Σελίδα 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 361 έως 368 από 368
  1. 27-04-12 17:29 #361
    Προεπιλογή
    καλησπερα σε ολους ,

    εχω κανει προετοιμασιες για αγωνες αλλαζοντας 2 ή παραπανω γυμναστηρια (με καλουσαν φιλοι ) και παντα προσαρμοζομουν στο να
    φτασω στο maximum με οτι ειχε το καθε γυμναστηριο σε εξοπλησμο και παντα τα καταφερνα και ημουν ευχαριστιμενος με την προπονηση
    μου ,

    επισεις η εμπειρια μου απο το πιο hardcore γυμναστηριο που εχω παει (ολλανδια kneets gym) δεν μου αφησε και την καλυτερη εμπειρια
    βαμενοι μαυροι τοιχοι ,τεκνο μουσικη στην διαπασον νεον φωτα και διπλα μου κατι τυποι 140+ κιλα να παιζουν με αλτηρες μεχρι και 100 κιλων
    !!! ναι ειχε αλτηρα μεχρι 130 κιλα !!!!

    σε καμια περιπτωση δεν μπορεσα να κανω προπονηση εκει μεσα !!

    θελω να πω οτι παντου μπορεις να προσαρμοστεις και να κανεις αυτο που θελεις χωρις φωνες και αλλα παρατραγουδα

    αυτη ειναι η δικη μου γνωμη - αποψη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-04-12 17:42 #362
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πω και εγω την γνώμη μου...
    Οι περισσότεροι που κανουν bodybuilding σκληροπυρηνικο εχουν πάρει μια συγκεκριμενη ρότα,κακώς όμως για μενα:
    Φορτώνω σε μια πρεσσα 20-30 δισκους των 20 κιλων στην πρέσσα-δεν τους βγαζω στο τελος όμως για κανεναν λόγο για να παίξει μετα η κοπελίτσα που θα βαλει ζήτημα 20 άπό καθε πλευρα...
    Λαθος φίλε μου,όσο μαγκειά ειναι να τα ξεκολλήσεις,αλλη τόση μαγκεια είναι τα βαλεις στην θεση τους όταν τελειωσεις,στην τελικη δείχνεις ότι δεν σε κλάταρε ενα βαρύ σετ...Οχι κανουμε την δουλεια μας και μετά τον Λουη και ασε τον λαλακα τον επόμενο να τα ξεκουβαλαει για να ξεκινησει την ρουτίνα του..
    Κοπαναω από το πιο ψηλό σημείο τους αλτήρες κατω γιατι δεν θελω να τραυματισω τους αγκωνες μου αν τα κατεβασω και τα αφήσω
    Φορτωνω μια μπαρα με 150 κιλα και την αφήνω να σκασει κατω επειδή έτσι το κανει και ο Coleman στο βίντεο γιατι αλλιώς δεν φαίνεται ότι εδωσα το 150%,δεν εξαντλήθηκα μεχρι τελους,αν ειχα δυναμη να τα αφήσω κυριλέ αρα ειχα δυναμη για αλλη μια επανάληψη που μολις εχασα...
    Είμαι μουσκεμα στον ιδρωτα και σκουπίζω τον ιδρώτα μου στον παγκο γιατι ειναι φλωρια να εχω πετσετα.Αφηνω τον επόμενο να σκουπίσει τον ιδρώτα μου με την μπλούζα του,εξαλλου δεν εχει ιδρωσει και πολυ από την προπονηση του..
    Οταν θα βαλω 120 κιλα σε μια μπαρα πρεπει να με ακουσει όλο το τετραγωνο γιατι αλλιως θα χασω μιση επανάληψη αν δεν εκτονωσω την φωνή μου κτλ κτλ κτλ....
    Ολα αυτα ,καποιοι τα κανουν πακέτο,αλλοι κανουν μερικα από αυτα.
    Αυτα όμως,σε μας που εχουμε δει καποια βιντεο προπονησης φαντάζουν φυσιολογικά αλλα στους περισσότερους πελατες δειχνουν αγένεια και αξεστοσύνη.
    Και φυσικα ο ιδιοκτήτης το τελευταίο που θα ήθελε θα ήταν να χασει τους 95 πελάτες για να μην του φύγουν οι 5 που θελουν να το ευχαριστηθουν με την ψυχή τους όπως το εχουν δει εκεινοι το παιχνίδι...
    Από την άλλη δε,οταν παμε σε ενα σιδεραδικο,που ειναι απωθητικο για τις μαζες ,επειδη ακριβως επιτρέπει όλα τα παραπανω,λεμε,καλά και θέλει 35-40 ευρώ για αυτο το πράγμα τον μηνα ενω οι αλλοι μου κανουν με 150 ευρω συνδρομή τον χρόνο;
    Μα πως θα ζήσει ο ιδιοκτήτης,την στιγμή που από τις επιλογές του εχει διαλεξει να συντηρεται από τις συνδρομές 50 bbers;
    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ενα σκληροπυρηνικο γυμναστήριο εχει τρόπους να δείξει ότι σεβεται όλους τους πελάτες,αρκει όμως και οι ιδιοι πελάτες να μην δίνουν δικαιώματα για να τους θεωρούν "κακους" πελάτες...
    Φυσικα όλα αυτα δεν τα περιγραφω ως ιδιοκτήτης,που πιθανον να δικαιολογούσα τον εαυτό μου ,αλλά ουτε και ως αθλούμενος που του αρέσουν τα "σαλονια" γυμναστήρια..
    Αλλα καποιοι κανόνες ευγένειας και ομαλης συνυπαρξης πρεπει να υπάρχουν και συνήθως "καταπατιούνται" απο τους bbers και όχι απο την θεία ή από τον πιτσιρικο ή τον μεσήλικα,σε εκεινους περισσότερο χρεωνω την κακή τους συνήπαρξη λόγω απειρίας.
    αυτο κωστα ειναι ομως και στο χερι του γυμναστηριουχου.αποκλειεται καποιος που ειναι καλος επαγγελματιας να επιτρεπει τετοια μπαχαλα στο χωρο σαν αυτα που ανεφερες απο φοβο να μην του φυγουν δυο- τρεις σφιχτες.πιστευω αν εχεις καλη θεληση στον ιδιο χωρο μπορουν να συνυπαρξουν ολοι ανεξαρτητως προπονητικων στοχων.οργανωση θελει και καποιον γυμναστη που να ξερει να βαζει τους κανονες μεσα στο γυμναστηριο.παντως και τα παλικαρια εδω μεσα που λενε για σκληρες προπονησεις, ουρλιαχτα και δε ξερω τι αλλο αν ηταν γυμναστηριουχοι θα προτιμουσαν πελατες που κουνανε ολο το χρονο βαριεστημενα 2 πεντακιλα που ομως θα ηταν καμια 100αρια στο συνολο παρα 5-10 σκληροπυρινικους του ειδους.απλα δεν μπορουν να καταλαβουν αυτη τη στιγμη οτι τα παντα εχουν να κανουν με την προσφορα και την ζητηση που ειναι κανονας του εμποριου. αυτη τη στιγμη το ειδος προπονησης που κανουν δεν πουλαει συμφωνα με την μεγαλυτερη μεριδα του αγοραστικου κοινου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-04-12 17:43 #363
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πω και εγω την γνώμη μου...
    Οι περισσότεροι που κανουν bodybuilding σκληροπυρηνικο εχουν πάρει μια συγκεκριμενη ρότα,κακώς όμως για μενα:
    Φορτώνω σε μια πρεσσα 20-30 δισκους των 20 κιλων στην πρέσσα-δεν τους βγαζω στο τελος όμως για κανεναν λόγο για να παίξει μετα η κοπελίτσα που θα βαλει ζήτημα 20 άπό καθε πλευρα...
    Λαθος φίλε μου,όσο μαγκειά ειναι να τα ξεκολλήσεις,αλλη τόση μαγκεια είναι τα βαλεις στην θεση τους όταν τελειωσεις,στην τελικη δείχνεις ότι δεν σε κλάταρε ενα βαρύ σετ...Οχι κανουμε την δουλεια μας και μετά τον Λουη και ασε τον λαλακα τον επόμενο να τα ξεκουβαλαει για να ξεκινησει την ρουτίνα του..
    Κοπαναω από το πιο ψηλό σημείο τους αλτήρες κατω γιατι δεν θελω να τραυματισω τους αγκωνες μου αν τα κατεβασω και τα αφήσω
    Φορτωνω μια μπαρα με 150 κιλα και την αφήνω να σκασει κατω επειδή έτσι το κανει και ο Coleman στο βίντεο γιατι αλλιώς δεν φαίνεται ότι εδωσα το 150%,δεν εξαντλήθηκα μεχρι τελους,αν ειχα δυναμη να τα αφήσω κυριλέ αρα ειχα δυναμη για αλλη μια επανάληψη που μολις εχασα...
    Είμαι μουσκεμα στον ιδρωτα και σκουπίζω τον ιδρώτα μου στον παγκο γιατι ειναι φλωρια να εχω πετσετα.Αφηνω τον επόμενο να σκουπίσει τον ιδρώτα μου με την μπλούζα του,εξαλλου δεν εχει ιδρωσει και πολυ από την προπονηση του..
    Οταν θα βαλω 120 κιλα σε μια μπαρα πρεπει να με ακουσει όλο το τετραγωνο γιατι αλλιως θα χασω μιση επανάληψη αν δεν εκτονωσω την φωνή μου κτλ κτλ κτλ....
    Ολα αυτα ,καποιοι τα κανουν πακέτο,αλλοι κανουν μερικα από αυτα.
    Αυτα όμως,σε μας που εχουμε δει καποια βιντεο προπονησης φαντάζουν φυσιολογικά αλλα στους περισσότερους πελατες δειχνουν αγένεια και αξεστοσύνη.
    Και φυσικα ο ιδιοκτήτης το τελευταίο που θα ήθελε θα ήταν να χασει τους 95 πελάτες για να μην του φύγουν οι 5 που θελουν να το ευχαριστηθουν με την ψυχή τους όπως το εχουν δει εκεινοι το παιχνίδι...
    Από την άλλη δε,οταν παμε σε ενα σιδεραδικο,που ειναι απωθητικο για τις μαζες ,επειδη ακριβως επιτρέπει όλα τα παραπανω,λεμε,καλά και θέλει 35-40 ευρώ για αυτο το πράγμα τον μηνα ενω οι αλλοι μου κανουν με 150 ευρω συνδρομή τον χρόνο;
    Μα πως θα ζήσει ο ιδιοκτήτης,την στιγμή που από τις επιλογές του εχει διαλεξει να συντηρεται από τις συνδρομές 50 bbers;
    Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ενα σκληροπυρηνικο γυμναστήριο εχει τρόπους να δείξει ότι σεβεται όλους τους πελάτες,αρκει όμως και οι ιδιοι πελάτες να μην δίνουν δικαιώματα για να τους θεωρούν "κακους" πελάτες...
    Φυσικα όλα αυτα δεν τα περιγραφω ως ιδιοκτήτης,που πιθανον να δικαιολογούσα τον εαυτό μου ,αλλά ουτε και ως αθλούμενος που του αρέσουν τα "σαλονια" γυμναστήρια..
    Αλλα καποιοι κανόνες ευγένειας και ομαλης συνυπαρξης πρεπει να υπάρχουν και συνήθως "καταπατιούνται" απο τους bbers και όχι απο την θεία ή από τον πιτσιρικο ή τον μεσήλικα,σε εκεινους περισσότερο χρεωνω την κακή τους συνήπαρξη λόγω απειρίας.
    πολυ καλα τα λές κώστα εγω το είπα και παραπάνω θα μπορούσα να το παίξω ο σωστός και να κατηγορήσω και γω επειδή πχ συνδιάζω και το σιδεράδικο , εδω είπα δεν θέλουν ββερ μερικά γυμναστήρια γιατι εξ αιτίας κάποιων κάγκουρων έχει φοβηθεί το μάτι μερικών και θέλουν να τούς διώξουν απο μεσα και εγω που είμαι ββερ με χαλάει αυτο αλλα ξέρω σε πολλες περιπτώσεις έχουν δίκιο και στην γερμανία γίνονται αυτα όχι μόνο Ελλάδα , γιατι σου λέει οι 5-10 θα μου διώξουν τούς 100 , εδω πάει ενας πιτσιρικάς και ρωτάει εναν φτιαγμένο , ρε φίλε πώς μπορώ να γίνω σαν εσένα? και η απάντηση ποτε αν δεν πάρεις φάρμακα δεν πρόκειτε

    λέγονται αυτα τα πράματα έτσι χύμα? είναι σαν να μιλάς σε ενα ανήλικο για τσόντες ,αν βαριέσαι καλύτερα μην μιλάς αλλα όταν ρε μπαγλαμά σε βλέπουν σαν πρότυπο τα παιδια και εσύ δίνεις τέτοια εντύπωση μετα να μην αναρωτιόμαστε τι φταίει
    γιατι φταίει ο γάιδαρος και μείς βαράμε το σαμάρι
    εγω μερικά άτομα τέτοια επειδή δεν μπορούσα να τα διώξω ντρεπόμουν είναι και ο χαρακτήρας μου τέτοιος, έδινα δωρακια σε εναν που τον κατέβαζα σε αγώνες καμια πρωτείνη κανα κουτι αμινοξέα ότι ήθελε και με έλεγε σε μια βδομάδα την έχει κάνει λούης και μετα έπαιρνε το δώρο του , γιατι βρωμούσε σαν ασβός πετούσε τα κιλά κάτω ούρλιαζε σε κάθε επανάληψη , έλεγα πιο πολές θερμίδες καίς απ την φωνή και όλα τα όμορφα που ανέφερε ο κώστας πιο πάνω

    και βλέπω επαγγελματίες τέρατα και φίλους μου που συνυπάρχουν αρμονικα με άσχετα άτομα στο γυμναστήριο χωρίς γκρίνιες και τέτοια και μάλιστα τους βοηθάν κιόλας τούς λύνουν απορίες και δίνουν ωραίο παράδειγμα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-04-12 19:26 #364
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    εγω να σας πω την αληθεια οπου και να πηγα την δουλεια μου την εκανα. κουτσα στραβα αλλα την εκανα.

    το μονο που με νιαζει ειναι να ειναι το γυμ καθαρο, να εχει προπονητες με γνωσεις και να ειναι σε θεση με ευχαριστηση να σου μεταδωσουν τις γνωσεις τους, και να εχει ολα αυτα που φτανουν για να κανω μια αξιοπρεπη προπονηση. τιποτα παραπανω, και τιποτα λιγοτερο.
    και μιλαω για προπονηση φιτ και ββ.

    οποτε ηλια φιλε μου να εισαι καλα, γερος, για να υπαρχει εδω στην καβαλα το γυμ σου.
    και μονο που εχουμε σενα και τον αργυρακη, αυτο φτανει.

    και αφου ηδη εχω κανει αλλο ενα ποστ σε πιο πισω σελιδες, εγω σε αυτο το θεμα λεω να μην ξαναγραψω, μιας και το θεμα εχει κουρασει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-04-12 18:14 #365
    Προεπιλογή
    Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το αν κάποιο γυμναστήριο έχει όργανα ή όχι.Αλλωστε το πως θα γυμναστεί κάποιος είναι προσωπική επιλογή,η οποία κρίνεται από τα αποτελέσματα που δίνει στο καθένα που το επιλέγει. Πολλές οι συζητήσεις περί μεθόδων γυμναστικής,όμως,ο Αρνολντ συχνά έλεγε ότι ο σημαντικότερος μυς του σώματος και αυτός που "κουμαντάρει" όλους τους άλλους είναι το μυαλό.Και ερωτώ:μπορεί κάποιος να αυτοσυγκεντρωθεί ώστε το μυαλό να έλθει σε...επικοινωνία με το μυικό τμήμα που γυμνάζει ώστε να αποδώσει τα μέγιστα όταν η μουσική στο γυμναστήριο έχει την ένταση περίπου της έντασης της μουσικής ενός κλαμπ? Ο Φρανκ Ζέην είχε πει πως κάποια στιγμή και μετά από 2 ώρες προπόνησης κάποιος του έπιασε τη συζήτηση για λίγα λεπτά λίγο πριν τελειώσει την όλη ρουτίνα του και ένοιωσε σαν να μην είχε γυμναστεί καθόλου εκείνη την ημέρα. Ρωτήστε τον Γιάννη Κωστογλάκη τι θέση έπαιρνε όταν κάποιοι οχλαγωγούσαν μέσα στο γυμναστήριό του. Θα έχετε δει το έργο "pumping iron" με τον Αρνολντ.Παρατηρήσατε τους "χρυσούς" πρωταθλητές του BodyBuilding ότι γυμνάζονταν φορώντας ένα σορτσάκι ή και ένα φαλενάκι? Οτι μετά το όποιο σετ "πόζαραν" το τμήμα που γύμναζαν? (όλα αυτά έχουν το σκοπό τους,δεν είναι "φιγούρα" που ορισμένοι θα βιαστούν να πουν) Σήμερα θα νοιώσεις άνετα αν τα κάνεις σε ένα γυμναστήριο? Ο πατέρας του σύγχρονου BodyBuilding,o Sandow,ο οποίος κοσμεί το μετάλλιο του mister orympia,στο γυμναστήριο του είχε ένα ξεχωριστό χώρο μόνον γι αυτούς που έβλεπε ότι αθλούνται και όχι για τους πολλούς που απλά εξασκόντουσαν.Αυτό πρέπει να κάνει ο κάθε σοβαρός επαγγελματίας γυμναστηριούχος που παράλληλα ενδιαφέρεται για το Αθλημα_
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-05-12 19:26 #366
    Προεπιλογή
    Εγώ πάντως θα εκτιμούσα 2 racks με 2 ολυμπιακές μπάρες και 2 πάγκους λίγο πιο απόμακρα σε κάθε γυμναστήριο πάνω σε πλατφόρμα κιόλας. Ούτε τόσο δύσκολο είναι ούτε τόσο ακριβό. Και προσελκύει κανείς και άλλο κοινό. Ας είναι και στο υπόγειο δίπλα στις τουαλέτες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dakonblackblade : 03-05-12 στις 19:28
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-05-12 18:00 #367
    Προεπιλογή
    Θέλετε πραγματικό γυμναστήριο;
    Πηγαίνετε στην Ελευσίνα δίπλα στην Σκοποβολή (όποιος ξέρει). Δεν ξέρω πότε είναι ανοιχτά, αλλά τα περισσότερα απογεύματα είναι ανοιχτά. Έχει πραγματικά βάρη μέσα, και ένα ρινγκ του μποξ. Πραγματικά μεγάλο. Αναπολώ τις εποχές που δεν το εκμεταλλεύτηκα στο έπακρο, μιας και μετακόμισα αλλού.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-05-12 18:43 #368
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας είναι και στο υπόγειο δίπλα στις τουαλέτες.
    E όχι κύριε! Ολα μπορούμε να τα ανεχτούμε, αλλά αυτό, δίπλα στις τουαλέτες, νομίζω παραπάει!

    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 25 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 15232425