Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 48
  1. 06-03-15 01:47 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μπορει καποιος να μου εξηγησει ποιο ακριβως εινα το οφελος που υπαρχει απο ενα συμπληρωμα bcaa σε μια περιοδο υπερθερμιδικης διατροφης με πρωτεινικη επαρκεια απο φαγητο αλλα κ συνδιαστικα απο συμπληρωμα πρωτεινης σε σκονη?

    δλδ τρωω καθε 3-4 ωρες ενα γευμα με πρωτεινη καθως κ πριν κ μετα το γυμναστηριο..τα bcaa που θα παρω στο ενδιαμεσο τι θα μου κανουν περισοτερο μιας κ η whey μπορει να δωσει αυξημενη ροη bcaa-λευκινης στο αιμα για περιπου 3 ωρες μεχρι να αρχισει να φθινει η ροη τους?
    κ δεδομενο οτι ειμαι υπερθερμιδικα ,πραγμα που σημαινει οτι δεν καταβολιζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-03-15 02:00 #32
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Προφανως λογος δεν υπαρχει.Αντε να πεις τα περνεις μετα απο προπονηση...που και παλι αν εχεις κανει καλο γευμα προπροπονησης η εχεις πιει ροφημα απο πρωτεινη μαζι με λιγο συνθετο υδατανθρακα ακομα και μετα την προπονηση θα παιζουν αμινος ακομα μεσα.

    Για υπερθερμιδικη ουτε λογος καν.Εδω παιζει ουτε απλα συμπληρωμα πρωτεινης να μην χρειαζεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-03-15 02:03 #33
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SOLID Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω παιζει ουτε απλα συμπληρωμα πρωτεινης να μην χρειαζεται.
    το παρατραβηξες

    αλλα οκ,κατι τετοιο με το υπολοιπο ποστ σου θελω να πω κ εγω προς απαντηση στα 2 πιο πισω ποστ..εκει πηγαινε κ η ερωτηση μου βασικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-03-15 02:10 #34
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Ναι ειχε μια δοση υπερβολης επιτηδες καθαρα για να δωθει εμφαση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-03-15 02:14 #35
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Προσωπικα ειτε υπερ ειτε υπο(αν και ποτε δεν εχω μετρησει θερμιδες) μαρεσει να χω και πριν κ μετα ειτε πρωτεινη,ειτε αμινο κτλ για λογους igf-1,mTOR,σταθερα επιπεδα τεστο κτλ κτλ
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-03-15 02:17 #36
    Προεπιλογή
    Αν και τα παραδειγματα μιας τοσο πληρους και αυστηρης διατροφης οπως η περιγραφομενη , ειναι σπανια και παραπεμπουν σε επιπεδα πρωταθλητισμου απλα θα αναφερθω στην λευκινη μονο ,που θεωρω οτι ειναι και η πιο σημαντικη απο τα υπολοιπα τρια .Πιστευω λοιπον πως η προσληψη της ειτε μεσω bcaa ειτε σκετης , προαγει την μυικη συνθεση περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο αμινοξυ και επιβαλεται η συμπληρωματικη χορηγηση της . Η ιδανικη χρονικη στιγμη ληψης της οπως αυτη προκυπτει απο μαρτυριες επαγγελματιων αθλητων που ειχα την τυχη να συνομιλησω καθως και μεμονομενων ερευνων ειναι πριν , μετα την προπονηση , τρεις ωρες μετα και με το πρωινο ξυπνημα . Απο εκει και περα ο καθενας κρινει και αποφασιζει αφου δοκιμασει . Τελειωνοντας να πω προσωπικα οτι δεν εχω φτασει ποτε σε τετοια επιπεδα αυστηρης διατροφης γιατι δεν παω για πρωταθλητισμο αλλα τα bcaa δεν λειπουν ποτε απο το καθημερινο μενου .
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-03-15 02:23 #37
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα ειτε υπερ ειτε υπο(αν και ποτε δεν εχω μετρησει θερμιδες) μαρεσει να χω και πριν κ μετα ειτε πρωτεινη,ειτε αμινο κτλ για λογους igf-1,mTOR,σταθερα επιπεδα τεστο κτλ κτλ
    Μωρε μια χαρα ειναι μετα την προπονηση οκ (ειδικα σε υπο) εκει τα χωνεις και ενδοιαμεσα αμα λαχει,απλα αν τα πιεις μετα την προπονηση αμινος μονο θα πρεπει να φας πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με το αν επινες μια πρωτεινη,και ειδικα μπλεντ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-06-16 17:55 #38
    Προεπιλογή
    Μια ερωτηση. Ακολουθω υποθερμιδικη διατροφη με 23% λιπος. Λαμβανω κτεατινη 5γτ πριν κ μετα τη προπ. Whey μετα απο προπ οπου 45 λεπτα μετα υπαρχεο γευμα με υδατ κ πρωτεινη. Bcaa πριν απο αεροβιες και κατα τη διαρκεια στα βαρη. Μπορειτε ν μ πειτε αν αυτος ο χρονισμος ειναι σωστος;?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-06-16 20:13 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν καταφερεις να γραψεις μια προταση σωστα ολοκληρωμενη για να καταλαβουμε κ εμεις, μπορει κ να παρεις απαντηση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-06-16 21:54 #40
    Προεπιλογή
    Ωραια λοιπον, ειμαι 96κιλα με 23% λιπος. Ακολουθω υποθερμιδικη διατροφη στις 2600 θερμιδες, λαμβανω whey, κρεατινη και bcaa με τον εξης τροπο. Bcaa μεσα στη προπ και πριν αεροβιων, κρεατινη 5γρ πριν κ μετα απο προπ και πρωτεινη μετα απο την προπ. Θα ηθελα να μαθω αν αυτος ο χρονισμος ειναι ορθος. Επισης ειχα ρωτησει πως θα μπορουσα να εβαζα και β-αλανινη, σε ποιο χρονικο σημειο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-06-16 21:57 #41
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    κρεατινη κ με 5γρ εισαι καλυμενος..
    β-αλανινη οπως γραφει κ το αρθρο που σου εδωσα να διαβασεις, κ μου ειπες οτι διαβασες, 3.2γρ την μερα σπασμενα σε 2-3 δοσεις..εγω προσωπικα τα σπαω σε 2..οποτε θες, δεν εχει καποιο χρονισμο, αν κ την μια δοση μπορεις κ πριν την προπονηση..αρκετοι βλεπουν διαφορα στην προπονηση τους ετσι..

    τα αμινοξεα πριν την αεροβια σου ειναι αχρηστα με τοσο λιπος που εχεις..το ιδιο ισχυει κ μεσα στα βαρη..αν πεσεις αρκετα παρακατω σε λιπος, τοτε εξεταζεις το ενδεχομενο να βαλεις κ αμινο...
    αυτο παντα με την προυποθεση οτι εισαι καλυμενος απο τις αναγκες σου σε πρωτεινη μεσα στην μερα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-06-16 22:58 #42
    Προεπιλογή
    ειμαι στις 2600 8ερμιδες με 40 40 20 χωρισμετα υδατ/πρωτ/λιπαρα, οποτε πιστευω ειμαι καλλυμενος, οποτε να εβγαζα τα bcaa προς το παρον με καλυπτει η whey και να εβαζα β-αλανινη 3.2γρ δν εχει σχεση με το βαρος;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-06-16 23:00 #43
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οχι δεν εχει, αυτη η δοση ειναι αρκετη.
    το θεμα αυτο εχει να κανει με αμινοξεα ομως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-06-16 23:15 #44
    Προεπιλογή
    Οποτε να δοκιμασω με την αλανινη και να κρατησω τα λεφτα προς το παρον για τα bcaa να μν τα βαλλω ακομα λες; ΠΧ 1.5γρ με το πρωινο και 1.5 με το pre θα ηταν κομπλε; Μπορω να τν βαλω στο ιδιο shake με τν κρεατινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-06-16 23:22 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ποσες φορες πρεπει να το γραψω για να το καταλαβεις?
    κ μην ξαναποσταρεις σε αυτο το θεμα για να ρωτησεις για την β-αλανινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία