Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 77
  1. 27-11-12 18:45 #16
    Προεπιλογή
    κυρσοκυλη συνιθως δεν ποναει δεν εχει τετοια ενδειξη.
    εχω κανει εγχειρηση στο γενικο κρατικο γεννηματας,μιας που εχει απο το καλυτερο ουρολογικο τμημα,μακρια απο ευαγγελισμο.
    στην ουσια τι ειναι?ειναι διωγκωμενες φλεβες που θελουν να το πω ξεμπουκωμα διοτι εχουν αιμα με αποτελεσμα να ζεστενουν το σπερμα και να το καταστρεφουν υπογονημοτιτα.

    εμενα πετυχε η εγχειρηση εκανα πριν εξετασεις και μετα απο 3 μηνες που αλλαζει το σπερμα ανεβηκαν οι τιμες του,πριν ημουν στο οριο κανω παιδι η οχι.
    οσο για τα βαρη εμενα μου ειπε ο γιατρος μετα απο 2εβδομαδες αλλα επειδη εχω μαθει να ακουω το σωμα μου και επειδη τρωως μαχαιρι σε περιοχη που εκει δεν εχεις μυς για θρεψουν και ειναι δυσκολο λογου και μηχανης μετα απο ενα μισο μηνα πηγα γυμναστηριο για να ειμαι σιγουρος.

    α και οι περισοτεροι αντρες το εχουμε οποτε εγω συνιστω υπερηχο στους ορχεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-12 19:29 #17
    Προεπιλογή
    Ποσο καιρο το είχες αν επιτρεπεται? Ηταν ψηλαφιτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-12 20:18 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    παιδια το αρχικο ποστ φαινεται κανονικα τωρα?
    κατι στραβο εκανε ο τασσος πριν το ποσταρει,κ δοκιμασα να το σωσω μια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-12 20:19 #19
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    ναι φαινεται τωρα
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-11-12 21:06 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο καιρο το είχες αν επιτρεπεται? Ηταν ψηλαφιτο?
    το ειχα παρα πολυ καιρο συνιθως οχι δεν εντοπιζετε εκτος αμα ειναι τοσο μεγαλη η κυσροκυλη και βλεπεις το αριστερο ορχι και ειναι βαρυ συνιθως στο αριστερο ειναι,α αμα σου μουδιαζει αριστερο ποδι αποτι μου ειχε πει ο γιατρος ειναι απο την κυρσοκυλη.

    εγω γενικα πηγα τυχαια στον γιατρο για ενα αλλο ενα θεμα που εχω που δυστηχως δεν το εχω λυσει ακομα και δεν ξερω αμα λυνετε.
    γενικα εμενα με επιανε πονος στους ορχεις με αποτελεσμα να λυγιζω απο πονους και να βαραει μεση η λυση ηταν εκσπερματωση και μετα φευγανε οι πονοι ετσι πηγα γιατρο και βρηκε τις κυρσοκυλες μικρες αλλα πολλες.

    κοιτα ψηλαφιση αμα πιανεις γρομπαλακια και ειναι σκληρα κοιταξε το.

    παντος παιδια μου ειχε πει ο γιατρος οτι ολοι οι αντρες εχουμε απο αποτομο βαρος,οδηγηση μηχανης.
    κακα τα ψεματα εμεις που οδηγαμε μηχανη δεν ειναι οτι καλυτερο γενικα για γεννητικα οργανα αλλα ειναι η πορωση μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-11-12 22:13 #21
    Προεπιλογή
    Με εμβολισμο εκανες την επεμβαση? Εκανε και ενας φιλος μου, μια μικρη τομη αρκετα κατω απ τον αφαλο αλλα και πανω απ το επιμαχο. Οχι ανοικτα οπως παλια με στους ορχεις. Και εσυ ετσι την εκανες? Πονος, μετεγχειριτικη περιοδος τι λεγανε?

    Και γω πρεπει να παω να το κοιταξω. Οι γυναικες κοιτιουντε καθε χρονο, εμεις μονο αμα παθουμε κατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-11-12 22:26 #22
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παιδια ρωτησα πηγα τις εξετασεις στο γιατρο και μου ειπε να την κανω οπωσδηποτε και οσο πιο γρηγορα ειναι καλυτερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ippokratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή για να καταλάβω,δεν είχες καμία ενόχληση και απλά έκανες υπέρηχο και βρήκαν κιρσοκήλη 2ου βαθμού;δεν έχει καμία ένδειξη,κάτι να σε προειδοποιεί;
    Ναι καμια ενοχληση. Ουτε οταν με ρωταγε ο γιατρος αν εχω ποναω εκει που με επιανε με ποναγε.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα για βαρη δεν ξερω ακριβως πόσο χρόνο πρεπει να απεχεις, αλλα υποθετω όχι περισσοτερο από 1-2 μηνες το πολυ.
    Είναι πααααρα πολύ οι αντρες που εχουν αυτο το προβληματακι και δεν το γνωριζουν.
    Εχει πιθανοτητες επιτυχιας 70%. Η ποιότητα του σπερματος επανερχεται μετα από 6 μηνες οπότε τοτε ξερεις και αν η επεμβαση πετυχε.
    Ρωτησα ποτε θα μπορω να ξανακανω γυμναστικη και μου ειπε μετα απο 2 εβδομαδες. Καθολου ασχημα αν και δεν του ειπα οτι κανω σκουοτ με 100 κιλα. Θα τον ξαναρωτησω οταν κανω την εγχειρηση.

    Aυτο που λες ομως με το 70% δε μου αρεσε. Εκεινος μου ειπε οτι θα μου τη βγαλει και τερμα. Δηλαδη πως μπορει να μην πετυχει?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonis Giannoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ αληθεια πως το καταλαβες οτι μπορει να εχεις κυρσοκυλη, και πηγες και εκανες υπερηχο? ειχες καποια ενοχληση? γιατι συνηθως δεν νοιωθεις κατι..οι περισσοτεροι τυχαια το ανακαλυπτουν οτι εχουν κυρσοκυλη..
    Φιλε οπως λεω και στο αλλο θρεντ εχω εμφανεστατη και αρκετα μεγαλη μειωση του σπερματος (με το ματι, οχι με σπερματοδιαγραμμα) σε σχεση με πριν το καλοκαιρο. Αφου εγινε ετσι αποτομα δεν μπορει να ηταν λογω ηλικιας. Αυτο γινεται με τα χρονια οχι μεσα σε ενα μηνα. Τον ρωτησα γιατι πριν εβγαζα τοσο πολυ σπερμα και μου ειπε οτι τοτε ηταν μαλλον πρωτου βαθμου και οσο περνανε τα χρονια επιδεινωνεται. Επηρεαζει λεει και η αρση βαρων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο καιρο το είχες αν επιτρεπεται? Ηταν ψηλαφιτο?
    Ειναι κατασκευαστικο λεει εκ γενετης. Αρχικα δε φαινεται με ψηλαφιση οταν ειναι πρωτου βαθμου. Εμενα το ειδε ο γιατρος με ψηλαφιση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasos2 : 27-11-12 στις 22:29

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-12 22:28 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με εμβολισμο εκανες την επεμβαση? Εκανε και ενας φιλος μου, μια μικρη τομη αρκετα κατω απ τον αφαλο αλλα και πανω απ το επιμαχο. Οχι ανοικτα οπως παλια με στους ορχεις. Και εσυ ετσι την εκανες? Πονος, μετεγχειριτικη περιοδος τι λεγανε?

    Και γω πρεπει να παω να το κοιταξω. Οι γυναικες κοιτιουντε καθε χρονο, εμεις μονο αμα παθουμε κατι.
    μαλλον με εμβολισμο πανε χρονια το 07 την εκανα,η τομη ειναι κατω χαμηλα απο τον οφαλο στην αριστερη μερια.
    πονος καθολου αφου εξαλου οταν βγαινεις απο το χειρουργειο σου εχουν ορο μαλλον παυσιπονο και με κατι αλλο.
    μεταγχειριτικη περιοδος οχι πολλα ευκολα σηκωνουν απλα προσεχα αρκετα με τα βαρη γενικως.

    οσο αφορα που λες πανω απο το επιμαχο οχι εμενα δεν μου κανανε εκει,παιζει πιστευω ρολο η κατασταση που ειναι η κιρσοκηλη και ο γιατρος.

    εγω σου λεω ειχα παει ικα και μου λεει ο γιατρος 2000ευρω θελω σε κλινικη καλα λεω θα παρεις τα φρυδια μου.

    πηγα στον γεννηματα αφου το εψαξα και εμαθα οτι εχει πολυ καλο τμημα ουρολογικο,δεν εδωσα τιποτα ενδιαφερθηκανε με την μια και με χειρουργησε ο πρωτος επιμελητης που μετα εγινε πριν τον διευθυντη σε βαθμο.

    αλλα σου λεω ακουσα το σωμα μου πηγα μετα απο 1,5 μηνα γυμναστηριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-12 22:32 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ρωτησα πηγα τις εξετασεις στο γιατρο και μου ειπε να την κανω οπωσδηποτε και οσο πιο γρηγορα ειναι καλυτερα.



    Ναι καμια ενοχληση. Ουτε οταν με ρωταγε ο γιατρος αν εχω ποναω εκει που με επιανε με ποναγε.




    Ρωτησα ποτε θα μπορω να ξανακανω γυμναστικη και μου ειπε μετα απο 2 εβδομαδες. Καθολου ασχημα αν και δεν του ειπα οτι κανω σκουοτ με 100 κιλα. Θα τον ξαναρωτησω οταν κανω την εγχειρηση.

    Aυτο που λες ομως με το 70% δε μου αρεσε. Εκεινος μου ειπε οτι θα μου τη βγαλει και τερμα. Δηλαδη πως μπορει να μην πετυχει?



    Φιλε οπως λεω και στο αλλο θρεντ εχω εμφανεστατη και αρκετα μεγαλη μειωση του σπερματος (με το ματι, οχι με σπερματοδιαγραμμα) σε σχεση με πριν το καλοκαιρο. Αφου εγινε ετσι αποτομα δεν μπορει να ηταν λογω ηλικιας. Αυτο γινεται με τα χρονια οχι μεσα σε ενα μηνα. Τον ρωτησα γιατι πριν εβγαζα τοσο πολυ σπερμα και μου ειπε οτι τοτε ηταν μαλλον πρωτου βαθμου και οσο περνανε τα χρονια επιδεινωνεται. Επηρεαζει λεει και η αρση βαρων.



    Ειναι κατασκευαστικο λεει εκ γενετης. Αρχικα δε φαινεται με ψηλαφιση οταν ειναι πρωτου βαθμου. Εμενα το ειδε ο γιατρος με ψηλαφιση.
    φιλε τασο μην το σκεφτεσε καθολου ουτε και τα βαρη πηγαινε καντην οπωςδηποτε.
    αυτο που λενε οτι επανερχεσε μετα απο 3 με 6 μηνες το σπερμα παπαρια εμενα εκανε 1 χρονο και σκεψου ειμαι τωρα 35 και την εκανα το 07 την εγχειρηση.
    το εβαλα ετσι για να δειξω οτι τοτε ημουν ποιο μικρος ηλικιακα και παλι εκανε 1 χρονο να επανερθει το σπερμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-11-12 22:35 #25
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε τασο μην το σκεφτεσε καθολου ουτε και τα βαρη πηγαινε καντην οπωςδηποτε.
    αυτο που λενε οτι επανερχεσε μετα απο 3 με 6 μηνες το σπερμα παπαρια εμενα εκανε 1 χρονο και σκεψου ειμαι τωρα 35 και την εκανα το 07 την εγχειρηση.
    το εβαλα ετσι για να δειξω οτι τοτε ημουν ποιο μικρος ηλικιακα και παλι εκανε 1 χρονο να επανερθει το σπερμα
    Εσενα ειχε μειωθει και στο ματι ή το ειδες μονο με σπερματοδιαγραμμα?

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-11-12 22:40 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσενα ειχε μειωθει και στο ματι ή το ειδες μονο με σπερματοδιαγραμμα?
    οχι στο ματι αλλα στο σπερμαδιαγραμμα οπως ειπα ημουν στο οριο να κανω παιδι η οχι.δηλαδη στο κατωτατο που δινουν οι τιμες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-11-12 23:33 #27
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Τασο εχω αρκετους γνωστους που εκαναν τετοια επεμβαση οι οποιοι είχαν προβληματα γονιμοτητας και γι΄αυτο το εψαξαν το θεμα και βρηκαν την κιρσοκηλη. Σε ολους οι γιατροι μιλησαν και για ενα 30% να μη βελτιωθει η ποιοτητα του σπερματος και μετα την εγχειρηση.
    Ολοι βεβαια μετα απο καποιους μηνες δεν είχαν προβλημα και επανηλθαν και εκαναν και πολυ γρηγορα παιδια. Μονο μια περιπτωση ξερω που το παιδι δεν είχε βελτιωση και κατεφυγαν στην εξωσωματικη.
    Είναι και αυτο μια πιθανοτητα και ο γιατρος εχει υποχρεωση να σε ενημερωσει απο πριν.
    Αλλα εφοσον ο δικος σου σου είπε για 100% επιτυχια τότε ετσι θα είναι για την περιπτωση σου.
    Αν κανεις αναζητηση στο google θα βρεις απειρες πληροφοριες και για τις τεχνικες αποκαταστασης καθως υπαρχουν πολλες!
    Παντως μην ανησυχεις καθολου! Επεμβασουλα ρουτινας είναι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-11-12 13:33 #28
    Προεπιλογή
    οχι να μην γκουγκλαρεις τπτ.αυτο που θα καταφερεις ειναι να πανικοβληθεις,να μεινεις ΜΟΝΟ στα λεγομενα του γιατρου σου κ να μην ακους πολλα πολλα. κ πιστεψε με ξερω πως ειναι να ξερεις οτι θα μπεις χειρουργειο κ θα μεινεις πισω σε ολα!!!
    μη μασας ρε,εμπειρια! κακη αλλα εμπειρια...
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-11-12 14:20 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα!

    Ως συνεχεια αυτου του θρεντ Εμφανης μειωση παραγωγης σπερματος. Τι μπορει να φταιει?
    το οποιο για καποιο λογο το εκλεισαν θα αναφερω ποιο ηταν τελικα το προβλημα μου ωστε να το ξερουν ως πιθανη αιτια οσοι εχουν παρομοια προβληματα και να πουν τη γνωμη τους οσοι ξερουν ή το εχουν/ειχαν και οι ιδιοι.

    Απο τις εξετασεις που μου εδωσε ο γιατρος δεν υπαρχει κανενα προβλημα ορμονικο ουτε διατροφικο ουτε ουρολοιμωξης που ηταν πιθανες αιτιες. Ετσι το μονο που μενει ειναι μια κιρσοκηλη που μου βρηκαν στο οσχεο. Μπορειτα να το γκουγκλαρετε. Ειναι μια λαθος κατασκευη φλεβων που δεν αφηνουν το αιμα να κυκλοφορησει σωστα σε αυτο το σημειο με αποτελεσμα να γινεται υπερθερμανση και να φθειρονται οι ορχεις. Υπαρχει πρωτου, δευτερου και τριτου βαθμου κιρσοκηλη αναλογα με τη σοβαροτητα (η οποια οσο περνανε τα χρονια μπορει να μεγαλωσει). Εγω εχω δευτερου βαθμου αυτη τη στιγμη.

    Οι συνεπειες ειναι υπογονιμοτητα κυριως σε ποιοτητα, ισως και μειωση της ποσοτητας. Επισης ορμονικα εχω μια μειωση της τεστοστερονης σε σχεση με περσι (ειχα 857 και τωρα 737). Διαβασα οτι η κιρσοκηλη συνδεεται με χαμηλοτερα επιπεδα τεστοστερονης στους ανδρες και οτι μετα την εγχειρηση παρατηρειται αυξηση τους. (Μακαρι να ευθυνεται αυτο και να μην ειναι λογω ηλικιας αυτη η μειωση)

    Θα μιλησω και με το γιατρο να μου πει αν χρειαζεται εγχειρηση στην περιπτωση μου. Το μονο κακο ειναι οτι θα μεινω εκτος γυμναστηριου δε ξερω για ποσο διαστημα.
    Φίλε Τάσο θα σου πω την δικιά μου εμπειρία και ανάλογα κρίνε μετά εσύ.

    Εγώ μία φορά όταν έκανα βαριά βαθιά σκόουτ παρατήρησα μία φορά ένα τσίμπημα στους όρχεις το οποίο δεν το έδωσα και μεγάλη σημασία. Είπα ότι ίσως με ενόχλησε από το βάρος.
    Αργότερα μία άλλη φορά μέσα στον μήνα ξανά ένιωσα αυτή την ενόχληση πάνω στο σεξ. Πάλι δεν το έδωσα σημασία πολύ και είπα ότι ίσως προκλήθηκε από γρήγορες απότομες κινήσεις.
    Αλλά μετά άρχισε να εμφανίζεται πιο συχνά μόνο όταν έκανα βαθιά σκούοτ -αρσεις και φορούσα μποξεράκια (αντί σλιπ και σπασουαρ) και έτσι πήρα την απόφαση να πάω σε από τους καλύτερους ουρολόγους-ανδρολόγους χειρούργους (δεν κάνω τσάμπα διαφήμιση) να τα σκάσω χοντρά αλλά τουλάχιστον να μάθω τι ακριβώς είναι κτλ.
    Αυτός με έστειλε και έκανα υπέρηχο οσχέου , προστάτη και νεφρών και ένα σπερμοδιάγραμμα + τις κλασικές ορμονικές , τεστο κτλ.
    Οι εξετάσεις βγήκαν όλες άριστες αλλά στον υπέρηχο μου βρήκαν και εμένα ένα κυρσό από φλέβες στον αριστερό όρχη (δηλαδή κιρσοκήλη). Αυτό με άγχωσε να σου πω την αλήθεια ειδικά όταν έκανα ένα σερφάρισμα στο ιντερνέτ να μάθω περισσότερα.
    Όταν πήγα στον γιατρό πήγα με την ψυχολογία ότι θα πρέπει να κάνω εγχείρηση.
    Ο γιατρός πάντως προς τιμήν του μου είπε τα εξής:
    ‘Δεν έχεις τίποτα απολύτως ανησυχητικό και μην στεναχώριεστε από αυτά που διαβάζεις στο ιντερνέτ. Η ιατρική δεν είναι ιντερνέτ και θεωρία. Άσε αυτά που διάβασες. Εγώ αν θες να σου πάρω λεφτά μπορώ πολύ εύκολα να σου κάνω την απλή αυτή επέμβαση και να πληρώσεις. Αλλά στην περίπτωση σου μπορεί να την αποφύγουμε. Όταν κάποιος έχει κιρσοκίλη και δεν επηρεάζονται η τεστοστερόνη και το σπέρμα και δεν έχει πόνους τότε δεν χρειάζεται να κάνει επέμβαση. Και μου είπε μάλιστα ότι η κιρσοκίλη είναι ένα συχνό φαινόμενο και την συναντά σε πολλούς άντρες (κάποιοι την έχουν και δεν το καταλαβαίνουν και δεν το μαθαίνουν ποτέ) αλλά δεν σημαίνει ότι όποιος έχει ένα κιρσό ο οποίος μπορεί να προκλήθηκε από τον Α-Β λόγο ότι θα τον βάζουμε στο χειρουργείο. Και μου εξήγησε ότι απαγορεύετε να κάνεις βάρη με μποξεράκια και ότι είναι πολύ σημαντικό να προσέχεις και να προστατεύεις τους όρχεις και να φοράς πάντα σλιπ και σπασουάρ. Επίσης μου συνέστησε 1,5-2γρ καρνιτίνης την ημέρα για τουλάχιστον 8 μήνες τον χρόνο.
    Τέλος μου είπε πως αν θέλω μπορούμε να κάνουμε και την εγχείρηση (μου εξήγησε και την μέθοδο) και να κόψει στην ουσία την φλέβα που συνδέετε με τον κυρσό (θα πρέπει να μείνεις τουλάχιστον 3 μήνες εκτός προπονήσεων μετά βέβαια ) αλλά δεν χρειάζεται στην περίπτωσή σου και ότι είμαι αρκετά έμπειρός για να το ξέρω αυτό.
    Επίσης μου είπε ότι κάθε χρόνο για τα επόμενα 5-6 χρόνια να κάνω εξετάσεις (υπέρηχο οσχέους , ορμονικές, σπερμοδιάγραμμα) για να παρακολουθώ την υγεία μου γενικά (ορμονικές εγώ κάνω εντωμεταξύ πιο συχνά).


    Έτσι αποφάσισα να μην την κάνω.
    Τότε εγώ κατάλαβα την σημασία να φοράς σλιπ και σπασουάρ στην προπόνηση και γιατί έβλεπα τόσους bodybuilders να φοράνε ακόμα και κολάν από πάνω. Επίσης αργότερα έμαθα ότι είχαν και αρκετά άτομα που κάναν βάρη κιρσοκίλη και κάποιους που τους ενοχλούσε πολύ σκεφτόντουσαν να κάνουν την εγχείρηση.
    Από τότε που άκουσα τις συμβουλές του δεν έχω εδώ και χρόνια καμία ενόχληση και δεν έχει επηρεαστεί τίποτα από την τεστοστερόνη-σπέρμα κτλ. όλα αυτά τα χρόνια.
    Αυτή είναι η εμπειρία που είχα πριν χρόνια με την κιρσοκίλη. Ελπίζω να βοήθησα.
    Και να έγινε κατανοητό ότι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και όταν κάτι μπορείς να το θεραπεύσεις χωρίς εγχειρήσεις και φάρμακα τότε δεν έχεις κανένα λόγο να μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες.
    Όταν ήμουν στο στρατό με έπιασε πόνος στο στομάχι (γαστρεντερίτιδα) . Με πήγαν στο στρατιωτικό νοσοκομείο και μου είπαν ότι έχεις σκωληκοειδίτιδα και ότι πρέπει να εγχειριστώ. Τους ρώτησα αν είναι 100% σίγουροι και μου απάντησαν ότι ακόμα και να μην έχεις και να την κάνουμε δεν χάνεις και τίποτα. Και εγώ φυσικά δεν δέχτηκα να την κάνω. Και λίγο αργότερα ανακάλυψαν ότι τελικά είχα γαστρεντερίτιδα! Αν δεχόμουν θα είχα σήμερα μία εγχείριση στο παλμαρέ μου άνευ λόγου και αιτίας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-11-12 16:23 #30
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    σωστος ο stivas .. να πω κ γω την εμπειρια μου σε κατι παραπλησιο οταν πριν απο μερικα χρονια μετα απο σπριντ τρεξιματος στο 100% μετα απο μερικες μερες πρηστηκε πανω απο τα γεννητικα οργανα δεξια το σημειο σαν καρουμπαλο κ πονουσε οταν το πιεζα..πηγα στο 401 κ μολις με ειδε ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι κηλη κ οτι πρεπει να κανω εγχειριση οτι ειναι εγχειρηση ρουτινας να μην ανησυχω κ μου λεει να σε βαλω αυριο πρωι να την κανεις..του λεω οπα ενταξει να το σκεφτω λιγο τεσπα φευγω κ το αφηνω ετσι κ μετα απο μερικες μερες ανεβαινω στην θεσσαλονικη σε εναν συγγενη μας χειρουργο στο ιπποκρατειο τοτε διευθυντη κορυφαιος χειρουργος (ετσι λενε ολοι) με βλεπει(ειχε ξεπρηστει λιγο) κ μου λεει ενταξει εχεις μια κηλη δεν ειναι τπτ..του λεω στο 401 μου ειπαν αμεσα εγχειριση δε χρειαζεται μου λεει μια χαρα εισαι κ με τα βαρη του λεω μηπως πρεπει να αποφευγω καποιες κινησεις κανε οτι θες μου λεει δεν εχεις προβλημα ..εχουν περασει 5-6 χρονια κ ολα καλα..!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία