Σελίδα 17 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 715161718192767117 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 255 από 1823
  1. 19-01-13 21:13 #241
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωπηλατικη αλτηρα με 36 κιλα δεν εννοεις με το ενα χερι φανταζομαι
    βοηθάω και με το πόδι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ηταν αστειο πραγματικα το θεαμα "κωπηλατικη με αλτηρα με 2 χερια"... με το 1 χερι εννοει μαλλον απλα δν θα ειναι και απ τις πιο αυστηρες εκτελεσεις
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδη το εγραψα απο πισω,κ δεν θελω να επαναλαμβανομαι το εχω δει απο κοντα,ειναι με το ενα χερι,κ μεχρι τις επαναληψεις που βγαινουν ειναι αυσ τη ροτα τες..



    Στα 32 είναι αυστηρή η τεχνική μου για όλες τις επαναλήψεις.

    Στα 36 βάζω λίγη ορμή συνήθως στις 2-3 τελευταίες γτ αν δεν το κάνω μπορέι να βγεί μισή η θετική κίνηση
    νταξει εκ των πραγμάτων στα βαριά κιλά δεν γίνεται να εκτελείς όπως με τα ελαφριά
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-01-13 21:17 #242
    Προεπιλογή
    στηριζεσαι καπου με το αλλο χερι φανταζομαι αυτη τη version κανεις?

    PS: Με ξεφτυλιζεις σε κωπηλατικη με αλτηρα και η πλατη ειναι απ τα δυνατα μου σημεια GTFO
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-01-13 21:20 #243
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    επιτέλους ένα καλό upper

    UPPER


    έλξεις τροχαλία ανοιχτή 1*10*55κ, 1*8*60κ
    ανάποδη 1* 9* 65κ, 1*7 *70κ

    πιέσεις επικλινής 3*11-8*20κ

    κωπηλατική αλτήρα 2*11-8*32κγ, 1*8*36 ντροπ 6*24κ

    πρέσσα στήθους 1*13*50, 1*9*55, 1*6*60 2ντροπ

    προτάσεις ώμων αλτήρες 1*20*8κιλοι
    20κιλος δίσκος 2*11-9

    βυθίσεις 3κεφ. 3*10*40κγ

    2κεφ αλτήρες 2*8*14κ, 2*8*12κ ντροπ 7*8κ

    3κεφ τροχ 1*13*50, 1*10*55, 2*8*60 ντροπ 8*45
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-01-13 21:22 #244
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    στηριζεσαι καπου με το αλλο χερι φανταζομαι αυτη τη version κανεις?

    PS: Με ξεφτυλιζεις σε κωπηλατικη με αλτηρα και η πλατη ειναι απ τα δυνατα μου σημεια GTFO
    Εννοείται στηρίζομαι (!!?)
    Στον αέρα??

    Ναι δεν είναι η βερσιόν στον πάγκο με την πλάτη τελείως παράλληλη με έδαφος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-01-13 21:43 #245
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Ουτε κωπηλατικη αλτηρα θα ξανακανω

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-01-13 21:56 #246
    Προεπιλογή
    πώ ρε φούστη....και εγώ με 30 κιλα παίζω κωπηλατική
    strict 27.5κιλα.....ντρέπομαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-01-13 22:26 #247
    Προεπιλογή
    μόνο εγώ την έχω στα κιλά τη Λίλα?!?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-01-13 01:26 #248
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    κωπ.αλτήρα εμενα το μεγαλύτερο που εχει ειναι καπου στα 35...με αυτο παίζω αλλα οχι ολες τις μέρες....τώρα σε όλα τα άλλα της λιλας...καποια τα έχω καποια οχι...αλλα δεν ξερω αν η σύγκριση μπορει να ειναι εγκυρη
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-01-13 10:50 #249
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    κανονικά θα παιζα με 34 γτ ομολογώ τα 36 μου είναι λίγο βαριά.
    αλλά δν έχει 34 αλτήρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ippokratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόνο εγώ την έχω στα κιλά τη Λίλα?!?
    Αφού εσύ ρε το μόνο που παίζεις είναι σκουώτ, έλξεις και πιέσεις....τι συγκρίνεις??
    Σε έχω και σένα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-01-13 11:34 #250
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβάμαι γιατί δε θέλω πάλι να πονάω για μήνες και να μη μπορώ να κάνω προπόνηση ή να με ενοχλούν ακόμα κ όταν πάω να καθήσω.

    οι περισσότεροι μιλάτε εκ του ασφαλούς αλλά εγώ επί μήνες πόναγα σε φάση ούτε αερόβια να μη μπορώ να κάνω..
    Και δεν έφταιγε η τεχνική
    Σε καταλαβαινω απολυτα βρε κοριτσαρα . Αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα με ενα φτηνιαρικο ποδηλατο αεροβικης οπου και καταλαβα γιατι ειναι ολοκληρη επιστημη η ρυθμιση της στασης σωματος του ποδηλατη. Οταν προσπαθουσα να καθισω, ηταν σαν να ειχα γυαλοχαρτα μεσα στα γονατα. Με ταλαιπωρησε ενα εξαμηνο και ακομη εχω ψυχολογικα με τα ποδηλατα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα να πέρνω αντιφλεγμονώδη για να κάνω βαριά σκουωτ δε μου φαίνεται και τόσο έξυπνο
    Δεν γνωριζω τους λογους για τους οποιους γυμναζεσαι, αλλα θα τολμησω να πω οτι ειναι το ιδιο εξυπνο με το να παρεις ενα παυσιπονο ωστε να σου περασει ο πονοκεφαλος και να διαβασεις τα μαθηματα σου..


    Αντε, λυσε το προβλημα και να σε δουμε να ενημερωνεις μετα απο 1 χρονο το log και να γραφεις "back Squat 100 x 5"
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-01-13 11:43 #251
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Turbolifter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καταλαβαινω απολυτα βρε κοριτσαρα . Αντιμετωπισα παρομοιο προβλημα με ενα φτηνιαρικο ποδηλατο αεροβικης οπου και καταλαβα γιατι ειναι ολοκληρη επιστημη η ρυθμιση της στασης σωματος του ποδηλατη. Οταν προσπαθουσα να καθισω, ηταν σαν να ειχα γυαλοχαρτα μεσα στα γονατα. Με ταλαιπωρησε ενα εξαμηνο και ακομη εχω ψυχολογικα με τα ποδηλατα
    ΤA ποδήλατα είναι του σατανά
    Τη μεγαλύτερη ζημιά την έπαθα επειδή έκανα πολλές ώρες ποδήλατο (το real) όταν είχα ακόμα ανεπαίσθητους τραυματισμούς από τα βάρη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Turbolifter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωριζω τους λογους για τους οποιους γυμναζεσαι, αλλα θα τολμησω να πω οτι ειναι το ιδιο εξυπνο με το να παρεις ενα παυσιπονο ωστε να σου περασει ο πονοκεφαλος και να διαβασεις τα μαθηματα σου..
    Αντε, λυσε το προβλημα και να σε δουμε να ενημερωνεις μετα απο 1 χρονο το log και να γραφεις "back Squat 100 x 5"
    καλά ούτε με κυάλια δε το βλέπω το 100 στα σκουωτ

    Το παυσίπονο μια στο τόσο θα το πάρω επειδή με έπιασε πονοκέφαλος χωρίς λόγο και αιτία
    αλλά να ξέρω ότι προκαλώ εγώ τον πόνο με τα βαριά κιλά και να παίρνω παυσίπονα για να συνεχίζω αυτό που ξέρω πως προκαλεί τον πόνο..(?)
    Ερασιτέχνης είμαι, δεν είμαι αθλήτρια, άσχετα που μ αρέσουν οι βαριές προπόνες...
    Νταξει δν μπορούμε να τα χουμε όλα σ αυτή τη ζωή

    Μαλλον θα συνεχίσω το 8*4 στα φροντ, γιατί εκεί δεν με ενοχλεί η μέση
    θα δείξει
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-01-13 16:02 #252
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανονικά θα παιζα με 34 γτ ομολογώ τα 36 μου είναι λίγο βαριά.
    αλλά δν έχει 34 αλτήρα.



    Αφού εσύ ρε το μόνο που παίζεις είναι σκουώτ, έλξεις και πιέσεις....τι συγκρίνεις??
    Σε έχω και σένα
    Τώρα που καλοκαιριάζει θα αρχίσω και την κωπηλασία!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-01-13 15:01 #253
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να κάνω 8*4 πρέπει να κάνω με 60-62 κιλά.
    ΔΕ ξέρω αν είναι προτιμότερο να κάνω 1 σετ επί 7 ρεπς που μπορώ με τα 62 ή να κάνω 8*4...πολλή καταπόνηση για τα γόνατα
    κι αν κανεις 4χ4 στα 55? με 30 σεκς διαλειμμα?
    ή

    αν κανεις μαχ χ1 στα 50 για 10 λεπτα.

    και επειδη μαλλον βαρεθηκες να σου λενε τι να κανεις, κανε ο,τι θες

    αλλα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι χ% της 1ρμ και να πηγαινεις οριακα και να σκουζεις καθε φορα, ετσι οπως το κανουν τα παλικαρια γυρω σου, επειδη ζηλευουν που συκωνεις περισσοτερα κιλα απο αυτους.

    Τωρα επειδη σε ακουω να φωναζεις, "φεσε με ρε αεπισκεπτη, εμενα μαρεσει να συκωνω κιλα και τετοια προπονηση που λες δεν εχει νοημα, δεν προσφερει τιποτα υπερτροφικο"

    ας δουμε μερικα φακτς....

    Only when muscle performs with greatest resistance in a unit of time than before, will its functional cross section need to increase... hypertrophy is seen only in muscles that must perform a great amount of work in a unit of time.


    three types of ways to achieve maximum muscle tension: lifting a maximal load, lifting a non-maximal load to failure (as you can repeat it after a short rest), and the repeated effort method.

    οι ββερς οπως εσυ μικρη μου Αλις κανετε κυριως το lifting a non-maximal load to failure, καλο κ αγιο αλλα τοο ματσ ινφλαμενσιον.


    Και η επομενη ερωτηση που σε ακουω να ουρλιαζεις ειναι "μαχ χ1 στα 50 για 10 λεπτα" "αυτο δεν θα φερει υπερτροφια ρεεεεε!"

    αμ δε....

    heaviest weight possible, as many times as possible, over the shortest period of time

    και επειδη αυτη τη στιγμη ουρλιαζεις "ρε συ, ρε... τα 50 δεν ειναι heaviest weight possible"

    αααα μικρη μου Αλισ, ειναι συναρτηση 3 μεταβλητων και δε μπορεις να εξεταζεις ανεξαρτητα την καθε μια


    οι ββερς βαζουν κατι στο 70% της 1ρμ στην καλυτερη και κανουν σετς πολλων επαναληψεων 8-12+ σε αποτυχια.
    Ναι αλλα αυτο ειναι endurance και ακριβως επειδη φτανει σε αποτυχια, πρεπει να εχουμε μεθοδους να ξεπερασουμε την πρωτεινοδιασπαση και τη φλεγμονη που προκαλειται και τοτε και μονο τοτε εχουμε υπερτροφια.

    Εχεις ακουσει ή δει γραμμενη την κλασσικη ατακα "αν κανεις προπονηση ποδιων μαζι μου θα χρειαστεις τουλαχιστον 10 μερες να αναρρώσεις" ?
    Στις 10 μερες δεν αναρρωνουν οι μυς, αλλα οι τενοντες-οι αρθρωσεις και κυριως το ΚΝΣ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-01-13 21:42 #254
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    αγαπητέ επισκέπτη θέλω λίγο ταιμ να επεξεργαστώ το ποστ σου


    προπόνηση ποδιών τουντέι

    lower
    θα γράφω τα λειτουργικά κατευθείαν

    Front Squat 4*3*52
    Back 4*3*72 (ανέβηκα λίγο)

    leg press 2*15*120, 2*10-8*130 drop 12*110

    calves 2*60-40*140, 2*30*150

    curls 4*12-8*30
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-01-13 21:49 #255
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Άμα εχεις για σετ 36 κιλό αλτηρα στην κωπηλατικη αλτηρα , τότε αρσεις για 1 επανάληψη ποσά εχεις ?φαντάζομαι...
    και κάτι άλλο ,κανείς αρκετά χρόνια βαρη?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 17 από 122 ΠρώτηΠρώτη ... 715161718192767117 ... ΤελευταίαΤελευταία