Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 42
  1. 14-11-12 07:48 #16
    Προεπιλογή
    Αν το κανω οπως λες μεχρι το καλοκαιρι στο στηθως θα ειμαι πλακα;Αν ειμαι θα την κανω αν οχι θα κανω ιποθερμιδικη μεχρι να φιγει και μετα θα αρχισω να ανεβαζω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-11-12 13:26 #17
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω φίλε μου. Εξαρταται απο εσενα και απο το σωμα σου. Μπορει ομως με την υποθερμιδικη να εχει πιο κρεμασμενο απο οτι εχεις τωρα.

    Οι αλλαγες που μενουν γινονται αργα. Εσυ αποφασίζεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-11-12 14:33 #18
    Προεπιλογή
    Ε δε θα κανω μονο διαιτα θα κανω διαιτα,βαρη,εροβιο.Αν τα κανω αυτα και φιγει το λιπως θα ναι κρεμασμενο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-11-12 14:37 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο makis123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε δε θα κανω μονο διαιτα θα κανω διαιτα,βαρη,εροβιο.Αν τα κανω αυτα και φιγει το λιπως θα ναι κρεμασμενο?
    Αν εννοεις το δερμα, οχι δεν θα ειναι ''κρεμασμενο'', οσο χανεις λιπος-υγρα, θα σφυγγει και το δερμα ταυτοχρονα.
    Εκτος αν βεβαια η αλλαγη ειναι πολυ αποτομη (π.χ. παχυσαρκα ατομα τα οποια χανουν πολλα κιλα αποτομα και το δερμα δεν μπορει να ακολουθησει την αποτομη αλλαγη και χρειαζεται καιρο να επανελθει).
    Eat clean, stay lean!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-11-12 15:44 #20
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Ετσι οπως στα λεει ο Θεμιστοκλής. Αν κανεις την υποθερμιδικη σωστα δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα. Απλα με 1700 θερμιδες δεν την κανεις σωστα, οπότε παίζει να εχεις χαλάρωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-11-12 21:23 #21
    Προεπιλογή
    Λοιπον μου λετε να κανω ιποθερμιδικη βαρι αεροβιο να φιγει και το λιπως και μετα να αρνιζω να ανεβαζω η οτι ειπε ο πανος ,λοιπον αυριο θα ανεβασω και μια φωτο για να με δειτε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-11-12 22:17 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Ελαφρώς υποθερμιδική αερόβια και βάρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-11-12 22:27 #23
    Προεπιλογή
    ελαφρώς υποθερμιδική για ΒΜR 1700 θερμέδες είναι σωστή τι να αλάξω?
    7.00 ενα γάλα 4%
    10.00 ενα κουλούρι με σουσάμι
    2.οο μια μεριδα βαρβατη ότι έχει η μάνα μου με ψωμί
    8.00οτι ειχα το μεσημ΄ρι χωρίς ψωμί και πιο μικρη μερίδα
    μπορει να τσιμπήσω και κάτι στα μεσα της μέρας
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-11-12 18:57 #24
    Προεπιλογή
    Αυξησε την πρωτεινη, εννοειται βαρη, και για αρχη ισοθερμιδικη διατροφη. μετα που θα δεις πως αντιδρα το σωμα σου η ανεβαζεις θερμιδες και πας για ογκο η κατεβαζεις θερμιδες,που δεν θα στο συνισθουσα γιατι χωρις ενα Α υποβαθρο δεν θα εχεις τι να γραμμωσεις, εκτος αν θες απλα να ριξεις το λιπος σου και να αρχισεις μετα τον ογκο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-11-12 22:53 #25
    Προεπιλογή
    Λοιπον φιλε εγω θα κανω μια διαιτι με βαρη,αεροβιο (ειμαι σχεδον αρχαριος και οιμυς μου μεγαλονουν) αν μπορεις κανε μου μια διαιτα γυρω στις 1500-1600 θερμιδες πλουσια σε πρωτεινη για να παω 10% απο 20%που ειμαι αν μπορεις please?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-11-12 23:18 #26
    Προεπιλογή
    ειναι λιγες ρε συ οι 1500,κανε τες 2400 πριπου

    πρωινογαλα με βρωμη ,ασπραδια
    δεκατινανοψωμι ολικης με κοτοπουλο
    μεσημεριανοοτι εχει σπιτι
    απογευματινο ή μεταπροπονητικοοτι εχει σπιτι
    βραδυνο οτι εχει σπιτι
    ενα γιαουρτι πριν ξκοιμηθεις

    να προτιμας στο φαγητο σπιτιου πρωτεινες(μοσαχαρι-κοτοπουλο-ψαρια-ασπραδιακλπ)κια υδατανθρακες(μακαορνια-ρυζι-πατατα βρατση ή ψητη-κριθαρακι-χυλοπιτες κλπ)

    πειραμαισου με τις ποσοτητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-11-12 00:04 #27
    Προεπιλογή
    Πανω κατω αυτα που σου εγραψε ο φιλος ειναι τα βασικα και μπορεις να τα παρεις σαν βαση , απλα θα προσθεσω καποια tips που πιθανον να μη ξερεις. στο μεταπροπονητικο μην βαλεις καθολου λιπαρα, κρατα το πρωτεινη και υδατανθρακες, αμα ειναι και 'γρηγοροι' πχ ζαχαρη λευκο αλευρι ακομα καλυτεροι αλλα προσοχη στις θερμιδες τους μην ξεφυγεις. καλο θα ηταν να μην τρως πολους υδ/κες αργα το βραδυ (εκτος αμα τετοια ωρα εχεις βαλει την προπονηση), οχι οτι θα βαλεις λιπος απλα καλο ειναι να τους καταναλωνεις νωρις στη μερα σου. μην προσπαθησεις να κανεις προπονηση αμα εχεις να φας παμω απο τριωρο-τετραωρο max γιατι δεν παιζει να τη βγαλεις. και λαχανικα, ΠΟΛΛΑ λαχανικα! φρουτα ναι αλλα οχι πανω απο 2 τη μερα (κανονικα οχι καρπουζια αλλα ουτε και σταφυλια). οσο για τις θερμιδες σου τωρα τη μοιρα δεν τη διαβαζω ουτε τα χαρτια ριχνω για να σου πω ποσες θερμιδες να τρως ακριβως. αρχισε με οσες νομιζεις εσυ και αμα δεις οτι δεν χανεις κοψε κιαλο. αμα δεις οτι χανεις πολυ γρηγορα (πανω απο 1 κιλο την εβδομαδα) ανεβεσε. για αρχη κανα 1800 με 2100 πρεπει να ειναι καλο για να πειραματιστεις. αναλογα με το πως αντιδρα το καθε σωμα ειναι αυτα. τελος προσπαθησε να κανεις το αεροβιο σου η το πρωι νηστικος η καπακι μετα τα βαρη. Καλη επιτυχια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-11-12 00:14 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1234 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι λιγες ρε συ οι 1500,κανε τες 2400 πριπου

    πρωινογαλα με βρωμη ,ασπραδια
    δεκατινανοψωμι ολικης με κοτοπουλο
    μεσημεριανοοτι εχει σπιτι
    απογευματινο ή μεταπροπονητικοοτι εχει σπιτι
    βραδυνο οτι εχει σπιτι
    ενα γιαουρτι πριν ξκοιμηθεις

    να προτιμας στο φαγητο σπιτιου πρωτεινες(μοσαχαρι-κοτοπουλο-ψαρια-ασπραδιακλπ)κια υδατανθρακες(μακαορνια-ρυζι-πατατα βρατση ή ψητη-κριθαρακι-χυλοπιτες κλπ)

    πειραμαισου με τις ποσοτητες.
    SOS βαλε μεςα και λιπαρα!! δεν σου λεω να τρως μπριζολα ολοπαχη αλλα 3-4 κουταλιες ελαιολαδο τη μερα ειναι must!! ακομα καρυδια αμυγδαλα ταχινι φυστικοβουτηρο, και αβγα (με μετρο για αρχη οχι πανω απο δυο κροκους τη μερα) ειναι καλες πηγες λιπαρων οπως και πολλα αλλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-11-12 00:42 #29
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    τι λετε σε αρχαριο παιδι 15 χρονων ωρε?
    να παιρνεις γρηγορα κιλα δεν γινεται..να παιρνεις γρηγορα λιπος γινεται
    ξεχνα αυτο που σου πε ο φιλος σου και κοιτα απλα να τρως σωστα..ξεχνα ογκους και χοκους ποκους
    πηγαινε γυμναστηριο και κοψε τις αηδιες που ξερεις ποιες ειναι μονο και μονο απο τον χαρακτηρισμο που τους εκανα...
    δεν χρειαζεται να μπαινεις σε αυστηρα τριπακια απο τωρα...15 εισαι..αραξε
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-11-12 01:01 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λετε σε αρχαριο παιδι 15 χρονων ωρε?
    να παιρνεις γρηγορα κιλα δεν γινεται..να παιρνεις γρηγορα λιπος γινεται
    ξεχνα αυτο που σου πε ο φιλος σου και κοιτα απλα να τρως σωστα..ξεχνα ογκους και χοκους ποκους
    πηγαινε γυμναστηριο και κοψε τις αηδιες που ξερεις ποιες ειναι μονο και μονο απο τον χαρακτηρισμο που τους εκανα...
    δεν χρειαζεται να μπαινεις σε αυστηρα τριπακια απο τωρα...15 εισαι..αραξε
    Συμφωνω με αυτα που λες (ωρε!), πως ειναι 15 χρονων και εχει ολο τον καιρο μπροστα του, αλλα αφου του εχει δοθει η ευκαιρια να αρχισει να προσεχει τη διατροφη του απο τοσο νωρις ( btw και εγω στα 14 ξεκινησα, ακυρο) γιατι να μην βαλει τις σωστες βασεις.? Σαφως δεν ειπαμε να ειναι μονιμως με το ταπερακι στο χερι ουτε να παει να μονασει ! και τα ποτακια του το βραδυ θα πιει και τις σαβουρες του θα φαει αλλα ολα με ενα μετρο. ακομα και 15 χρονων δεν μπορει να κατεβαζει οτι βρει μπροστα του απο τον καντινιερη και να πηγαινει μετα καπακι γυμναστηριο! οσο για τα γρηγορα κιλα ειναι ισως η μοναδικη ηλικια που μπορεις να βαλεις πολλα στεγνα κιλα γιατι περα απο τα βαρη και τη διατροφη παιζει και η αναπτυξη!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία