Σελίδα 121 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 2171111119120121122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.801 έως 1.815 από 1823
  1. 10-11-19 22:34 #1801
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    χαχα πρέπει να ταν το 3ο η 4ο σετ (τα βαλα λιγο ανακατεμενα στο βιντ) κ νομιζα οτι θα λιποθυμουσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-11-19 23:44 #1802
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Το έχω πάθει κι εγώ αυτό με πολύ λιγότερα κιλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-11-19 23:32 #1803
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ φίλοι μου.

    Καλες προπονητικές μέρες έχουν ξημερώσει.

    Χθεσινη προπόνηση 5*8 στα 120 κιλά, νομίζω μέχρι στιγμής το καλύτερο volume pr που έχω κάνει, τουλάχιστον με σχετικά smooth τεχνική.
    Φυσικά πάθαινα κ από ένα μινι εγκεφαλικό μετα τα σετς (τράβηξα τα 4 απ τα 5)

    Θεωρώ πως και η τεχνική μου φαίνεται αρκετά solid, βέβαια το bar path εξακολουθεί να μην ειναι βελτιστο.


    Good gal!


    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-11-19 02:12 #1804
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    boss


    αφηνω μερικά ακόμα χάιλαιτς:

    πιο συγκεκριμένα ενα volume pr(?) με 5*5 @ 135, deadlifts 3*2 @ 180kg και σημερινή προπόνηση 5*5 @ 130 με τίγκα πιασμένους ραχιαίους από τις προχθεςσινες άρσεις.
    Σήμερα πρώτη μέρα μετά από πολλόυς μήνες που κατάφερα κ έκανα 60 κιλα πάγκο χωρίς πόνο. Τα νέα είναι καλά



    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-04-20 02:14 #1805
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
    παλιοί κ αγαπημένοι
    ελπίζω όλοι να στε όλοι καλά και να κάνετε τα bodyweight squats σας και τα towel rows σας.
    μουχαχα

    Ηρθα να σας δείξω το καινούριο μου σετάπ. Δεν είναι σε καμία περίπτωση το βέλτιστο που θα μπορούσα να πάρω για τα λεφτά που έδωσα λόγω έλλειψης χωρου αλλά κάνει τη δουλειά του:

    2 ορθοστάτες
    20κιλη μπάρα
    150 κιλά σε plates (συν κάτι δισκάκια από παλιούς αλτήρες)
    2*25kg αλτήρες
    ένα δίζυγο για diy λύση ασφαλειών (γιατί δε θέλω να πεθάνω while squating)
    3τμ δάπεδο καουτσούκ
    1 πάγκος.

    σκέφτομαι ακόμα να πάρω κ ένα μονόζυγο τοίχου για να μαι πληρως εξοπλισμένη.

    έφυγαν διάφορα πράγματα από το δωμάτιο για να τα χωρέσω όλα αυτά
    worth it

    εδω κάνω το 1ο μου λειτουργικό σετ με 120
    τελικά έκανα ακόμα 4*8 στα 127.5κγ όπου κρέμαγα δισκάκια πάνω στη μπάρα με κορδέλες

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 08-04-20 στις 02:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-04-20 08:55 #1806
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Μοιράζεις πόνο και έμπνευση μαζί τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε!
    Απορώ τι έδιωξες για να στηθούν όλα αυτά;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-04-20 10:11 #1807
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    ^^Καλορίζικος Lila ο εξοπλισμός! Πολύ καλός όπως και η εκτέλεσή σου πολύ καλή όπως πάντα!!!

    Οι spotters δεν θα έλεγα ότι είναι diy αλλά έχουν κατασκευαστεί και για αυτή τη δουλειά πέρα ως δίζυγο!!!

    Θα μπορούσες να βάλεις και έναν καθρέφτη πίσω από τους ορθοστάτες αν θες να εμπνέεσαι.

    Πώς είναι η εμπειρία σου σε home gym προπόνηση;


    Υ.γ. Όσοι έλεγαν προ κορωνοϊού ότι δεν είχαν χώρο για home gym, ως δια μαγείας απέκτησαν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-04-20 13:05 #1808
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλορίζικος ο εξοπλισμός. Πραγματικά όποιος έχει χόρο και χρήμα για να εξοπλιστεί, δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-04-20 13:53 #1809
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μοιράζεις πόνο και έμπνευση μαζί τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε!
    Απορώ τι έδιωξες για να στηθούν όλα αυτά;
    χαχα. Εβγαλα την ντουλαπα μου και μια σιρταριερα στο χωλάκι και εκανα αναδιαταξη επιπλων. Και φυσικά πέταξα παρα πολλή άχρηστη σαβούρα που καθόταν και έπιανε χώρο. Γενικά ήταν καλή ευκαιρία για μία εκκαθάριση γιατί είχα πήξει από ένα σωρό άχρηστα πράγματα. Και έτσι όπως άδειασε το δωματιο μου μ αρεσει πολύ περισσότερο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^Καλορίζικος Lila ο εξοπλισμός! Πολύ καλός όπως και η εκτέλεσή σου πολύ καλή όπως πάντα!!!

    Οι spotters δεν θα έλεγα ότι είναι diy αλλά έχουν κατασκευαστεί και για αυτή τη δουλειά πέρα ως δίζυγο!!!

    Θα μπορούσες να βάλεις και έναν καθρέφτη πίσω από τους ορθοστάτες αν θες να εμπνέεσαι.

    Πώς είναι η εμπειρία σου σε home gym προπόνηση;

    Υ.γ. Όσοι έλεγαν προ κορωνοϊού ότι δεν είχαν χώρο για home gym, ως δια μαγείας απέκτησαν.
    Σε ευχαριστώωω. Για τους 'spotters' πολύ πιθανό, αλλά εγώ το βρήκα κατα τύχη καθώς χάζευα στο σάιτ από όπου πήρα τον εξοπλισμό με label "διζυγο" και λέω ΄εδω είμαστε΄. Πάααρα πολύ βολικό μαζί με τους ορθοστάτες και ευτυχώς μαζεύεται και δεν πιάνει καθόλου χώρο.
    Οριακά κουτουλάω με τον τοίχο όταν παίρνω την μπάρα οπότε καθρέφτης δεν μπαίνει. Εβαλα όμως ένα ωραίο πανό!

    Τώρα όσον αφορά το χώρο, είμαι πραγματικά τσίμα τσίμα αλλά οκ δουλειά θα γίνει. Θα προτιμούσα να τα χω στο σαλόνι ή σε κάποιο dedicated δωμάτιο αλλά it is what it is, προσαρμόζομαι σε ότι έχω.
    Χθες έκανα ΠΡΟΠΟΝΗΣΑΡΑ. Με τη μουσική μου, χωρίς άγχος, χωρίς μαλάκες.
    Πλέον στο τζυμ (όταν και αν ανοίξουν) θα πηγαίνω 1-2 φορές τη βδομάδα μαξ να κάνω ότι δεν μπορώ να κάνω εδώ.

    Σχεδιάζω να πάρω και μερικά ακόμα αξεσουάρ προπόνησης για περισσότερες επιλογές ασκήσεων.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικος ο εξοπλισμός. Πραγματικά όποιος έχει χόρο και χρήμα για να εξοπλιστεί, δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.
    Βασικά διαπιστώνω ότι είναι καταπληκτική ιδέα και δε θέλει και πολύ χρήμα για κάτι πολύ basic όπως αυτό που έστησα.
    Με ένα cage, μπάρα, κιλά και έναν πάγκο μπορείς να κάνεις τα πάντα κυριολεκτικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-04-20 14:58 #1810
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Λίλα δεν ξέρω αν είναι αδιάκριτη η ερώτηση, πόσο μπορεί να κοστίσει ένας τέτοιος εξοπλισμός? Πχ μια ολυμπιακή μπάρα και οι δίσκοι ανά κιλό?
    Εννοείται πως με τον εξοπλισμό αυτό κάνεις τα πάντα, αρκεί να αρέσει να κάνει κάποιος ελέυθερα βάρη και να μην ψάχνει για μηχανήματα. Γιατί κακά τα ψέματα... με λαστιχα και ιμάντες δεν κάνεις προπόνηση... απλά σκοτώνεις το χρόνο σου...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-04-20 18:34 #1811
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Εγω για όλα αυτά που έγραψα έδωσα 820. Αν πάρω και το μονόζυγο και κάτι έξτρα πατάκια που θελω για άρσεις θα πάει 890.
    Βέβαια με 50 ευρώ παραπάνω έπαιρνα κανονικο cage το οποιο είχε και μονόζυγο και δίζυγο και safeties και όλα τα καλά, αλλά δεν είχα που να το βάλω.
    Η μπάρα δεν είναι η καλύτερη, αλλά κάνει τη δουλειά της (90 ευρω) ειδικά για κάποιον που δεν κάνει άρση βαρών. Στα χαρτιά αντέχει μέχρι 360 κιλά. Για μένα που θα βάλω μαξ 230-240 νομίζω με καλύπτει.
    150 κιλά μου κόστισαν 360 ευρώ αλλά πήρα bumpers διότι δεν έβρισκα πουθενά κάτι άλλο.
    Αν τα έκανα όλα πιο οργανωμένα και με την ησυχία μου θα παράγγελνα μάλλον απο strength shop τα iron plates. Ιδανικά ένα μιξ από ιρον και μπαμπερς για να μειώνεται ο θόρυβος.
    Πάγκος 75
    Δίζυγο 90
    Γενικά με ενα 1000αρικο είσαι πληρως εξοπλισμένος αν κάνεις ελέυθερα, for life

    Επίσης αν ψάξεις για μεταχειρισμένα θα βρείς καλύτερες τιμές




    Υ.Γ αν ξέρει κάποιος έναν τρόπο να ξεμυρίσουν τα μπάμπερς γιατί το δωμάτιο μου μυρίζει σαν εργοστάσιο ελαστικών....(?)
    Τα έπλυνα κάπως και τα βγαλα μπαλκόνι να αεριστούν αλλά......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 08-04-20 στις 18:38
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-04-20 20:45 #1812
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    εγω με τα καινούρια κιλα και αλτήρες που πήρα μύριζε κυριολεκτικα το γυμναστήριο σαν βουλκανιζατέρ , αλλα δεν μπορω να πω έκανα κάτι , έφυγε με τον καιρό η μυρωδιά , αλλα παίζει ρόλο και το γεγονός οτι ο χώρος είναι τεραστιος σε σχεση με σπίτι με πολύ ύψος που επικοινωνούν 2 όροφοι και λογικα φεύγει πιο γρήγορα η μυρωδιά
    Αφου σε κάνει να αναρωτιέσαι γιατι τα αρώματα και οι ωραίες μυρωδιές δεν κρατάνε τόσο και μόνο αυτες που δε γουστάρουμε μυρίζουν σε τόση διάρκεια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-04-20 22:12 #1813
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Έδωσες σεβαστό ποσό αλλά αξίζει τον κόπο! Κατά τη γνώμη μου για όσους έχουν το μικρόβιο που μας ταλαιπωρεί αξίζει να έχουν τουλάχιστον τον βασικό εξοπλισμό σπίτι τους ακόμα και αν πηγαίνουν γυμναστήριο. Σίγουρα πιάνουν τόπο τα λεφτά. Δεν το συζητάμε αυτό.

    Δεν έχω πάει ποτέ σε γυμναστήριο οπότε δεν ξέρω πώς είναι να προπονείσαι με πολυκοσμία, αλλά σίγουρα η αυτοσυγκέντρωση που έχεις σε home gym καθώς και η άνεση δεν συγκρίνονται πιστεύω.

    Βέβαια, το γυμναστήριο έχει και άλλα οφέλη όπως πληθώρα μηχανημάτων, βοήθεια από εξειδικευμένο προσωπικό και αλληλοβοήθεια από συνασκούμενους, κοινωνικοποίηση, εξτρά λόγος για να βγεις από το σπίτι. Αλλά το κάθε τι κάπου χάνει και κάπου κερδίζει.

    Με ένα μονόζυγο ακόμα είσαι αρχόντισσα!!!

    Υ.γ. Για τα μπάμπερς πιστεύω θα φύγει η μυρωδιά με τον καιρό όπως είπε ο Ηλίας. Αν φροντίζεις να αερίζεις τον χώρο για πολλές ώρες κάθε μέρα (αν και κάνει κρύο ακόμα για κάτι τέτοιο) και να δημιουργείς ρεύμα (αν είναι εφικτό) πιστεύω θα φύγει πιο γρήγορα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-04-20 22:45 #1814
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ αν ξέρει κάποιος έναν τρόπο να ξεμυρίσουν τα μπάμπερς γιατί το δωμάτιο μου μυρίζει σαν εργοστάσιο ελαστικών....(?)
    Τα έπλυνα κάπως και τα βγαλα μπαλκόνι να αεριστούν αλλά......
    Δυστυχώς όπως είπαν και τα παιδιά θελουν το χρόνο τους και κυρίως να αερίζονται.
    Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Μάλλον οι καταστάσεις μας δείχνουν πως πρέπει να έχουμε έναν προσωπικό χώρο προπόνησης.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-04-20 02:00 #1815
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Φίλοι μου!
    2η μέρα προπόνησης στο τίμιο bedroom mini-gym μου. Πήγε εξαιρετικά, ειδικά δεδομένων των χαμένων προπονήσεων τον τελευταίο μήνα.
    Εκανα
    3*4@ 140
    2*3@ 145
    1*12 @ 110

    rdl στα 125kg

    nordic curls


    Μπορώ να πώ ότι τελικά καθυστερώ περισσότερο να τελειώσω γτ δεν με αγχώνει κανένας, χαζολογάω ταυτόχρονα στο pc, κατεβαίνω κουζίνα να πιω νερό κ.ο.κ

    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 121 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 2171111119120121122 ΤελευταίαΤελευταία