Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 01-11-12 01:34 #1
    Exclamation Αύξηση βάρους
    Γεία σας αλάνια Είμαι 16 χρονών πηγαίνω 1 λικείου έχω ύψος 1,73 και 52 κιλά μπορώ να πω πως είμαι αρκετά αδύνατος και θέλω να βάλω το πολύ 10 κιλά για το ύψος μου .. κάνω σχεδόν καθημερίνα βαράκια 3κιλα . . . και κάποιες διατάσης . . . κάνω την ημέρα απο 3 εώς 5 τσίγαρα . . . θά ήθελα να με βοηθισετε να βάλω καποια κιλά για να μην φένομε αδύνατος . . γιατί δεν γούσταρω . . . έχω πεζμένη ψυχολογία .. αν μπορίτε να μου δόσετε ένα προγράμα διατροφης να μου πίτε τι να τρώω καθιμερινα γία να πάρω κάπια κιλά.. ευχαριστώ πολύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-11-12 02:08 #2
    Προεπιλογή
    Aκριβως το ιδιο προβλημα ειχα 1η λυκειου.3 ποντους κοντοτερος απ οσο εισαι και 52 κιλα για την ακριβεια.Φιλε θα χαρω να σε βοηθησω.Μπορεις λιγο να γραψεις την διατροφη σου και την ποροπονηση σου για να σου πω τι αλλαγες να κανεις?Και τοτε σε αυτην την ηλικια οταν μου ελεγαν δεν τρως απανταγα τρωω πολυ, ομως στην πραγματικοτητα δεν ετρωγα πολυ και ουτε ποιοτικο φαγητο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-11-12 02:23 #3
    Προεπιλογή
    Πρωινο ---> 1 γαλα - 1 φέτα μελι
    Απογευματινο ---> ότι φαγιτο εχουμε 1-2 φετες ψωμι
    Κατα της 5-6 ---> ότι φαγιτο εχουμε 1-2 φετες ψωμι
    κατα της 9-11---> ότι φαγιτο εχουμε 1-2 φετες ψωμι

    Και όταν βρίσκομε εκτος σπιτιου περνω κανεναν γύρο-τοστ. . .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-11-12 04:02 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jonh07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωινο ---> 1 γαλα - 1 φέτα μελι
    Απογευματινο ---> ότι φαγιτο εχουμε 1-2 φετες ψωμι
    Κατα της 5-6 ---> ότι φαγιτο εχουμε 1-2 φετες ψωμι
    κατα της 9-11---> ότι φαγιτο εχουμε 1-2 φετες ψωμι

    Και όταν βρίσκομε εκτος σπιτιου περνω κανεναν γύρο-τοστ. . .
    Ωραια αν και γραφεις πολυ γενικα και αοριστα την διατροφη σου για αρχη πρεπει να ξερεις οτι καλο ειναι να τρως 5-6 γευματα.Η διατροφη σου δειχνει ελλιπης.Προσθεσε ενα γευμα για αρχη το οποιο να ειναι 1 ποτηρι γαλα+1αυγο+1 μπανανα+10 αναλατα αμυγδαλα.ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΙΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ.Αυτος ειναι ο βασικος κανονας.Επισης καλο ειναι να γραφτεις γυμναστηριο γτ με τα 3κιλα βαρακια δεν κανεις δουλεια.Καθε βδομαδα τρωγε λιγο παραπανω φαγητο.Στο πρωινο βγαλε την φετα με μελι και βαλε βρωμη ή μουσλι με μελι.Επισης τρωγε και καμια πατατα με το φαγητο ή κανενα ρυζι μην τρως συνεχεια ψωμι.Αν αυξηθει η τροφη που καταναλωνεις θα αυξηθει και η μυικη σου μαζα αν βεβαια κανεις και προπονηση.Στο σχολειο παρε και καμια τυροπιτα ή τοστακι κατα τις 11,μην περιμενεις απο τις 8 το πρωι εως τις 2 για να φας.Αν δεν μπορεις να φας αυτα που σου εγραψα ξεκινα με το σνακ στο σχολειο και μετα απο λιγες μερες βαλε προσθεσε και το γευμα που σου εγραψα στην αρχη.Αυτα κατα την γνωμη μου ελπιζω να βοηθησα.
    Απάντηση με παράθεση