Σελίδα 29 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 1927282930313979 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 421 έως 435 από 1823
  1. 08-03-14 00:54 #421
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    το οτι γυμναζεσαι 2 χρονια ετσι δεν παει να πει τπτ..το οτι το επαθες οπως λες στην πρεσσα δεν σημαινει κ οτι το επαθες μονο απο την πρεσσα..μπορει ηδη να ηταν επιβαρυμενη η μεση σου απο τις βαριες προπονησεις να ζοριστηκες εκει κ να σου βγηκε..

    εν πασει περιπτωσει αν εσυ δεν καταλαβαινεις που πρεπει να κανεις πισω, που πρεπει να αλλαξεις προπονηση κτλ προβλημα σου..

    το μονο σιγουρο ειναι οτι αν συνεχισεις σε αυτο το μοτιβο στο μελλον θα εχεις θεμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-03-14 00:59 #422
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναμενόμενα τέτοια σχόλια..


    Έχω ξεκαθαρίσει 1000 φορές πως ο τραυματισμός προέκυψε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από την πρέσσα.
    Απλώς τον αγνόησα και συνέχισα.
    Γυμνάζομαι επί 2 χρόνια με τον τρόπο που γυμνάζομαι και δεν έχω πάθει το παραμικρό σε τραυματισμό.

    Παρακαλώ αν το μόνο που έχετε να πείτε είναι "τα πολλά κιλά και είσαι γυναίκα και μπλα μπλα μπλα" μην μπαίνετε στον κόπο....
    Ευχαριστώ

    Αν πραγματικα απο αυτα που εγραψα καταλαβες οτι λεω "εισαι γυναικα μην φορτωνεις πολλα κιλα" τι να πω.... Μαλλον πρεπει να το ξαναδιαβασεις. Το νοημα των προαναφερθεντων μου, ειναι οτι εφοσον παιζουμε φυσικοι εχουμε ορια, τοσο μυϊκα, οσο και σκελετικα. Εκτος, το ξαναλεω, για τους αθλητες που τους ταϊζουν αυξητικες αβερτα, και παλι ομως, με προϋποθεσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Numerouno : 08-03-14 στις 01:02
    I followed her, beautiful as black sky
    but nothing i found.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-03-14 17:12 #423
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    δυο περιπτωσεις υπάρχουν στο θεμα τραυματισμού ,η μια να προέλθει μια και έξω όπως μια κάκωση απο ελλειπές ζέσταμα και τα πολλα κιλα να έφεραν τραυματισμό , η απο μια λάθος εκτέλεση
    και η άλλη περίπτωση απο λάθος εκτέλεση ασκήσεων , ελλειπές ζέσταμα και η ζημια να έχει συσωρευτικό χαρακτήρα και να βγεί μακροπρόθεσμα το πρόβλημα
    συνήθως το δεύτερο είναι πιο δύσκολο και αργεί να ιαθεί ανάλογα βέβαια με τον βαθμό της ζημιάς
    τα κιλα εφόσον κάποια η κάποιος τα έχει με σωστη εκτέλεση και καλό ζέσταμα δεν είναι πρόβλημα και είναι ευχής έργο , απο κεί και πέρα όπως είπε η Λίλα αν η ζημια έγινε η εντοπίστηκε στην πρέσσα , μπορεί και να ισχύει και το δεύτερο απλα να έδειξε συμπτωμα στην πρέσσα , η ακόμη και πολλες φορες μηχανήματα που τα θεωρούμε ασφαλή , να μην είναι σωστα σχεδιασμένα και να στρεσάρουν κλειδώσεις και μεση , η ακόμη και η λάθος εκτέλεση , αυτο ειδικα στην αρχή που κάποιος η κάποια ακόμη δεν έχουν βρεί τα σωστα πατήματά τους και όσο αργει να συμβεί αυτο η φθορα επιδεινώνετε
    και μπορεί ακόμη να ακουμπάει ενας σπόνδυλος με έναν άλλο λόγω συμπίεσης του αμορτισέρ που είναι οι δίσκοι στα μεσοδιαστήματα και αυτο να φέρει επωδυνες καταστάσεις

    το λέω αυτο σχετικα με κακοσχεδιασμένα μηχανήματα , γιατι εγω μετα το ατυχημα σε ορισμένα μηχανήματα πρέσα η χακ σκουώτ δεν μπορούσα ούτε να δείξω την άσκηση χωρίς βάρος αν δεν έκανα κάποιο σχετικό ζέσταμα
    εγω επιμένω πως αν γίνει ακριβη διάγνωση μετα σε ένα έμπειρο θεραπευτή με σωστο εξοπλισμό μπορεί να διορθωθεί , δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι μη αναστρέψιμο , έχω δει περίπτωση που έφυγε σπόνδυλος και ακούμπουσε με άλλον χαμηλα στους οσφυικούς και με μια σειρα επισκέψεων σε ένα πολυ καταξιωμένο θεραπευτή με εκπαίδευση στην γερμανία καταφερε να αποσυμφορήσει την μεση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-03-14 11:21 #424
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεσπα, θα περάσει μία περίοδος μόνο με μηχανήματα στο άνω σώμα που δεν μου τραβάνε τη μέση (πιστεύω).
    Εκτός από τα μηχανήματα δοκίμασε αν θες να κάνεις chest supported row για την πλάτη. Γίνεται και με μπάρα και με αλτήρες. Και για το στήθος δοκίμασε πιέσεις με μπάρα (περισσότερο στον ίσιο). Εκεί δεν υπάρχει το stress στη μέση για να πάρεις τους αλτήρες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-03-14 12:06 #425
    Το avatar του χρήστη morgoth

    Εγγραφή
    31-01-2012
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναμενόμενα τέτοια σχόλια..


    Έχω ξεκαθαρίσει 1000 φορές πως ο τραυματισμός προέκυψε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ από την πρέσσα.
    Απλώς τον αγνόησα και συνέχισα.
    Γυμνάζομαι επί 2 χρόνια με τον τρόπο που γυμνάζομαι και δεν έχω πάθει το παραμικρό σε τραυματισμό.

    Παρακαλώ αν το μόνο που έχετε να πείτε είναι "τα πολλά κιλά και είσαι γυναίκα και μπλα μπλα μπλα" μην μπαίνετε στον κόπο....
    Ευχαριστώ
    κανε μια μαγνητικη να δεις μην εχεις παθει καμια ζημια σοβαρη. Πονανε ισχια? ή μονο μεση?

    και απο κει και περα βλεπεις. παντως προπονηση με πονους να μη κανεις. σημαντικο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-03-14 12:31 #426
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Ναι παιδιά τα έχω όλα υπόψην, δεν την ξαναπατάω
    Το ευχάριστο είναι ότι είναι αισθητά καλύτερα η μέση μου τις τελευταίες μέρες. Δεν πονάω ιδιαίτερα παρά μόνο νιώθω ενοχλήσεις όταν κάνω περίεργες κινήσεις, οι οποίες είναι έντονες νωρίς το πρωί.
    Μέχρι το τέλος της ημέρας έχω δυνατότητα σχεδόν πλήρους κινητικότητας. Και όχι στα πόδια δεν έχω κανένα θέμα. Ο πόνος προέρχεται από τη μέση και ελαφρώς αριστερά της σπονδυλικής.
    Οπότε δεν το κοιτάω προς το παρόν για μαγνητική

    Αυτό που με προβληματίζει είναι τα πόδια μιας και δεν είχε μείνει κάτι που να μην με ενοχλεί. Μπορεί να παίξω με σουπερσετ και γιγασετ για ένα διάστημα.
    Θα δούμε αύριο... fingers crossed
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-03-14 13:14 #427
    Προεπιλογή
    Περαστικα Λιλα, σου ευχομαι συντομα παλι οπως πριν και καλυτερα!
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-03-14 17:29 #428
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Thnx missfit

    11/3

    pull ups
    10/10*bw
    5*bw+10kg

    lat pull downs
    7*90kg

    incline DB press
    10/10/8*27kg

    db row
    15/15/12*35kg

    BB sh. press

    13/12*30kg
    8*35kg

    db curls
    12/8*17kg
    7*20kg

    cable push downs
    reps
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-03-14 17:25 #429
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    14/3

    To ΟΗP μου φαίνεται πολύ χαμηλά. Λέω να τo δουλέψω για ένα διάστημα, μιας και δεν το χω ξαναδοκιμάσει.

    BB overhead press
    5/5/5/4*40kg

    pull ups
    13/10/8*bw

    DB bench press
    10/9/8*30kg

    lat p.downs V grip
    8/8/6*80kg
    12*70kg

    db curls

    12*17kg
    12/8*15kg

    dips
    10/8/8*bw

    cable pushdowns
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-03-14 23:24 #430
    Προεπιλογή
    Που χαθηκες αγαπητη??
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-03-14 18:34 #431
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    well έχω καιρό να κάνω νορμάλ προπόνηση lower ....2 μήνες χωρίς σκουώτ/ντεντλιφτ
    Θα μου πάρει καιρό να ξανανέβω στα παλιά μου lifts οπότε δεν έχω κίνητρο να ενημερώνω λογκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-04-14 11:08 #432
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    well έχω καιρό να κάνω νορμάλ προπόνηση lower ....
    Αφου τωρα εγινες εθνικος σταρ πως να προλαβεις

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-04-14 11:21 #433
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Αλλαξε το αβαταααααααααααααααααααααααααααααααααααρ
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-04-14 11:41 #434
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    είπα να δώσω μια καλλιτεχνική πνοή στο φόρουμ.....
    Ακαλλιέργητοι
    Απάντηση με παράθεση
     

  15.  

Σελίδα 29 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 1927282930313979 ... ΤελευταίαΤελευταία