Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Επιλογή Μαχητικού Αθλήματος

Ψήφισαν
29. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • TAE KWON DO

    5 17,24%
  • KICK BOXING

    24 82,76%
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 26
  1. 26-10-12 10:55 #1
    Question Επιλογη πολεμικης τεχνης ..
    Γεια σας και παλι ! Προσφατα μου δοθηκε η ευκαιρια να κανω κατι που ηθελα και μου αρεσε .. Περα απο την προπονηση που κανω σπιτι θα ξεκινησω και μια πολεμικη τεχνη , tae kwo do ή kick boxing ... Αρχικα εγω διαλεξα kick boxing αλλα τον μηνα Οκτώβριο δόθηκαν καποια δωρεαν μαθηματα tae kwo do στα οποια και πηγα ... γενικοτερα, εμαθα καποια πραγματα και τωρα που πρεπει να αποφασισω ειμαι σε μεγαλο διλλημα .. TAE KWO DO Η΄ KICK BOXING ? συμφωνα με την ηλικια μου (14 ετων) και το σωματοτυπο (1.69 , 55 κιλα) θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας... ειμαι ολος αυτια !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-10-12 11:22 #2
    Προεπιλογή
    Μηπως μενεις Θεσσαλονικη;;
    Λιγοι ειναι οι δασκαλοι που μπορουνε να σε διδαξουνε καλο kick box...οι περισσοτεροι ειναι ψιλο μουφα...αν μενεις θεσσαλονικη να μου πεις γιατι ξερω 2 πολυ καλους δασκαλους..
    Εγω γενικα σαν αθλημα προτιμω το ta kwon do παντος
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-10-12 11:49 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Master Bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας και παλι ! Προσφατα μου δοθηκε η ευκαιρια να κανω κατι που ηθελα και μου αρεσε .. Περα απο την προπονηση που κανω σπιτι θα ξεκινησω και μια πολεμικη τεχνη , tae kwo do ή kick boxing ... Αρχικα εγω διαλεξα kick boxing αλλα τον μηνα Οκτώβριο δόθηκαν καποια δωρεαν μαθηματα tae kwo do στα οποια και πηγα ... γενικοτερα, εμαθα καποια πραγματα και τωρα που πρεπει να αποφασισω ειμαι σε μεγαλο διλλημα .. TAE KWO DO Η΄ KICK BOXING ? συμφωνα με την ηλικια μου (14 ετων) και το σωματοτυπο (1.69 , 55 κιλα) θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας... ειμαι ολος αυτια !
    Ούτε το ένα, ούτε το άλλο είναι Πολεμική Τέχνη.

    Είναι Μαχητικά Αθλήματα...
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-10-12 12:02 #4
    Προεπιλογή
    φιλε εγω θα σου πρωτεινα kickboxing γιατι εχο ασχοληθει πιο μικρος και ειναι πολυ καλο και σαν αθλημα και σαν πολεμικη τεχνη...μπορει να σε βοηθησει και σε μια κανονικη μαχη δεν ειναι σαν το ταε εκ βο ντο...θελω να πω αμα μαλωσεισ με καποιον δεν θα του ριξεις μια περιστροφικη κλοτσια με το πισω ποδι στο κεφαλι...γιατι αυτα γινονται μονο στισ ταινιες ενω με το κικ μπορεισ να τον αποτελειωσεις(απο πρωσοπικη εμπειρια)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-10-12 19:53 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Arnold1996 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενω με το κικ μπορεισ να τον αποτελειωσεις(απο πρωσοπικη εμπειρια)
    α ρε φονια χαχαχα

    και γω κικ μποξ θα ελεγα μαθαινεις πολυ βασικοτερα πραγματα απ οτι στο ταε κβο ντο.. παρολα αυτα ακομα περισσοτερο θα προτεινα παλη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-10-12 21:59 #6
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε το ένα, ούτε το άλλο είναι Πολεμική Τέχνη.

    Είναι Μαχητικά Αθλήματα...
    πολυ σωστα

    εγω ψηφιζω κικ εχω ασχοληθει καιρο αν και τελικα με κερδισε το muay thai απλα πρεπει να βρεις το σωστο δασκαλο γενικα τα μαχητικα αθληματα ειναι πορωση
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-10-12 22:22 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε το ένα, ούτε το άλλο είναι Πολεμική Τέχνη.

    Είναι Μαχητικά Αθλήματα...
    Μαχητικό Αθλημα είναι αυτη η γελοιότητα που γινεται στους Ολυμπιακούς και ονομάζεται Taekwondo W.T.F.
    Το παραδοσιακό I.T.F. είναι Πολεμική Τέχνη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-10-12 22:24 #8
    Wink
    Τελικα παιδια με ολα αυτα που μου ειπατε και τελικα το παθος νικησε , kick boxing ! Ο κυριος του tae kwon do πηγε να μου ειπε καποια λογια αλλα τελικα εγω αποφασισα και απο πεμπτη ξεκιναω ! Θα σας πω εντυπωσεις κτλ ! το προγραμμα 3 φορες την εβδομαδα επι μιαμιση ωρα και 1-2 φορες προπονηση σπιτι (ενα προγραμμα που εχω φτιαξει μεσα στο site) πως σας φαινετε ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-10-12 23:31 #9
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    πολυ καλα εκανες κατα τη γνωμη μου,εχω κανει το ταε κβο ντο προσωπικα δεν μαρεσει,ειχα κανει για λιγους μηνες πηρα τη πρωτη ζωνη και σταματησα πηγα κικ και ηταν υπεροχα αλλα αν καποια στιγμη σου δωθει η ευκαιρια να κανεις και muay thai αφου σαρεσει το κικ θα σαρεσει πολυ εχει πιο πλουσια υλη και ειναι πολυ σκληρο
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-10-12 02:18 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαχητικό Αθλημα είναι αυτη η γελοιότητα που γινεται στους Ολυμπιακούς και ονομάζεται Taekwondo W.T.F.
    Το παραδοσιακό I.T.F. είναι Πολεμική Τέχνη....
    Ναι, αλλά δεν είμαστε στην Κορέα.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-01-13 02:16 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Arnold1996 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε εγω θα σου πρωτεινα kickboxing γιατι εχο ασχοληθει πιο μικρος και ειναι πολυ καλο και σαν αθλημα και σαν πολεμικη τεχνη...μπορει να σε βοηθησει και σε μια κανονικη μαχη δεν ειναι σαν το ταε εκ βο ντο...θελω να πω αμα μαλωσεισ με καποιον δεν θα του ριξεις μια περιστροφικη κλοτσια με το πισω ποδι στο κεφαλι...γιατι αυτα γινονται μονο στισ ταινιες ενω με το κικ μπορεισ να τον αποτελειωσεις(απο πρωσοπικη εμπειρια)
    Φίλε μου είσαι λαθος , καταρχην γεια σας σαν νεο μελος , εισαι λαθος οπως ειπα φιλε μου το tae kwo do δεν ειναι μονο το ολυμπιακο wtf αλλα και το itf και πέρα απο αυτο κανεις ασκησεις αντιπαλου, αυτοαμηνα κτλπ ακομα και τα poomse ασκησεις αντιπαλου ειναι δεν εχω κατι με το kick box ωραιο αθλημα ειναι αλλα το tae ειναι αλλη φαση και κατι ακομα οποιος ξερει μια πολεμικη τεχνη ο πρωτος κανονας ειναι να αποφυγει τον καυγα ακομα και ας τον εχει.
    Son Of Odin
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-01-13 02:20 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαχητικό Αθλημα είναι αυτη η γελοιότητα που γινεται στους Ολυμπιακούς και ονομάζεται Taekwondo W.T.F.
    Το παραδοσιακό I.T.F. είναι Πολεμική Τέχνη....
    γελοιοτητα? χωρις να εχω κατι προσωπικο εχεις δοκιμασει να βγαλεις κινησεις απο αυτη την γελοιοτητα?
    Son Of Odin
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-01-13 02:46 #13
    Exclamation
    Εγω παντως ηθελα να σας πω πως τα δεδομενα αλλαξαν...Μετα απο μια συζητιση με τον δασκαλο μου και καποια καλα στοιχεια που μου βρηκε (οπως τεραστιο ευλυγισια!) κατεληξα στο tae kwon do και σημερα μαλιστα πηρα την πρωτη μου ζωνη, την κιτρινη !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-01-13 14:34 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Master Bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως ηθελα να σας πω πως τα δεδομενα αλλαξαν...Μετα απο μια συζητιση με τον δασκαλο μου και καποια καλα στοιχεια που μου βρηκε (οπως τεραστιο ευλυγισια!) κατεληξα στο tae kwon do και σημερα μαλιστα πηρα την πρωτη μου ζωνη, την κιτρινη !
    Ωραιος τωρα μιλας σωστα και εκτος απο την ευλυγυσια ειναι και η ταχυτητα
    Son Of Odin
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-08-13 16:06 #15
    Talking
    Μετα απο πολλη καιρο μια ενημερωση !

    Λοιπον κανω 10 μηνες tae kwon do, 3 μερες την εβδομα επι τουλαχιστον 1 ωρα, μερικες φορες και περισσοτερο ! Εχω ασχοληθει και με ζωνες, αγωνες κτλ..

    Η γυμναστικη ειναι πολλη καλη ! Δεν εχω αποκλεισει μελλοντικα το να ξεκινησω kick box αλλα τωρα μενω εδω, οταν μου δωθει και η ευκαιρια μαζι με γυμναστηριο, ευχαριστως θα ασχοληθω !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία