Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 222
  1. 07-12-12 17:10 #1
    Προεπιλογή Περασμένα αλλά όχι ξεχασμένα!
    Ξεθαβοντας μερικες φωτογραφιες μου απο παλια ,σκεφτηκα να τις παρουσιασω σιγα σιγα χρονολογικα ,πιστευοντας οτι ετσι μπορουν να βοηθηθουν μερικα παιδια που ειναι στο ξεκινημα τους και διαθετουν πολυ καλυτερα γενετικα απο μενα.

    Ξεκιναω λοιπον με τις πρωτες ,15 χρονων ''ακριδοφαγος'' 57 κιλα περιπου ,με μονη αθλητικη μου δραστηριοτητα ποδοσφαιρο κ λιγο μπασκετ.

    Όνομα: img069 - Αντίγραφο.jpg Εμφανίσεις: 12432 Μέγεθος: 113,0 KB Όνομα: img069.jpg Εμφανίσεις: 12344 Μέγεθος: 207,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-12-12 17:41 #2
    Προεπιλογή
    Αναμενω με ενδιαφερον,και πιστευω οτι το ιδιο νοιωθουν και αλλοι φιλοι μας.Οσο για τα γενετικα.....καλα μου φαινονται.Για να δουμε και στη συνεχεια ,φιλτατε Χρηστο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-12-12 02:01 #3
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ και επαυξάνω. Θα έχει σασπένς το θέμα
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-12-12 12:35 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Ωραίο θέμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-12-12 12:38 #5
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Xρηστο δωσε φωτογραφιες στο λαο...
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-12-12 17:32 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    πολυ καλα έκανες Χρήστο και ενδιαφέρον το θέμα , δείχνει την σταδιακή μεταμόρφωσή σου και εκείνο που φαίνετε και απο τις αγωνιστικές εμφανήσεις σου είναι ότι είχες ιδανικό καλούπι και αναλογίες όπου χωρίς να έχεις φορτώσει επάνω σου υπερβολικούς μυς στεκόσουν αξιοπρεπέστατα αγωνιστικά και αν επιλογή σου ήταν να ασχοληθείς πιο εντατικα και να κολυμπήσεις στα βαθεια θα πήγαινες πολυ καλα και σε επίπεδο υψηλών διακρήσεων , αλλα είπαμε δεν εχουμε όλοι αγωνιστικούς επαγγελματικούς στόχους αλλα είναι ενα ωραίο χόμπυ και τρόπος ζωής
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-12-12 18:34 #7
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ παιδια.
    Ετσι ειναι φιλε ,δεν ηθελα να κολυμπησω στα βαθια αλλα κ να ηθελα δεν ξερω εαν θα μπορουσα.

    Το πρωτο μου οργανο γυμναστικης που πηρα για να δυναμωσω λιγο το αδυνατο σωμα μου ηταν το bullworker ,ενα οργανο που βασιζοταν στην ισομετρικη ασκηση.


    Όνομα: 359513982723272963_kxr2kS5L_b.jpg Εμφανίσεις: 12475 Μέγεθος: 16,6 KB


    Ενα οργανο πολυ καλο για το αγυμναστο σωμα μου,που αρχισε αμεσως να ανταποκρινεται. Επρεπε να πατας την συγκεκριμενη ασκηση για 7 δεπτερολεπτα συνεχεια με το 70% της δυναμης σου.
    Θυμαμαι εκανα μια ασκηση για την πλατη αλλα την εκανα μονο απο την δεξια πλευρα ,οταν κοιταχτηκα στον καθρεπτη ειδα οτι ειχε βγει ενα μικρο ''φτερακι''μονο απο αυτην την πλευρα. Αφου καταλαβα λοιπον οτι εχει αποτελεσματα ,τοτε κι εγω το πηρα ολο αριστερα για να ερθει σε συμμετρια.
    Το επομενο βημα μου ηταν να φτιαξω 2 μπαρες με σωληνες κ βαρη με τσιμεντο απο κουτια φυτηνη. Η μια πρεπει να ηταν περιπου 15 16 κιλα κ η αλλη η μεγαλη γυρω στα 25κιλ.
    Εκανα αρκετες ασκησεις που εβλεπα τοτε απο τα περιοδικα Αθλητης κ Αδωνις ,μονο που δεν μπορουσα να βρω πατεντα για να φτιαξω εναν παγκο για ασκησεις στηθους. Δεν ειχα κ κανεναν να μου πει καποια βασικα πραγματα ,οτι εβλεπα απο τα περιοδικα.

    Μετα απο 1 χρονο με αυτην την προπονηση ,16 χρ περιπου εφτασα σε αυτα τα αποτελεσματα.


    Όνομα: img053 - Αντίγραφο (2).jpg Εμφανίσεις: 11840 Μέγεθος: 114,4 KB
    Όνομα: img053 - Αντίγραφο.jpg Εμφανίσεις: 11925 Μέγεθος: 121,3 KB
    Όνομα: img053 - Αντίγραφο (3).jpg Εμφανίσεις: 11975 Μέγεθος: 122,6 KB
    Όνομα: img053.jpg Εμφανίσεις: 12047 Μέγεθος: 142,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-12-12 19:08 #8
    Προεπιλογή
    Ωραίος Χρήστο, και για να προνόησες τότε να βγάλεις φωτογραφίες της προόδου σου (και σε μια εποχή που δεν υπήρχε η ευλκολία των ψηφιακών ή των κινητών) σημαίνει ότι είχες συγκεκριμένο στόχο και όραμα Αναμένουμε τη συνέχεια
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-12-12 19:10 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    τι λές ρε Χρήστο μια χαρα καλούπι και αρμονικό σώμα έχεις ιδανικό για ββ , πράγμα που τότε ήταν βασικός παράγων να ασχοληθεί κανείς με το ββ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-12-12 20:23 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος Χρήστο, και για να προνόησες τότε να βγάλεις φωτογραφίες της προόδου σου (και σε μια εποχή που δεν υπήρχε η ευλκολία των ψηφιακών ή των κινητών) σημαίνει ότι είχες συγκεκριμένο στόχο και όραμα Αναμένουμε τη συνέχεια
    Απλα Γιαννη ηθελα να δω στις φωτο πως θα φαινομαι ,αυτες τις πρωτες με τραβηξε ενας φιλος σε μια ταρατσα αναγηρομενης πολ/κιας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λές ρε Χρήστο μια χαρα καλούπι και αρμονικό σώμα έχεις ιδανικό για ββ , πράγμα που τότε ήταν βασικός παράγων να ασχοληθεί κανείς με το ββ
    Ναι ρε Ηλια ωραιο καλουπακι ειχα ,αλλα τα χερια μου που ειναι σαν σπιρτοξυλα δεν τα βλεπεις; Ασε τα ποδια που δεν φαινονται. Δεν λεω οτι ειχα την απαιτηση να ημουν ''μπομπα'' απο την αρχη ,αλλα η προδιαθεση φαινεται.
    Οπως φαινεται οτι η μεση μου θα ηταν παντα το καλο μου σημειο ,τα ακρα μου δυσκολα θα γεμιζαν συγκρητικα.
    Πως εσυ απο μικρος με λιγο ''γρατζουνισμα'' στο σωμα σου εγινες σαν αγριεμενος ινδιανος;
    Απλως το ''ειχες'' να φορτωνεις πιο ευκολα ποιοτηκα μυικα κιλα.
    Ακομη κ τωρα μετα απο τοσα χρονια που το ΒΒ δεν ειναι πια αυτοσκοπος για σενα ,ειδαμε ολοι πως διατηρεισαι!

    Για να ''καρφωσω'' κ λιγο τον φιλο μας τον Γιαννη Διακογιαννη , οταν συναντηθηκαμε στο Ατλας ,μου λεει <<Χρηστο ειδες τον Ηλια απο κοντα; εναι απιστευτος κ τεραστιος!>> Η μηπως δεν ειναι ετσι φιλε Γιαννη;

    Ξεχασα να πω οτι το βαρος μου στις πανω φωτο μου ειναι 62 63 κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-12-12 20:46 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραιο θεμα Χρηστο....
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-12-12 21:49 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα Γιαννη ηθελα να δω στις φωτο πως θα φαινομαι ,αυτες τις πρωτες με τραβηξε ενας φιλος σε μια ταρατσα αναγηρομενης πολ/κιας.



    Ναι ρε Ηλια ωραιο καλουπακι ειχα ,αλλα τα χερια μου που ειναι σαν σπιρτοξυλα δεν τα βλεπεις; Ασε τα ποδια που δεν φαινονται. Δεν λεω οτι ειχα την απαιτηση να ημουν ''μπομπα'' απο την αρχη ,αλλα η προδιαθεση φαινεται.
    Οπως φαινεται οτι η μεση μου θα ηταν παντα το καλο μου σημειο ,τα ακρα μου δυσκολα θα γεμιζαν συγκρητικα.
    Πως εσυ απο μικρος με λιγο ''γρατζουνισμα'' στο σωμα σου εγινες σαν αγριεμενος ινδιανος;
    Απλως το ''ειχες'' να φορτωνεις πιο ευκολα ποιοτηκα μυικα κιλα.
    Ακομη κ τωρα μετα απο τοσα χρονια που το ΒΒ δεν ειναι πια αυτοσκοπος για σενα ,ειδαμε ολοι πως διατηρεισαι!

    Για να ''καρφωσω'' κ λιγο τον φιλο μας τον Γιαννη Διακογιαννη , οταν συναντηθηκαμε στο Ατλας ,μου λεει <<Χρηστο ειδες τον Ηλια απο κοντα; εναι απιστευτος κ τεραστιος!>> Η μηπως δεν ειναι ετσι φιλε Γιαννη;

    Ξεχασα να πω οτι το βαρος μου στις πανω φωτο μου ειναι 62 63 κιλα.
    Γι'αυτο και εγω ,προσπαθησα να πεισω τον Ηλια να κανει κατι,που αν τελικα πραγματοποιηθει, θα παρουν φωτια τα πληκτρολογια.......
    Χρηστο οι κοιλιακοι σου δειχνουν οτι εχουν πολυ εντονη κυτταρικη πυκνοτητα.Εχω δει τον Λη Χεηνη σε βιντεο περιπου στα δεκαοκτω του χρονια,με...προβληματα στις θηλες(αρα ηταν ζορισμενος),και ειχε το ενα δεκατο απο τους μυς του Αρνολντ σε ιδια ηλικια,και ο οποιος μαλιστα δεν ειχε σημαδια ζορισματος....Για να στο πω με αλλα λογια:Πιστευω και υποθετω, οτι με την προοδο σου, οι συνομηλικοι φιλοι σου,θα εκαναν θετικα σχολια.Αυτος ο τροπος συγκρισης μου φαινεται πιο δικαιος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-12-12 22:30 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι'αυτο και εγω ,προσπαθησα να πεισω τον Ηλια να κανει κατι,που αν τελικα πραγματοποιηθει, θα παρουν φωτια τα πληκτρολογια.......
    Χρηστο οι κοιλιακοι σου δειχνουν οτι εχουν πολυ εντονη κυτταρικη πυκνοτητα.Εχω δει τον Λη Χεηνη σε βιντεο περιπου στα δεκαοκτω του χρονια,με...προβληματα στις θηλες(αρα ηταν ζορισμενος),και ειχε το ενα δεκατο απο τους μυς του Αρνολντ σε ιδια ηλικια,και ο οποιος μαλιστα δεν ειχε σημαδια ζορισματος....Για να στο πω με αλλα λογια:Πιστευω και υποθετω, οτι με την προοδο σου, οι συνομηλικοι φιλοι σου,θα εκαναν θετικα σχολια.Αυτος ο τροπος συγκρισης μου φαινεται πιο δικαιος.
    Πολυ σημαντικη πληροφορια αυτη που μας ειπες Γιαννη για τον Χανευ κ τον Αρλοντ. Με λιγα λογια αν ο Αρλοντ ηταν αγωνιστικος κ τις επομενες δεκαετιες ,παλυ θα σαρωνε.

    Οσοι με εβλεπαν με μαγιο μπορει να εκαναν κανενα θετικο σχολιο ,με τα ρουχα ομως παρεμενα μπακαλιαρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-12-12 23:06 #14
    Το avatar του χρήστη Fratsou

    Εγγραφή
    09-02-2012
    Περ.
    Greece,Katerini
    Μηνύματα
    284
    Προεπιλογή
    Χαααα φιλε κι εγω με το bullworker ξεκινησα!!!Το ειχε ο πατερας μου και μου ειχε δωσει κι ενα βιβλιαρακι
    με ασκησεις και θυμαμαι καθε εβδομαδα προσθετα και μια.Για ξεκινημα ηταν πολυ καλο και ειδικα στην ηλικια
    που ημουν
    The journey of one or a thousand miles
    begins with a single step
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-12-12 13:14 #15
    Προεπιλογή
    Eνας ακομη χρονος προπονησης 17χρ περιπου κ 67κιλα.
    Αυτη την φορα ομως με καλυτερο εξοπλισμο. Εχοντας αγορασει απο τον ΑΘΛΗΤΗ μια μπαρα 2 αλτηρακια με τα αναλογα ''πιατα'' ,εναν παγκο με ορθοστατες ,εναν για κοιλιακους,κ ενα μονοζυγο πορτας με μια τροχαλια επανω του,μπορουσα πλεον να γυμναζομουνα κανονικα.
    Ερχοταν κ ενας συμαθητης μου που ηταν πιο γνωστης απο μενα κ με βοηθησε αρκετα μαθαινοντας μου τα βασικα.

    Απο διατροφη ετρωγα τα παντα προσπαθωντας να παρω κανενα κιλο. Τα πρωινα του Χειμωνα ετρωγα ποδαρακι βραστο κ καθε απογευμα περιμενα με αγωνια τον πατερα μου που μου εφερνε ενα μπουκαλακι μιλκο.
    Με δυσκολια επεισα τον πατερα μου κ μου αγορασε την μοναδικη πρωτεινη που υπηρχε τοτε στην Ελλαδα,την PROTIVOL,που την πουλαγε ο ΑΘΛΗΤΗΣ.
    Αφου την πηρα 3 4 φορες μαζι με γαλα και μην αντεχοντας την γευση της με τιποτα ,παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες μου ,στο τελος την εθαψα στον κηπο κατω απο μια λεμονια για να μην το καταλαβει ο πατερας μου και . Θυμαμαι στην διαφημηση εγραφε <<τα λιονταρια δεν τρωνε χορταρια ,τρωνε PROTIVOL>>
    Μωρε αυτην ουτε τα αγρια θηρια δεν θα μπορουσανε να την φανε!.

    Όνομα: img054 - Αντίγραφο.jpg Εμφανίσεις: 11575 Μέγεθος: 257,5 KB
    Όνομα: img054 - Αντίγραφο (2).jpg Εμφανίσεις: 11572 Μέγεθος: 306,0 KB
    Όνομα: img054 - Αντίγραφο (3).jpg Εμφανίσεις: 11792 Μέγεθος: 301,0 KB
    Όνομα: img054.jpg Εμφανίσεις: 11524 Μέγεθος: 249,3 KB
    Όνομα: img078.jpg Εμφανίσεις: 11381 Μέγεθος: 289,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία