Θέμα: Sonny Schmidt

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 10-12-12 18:03 #1
    Προεπιλογή Sonny Schmidt
    Με αφορμή το πρόσφατο Masters Olympia, κάνω αναφορά σε έναν αθλητή ο οποίος αγωνίστηκε και διακρίθηκε τη δεκαετία των 90'ς, με αποκορύφωμα της καριέρας του την κατάκτηση του Masters Olympia το 1995.
    Γεννήθηκε το 1952 στη Ν.Ζηλανδία ενώ η καταγωγή του ήταν από τα νησιά Samoa (σύμπλεγμα νησιών κοντά στη Ν.Ζηλανδία). Αργότερα έζησε στην Αυστραλία ενώ για αρκετό καιρό διέμεινε στην Αμερική ως επίκεντρο της αγωνιστικής του καριέρας και πρωώθησης της καριέρας του. Εκεί ήταν συγκάτοικος για κάποιο διάστημμα και πολύ καλός φίλος με τον Σέρβο επίσης αθλητή και νυν ιδιοκτήτη γυμναστηρίου Milos Sarvec.
    Ως άνθρωπος και χαρακτήρας ήταν λιγομίλητος, ευγενικός και προσιτός σε όλους, γι'αυτό και ήτνα πολύ συμπαθής στο χώρο. Ξεκίνησε σχετικά αργά την ενασχοληση του με το σιδερένιο άθλημα , σε ηλικία 30 ετών, αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε στη δημιουργία μιας ολοκληρωμένης σωματικά διάπλασης η οποία δεν υστερούσε σε κανένα σημείο. Ειδικά έχει μένει χαρακτηριστική η πόζα του, στο εμπρόσθιο ανοίγμα πλάτης, και η πολύ καλή ανάπτυξη των γαμπών του. Πολλοί υποστηρίζουν ότι υπήρξε από τους υποτιμιμένους αθλητές, τον οποίο οι κριτές συχνά αγνοούσαν. Η προπόνηση του ήταν υψηλού όγκου με πολλά σετ, 2 φορές την ημέρα συνήθως. Δυστυχώς η μοίρα του επιφύλασσαι το δυσάρεστο γεγονός, να φύγει νεότατος από τη ζωή χτυπημένος από την επάρατο νόσο, σε ηλικία μόλις 51 ετών το 2004.

    Όνομα: sonnysamir.JPG_thumb.png Εμφανίσεις: 762 Μέγεθος: 296,7 KB

    Όνομα: Picture_047.jpg_thumb.png Εμφανίσεις: 725 Μέγεθος: 227,5 KB

    Όνομα: ssonny.jpg Εμφανίσεις: 719 Μέγεθος: 99,8 KB

    Όνομα: keithand_sonny.jpg Εμφανίσεις: 723 Μέγεθος: 25,1 KB

    Όνομα: f9010_x_sonny_schmit.jpg_thumb.jpg Εμφανίσεις: 717 Μέγεθος: 52,8 KB

    Όνομα: sonnyside.JPG_thumb.png Εμφανίσεις: 691 Μέγεθος: 296,1 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-12-12 22:29 #2
    Προεπιλογή
    Όνομα: IMGP2300.JPG Εμφανίσεις: 666 Μέγεθος: 169,3 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-12-12 23:56 #3
    Προεπιλογή
    Τα ποδια του ειναι ποιημα.
    Κριμα που χαθηκε τοσο νεος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-12-12 00:37 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ποδια του ειναι ποιημα.
    Κριμα που χαθηκε τοσο νεος.
    Ξερεις Γιαννη ,αν επαιξε ρολο που οταν πεθαναν οι Μαστερ Oλυμπια Sonny Schmidt k Don Youngblood ,ηταν η αιτια που καταργηθηκε για ενα χρονικο διαστημα ο συγκεκριμενος αγωνας;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-12-12 10:50 #5
    Προεπιλογή
    Αυτο Χρηστο δεν το εχω διαβασει,και ετσι δεν το ξερω.Εκεινο που με στενοχωρει ειναι, οτι ο Sonny Schmidt και αλλοι αθλητες που χαθηκαν, δεν φαινοντουσαν οπτικα να εχουν κανει τις καταχρησεις των αλλων, και μαλιστα μερικοι ησαν και ιδιαιτερα καλα παιδια οπως για παραδειγμα ο Sonny ,o Munzer ,κ.α.

    Your Message
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-12-12 18:04 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    ο Σανυ ήταν φίλος σαν αδέρφια με τον κολητό μου απο αυστραλία την μελβούρνη τον απόστολο και ήταν δίπλα του μέχρι που ήταν στο νοσοκομείο πρίν πεθάνει , εκείνο που μου έλεγε συνέχεια ο αποστολης είναι ότι και αυτός και ο αδερφός του ήταν απο τα καλύτερα παιδια και πιο φιλότιμα , αφού έλεγε χαρακτηριστικά είναι και η ράτσα τους έτσι ηλία απο τα σαμόα αν θυμάμε καλα ήταν ο Σάνυ
    αλλα πέρασε πολλες άσχημες καταστάσεις , έχει φάει πολλες φορες ρίξημο απο το φιλότιμό του σε πολλούς τομείς όχι μόνο σε αγωνιστικά θέματα και ήταν συνέχεια έρμαιος σε επιτήδιους , γιατι είχε καρδια σαν μικρό παιδί , απονήρευτος άνθρωπος και πάντα καλοπροαίρετος και ήταν πολυ στεναχωρεμένος ο φίλος μου όταν με μιλούσε γι αυτο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-12-12 22:41 #7
    Προεπιλογή
    Ηλία όντως η καταγωγή του ήταν από τα νησιά Samoa (όπως γράφω και στο αρχικό ποστ), οπότε είχε καλό γεννετικό υλικό για να πετύχει πολύ καλή ανάπτυξη, όπως και έγινε. Όντως σε όποιο forum το έχω ψάξει δε έχω διαβάσει άσχημη κουβέντα για το Σόννυ. Όλοι μιλούν για έναν ευγενικό καικ ήπιο χαρακτήρα που είχε τρελό πάθος με την προπόνηση. Κάποια στιγμή βέβαια είχε συνδεθεί το όνομα του με αξιόποινες πράξεις και είχε κάποια εμπειρία με τις αστυνομικές αρχές της Αυστραλίας. Ηλία θυμάσαι κάτι άλλο σχετικά με το Σόννυ που να σου είχε πει ο φίλος σου?

    Όνομα: 32358544221.jpg Εμφανίσεις: 593 Μέγεθος: 40,1 KBΌνομα: 877941.1136849114440.SonnySchmidt1.JPG Εμφανίσεις: 605 Μέγεθος: 27,9 KBΌνομα: 1995-masters-olympia-11_20090830_1525315278.jpg Εμφανίσεις: 606 Μέγεθος: 149,9 KBΌνομα: 96-masters-oly05_20111129_1585038099.jpg Εμφανίσεις: 612 Μέγεθος: 96,4 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-12-12 02:15 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    και γι αυτες τις αξιόποινες πράξεις γνωρίζω πολυ καλα δεν μπορω να πω λεπτομέρειες αλλα το ρεζουμε και το συμπέρασμα που έχω βγάλει με μεγάλη ασφάλεια ώς πρός την αξιοπιστία του , είναι οτι τον έμπλεξαν γιατι ήταν τόσο καλοκάγαθος και απονλήρευτος άνθρωπος που πλήρωσε το μάρμαρο χωρίς να φταίει και αυτα δεν είναι αερολογίες όταν αυτα με λεπτομέρειες μου τα έλεγε ο φίλος μου δεν είχε κανένα λόγο να πεί ψέματα και για να είναι φίλοι δεν ήταν τυχαίος άνθρωπος ο Σάνυ
    και θα μπορούσε να γλυτώσει αλλα στην φυλακή που ήταν δεν τον πρόσεξαν και αυτος δεν επέμενε για εξετάσεις ώστε να προλάβουν έγκαιρα το κακό που εν τη γεννεση του θα το είχε ξεπεράσει , με λίγα λόγια άδικα κατηγορήθηκε και πλήρωσε τα σπασμένα άλλων επειδη τον είπαν μεγάλα λόγια σε μια περίοδο που είχε οικονομικά προβλήματα και άδικα πέθανε γιατι η περίπτωση του ήταν τετοια που θα μπορούσε να ξεπεραστει .

    αν βρεθω με τον φίλο μου μπορω να μάθω περισσότερα γιατι έχουν περάσει και μερικά χρόνια απο τότε που τα λέγαμε και δεν θυμάμε καλα , αλλα ήταν αγνός άνθρωπος χωρίς πονηρια και κακία όπως και οι ηθαγενείς της αυστραλίας οι αβορήγινες και οι άνθρωποι των σαμόα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-12-12 12:12 #9
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο Χρηστο δεν το εχω διαβασει,και ετσι δεν το ξερω.Εκεινο που με στενοχωρει ειναι, οτι ο Sonny Schmidt και αλλοι αθλητες που χαθηκαν, δεν φαινοντουσαν οπτικα να εχουν κανει τις καταχρησεις των αλλων, και μαλιστα μερικοι ησαν και ιδιαιτερα καλα παιδια οπως για παραδειγμα ο Sonny ,o Munzer ,κ.α.

    Your Message
    Γιάννη δεν ξερω για τον Sonny αλλα ο Μunzer απο τι μάθαμε ειχε κανει καταχρηση ουσιων σε μεγαλο βαθμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-12-12 13:24 #10
    Προεπιλογή
    Δυστυχως φιλε Σιμο,γινονται πολλα....Τι να κανουμε.Ισως καποτε να βρεθει καποια λυση.
    Για να πουμε και κατι πιο ευχαριστο,ηθελα να παρατηρησω, οτι δεν ηξερα οτι ο Sonny ξεκινησε τοσο μεγαλος σε ηλικια.Πολυ σπανιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-12-12 23:27 #11
    Προεπιλογή
    Όπως επίσης ισχύει το ίδιο και για τον Εντ Κόρνευ Κε Γιάννη
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-12-12 01:16 #12
    Προεπιλογή
    Βεβαιως.Νομιζω ξεκινησε στα 26 του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-11-13 01:34 #13
    Προεπιλογή
    Όνομα: SonnyOldSkool.jpg Εμφανίσεις: 458 Μέγεθος: 333,2 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-01-14 02:41 #14
    Προεπιλογή
    Όνομα: Ron Love & Sonny.jpg Εμφανίσεις: 404 Μέγεθος: 39,3 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-02-16 17:52 #15
    Προεπιλογή
    Όνομα: Sonny Smith.jpg Εμφανίσεις: 775 Μέγεθος: 88,6 KB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία