Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 48 από 48
  1. 16-02-13 07:18 #46
    Προεπιλογή
    εκθειαζουμαι αλα κ καταρυπτουμαι αλα .
    ολα ειναι θεμα δασκαλου κ μαθητη.
    καλιστα ενας kick boxer μπορει να δειρει κ 3 που κανουν krav maga κ αυτα τα λεω εγω που ασχολουμαι κυριως με αυτο αμυνες wing chun ,krav maga k crump kali.
    απλα τα αθληματα ειναι για ενασχοληση κ αγωνες γτ εχεις γαντια ,αλα εχουν δυνατα sparing (ας μπει οποιος θελει με μποξερ να καταλαβει τι ενοω)
    το brazilian jj ειναι φτωχο το παραδοσιακο ειναι για μενα ποιο ολοκληρωμενο.
    η αυτο αμυνα ειναι για το δρομο της λειπου τα sparing.
    θα σου προτεινα να ψαχτεις σε κατι ολοκληρομενο κ να αποφυγεις το mma το επιπεδο ελλαδα ακομα κ εξωτερικο ειναι πολυ φτωχο χρειαζεσε τουλαχιστον ως βαση το μποξ.
    κοιτα κ κανα jeet kune do τα εχει ολα αρκετα αξιολογο τωρα ποιος δασκαλος αξιζει 8α σε γελασω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-07-13 22:32 #47
    Προεπιλογή
    Αν δεν έχει αγώνες , ότι και να κάνεις είναι θεωρία. Πρέπει να αγωνιστεί κανείς για να μπορεί να ανταπεξέλθει στο στρες του δρόμου
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-08-13 13:09 #48
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνήσω με όσους προλαλήσαντες υποστήριξαν πως δεν υπάρχει καλύτερα/χειρότερη Π.Τ έτσι γενικά.Σημασία έχει τι σε ενδιαφέρει..π.χ αν προτιμάς αγώνες,αν θέλεις πάλη εδάφους,αν θέλεις λαβές και πολλά άλλα κριτήρια.Πάντως αν κανείς θέλει καθαρά για δρόμο είναι καλύτερα να πάει σε κάτι όπως krav maga/street fighting κλπ-είναι ΜΕΓΑ λάθος να νομίζουμε ότι οι άλλες πολεμικές τέχνες δεν θα βοηθούσαν στο δρόμο-απλά νομίζω είναι καλύτερα στη 1μιση ώρα προπόνησης,π.χ.,να κάνεις τεχνικές και γενικά πράγματα που είναι κατευθείαν για το δρόμο και θα βγαίνουν μηχανικά σε λιγότερο χρονικό διάστημα απο ότι οι τεχνικές στις παραδοσιακές Π.Τ..Προσωπικά κάνω Fu Jow Pai Kung Fu απο το 2008 παράλληλα με semi contact(μαχητικό άθλημα ημιεπαφής,υποκατηγορία kickboxing δλδ) και έχω ασχοληθεί λίγο και με το Inayan Escrima και σημασία έχει πως έχω αποκτήσει αυτοπεποίθηση για το δρόμο και πως μαθαίνω να αμύνομαι ενάντια σε πολλά σενάρια ακόμα και αν κάποιες κινήσεις παραφαίνονται fantasy
    A man's true enemy is Doubt
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234