Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 28 από 28
  1. 01-11-12 11:06 #16
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Οι πρωτεινικες διαιτες (αν δεν ξερεις τι κανεις και ποσο πρεπει χρονικά να τις κανεις) ειναι αχρηστες εως επικινδυνες.

    Θα ηθελα να δω απο περιεργεια τα φαγητα που τρως μεσα στη μερα.

    Αυξησε τις θερμιδες σου σταδιακα για να ξυπνησει το σωμα σου γιατι αν ανεβασεις κατευθειαν στις 2000-2200 θα στουμπωσεις. Το εχω αντιμετωπισει παλιοτερα οταν εκανα τις ιδιες βλακείες με τη διατροφή μου. Εβαζα λιπος με 1600-1800 θερμιδες και τωρα χανω με 2200-2400.

    Ανέβα σε πρωτη φαση στις 1500 και γυμνασου παραλληλα με βαρη. Οταν θα αρχισεις να πεινας σε αυτες τις θερμιδες τότε ανεβα αλλες 200 κλπ κλπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-11-12 13:08 #17
    Προεπιλογή
    Καλημερα,εχθες για παραδειγμα εφαγα:
    -Πρωινο: 1 ποτ γαλα 0% κ 3 παξιμαδακια
    -Δεκατιανο: 2 φετες μαυρο ψωμι του τοστ κ ενα αυγο
    - Μεσημεριανο: 1 μπιφτεκι διαιτιτικα φτιαγμενο με πιτουρο βρωμης,σαλατα μαρουλι με μια κουταλια ελαιολαδο κ τυρι cottage.
    -Απογευμα: 2 μπαρες απο αυτες με τις χαμηλες θερμιδες κ τους διαφορους καρπους κ σοκολατα.
    Βραδυνο: 3 σουβλακια κοτοπουλο (καλαμακια).
    Να σημειωσω οτι δεκατιανο-απογευματινο κ βραδυνο τοσσες μερες δεν ετρωγα,απλα μετα το κολυμβητηριο που συνηθως πηγαινω το βραδακυ ετρωγα γιαουρτι 0% με πιτουρο βρωμης κ μια κουταλια μελι.
    Εχω στο προγραμμα να ξεκινησω βαρη....να δω μηπως γινει κατι!
    Μου προτεινεις να ανεβασω θερμιδες,τι να αυξησω κυριος?Πρωτεινες,υδατανθρακες ή λιπαρα?Ή ολα?Υπενθυμηζω οτι παιρνω κ τους λιποδιαλυτες,μηπως αυτοι μου κοβουν την ορεξη κ δεν πεινω παρολο που τροω υποθερμιδικα?
    Εχω μπει στο τρυπακι της στερησης κ φοβαμαι τωρα να αρχισω να τροω παραπανω μην τυχον κ παρω κιλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-11-12 13:44 #18
    Προεπιλογή
    ****μια διευκρινηση μονο,στον υπολογισμο τον παραπανω δεν εχω υπολογισει το μπιφτεκι γιατι δεν ηξερα την αξια του κ τις ακριβες τιμες!Το διευκρινιζω γιατι στο προηγουμενο μνμ το αναφερω κ μπορει να αναρωτηθεις!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-11-12 13:49 #19
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Το πρωί βάλε 2 αυγα ή/και 4-5 ασπραδια. και 40-50γρ βρωμη. Ασε τα παξιμάδια γενικά δεν ειναι και η καλύτερη επιλογή ειδικα αν δεν ειναι ολικής άλεσης.

    Στο δεκατιανό βαλε κανα κομματι κοτοπουλο στηθος.

    Στο μεσημεριανο κανε τα μπιφτεκια 2 (να ζυγιζουν περιπου 180γρ μαγειρεμενα).


    Το απογευμα πετα τις μπάρες που ειναι τιγκα στη ζαχαρη και βαλε κάτι πρωτεινουχο με μια σαλάτα.

    Στο βραδυνο βαλε σαλατα και γενικά βαλε φρουτα που δε βλέπω πουθενα.

    Για μενα οι λιποδιαλύτες δεν κανουν τιποτα απολυτως και αυτοι που κοβουν την ορεξη παιζουν ορμονικά που δεν ειναι και το καλυτερο.

    Θερμιδικά θα ξεκινησεις με 1,5γρ πρωτεινης ανα κιλό βαρους. Δλδ 150γρ πρωτεινη η οποια δινει 600 θερμιδες.

    Εκει επανω θα προσθετεις οσα λιπαρα και υδ χρειάζεσαι για να φτασεις τον εκαστοτε στόχο σου.


    150 γρ υδατανθρακες δινουν 600θερμ. αρα 1200 θερμ. Αμα βαλεις και 50γρ λιπαρα εχεις 450 θερμ απο εκει.


    Αρα εχεις 1650 θερμιδες περιπου.

    Οσο βλεπεις να το χρειάζεσαι τοσο θα αυξανεις κυριως υδ και πρωτεινη.

    Γενικα πρωτεινη μαξ 2γρ ανα σωματικό βαρος. Και απο τα υπολοιπα οσα χρειάζεσαι για να συμπληρωνεις. Τωρα θα παρατηρησεις στο σωμα σου τι δουλευει καλύτερα πολλα λιπαρα ή πολλοι υδατανθρακες και θα προσαρμόσεις ανάλογα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-11-12 14:02 #20
    Προεπιλογή
    θα συνεχισω τις αλλαγες κ τις προσθαφαιρεσεις κ βλεπουμε....γενικα ηθελα να εχω σιγουρο αποτελεσμα αλλα θα πειραματηστω κ εχει ο Θεος!!
    Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-04-16 09:55 #21
    Προεπιλογή
    Γεια σας και από μένα. Ξέρει κανείς τίποτα για το προϊόν Lipovon. Το χρησιμοποιώ και γι 'αυτό θέλω συμβουλές για το τι πρέπει να κάνετε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-04-16 10:03 #22
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    το lipovon ειναι ενα σατανικο προιον
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 14-04-16 στις 10:07
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-04-16 20:40 #23
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Το καλυτερο καθαρτικο φιλε. Αν εισαι και δυσκοιλιος? Σωθηκες

    (ας το μεταφερουν οι διαχειριστες στο αντιστοιχο θεμα με το lipovon, κριμα να πανε χαμενα τετοια κελεπουρια )
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-06-16 12:14 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    το lipovon ειναι ενα σατανικο προιον
    Αυτό δεν είναι έτσι! Είμαι πολύ ικανοποιημένος με αυτό!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-06-16 12:45 #25
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Lipovon είναι ενα κομματι απο σκ*τα! Αυτό είναι γνώμη μου για lipovon!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-07-16 23:48 #26
    Προεπιλογή
    Φιλαρακι ειναι μια εφαρμογη για κινητα android που λεγεται my fitness pal. Ουσιαστικα ειναι ημερολογιο θερμιδων οπου βαζεις οτι τρως καθημερινά και σου λεει τις θερμιδες του φαγητου και τι περιεχει (macros). Επισης μπορεις να θεσεις στοχους βαρους και ποσα κιλα θες να χασεις στην εβδομαδα ( με μεγιστο το 1 κιλο) και θα σου βγαλει αυτο τις θερμιδες που χρειαζεσαι. Απλα πρεπει να βαζεις οτι τρως, ακομα και μια κουταλια λαδι. Με αλλα λογια πρεπει να το παρεις σοβαρα. Εγω εχασα 10 κιλα με αυτο σε 2,5 μηνες,κυριως λιπος.

    Edit: μολις ειδα οτι το θεμα ανοιξε πριν 4 χρονια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-10-16 10:06 #27
    Προεπιλογή
    Ο καθένας μπορεί να σκεφτεί ό, τι θέλει. Αλλά έχω επιτύχει ένα καλό αποτέλεσμα με Lipovon!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-10-16 11:41 #28
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    ^^Που'σουν εσυ?
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    χαθηκες
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12