40 #11
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Alex εδω ο Ray Olympia κατεβαινε και δεν μετρουσε θερμιδες ρε συ.Ουτως ή αλλως,πες οτι βγαζει 3400 π.χ.Αν δει οτι δεν βαζει κρεας τοτε τις αυξανει,αν δει οτι βαζει γρηογρα βαρος τις μειωνει.Αυτο θα γινει με τον εναν ή τον αλλον τροπο.Τελοσπαντων,ο καθενας κανει οπως νομιζει Δεν σε κατηγορω

    Δημητρη μας γραφεις λιγο το τροποποιημενο heavy duty του Yates γιατι δεν μπορω να το βρω πουθενα? Αν δεν βαριεσαι κανε τον κοπο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-08-08 19:59 #12
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Βασιλη και εγω σε 15 χρονια θα εχω τετοια εμπειρια που απλος θα βαζω ενα κοματι ριζυ η κρεας και θα ξερω αν εχω αποδοση και ποσο θα γεμησει γλυκογωνο το σωμα η αν βαλω ενα κοματακι τιρυ θα ξερω ποσο % θωλομα θα μου δωσει και ποσα νερα θα κρατησω
    Αμφηβαλω αν ο φιλος μας εχει τετοια εμπειρια στα 19 του χρονια

    Αν νομιζεις οτι ο Shawn αρχησε με τετοια εμπειρια και ας νικησε σε πολυ μικρη ηλικια κορυφαιους αγωνες κανεις λαθος μετα απο καποια χρονια του βγηκε το ιδιο απαντησε και ο flex στο τοπικ του λεει 20χρονια το εκανα λετε να μετραω ακομα?


    Αν κατεβαινα θα το επερνα πιο θερμα το θεμα της προετημασιας και οχι στην τυχη γνωμη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-08-08 20:09 #13
    Προεπιλογή
    RUHL εγω ποτε δεν ειπα οτι ειναι καλο ή κακο αυτο απλα πεταξα αυτες τις ποσοτητες και τα νουμερα επειδη δυστυχως τρωω πολυ γιατι δυσκολευομαι να χορτασω....αυτο βεβαια εχει και αντικτυπο αλλα πιστευω οτι δεν και αν ξεφυγω θα προλαβω να επιστρεψω....θα φανει...ακομα μην τρελενεσαι τοσο με τα νουμερα,τα νουμερα ειναι ενδεικτικα σε σχεση με τις αναγκες του καθενος...βεβαια σιγουρα 6 μπριζολες ειναι τεραστια ποσοτητα αλλα και το λιγο παραπανω δεν κανει και τοσο κακο παντα αναλογα τι αναγκες εχεις για στο καθε γευμα.....τεσπα παντως αδικο δεν εχεις.....αλλα δεν ειναι και απολυτο για καθε περιπτωση..
    Τωρα για το heavy duty Billy bes sto google kai pata dorian yates trainning και θα στο δειξει σιγουρα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-08-08 21:51 #14
    Προεπιλογή
    Μπραβο,καλη σου τυχη!!!!!!!!


    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-08-08 21:57 #15
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ποσα χρονια κανεις βαρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 61 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία