Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 90
  1. 18-07-13 00:44 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HIAB XS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πιστευω οτι αν εχεις χημικη υποστηριξη τοτε αυξανεται ο μυικος ιστος σε περιοδο υποθερμικης διατροφης! Εαν εισαι 38 οπως εγω κ νατουραλ δεν νομιζω να καταφερεις τιποτα...Γνωμη μου παντα!!
    αυτο έχει να κάνει και με τον σωματότυπο και τις προδιαγραφες του καθένα , εγω πάντα για νατουραλ μιλάμε όταν παλια ξεκινούσα ελαφρα υποθερμιδικη διατροφή όχι λιμοκτονία μην τα μπερδεύουμε , γράμμωνα και συγχρόνως όχι δεν έχανα μυς αλλα έβαζα κιόλας γιατι πάντα στην δίαιτα έκανα πιο σωστα γεύματα και μεθοδευμενα και θα με πεί κανείς και πως το καταλαβαίνεις αυτο? πχ τα χερια που ήταν βαρόμετρο όχι μόνο δεν έχαναν αλλα έπαιρναν κιόλας

    και πολυ απλα δίαιτα κάνει κάποιος να γραμώσει , επειδη έχει παραπάνω κιλα , αλλιως ποιός ο λόγος να κάνει δίαιτα , άρα αν δεν λιμοκτονεί και είναι ελαφρως υποθερμιδικα , χάνει απο το λίπος γραμώνει αλλα οι μυς δεν αδειάζουν και μπορει να γεμίσουν κιόλας και χάνει κιλα απο σαβούρα

    και αυτο αποδεικνύετε πιο εύκολα αν έχει κάποιο μπούσουλα , δηλαδη την προηγούμενη χρονια ώστε να ξερει τι κατάφερε , αλλα το σημαντικο είναι ότι όλοι οι άνθρωποι δεν αντιδρούν το ίδιο τα σώματα τους , γι αυτο βλέπουμε και είχα βάλει και φωτο μια φορα άτομο που μόνιμα έτρωγε απο καντινα και ήταν φετες και άλλος με τα δίαιτα σαν κολοκύθι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-07-13 01:01 #32
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Aυτουνου στην καντινα ομως μπας και του ριχνανε τπτ μεσα στο σαντουιτς και γινοταν η δουλεια?Ετσι γινομαι και γω

    Βεβαια υπαρχει all time classic αθανατο "ο,τι δηλωνεις εισαι"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη COBRA_STYLE : 18-07-13 στις 01:03
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-07-13 02:15 #33
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    ασε κομπρα μην την ψάχνεις αυτον τον είχα βάλει και φωτο στο φόρουμ πριν κανα χρόνο , ενας που περνούσε πλακάκια στο γυμναστηριο ήταν και ήρθε έκανε και κανα μηνα προπόνηση στο γυμναστηριο , θεόστεγνος ήταν και μυώδης όχι βέβαια στρογγυλάδα σαν ββερ
    γιατι νομίζεις εγω δεν έτρωγα απο καντινα ? εδω πατσάδες έτρωγα ,πάντα το έκανα και όσοι με γνωρίζουν μπορούν να το επιβεβαιώσουν και δεν λέω για τωρα που είμαι χύμα στο κύμα αλλα και όταν κατέβαινα σε αγώνες , οπότε τίποτε δεν είναι παράξενο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-07-13 12:43 #34
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν πιστευω οτι μπορει να συμβει κατι τετοιο σε καμια περιπτωση θεωρω οτι απλα οταν κανεις μια σωστη υποθερμιδικη και χανεις κυριως λιπος βελτιωνεται η συσταση του σωματος σου η αναλογια μυων προς λιπους ειναι μεγαλυτερη οποτε νομιζεις οτι βαζεις περισσοτερους μυς ενω στην ουσια βελτιωνεις την συσταση του σωματος σου και επειδη εισαι πιο στεγνος και οι μυες πιο γραμμωμενοι εχεις την εντυπωση οτι εχεις αυξησει μυικη μαζα..μιλαμε παντα για νατουραλ καταστασεις οχι να βαζεις φαρμακα και να κανεις διαιτα εκει ισως να γινεται με υποθερμιδικη να αυξανεις οντως την μυικη σου μαζα στην περιπτωση που ενω ησουν στον ογκο δουλευες φυσικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-07-13 00:10 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    γι αυτο λέμε υπο προυποθέσεις , αυτο συμβαίνει σε αθλούμενους που δεν έχουν φτάσει στο ταβάνι τους σε θεμα ανάπτυξης και βρίσκονται στην αρχή , ένας όμως που δεν έχει χρόνια προπόνησης σωματοδόμησης μπορει να χάνει κιλα , αλλα συγχρόνως η ζυγαρια να μην πέφτει δραματικα γιατι γεμίζουν οι μύς του , αυτο εγω έχω δεί να συμβαίνει σε πάρα πολλα άτομα αθλούμενους στο γυμναστηριο εδω και 24 χρόνια και να με λένε ενω βλέπω αδυνατίζω παρ όλα αυτα δεν χάνω πολυ στην ζυγαρια με την δίαιτα
    αυτο συμβαίνει γιατι χάνουν μεν λίπος αλλα γεμίζουν μυικά και το βάρος δεν μεταβάλετε αλλα αλλάζει η εικόνα τους και επι της ουσίας και αυτο πάλι διαφέρει απο άνθρωπο σε άνθρωπο άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο ανάλογα με τις προδιαγραφές του καθένα

    και πάντα μιλάμε για φυσικό τρόπο όχι για φάρμακα γιατι εκεί αλλάζουν τα δεδομένα
    ένας όμως που γυμνάζετε χρόνια και έχει χτίσει μυικό ιστο και απο το σημείο που βρίσκετε για να ανέβει παραπάνω θέλει να κάνει υπερτροφία , λογικό είναι με υποθερμιδική να μην μπορει να το καταφέρει και απλα να γραμμώσει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-07-13 00:58 #36
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    για τον αρχαριο δεν το αποκλειω και εγω.δηλαδη καποιος που ειναι καινουργιος στα βαρη σιγουρα μπορει να πετυχει κατι τετοιο ειδικα τον πρωτο χρονο προπονησης αλλα για καποιον που ασχολειται χρονια το θεωρω μαλλον αδυνατο και λεω μαλλον γιατι δεν θελω να ειμαι απολυτος.η συνθεση του σωματος βελτιωνεται με αποτελεσμα να νομιζει οτι εβαλε μυες με υποθερμιδικη ενω στην ουσια εχασε λιγους μυες αλλα ακομα περισσοτερο λιπος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-07-13 15:51 #37
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τον αρχαριο δεν το αποκλειω και εγω.δηλαδη καποιος που ειναι καινουργιος στα βαρη σιγουρα μπορει να πετυχει κατι τετοιο ειδικα τον πρωτο χρονο προπονησης αλλα για καποιον που ασχολειται χρονια το θεωρω μαλλον αδυνατο και λεω μαλλον γιατι δεν θελω να ειμαι απολυτος.η συνθεση του σωματος βελτιωνεται με αποτελεσμα να νομιζει οτι εβαλε μυες με υποθερμιδικη ενω στην ουσια εχασε λιγους μυες αλλα ακομα περισσοτερο λιπος
    Αν ομως κανεις χρονια βαρη αλλα στο σημειο που ξεκινας γραμμωση εχεις αρκετα μεγαλο ποσοστο λιπους δε γινεται? Γιατι ουσιαστικα την ενεργεια που στερεις στο σωμα σου απο την ελλειψη τροφης την παιρνεις απο την καυση του σωματικου λιπους και αμα εχεις πολυ τοτε ο οργανισμος δεν προσπαθει να το συντηρησει.

    Επισης αν αυξανεται η δυναμη σε περιοδο που χανεις κιλα ειναι μια ενδειξη οτι οι μυσ σου δεν εχουν χασει ή εχουν ανεβει και λιγο, οχι απολυτη ομως γιατι γινεται αυξηση δυναμης και χωρις αυξηση μυων

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-07-13 17:07 #38
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ομως κανεις χρονια βαρη αλλα στο σημειο που ξεκινας γραμμωση εχεις αρκετα μεγαλο ποσοστο λιπους δε γινεται? Γιατι ουσιαστικα την ενεργεια που στερεις στο σωμα σου απο την ελλειψη τροφης την παιρνεις απο την καυση του σωματικου λιπους και αμα εχεις πολυ τοτε ο οργανισμος δεν προσπαθει να το συντηρησει.

    Επισης αν αυξανεται η δυναμη σε περιοδο που χανεις κιλα ειναι μια ενδειξη οτι οι μυσ σου δεν εχουν χασει ή εχουν ανεβει και λιγο, οχι απολυτη ομως γιατι γινεται αυξηση δυναμης και χωρις αυξηση μυων
    οχι δεν ειναι ενδειξη οτι εχουν ανεβει οι μυες σου σε περιπτωση που ανεβασεις την δυναμη σου σε περιοδο γραμμωσης ειναι ενδειξη οτι εχεις καλυτερη νευρομυικη προσαρμογη δεν σημαινει οτι αυξησες μυς ενω εχασες λιπος βασικα ειναι αδυνατον με στερηση να προκαλεσεις αυξηση και να εισαι σε προχωρημενο επιπεδο ποτε στην ζωη μου δεν ημουν πιο δυνατος οταν ειμαι γραμμωμενος . δεν πιστευω πως υπαρχει ενας μποντυμπιλντερ σε αυτο τον πλανητη απο τον πιο αρχαριο μεχρι τον πιο προχωρημενο που να ειχε μεγαλυτερη δυναμη και περισσοτερους μυες σε περιοδο γραμμωσης αποτι σε περιοδο ογκου προπονουμενος και στις δυο περιοδους με φυσικο η μη φυσικο τροπο just my two cents
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-07-13 18:55 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οσο περνανε τα χρονια ακομα κ οι πιο "εκτομορφοι" βαζουν πολυ πιο ευκολα λιπος σε σχεση με μια μικροτερη ηλικια..σιγουρα καποιος που γυμναζεται χρονια το εχει δει αυτο πανω του,αλλα κ σε αλλους.
    απο ενα σημειο κ μετα ολοι "μεσομορφοι" ειμαστε,οι χαρακτηρισμοι αυτοι εχουν σαν σημαντικο παραγοντα την ηλικια,αν κ δεν πολυπιστευω σε αυτους.
    ενας ανθρωπος που φτανει να εχει 46 εκατοστα χερι μονο εκτομορφος δεν μπορει να ηταν ποτε..αλλο αδυνατος,κ αλλο εκτομορφος..
    ο εκτομορφος κανει μπαμ,γιατι ακομα κ να γυμναζεται τα ακρα του θα ειναι πισω..δεν εχω δει ατομο εκτομορφο με ποδαρες η χερουκλες..ολοι εχουν αδυνατα ακρα ακομα κ με γυναστικη..χωρις αας εννοω.

    οποτε με γνωμονα αυτο που εγραψα σην πρωτη γραμμη που ειναι δεδομενα,ισως η υποθερμδικη ειναι η καλυτερη προσεγγιση για καποιον που γυμναζεται κ προχωραει σε ηλικια..αλλιως τα ξυγκια ειναι δεδομενο οτι θα ακολουθησουν,πραγμα που βλεπουμε συχνα σε τετοια ατομα.

    οπως εγραψα κ μεσα στο αρθρο,κ καπου παραπανω αλλα κ αλλου,μεχρι στιγμης το μονο μακροσυστατικο που εχει αμμεση επιπτωση στην μυικη αναπτυξη ειναι η πρωτεινη.
    ανεξαρτητα απο τις θερμιδες αυτο, μεσα σε ενα φυσιολογικο πλαισιο προσληψης μακροσυστατικων φυσικα.
    τις υπολοιπες θερμιδες που θα περνουμε απο αλλου,κ που πρεπει να περνουμε απο αλλου,το σωμα τις καταναλωνει σαν ενεργεια για τα απαραιτητα..
    μονο η πρωτεινη δημιουργει μυς,τα υπολοιπα ειναι ενεργεια.
    αυτα λεει η φυσιολογια..ολα τα αλλα ειναι θεωρειες
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-07-13 21:55 #40
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο περνανε τα χρονια ακομα κ οι πιο "εκτομορφοι" βαζουν πολυ πιο ευκολα λιπος σε σχεση με μια μικροτερη ηλικια..σιγουρα καποιος που γυμναζεται χρονια το εχει δει αυτο πανω του,αλλα κ σε αλλους.
    απο ενα σημειο κ μετα ολοι "μεσομορφοι" ειμαστε,οι χαρακτηρισμοι αυτοι εχουν σαν σημαντικο παραγοντα την ηλικια,αν κ δεν πολυπιστευω σε αυτους.
    ενας ανθρωπος που φτανει να εχει 46 εκατοστα χερι μονο εκτομορφος δεν μπορει να ηταν ποτε..αλλο αδυνατος,κ αλλο εκτομορφος..
    ο εκτομορφος κανει μπαμ,γιατι ακομα κ να γυμναζεται τα ακρα του θα ειναι πισω..δεν εχω δει ατομο εκτομορφο με ποδαρες η χερουκλες..ολοι εχουν αδυνατα ακρα ακομα κ με γυναστικη..χωρις αας εννοω.

    οποτε με γνωμονα αυτο που εγραψα σην πρωτη γραμμη που ειναι δεδομενα,ισως η υποθερμδικη ειναι η καλυτερη προσεγγιση για καποιον που γυμναζεται κ προχωραει σε ηλικια..αλλιως τα ξυγκια ειναι δεδομενο οτι θα ακολουθησουν,πραγμα που βλεπουμε συχνα σε τετοια ατομα.

    οπως εγραψα κ μεσα στο αρθρο,κ καπου παραπανω αλλα κ αλλου,μεχρι στιγμης το μονο μακροσυστατικο που εχει αμμεση επιπτωση στην μυικη αναπτυξη ειναι η πρωτεινη.
    ανεξαρτητα απο τις θερμιδες αυτο, μεσα σε ενα φυσιολογικο πλαισιο προσληψης μακροσυστατικων φυσικα.
    τις υπολοιπες θερμιδες που θα περνουμε απο αλλου,κ που πρεπει να περνουμε απο αλλου,το σωμα τις καταναλωνει σαν ενεργεια για τα απαραιτητα..
    μονο η πρωτεινη δημιουργει μυς,τα υπολοιπα ειναι ενεργεια.
    αυτα λεει η φυσιολογια..ολα τα αλλα ειναι θεωρειες
    τι εννοεις απο ενα σημειο και μετα ειμαστε ολοι μεσομορφοι?γιατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-07-13 22:04 #41
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γιατι αν υποθεσεις οτι καποτε εισουν εκτομορφος,τωρα θεωρεις τον εαυτο σου εκτομορφο?
    οι εκτομορφοι βαζουν δυσκολα κιλα,ειτε ειναι λιπος ειτε μυς κ συνηθως τρωνε οτι ναναι..απο μια ηλικια κ μετα δυσκολα θα συναντησεις τετοιο ανθρωπο,ενω σε μικροτερες ηλικιες συνηθως βλεπεις αρκετους.

    οπως κ να χει ο εκτομορφος,γενετικα δεν μπορει να βαλει ευκολα κιλα πανω του,ειτε ειναι λιπος ειτε μυς,αυτο λεει η θεωρεια του sheldon ,αν κ οπως εγραψα δεν πολυπιστευω σε αυτους τους διαχωρισμους γιατι ακομα ουτε οι ιδιοι που τα θεωρουν δεν ξερουν τι γινεται πανω σε αυτο..διφορουμενα πραγματα κ χωρις μια σταθερη καταλληξη.

    αυτο που ξερω σιγουρα ειναι αυτο που εγραψα απο πανω,οτι οσο μεγαλωνεις τοσο το λιπος μπαινει πιο ευκολα κ φευγει πιο δυσκολα,οποτε μονο εκτομορφος δεν μπορει να θεωρηθει καποιος με αυτο το χαρακτηριστικο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-07-13 22:16 #42
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι αν υποθεσεις οτι καποτε εισουν εκτομορφος,τωρα θεωρεις τον εαυτο σου εκτομορφο?
    οι εκτομορφοι βαζουν δυσκολα κιλα,ειτε ειναι λιπος ειτε μυς κ συνηθως τρωνε οτι ναναι..απο μια ηλικια κ μετα δυσκολα θα συναντησεις τετοιο ανθρωπο,ενω σε μικροτερες ηλικιες συνηθως βλεπεις αρκετους.

    οπως κ να χει ο εκτομορφος,γενετικα δεν μπορει να βαλει ευκολα κιλα πανω του,ειτε ειναι λιπος ειτε μυς,αυτο λεει η θεωρεια του sheldon ,αν κ οπως εγραψα δεν πολυπιστευω σε αυτους τους διαχωρισμους γιατι ακομα ουτε οι ιδιοι που τα θεωρουν δεν ξερουν τι γινεται πανω σε αυτο..διφορουμενα πραγματα κ χωρις μια σταθερη καταλληξη.

    αυτο που ξερω σιγουρα ειναι αυτο που εγραψα απο πανω,οτι οσο μεγαλωνεις τοσο το λιπος μπαινει πιο ευκολα κ φευγει πιο δυσκολα,οποτε μονο εκτομορφος δεν μπορει να θεωρηθει καποιος με αυτο το χαρακτηριστικο.
    ναι αλλα το απο που ξεκινας μετραει γιατι αν ειναι ετσι οταν θα σταθουν καποιοι διπλα διπλα που στο παρελθον ο ενας ηταν εκτο και ο αλλος μεσο και συμφωνα με τα λεγομενα σου πλεον ειναι και οι δυο μεσο με την παροδο του χρονου μπορει και εκτο να εχει γινει καλος αλλα ο μεσο θα ειναι πολυ καλυτερος ειδικα οταν θα κανουν γραμμωση να καθαρισουν απο λιπος.συμφωνω οτι και ο εκτο βαζει λιπος και μαλιστα βαζει ασχημο λιπος εννοοντας οτι λογω του οτι εχει σαφως και λιγοτερους μυς θα φαινεται πιο λιπωδης το οτι ο εκτο τρωει οτι να ναι και δεν βαζει λιπος η βαζει καθαρους μυς ειναι ιστοριες για αγριους ισα ισα θα βαλει και θα φαινεται και πολυ χαλια πανω του το βλεπω στον εαυτο μου οταν λιπωνω ανθρωποι που μενουν αδυνατοι και δεν βαζουν κιλα μετα τα τριαντα ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΓΟΦΑΓΟΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΚΙΝΙΤΙΚΟΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-07-13 22:40 #43
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι ο εκτο τρωει οτι να ναι και δεν βαζει λιπος η βαζει καθαρους μυς ειναι ιστοριες για αγριους ισα ισα θα βαλει και θα φαινεται και πολυ χαλια πανω του το βλεπω στον εαυτο μου οταν λιπωνω ανθρωποι που μενουν αδυνατοι και δεν βαζουν κιλα μετα τα τριαντα ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΓΟΦΑΓΟΙ ΚΑΙ ΥΠΕΡΚΙΝΙΤΙΚΟΙ
    ναι ρε μαν οκ,δεν διαφωνω αλλα δεν καταλαβαινεις τι γραφω πανω στο θεμα με τους σωματωτυπους κ πως το συσχετιζω με το αρθρο.
    σε αυτα που γραφεις απο πανω που απομονωσα εχεις δικιο,γιαυτο σου εγραψα στο αρχικο μου ποστ οτι δεν πιστευω στους διαχωρισμους αυτους,γιατι αυτος που εχει κανει αρχικα την θεωρεια αυτη ετσι λεει,οτι δεν βαζουν ουτε λιπος ουτε μυς,τι να κανουμε τωρα?
    κ ερχεσαι μετα εσυ κ μου λες πολυ σωστα οτι αυτο δεν μπορει να ισχυει,κ σου λεω οκ εχεις δικιο..οπως κ πολλοι αλλοι μαζι με σενα,που καπου εχουν κοιταξει να εξελιξουν την θεωρεια αυτη με τους σωματωτυπους..
    γιαυτο οι διαχωρισμοι αυτοι ειναι γτπ,οποτε δεν τους πολυχρησιμοποιω,ισως καμια φορα αναφορικα για να καταλαβαινομαστε.

    απο κει κ περα...


    αυτο που ξερω σιγουρα ειναι αυτο που εγραψα απο πανω,οτι οσο μεγαλωνεις τοσο το λιπος μπαινει πιο ευκολα κ φευγει πιο δυσκολα,οποτε μονο εκτομορφος δεν μπορει να θεωρηθει καποιος με αυτο το χαρακτηριστικο.
    ολοι ειμαστε μεσομορφοι..κ η καλυτερη οδος ειναι η υποθερμιδικη απο ενα σημειο κ μετα.

    το απο ποτε κ πως,εχει να κανει με διαφορα πραγματα,ενδοκρινολογικα,διατροφικα,αν γυμναζεται καποιος κλπ..
    το αν τωρα μετραει κ ποσο,δεν με νοιαζει,αυτα ειναι για αυτους που καιγονται να δειξουν ποιος την εχει "μεγαλυτερη" απο τον αλλο
    π@π@ρια μετραει..λες κ θα βγαλει κανεις κανα πορισμα η θα σου δωσει ευσημα αν εσυ πχ δυσκολευοσουν να βαλεις μυς μεχρι τα 28 ενω ο αλλος αρχισε να βαζει απο το 23 του,ενω πριν δεν μπορουσε..
    αυτα ειναι για δικη μας εσωτερικη καταναλωση κ κανενα αλλο δεν ενδιαφερουν..ολοι αυτο που βλεπουν κρινουν στην τελικη,γιαυτο κ ολοι καταληγουν σε λαθος συμπερασματα ομως..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-07-13 23:18 #44
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μα το οτι θα βελτιωθει οποιος κανει βαρη με την παροδο του χρονου εξηπακουεται δεν αμφιβαλλει κανεις με αυτο. δεν ειναι μονο το αν μας συγκρινουν οι αλλοι αλλα συγκρινουμε και εμεις οι ιδιοι τους εαυτους μας-καλως η κακως- με τους αλλους που γυμναζονται για πολλα χρονια εστω και υποσυνηδητατωρα στο οτι θελει υποθερμιδικη απο ενα σημειο και μετα οσο περνανε τα χρονια θα συμφωνησω αν θελεις να εχεις ενα καθαρο σωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-07-13 03:20 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    και όλο το θεμα αν το πάρουμε διαφορετικα για εσωτερικη κατανάλωση είναι και νάχαμε να λέγαμε , εφόσον όλα στην πράξη αποδεικνύονται και με κάποιες βασικές γνώσεις και σε βάθος ενός χρόνου περίπου μπορεί κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα για το τι του ταιριάζει και τι όχι

    ενα παράδειγμα θα αναφέρω επειδη έχουν δεί πολλες περιπτώσεις τα μάτια μου στην πράξη στα 25 χρόνια που έχω το γυμναστήριο
    έναι παιδι που ούτε μπάλα δεν τον άφηναν να παίξει επειδη ήταν αδύνατος και δεν έβαζε κιλα με τίποτε ενω έτρωγε όπως έλεγε (βεβαια νομίζουν πολλοι ότι τρώνε για τα δικά τους δεδομένα) και έτσι ενω έπαιρνε θερμίδες και πρωτείνη μια για όγκο πάλι δύσκολα έβαζε κιλα και έτσι τον έλεγα στα βασικα γεύματα μετα να τρώει απαραίτητα και γλυκό , όπως και θερμίδες απο κρέμα γάλακτος , ξηρούς καρπούς και τα σχετικα

    λοιπόν αυτος τελικα έβαλε κιλα και έφτιαξε ενα σώμα αξιοπρεπές , κανείς δεν φανταζόταν ότι ήταν καποτε καχεκτικός και μετα απο χρόνια τώρα έρχετε στο γυμναστηριο που μεγάλωσε πλέον ηλικιακά να χάσει την κοιλιά , τραγική ειρωνεία αλλα έτσι είναι ένα παράδειγμα ανέφερα , γιατι μεγαλώνοντας άλλαξε ο μεταβολισμός του , τα κόκκαλα όμως δεν άλλάζουν ούτε η δυνατότητα να βάζει μυς το σώμα του , δηλαδη απο αυτούς που δεν σηκώνει ο σκελετός τους να γίνουν αρκουδιάρηδες και έτσι παρέμεινε , απλα λόγω αλλαγης μεταβολισμου με το πέρασμα των χρόνων έβαλε λίπος στην κοιλιά

    απο κεί και πέρα στο θέμα μας όλοι ξέρουμε ειδικα όσοι ασχολούνται με το ββ είτε με αας είτε χωρίς , ότι για να βάλεις μύς πρέπει να κάνεις υπερτροφία , δηλαδή να τρώς παραπάνω απο ότι χρειάζετε , γι αυτο και οι ββερ φυσικοι η μη όταν λένε κάνουν όγκο , οι μεν μη φυσικοι γίνονται αρκουδιάρηδες σκασμένοι απο μαζα, οι δε φυσικοι πάλι θολωνουν για χάρη της μάζας , αυτο νομίζω κατι λέει , τι κάνει νιαου νιάου στα κεραμύδια σαν να λέμε

    απο κεί και πέρα είπα ότι υπάρχουν και διαφοροποιήσεις ανάλογα με τις προδιαγραφες του καθένα και αυτο δεν χρειάζετε καμία έρευνα να διαβασω να το ξέρω όταν έβλεπα στο γυμναστηριο μου 10 άτομα να κάνουν την ίδια προπόνηση να τρώνε όσο το δυνατόν αυτοι οι 10 σωστα και σύμφωνα με αυτα που τούς έλεγα , αλλα ο ένας σε 4-5 μήνες να είναι έτοιμος για αγώνες και ό άλλος ίσα που έμοιαζε ότι γυμνάζετε !!
    αυτο νομίζω όλοι θα το έχετε δεί δεν είναι κανένα φαινόμενο εξωγήινο , δεν κάνουν όλες οι μέλισσες μέλι που λένε

    όταν λοιπόν κάποιος βρίσκετε στο ξεκίνημά του και έχει παραπανήσια κιλα , σαβούρα λίπους , κάνοντας μια υποθερμιδική αλλα με σωστη πρόσληψη πρωτείνης μπορεί να χάνει λίπος και κατα συνέπεια βάρος αλλα να βάζει μύς, μέχρι κάποιο σημείο βέβαια και μετα έρχετε η στασιμότητα , όπου θα πρέπει να κάνει αυτο που λέμε το δεδομένο , να κάνει υπερτροφία για να ξεκολήσει απο αυτο το σημείο και να βάλει επιπλέον μάζα αν θέλει βέβαια

    γιατι τι είναι το ββ η σωματική διάπλαση ? μια οφθαλμαπάτη , άρα χάνοντας λιπος , βαθαίνοντας ο διαχωρισμός των μυών δείχνει πιο μυώδης , σαν να έβαλε μυς δηλαδη ενω μπορει να είναι το ίδιο , αυτο όμως τι σημασία έχει γιατι στο ματι μετράει πως δείχνει κάποιος , δεν θα τον βάλει κανείς να πάει για εργομετρικα και μέτρηση λιπους μυων σε μηχανήματα ώστε να αποδείξει κατι

    στο ββ έχουμε ανθρώπους με μικρές κλειδώσεις στενη μεση να δείχνουν πιο μυώδης απο ανθρώπους που πραγματικα έχουν μεγάλους μυς , αλλα δίπλα δεν δείχνουν μεγαλύτεροι , λόγω αναλογιών

    αλλα με υποθερμιδική ενω λέμε δεν βάζει κάποιος επιπλέον μαζα αν έχει φτάσει σε ενα επίπεδο στα όρια του , παρ όλα αυτα όμως αν τρώει σωστα και πέρνει αρκετη πρωτείνη , δημιουργει μυική ωρίμανση και ποιότητα που είναι σαν να έβαλε μάζα

    άλλωστε για ββ μιλάμε και αυτο μας ενδιαφέρει και όχι σώνει και καλα αν βάλαμε κιλα μυικά , δεν θα πουληθούμε με το κιλό στο χασάπη , άλλωστε και ενα κιλο μυικό σε ένα χρόνο δείχνει πάρα πολυ , εγω με φυσικο τρόπο πάνω απο 3 κιλα τον χρόνο στην αρχή δεν έβαζα με τιποτε και αργότερα με 1 κιλο ήμουν ευχαριστημένος , δεν είναι στραγάλια τα μυικα κιλα να μπαίνουν τοσο εύκολα αλλα όσο δουλεύονται οι μυς δείχνουν πάρα πολυ έστω και με μισό κιλο

    δεν χρειάζετε να παλεύει κανείς με νούμερα απλα κάνει το αυτονόητο και βλέπει , αν είναι χοντρός κάνει στην αρχη μια ταρζανια να χάσει σαβούρα και να διαμορφώσει λίγο το σώμα του , ώστε να φανεί τι έχει απο κάτω και να αλλάξει η ψυχολογία του και μετα συνεχίζει τρώγοντας απλα καθαρα να βάλει όσο το δυνατον καθαρη μαζα χωρίς να σαβουρώσει πολυ , αν πάλι σκεύτεται για μεγιστη μαζα η έχει αγωνιστικό προσανατολισμό , τότε αφου έχει καθαρίσει ικανοποιητικά , συνεχίζει ελαφρως υπερθερμιδικα να βάλει μάζα , η αν είναι σαν τους σκληροπυρηνικούς που στοχεύουν μόνο στο αποτέλεσμα στο σωστο τάιμινκ το αγωνιστικό , δεν δίνει και σημασία και φορτωνει κιλα με σκοπό μέγιστη ανάπτυξη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία