Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 48
  1. 19-01-14 13:37 #31
    Προεπιλογή βοηθεια για θεμα διατροφης!!
    Όλες οι φυλλώδεις πρασιναδες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-01-14 14:17 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sailim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι φυλλώδεις πρασιναδες!
    πες τα μου λιγο αναλυτικα αν μπορεις γιατι δε μπορω να τα σκεφτω ολα αν ειναι στειλε καποιο λινκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-06-15 20:30 #33
    Προεπιλογή βοηθεια στη διατροφη σαν νεος φοιτητης!
    γεια σας παιδια θελω να τρωω μονο τις παρακατω τροφες αλλα δε ξερω τι συνδυασμους να κανω στα φαγητα, αρα εγω θελω απο σας να μου βγαλετε 5-10-15 οσες χρειαζεται συνταγες για να χω ενα καθιερωμενο προγραμμα χωρις αγχος
    Όνομα: CAM00576.jpg Εμφανίσεις: 219 Μέγεθος: 88,4 KB Όνομα: CAM00577.jpg Εμφανίσεις: 211 Μέγεθος: 73,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-11-15 23:43 #34
    Προεπιλογή βοηθεια για να κλεισει το κομματι διατροφη!
    ποιοι καλοι ανθρωποι μπορουν να με βοηθησουν με τον εξης τροπο? αφιερωσα πολλες ωρες και βρηκα πολλα συνοδευτικα στα φαγητα, αλλα θελω να μου προτεινετε αυτα που ειναι πιο στανταρ και πιο γνωστα ετσι και γω να εχω ενα συγκεκριμενο προγραμμα στο μυαλο μου, χωρις να φτιαχνω συνταγες με αλλα συνοδευτικα καθε φορα αλλα αντιθετως να ειναι οι ιδιες ...ενα ξεσκαρταρισμα δηλαδη απ αυτα που χω γραψει διπλα στς ανω και κατω τελειες..ευχαριστω


    ντοματα(ωμο):λαδι,αλατι,ριγανη,μπαλσαμικο ξυδι,λεμονι,κρεμμυδι,μηλοξυδο,μουσταρδα,πιπερι,σκορδο,μαυρο πιπερι,ανηθο,δυοσμο,μαιντανο


    αγγουρι(ωμο):μαιντανο,1 σκελιδα σκορδο(στο τριφτη),λαδι,ξυδι,αλατι,ανηθο,πιπερι,μουσταρδα,σκορδο,ριγανη,μπαλσαμικο ξυδι,κρεμμυδι,λεμονι,κρεμμυδι ξερο,δυοσμο φρεσκο,μηλοξυδο


    σπανακι(νεροβραστο):ψιλοκομενο κρεμμυδι,ανηθο,μαιντανο,μουσταρδα,λεμονι,ξυδι,λαδι,βαλσαμικο ξυδι,αλατι,πιπερι

    μπροκολο(νεροβραστο):λεμονι,λαδι,αλατι,πιπερι,μουσταρδα,μπαλσαμικο ξυδι,γιαουρτι,ξυδι,ριγανη,μηλοξυδο,σκονη σκορδο

    σαρδελα(τηγανι):λαδι,φετες ντοματα,λεμονι,ριγανη,μαιντανο,σκορδο,μεντα,φρεσκο κρεμμυδι,αλατι,πιπερι,ανιθο,ντοματες φρεσκες

    ρυζι(νεροβραστο):ντοματα τριμμενη,καρυ,ανιθο,λεμονι,γλυκια παπρικα,πιπερι μαυρο,πιπερι κοκκινο,ριγανη,αποξηραμενο τριμμενο δυοσμο,λαδι,λευκο πιπερι,λεμονοπιπερο,σκορδο τριμμενο,μουσταρδα,αλατι,βασιλικο,ντοματα(χωρις φλουδα),κρεμμυδι,χυμο ντοματας,κοκκινο βασιλικο

    μοσχαρι νουα(κατσαρολα λεμονατο):λαδι,μουσταρδα,πιπερι,μαιντανο,μπαλσαμικο ξυδι,λεμονι,πιπερι μαυρο,ριγανη,σκονη καρυ,σκορδο,δαφνη,μοσχοκαρυδο,αλατι

    μανιταρια(τηγανι):μουσταρδα,λαδι,σκορδο σκονι,κρεμμυδι,σκορδο,λεμονι,ριγανη,δενδρολιβανο,βαλσαμικο ξυδι,μαιντανο,πιπερι,παπρικα,

    στηθος κοτοπουλο(τηγανι):καρυ,γλυκια παπρικα,λεμονι,μουσταρδα,κρεμμυδι,σκορδο,αλατι,λαδι,πιπερι,ριγανη,κυμινο,σκονη καρυ,πιπερι μαυρο,μπαλσαμικο ξυδι,σκορδο σε σκονη,πιπερι ροζ,κρεμμυδι σε σκονη,ντοματα,βασιλικο,μοσχοκαρυδο,μαιντανο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-11-15 23:50 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εχεις ηδη ενα θεμα για την διατροφη σου, ερωτησεις σχετικες τις κανεις εδω, δεν ειναι αναγκη να ανοιγεις 3-4 θεματα για το ιδιο πραγμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-11-15 00:05 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις ηδη ενα θεμα για την διατροφη σου, ερωτησεις σχετικες τις κανεις εδω, δεν ειναι αναγκη να ανοιγεις 3-4 θεματα για το ιδιο πραγμα.
    ε καμια σχεση τα παλια με τα τωρα...τωρα εχω διαβασει παααρα πολλυ και η ερωτηση που κανα ειναι στοχευμενη..αλλα ναι εχεις δικιο επρεπε να τη κανω εδω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-11-15 13:24 #37
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ότι σου αρέσει βάζε.. γιατί οι συνταγές να είναι ίδιες κάθε φορά; Τα περισσότερα από αυτά που γράφεις με εξαίρεση το λάδι(το οποίο όμως είναι απαραίτητο) έχουνε μηδενικές ή ελάχιστές θερμίδες, οπότε βάλε ότι τραβάει η όρεξη σου, θέμα γούστου είναι.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-11-15 16:52 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι σου αρέσει βάζε.. γιατί οι συνταγές να είναι ίδιες κάθε φορά; Τα περισσότερα από αυτά που γράφεις με εξαίρεση το λάδι(το οποίο όμως είναι απαραίτητο) έχουνε μηδενικές ή ελάχιστές θερμίδες, οπότε βάλε ότι τραβάει η όρεξη σου, θέμα γούστου είναι.
    το ρωταω και αλλιως εσυ απ αυτα τα προιντα που εχω παραθεσει ποια θα χρησιμοποιουσες στο καθενα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-11-15 17:48 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    ότι αρέσει στον καθένα κάνει και να ξέρει να κάνει συνδιασμούς μαγειρικής , απο κεί και πέρα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα
    και όλα αχταρμά να τα κάνει κάποιος αν τον αρέσουν κανένα πρόβλημα , έτσι κι αλλιως όλα τα μπαχαρικα έχουν να προσφέρουν στον οργανισμό και θερμίδες δεν έχουν , οπότε ποιός ο λόγος τόση ανησυχία , εφόσον οι γεύσεις και τα γούστα είναι υποκειμενικά και οι θερμίδες εφόσον κάποιος που τα ψηρίζει τις υπολογίζει κι αυτες υποκειμενικές είναι

    απο κεί και πέρα και το ελαιόλαδο είναι χρήσιμο και οι ντομάτες και τα πιπέρια και τα μπαχαρικά με αμελητέες θερμίδες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-11-15 19:52 #40
    Προεπιλογή
    δωστε μια προσωπικη πινελια, ποια απ αυτα τα συνοδευτικα επιλεγετε για το καθε τροφιμο που γραψα στη καθημερινοτητα σας? ετσι να χω μια εικονα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-11-15 19:54 #41
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Φίλε δεν μπορεί κάποιος να σου πει ακριβως αυτό που ζητάς,ειναι θεμα γουστου καθαρα,οπως σου ειπαν - κανε μερικές δοκιμές και ρίξε μια ματιά στο google για συνταγές να παίρνεις ιδέες για διαφορετικους συνδιασμούς υλικών
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-11-15 00:12 #42
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    εμένα αν με ρωτήσει κάποιος θα πω τα πάντα όλα και κυριολεκτω μ αρέσει το καυτερο και γενικά οι πικάντικες γεύσεις και ντομάτες και πιπέρια και μουστάρδα κτλ
    μ αρεσει να φάω και την καυτερή μου στο γεύμα , αυτο όμως που κολλάει ώστε να προβληματιστει κάποιος στο να του πούν τι να διαλέξει , ποιός ο λόγος και η ουσία , γούστα είναι αυτα

    και άν κάποιος δεν φτιάξει σώμα εξ αιτίας αυτων των προβληματισμών ας ασχοληθεί με κάτι άλλο γιατι δεν τόχει και σίγουρα αυτη δεν είναι η αιτία

    το ρεζουμέ είναι ένα ότι τζάμπα γράφουμε άχρηστα και ανούσια πράματα που έχουν να κάνουν με τα γούστα του καθένα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-11-15 21:20 #43
    Προεπιλογή
    στο στηθος κοτοπουλο οταν το κανω στο τηγανι ενω το χω αλειψει με λιγο λαδακι στο χαρτι μετα του βαζω μπολικο νερακι ε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-11-15 21:46 #44
    Προεπιλογή
    μια απαντηση για να το φτιαξω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-11-15 03:29 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    γιατι δε ρίχνεις μια ματιά στο Τσελεμεντέ και αν πετύχει η συνταγή βάλε και φωτο στο τόπικ με τις φωτο με τα φαγητά
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία