Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 17-09-08 14:23 #16
    Προεπιλογή
    Ειχα και εγω μια παρομοια απορια...χτες εκανα για πρωτη φορα σε σμιθ γτ δεν ειχα καποιον μαζι μου και ηθελα να φορτωσω κιλακια,και παρατιρισα οτι σε καποιες στιγμες ο καρπος μου δεν ηταν τελειως ισιος(εγερνε προσ τα εμενα...)κατι π ποτε δεν ειχα παρατηρησει στο ελευθερο!!

    Ειναι λαθος????
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-09-08 14:29 #17
    Προεπιλογή
    RUHL
    Εχω δει κατι νουμερα μεχρι το 12μηνο εφταναν αλλα αν κρινω απο μερικα ατομα στο gym μου ουτε με 10 χρονια δεν τα πετυχενεις αυτα 01. Mr. Green αν δεν εχεις καποιον να σου δηξει διαφορα και να ασχοληθεις μονος σου


    100% agree

    RUHL
    Ποσο καιρο ειναι καποιος αρχαριος 01. Mr. Green ετσι γενικα ρωταω μεχρι να μαθει την τεχνικη τροπους εκτελεσης ασκησεις συνδεση μιαλου με μυεις?(για ολους ειναι η ερωτηση οχι μονο για τον νασερ)


    απο λιγους μηνες μεχρι μια ζωη

    RUHL
    Αν εχεις ατομο απο πανω σου σε καθε κινηση μπορεις να κανεις οτιδηποτε αλλα χλωμο εδω στην ελλαδα μονο αν εισαι καμια γυναικα "καλη" 01. Mr. Green τοτε με μεγαλη χαρα οι γυμναστες τρεχουν απο πησω σου


    καλα αυτο ειναι πανελαδικο φαινομενο οι πιο πολλοι τα ιδια κανουν δεν τιμαν ουτε την δουλεια τους ουτε τα λεφτα που τους δινει ο κοσμος
    για αυτο αν δεν ασχοληθεις ο ιδιος ποτε μην περιμενεις να ασχοληθουν οι αλλοι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-09-08 16:59 #18
    Προεπιλογή
    Σωστοτατος θα ελεγα.Τα ιδια γινονται και στο γυμναστηριο που πηγαινω εγω,ιδια γευση οπως τα περιγραφει ο RUHL.Τελικα τα γυμναστηρια καταντησαν νυφοπαζαρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-09-08 17:12 #19
    Προεπιλογή
    παιδια δν ολοι οι γυμναστες ετσι..το οτι τα γυμναστηρια εχουν γινει νυφοπαζαρα και πανε για να βρουν γκομενα,να μοστραρουν παπουτσακι,και αμα σε δουν να ιδρωσεις κ να δινεις ενταση εκει μεσα σε κοιτανε περιεργα ειναι αλλο(off topic).οσον αφορα τη λαβη μου εγω εχω και τον αντιχειρα μαζι με τα αλλα εχω πιο δυνατο grip ετσι.παντα κανω με δερματινα γαντια π δε γλυστρανε και πιεζω πολυ τι μπαρα.το σωστο παντως ειναι ο αντιχειρας μονος του
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-09-08 19:05 #20
    Το avatar του χρήστη cool_jonnys

    Εγγραφή
    29-08-2008
    Περ.
    Aigio-Patra
    Μηνύματα
    76
    Προεπιλογή
    Εμένα η γνώμη μου είναι όλα τα δάχτυλα μαζί, ο καρπός προς τα πίσω και καλό σφίξιμο της μπάρας. Έτσι η μπάρα είναι κάθετη στο χέρι , όλη η δύναμη μεταφέρεται στη μπάρα και ο καρπός συμμετέχει ελάχιστα.
    Και για να αποφυγές κάποιο ατύχημα πρέπει τα κιλά να τα παίρνεις μόνος από τους ορθοστάτες και όχι να στα δίνει ο βοηθός

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-09-08 04:47 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cool_jonnys
    Εμένα η γνώμη μου είναι όλα τα δάχτυλα μαζί, ο καρπός προς τα πίσω και καλό σφίξιμο της μπάρας. Έτσι η μπάρα είναι κάθετη στο χέρι , όλη η δύναμη μεταφέρεται στη μπάρα και ο καρπός συμμετέχει ελάχιστα.
    Και για να αποφυγές κάποιο ατύχημα πρέπει τα κιλά να τα παίρνεις μόνος από τους ορθοστάτες και όχι να στα δίνει ο βοηθός

    +1
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-09-08 12:31 #22
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    ρε παίδες η μπάρα θα πρέπει να ανεβοκατεβαίνει στο ύψος της ρώγας του στήθους? γιατί έτσι που το προσπάθησα την τελευταία φορά μου φάνηκε πως ήταν πολύ κάτω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-09-08 14:00 #23
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    λαιμο αν εισαι ββερ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-09-08 15:04 #24
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    αν και ξεφεύγουμε λίγο από το τόπικ,

    στον κατακλινή τη μπάρα μέχρι που την κατεβάζετε;

    εμένα πάντως άμα έχω πολύ χαμηλά ή πολύ ψηλά τη μπάρα στον ίσιο-επικλινή νιώθω να δουλεύουν πολύ οι ώμοι. κάπου στο πάνω μέρος του στήθους την πάω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-09-08 15:33 #25
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    αναλογως την κληση αν εισαι εμπειρος την κατεβαζεις εκει που δουλευει πιο πολυ στηθος
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-09-08 16:06 #26
    Προεπιλογή
    Eγω την παω πιο πανω απο το στηθος γυρω στα 5-10 cm..Γλυτωνεις πολλα ετσι γιατι μια φορα την εχω πατησει με τενοντιτιδα στον ωμο απο τον παγκο..
    Ογκος=Σεβασμος
    Γραμμωση=Θαυμασμος
    Αρα ας εχουμε κ τα δυο οσο μπορουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-09-08 23:54 #27
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    μυστήριες ο βουλές του ωμου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-10-18 16:15 #28
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Όνομα: scanner_20181004_123810.jpg Εμφανίσεις: 195 Μέγεθος: 144,2 KB

    Οποια κι αν είναι τα πλεονεκτήματα της "αυτοκαταστροφικής" λαβής (προσωπικά δεν εντοπίζω πλεονεκτήματα, αλλα μειονεκτήματα όπως μεγαλύτερη επιβάρυνση του καρπού μιας και "σπάει" περισσότερο από την κανονική λαβή για να κρατήσει τη μπάρα στη θέση της και να μη γλιστρήσει από τις παλάμες) προέχει πάντα η ασφάλεια.

    Το να κρατάς μια μπάρα πάνω από το στήθος σου χωρίς ασφάλεια είναι αυτοκτονικό και ανόητο.



    Τα περισσότερα ατυχήματα (τα οποία οδηγούν άμεσα στον θάνατο η αργότερα απο εσωτερική αιμορραγία) συμβαίνουν κυρίως από όσους πιάνουν τη μπαρα με τον λάθος τρόπο, χωρίς να την αγκιστρώνουν με τον αντίχειρα με αποτέλεσμα να τους γλιστράει (άλλωστε για αυτό ο αντίχειρας αποτελείται από μια ευκίνητη άρθρωση με τρεις βαθμούς ελευθερίας σε αντίθεση με τα υπόλοιπα δάχτυλα - για να μπορούμε να αγκιστρώνουμε τις λαβές μας.). Όσο προσεκτικός κι αν είσαι με την λανθασμένη λαβη, δεν θέλει πολύ για να γίνει το κακό μια φορά.

    Υ.γ. Ξεθαβω το θέμα με αφορμή μια συζήτηση που είχα χθες με δύο φίλους μου όπου ο γυμναστής τους στο γυμναστήριο που πηγαίνουν τους υπέδειξε αυτού του είδους τη λαβή στις πιέσεις πάγκου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 04-10-18 στις 16:26
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-10-18 14:10 #29
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    aπο τοτε που ειδα ν γινεται λαιβ αυτο δεν ξαναεκανα παγκο.εχω ν κανω πιεσεισ σε παγκο ελευθερο 7-8χρονια.
    υπαρχουν πιο ασφαλεισ λυσεισ .αλτηρες-σμιθ-χαμερ-καμψεις με εξτρα βαρος.
    ναι αλλα θ πεταχτει ο καθε τσοπανησ υποστηριχτησ του παγκου τωρα κ θ πει ''ναι αλλα ε στον παγκο ενεργοποιεισ περισοτερες υποστηριχτικες μυικες''
    ναι αυτο τ 0.01% ειναι που θ κανει την διαφορα πανω σου
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thegravijia : 05-10-18 στις 14:20
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-10-18 14:27 #30
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    aπο τοτε που ειδα ν γινεται λαιβ αυτο δεν ξαναεκανα παγκο.εχω ν κανω πιεσεισ σε παγκο ελευθερο 7-8χρονια.

    Αν δεις καποιον να γλυστραει απο μια σκαλα και να τσακιζεται, δε θα ξανανεβεις σκαλες?

    Θελω να σου πω, τραυματισμοι μπορει να γινουν με 1000 τροπους στο γυμναστηριο. Ακομα και με τροχαλιες, αλτηρες, και στο διαδρομο ακομα μη σου πω. Και αν ο αλλος ηταν παπαρας και εβαλε +50 κιλα απο αυτα που μπορουσε, και εκανε suicidal λαβη και εφαγε τα μουτρα του, εσυ γιατι να μη ξανακανεις παγκο?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία