Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 09-01-13 03:30 #1
    Προεπιλογή Συμβουλες για την διατροφη μου
    Ειμαι 18 χρονων. 1.85 υψος και 78 κιλα. Θελω να κανω λιγο ογκο και το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να βαλω κιλα. Αυτην την διατροφη ακολουθω τους τελευταιους 6 μηνες με μετρια αποτελεσματα. Aπο την προπονηση μενω αρκετα ικανοποιημενος αλλα εχω να παρω κιλο εδω και εναν μηνα...

    Πρωινο

    70γρ Κουακερ με 200ml γαλα περιπου
    2 αυγα ολοκληρα
    2 ασπραδια

    Δεκατιανο

    2 Τοστ με γαλοπουλα και κασερι με χαμηλα λιπαρα

    Μεσημεριανο

    1 φιλετο κοτοπουλο
    100 γρ μακαρονια ολικης
    τυρι cottage + λιγη φετα
    1 ντοματα ή μαρουλι κτλ

    Απογευματινο

    1 κουταλια σουπας φυστικοβουτυρο
    10-20 αμυγδαλα
    1 μπανανα

    Βραδυνο

    Ιδιο με μεσημεριανο

    Πριν τον υπνο

    1 γιαουρτι 2%
    1 κουτ σουπας φυστικοβουτυρο
    10-20 αμυγδαλα

    Θα εκτιμουσα πολυ την οποια συμβουλη...

    ΥΓ δεν χρησιμοποιω συμπληρωματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-01-13 12:57 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλημέρα,6 μηνες την ιδια διατροφη δεν υπαρχει νόημα,το διατροφικό πλάνο αναπροσαρμόζεται καθε μηνα,οταν και αξιολογείς τα μηνιαια σου αποτελέσματα.Εφοσον σε ενδιαφερει η αυξηση μυικού ογκου είναι αυτονόητο πως εαν η ζυγαρια κολλάει ανεβαζεις λιγες θερμίδες να δεις πως θα αντιδρασει το σώμα σου,αν χρειαστεί αλλάζεις και το προγραμμα προπόνησης(φαντάζομαι 6 μηνες δεν κάνεις το ίδιο)....Υπολόγισε ακριβώς τις θερμίδες που χρειαζεσαι και δες πόσες παίρνεις,εμενα λιγες μου φαινονται παντως,ειδικά ο υδατανθρακας σου δεν ειναι πάνω απο 220-240 γρμ....Παιζει να εισαι χαμηλά σε θερμίδες,δες όλο το πλάνο απο την αρχη και το συζηταμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-01-13 14:04 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IronMitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι 18 χρονων. 1.85 υψος και 78 κιλα. Θελω να κανω λιγο ογκο και το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να βαλω κιλα. Αυτην την διατροφη ακολουθω τους τελευταιους 6 μηνες με μετρια αποτελεσματα. Aπο την προπονηση μενω αρκετα ικανοποιημενος αλλα εχω να παρω κιλο εδω και εναν μηνα...

    Πρωινο

    70γρ Κουακερ με 200ml γαλα περιπου
    2 αυγα ολοκληρα
    2 ασπραδια

    Δεκατιανο

    2 Τοστ με γαλοπουλα και κασερι με χαμηλα λιπαρα

    Μεσημεριανο

    1 φιλετο κοτοπουλο
    100 γρ μακαρονια ολικης
    τυρι cottage + λιγη φετα
    1 ντοματα ή μαρουλι κτλ

    Απογευματινο

    1 κουταλια σουπας φυστικοβουτυρο
    10-20 αμυγδαλα
    1 μπανανα βαλε πηγη πρωτεινης

    Βραδυνο

    Ιδιο με μεσημεριανο

    Πριν τον υπνο

    1 γιαουρτι 2%
    1 κουτ σουπας φυστικοβουτυρο
    10-20 αμυγδαλα

    Θα εκτιμουσα πολυ την οποια συμβουλη...

    ΥΓ δεν χρησιμοποιω συμπληρωματα
    αμα θες να παρεις και αλλα κιλα ανεβασε τον υδατανθρακα οπωσ σου ειπε και ο φιλος απο πανω απλα βαλε παραπανω σιγα σιγα παραπανω να δεις πως δουλευει στο σωμα σου...και το ποιο βασικο μετρα θερμιδες και θα δεις διαφορα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-01-13 17:00 #4
    Προεπιλογή
    Καταρχην σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!! Οταν τα ειχα υπολογισει ημουν περιπου στις 3000 θερμιδες μπορει και λιγο παραπανω. Θα σας ηταν ευκολο να μου προτεινετε μια πηγη υδατανθρακα γιατι εγω εχω στερεψει απο ιδεες.. Επισης πιστευω οτι εχω γρηγορο μεταβολισμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-01-13 10:19 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο IronMitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!! Οταν τα ειχα υπολογισει ημουν περιπου στις 3000 θερμιδες μπορει και λιγο παραπανω. Θα σας ηταν ευκολο να μου προτεινετε μια πηγη υδατανθρακα γιατι εγω εχω στερεψει απο ιδεες.. Επισης πιστευω οτι εχω γρηγορο μεταβολισμο
    πατατα μακαρονια ρυζι προτιμησε ολικης....
    Απάντηση με παράθεση