Σελίδα 3 από 25 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 368
  1. 19-09-08 00:04 #31
    Προεπιλογή
    και έτσι αν κάνουμε τον κόσμο να μπεί στο χώρο του ββ χωρίς να φοβάται μήπως του <<δώσουν >> αας όπως πολλοί νομίζουν
    Τι σας κανει να πιστευετε πως υπαρχουν πολλοι καθημερινοι ανθρωποι που θελουν να ασχοληθουν με το ββ?Ποσοι εχουν τετοια "τρελλα" ωστε να κανουν ατελειωτες οδυνηρες προπονησεις και να ακολουθουν μια ιδιαιτερη διατροφη στερουμενοι πολλα σε ολο το τροπο ζωης τους ωστε να αποκτησουν το σωμα που επιθυμουν?
    Και εγω δε πιστευω πως στην εποχη μας φοβουντε τοσο πολυ τα κακα αας.Ενα ματσο χαζα βλεπω καθε μερα που για να κανουν μπρατσα να μη τους κολαει κανεις η να κανουν κοιλιακους για τη παραλια θα επερναν και φουσκωτινη και τουμπανινη και σουπερμαντολινη οπως αναφερθηκαν
    Στο κατω κατω δε ζηταμε ενα γυμναστηριο με 5 πορωμενους μεσα και μενα να χτυπιομαστε αφου τετοιο γυμναστηριο παει για φουντο,αλλα ενα γυμναστηριο που...ΟΚ να μην ειναι ολοι σα και μας αλλα οχι να μας κοιτανε και περιεργα ρε παιδια επειδη θελουμε να γυμναστουμε με εναν συγκεκριμενο τροπο και πανω απ ΟΛΑ:
    να μπορουμε να κανουμε τη προπονηση μας οπως πρεπει και οπως θελουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-09-08 13:19 #32
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    μιας και ανοιξες αυτο το τοπικ θα σου πω ενα παραδειγμα προχθες ζητησα βοηθεια απο ενα γνωστο μου εκανα ανοιγματα για στηθος και επειδη τα κιλα που σηκωνω αυτος ουτε στα ονειρα του ασχετα που εχουμε σχεδον το ιδιο σομα με αυτον να εχει πλακοθει στα αας μου λεει¨( βαλε λιγο λιγοτερα κιλα γιατι ζοριζεσαι τοσο και δεν ανοιγεις πολι τα χερια σου και ροταω το γυμναστη που ειναι φιλος μου και τι μου λεει γα****ε τον τον βλακα την ασκηση την εκανες πολι σοστα αυτος βαζει τα μισα κιλα και τη κανει και λαθος τετοια ατομα παιζουν στο γυμναστηριο που παω εκτος παο 2-3 που κανουμε μαζι και ειναι σοστοι

    και επειδη αναφερθηκε για ρουχα πιο πανω ενα θα πω οτι πριν καμια εβδομαδα ειδα εναα με μπλουζα αρμανι στο γυμναστηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-09-08 18:16 #33
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    εκείνο που πιστεύω εγώ είναι ότι όσοι γυμνάζονται στην εποχή μας σε γυμναστήριο ββ κάνουν δηλαδή σωματοδόμηση ,άσχετα αν το λέν φίτνες και δεν ξέρω πώς αλλιώς.
    ούτε χρειάζετε να ντρεπόμαστε να το λέμε όπως δεν ντρέπετε και ένας που κάνει τζοκινκ να το πεί επειδή κάποιοι στο στίβο πιάστηκαν ντοπέ μην κρυβόμαστε πίσω απ το δάχτυλο .
    το ββ δεν είναι μόνο να σηκώνουμε τα βάρη είναι ένας συνδιασμός προπόνησης με βάρη, αερόβιας και σωστής διατροφής , δηλαδη ένας τρόπος ζωής και δεν χρειάζετε να ντρέπετε κανείς γι αυτό επειδή υπάρχουν και τα αας στο χώρο και στον αθλητισμό γενικότερα .
    ενω ένας που δεν κανει ββ και είναι όλη μέρα κομάτια απο ξύδια κ.α δεν ντρέπετε καθόλου και κρίνει τούς υπόλοιπους.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-09-08 18:40 #34
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Bodybuilding is the process of maximizing muscle hypertrophy. Someone who engages in this activity is referred to as a bodybuilder
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bodybuilding
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-09-08 17:42 #35
    Προεπιλογή
    Θυμαμαι παλια ειχε ο Κωστογλακης και ο Γιαννακοπουλος.Αυτα ειναι μαλλον σιδεραδικα.
    Εδω στη ΛΚ=αμια που ειμαι εγω ειναι μισα μισα εχει και κυριλε εχει και σιδεραδικα αλλα ειναι πανακριβα απο 50-60 Ε το μηνα.ΕΛΕΟΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-10-08 20:24 #36
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    τις τελευταίες μέρες στο γυμναστήριό μου έχει αλλάξει η μουσική και βάζουν κυρίως rock-hard rock-heavy metal-disco ( )και μερικά καινούρια... γενικά εμένα μου αρέσει αυτή η μουσική και αποδίδω λίγο (ελάχιστα) καλύτερα. + το ότι άρχισα να προπονούμαι με 2 άτομα που κατεβαίνουν σε αγώνες και θα κατέβουν και το μάη και αυτό από μόνο του αποδίδει... είναι και το καλύτερο placebo!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-10-08 21:50 #37
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    αν σου πω οτι εχει ερευνες οτι η μουσικη επιρεαζει την αποδοση? θα μου πεις ολη μερα ερευνες διαβαζεις εσυ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-10-08 22:00 #38
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    δε θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου αφού έχω διαβάσει εμπεριστατωμένες μελέτες που αποδεικνύουν ότι η μουσική στα φυτά επιρεάζει την παραγωγικότητά τους. στους ανθρώπους γιατί να μη συμβάινει κάτι ανάλογο?

    καλά κάνεις και διαβάζεις τώρα που σε παίρνει γιατί σε λίγο καιρό με τη δουλειά θ'αλλάξουν πολύ τα δεδομένα. κι εγώ διαβάζω αλλά διαφορετικά πράγματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-10-08 18:36 #39

    Εγγραφή
    27-07-2008
    Περ.
    Rome/L'Aquila
    Μηνύματα
    48
    Προεπιλογή
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι αφου υπάρχουν όντως όλα αυτα τα προβλήματα στα γυμναστήρια συνεχίζετε και πηγαίνετε! ενα αδειο δωμάτιο και 1000 ευρω σε ενα γυμναστήριο που μόλις κλινει ειναι υπερ αρκετα για να αποκτήσει κανείς το δικο του γυμναστήριο,
    ετσι αν κανείς το σκεφτεί οταν ψαχνει σπιτι με +50-100 ευρω το μίνα βρισκει ενα φωτεινό δυαρι και το δεύτερο δωμάτιο το κανει gym, μακροπρόθεσμα οχι μονο θα κερδίσει τα χρήματα τησ συνδρομής του gym αλλα θα απαλαγει και απο τη γκαρσονιέρα που σχεδίαζε να νοικιάσει. με τον καιρο λοιπον μετακομιζει εκει ηχεια και ΤV ντύνει και τους τοίχους με βιβλιοθήκες η οτι αλο χρειαζετε και γίνετε εκεινος ο χωροσ που παιρναει ολη την ωρα που μενει σπιτι. ακριβως αυτο εγινε με μενα και ειναι ο χώρος που μαρεσει πιο πολυ στο σπιτι.

    οσο για τα χρηματα που απετει ο χωρος και τα βαρη για καποιον θελει να ασχολειτε σοβαρα και μονιμα με το σωμα του ειναι μηδαμινα, σκευτειτε ποσα δινουμε σε πρωτεινεσ, συμπληρωματα και καταστηματα βιολογικης διατροφης.

    ετσι και ποιότητα έχετε στο χωρο και ζείτε/γυμνάζεστε σε έναν χωρο που φτιάξατε εσείς αρα κομμένο και ραμμένο στα μετρα σας! και ολα αυτα μακριά απο τούς φαντασμένους -εγκλωβισμένους σε ενήλικα σώματα- 7χρονουσ που μιασ και τίποτε αλλο δεν κάνουν στη ζωη τουσ εχουν εγκατασταθεί μόνιμα στο χώρο με τα βαρη στο γυμναστήριο τησ γειτονιάς σας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-10-08 18:46 #40
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    μαντζιοτη σωστο αυτο που λες αλλα για καποιον που ειναι αγνωστος μεταξυ αγνωστον σε ενα γυμναστηριο πχ εγω προτιμω να παω γυμναστηριο για το μονο λογο οτι ο γυμναστης ειναι πολλα χρονια γνωστος μου προπονουμαι μαζι με 2-3ατομα που παιρνουν χαμπαρι απο γυμναστικη ολους τους ξερω ολους τους χαιρεταω αλλα μεχρι εκει ενα γεια και τελειωνει η υποθεση κανεις τη προπονηση σου και φευγεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-10-08 20:32 #41
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    σίγουρα καλύτερα είναι να πηγαίνει κάποιος σε ένα γυμναστήριο γιατί υπάρχει περισσότερος και καλύτερος εξοπλησμός που σε ένα σπίτι δεν υπάρχει δυνατότητα όπως και μεγαλύτερη σιγουριά για αποτελέσματα και σωστή προπονητική , γιατί ο πιό αδιάφορος να είναι ο υπεύθυνος η ο γυμναστής σίγουρα όμως βλέποντας εμπειρότερους και με περισσότερες γνώσεις κάτι μπορείς να αποκομίσεις , επίσης για ψυχολογικούς λόγους λές πάω στο γυμναστήριο και προετοιμάζεσε ψυχολογικά και αν δεν έχεις όρεξη μόνο που πάς μπορεί καποιος να σε παρακινήσει και να κάνεις και καλύτερη προπόνηση .

    ενω στο σπίτι θα πείς τώρα έφαγα θα κάνω πιο μετά ετσι κι αλλιώς στα πόδια μου το έχω μετά μπορεί να δείς κάτι στην τηλεόραση και να πείς πιο μετά η οποιαδήποτε δικαιολογία και όλα αυτά γιατί το έχεις στα πόδια σου.
    επίσης μακρόχρονα βαριέσαι γιατί πηγαίνοντας στο γυμναστήριο αλλάζεις παραστάσεις μιλάς με ανθρώπους με κοινούς στόχους και τρώγοντας που λέμε ανοίγει η όρεξη .

    πολλοί που πέρνουν όργανα στό σπίτι αργότερα ψάχνουν να τα πουλήσουν ακόμη και ένας που πηγαίνει στο ίδιο γυμναστήριο για πολλά χρόνια για αλλαγή πάει καμια φορά σε άλλο για να αλάξει παραστάσεις .

    δεν σημαίνει όμως ενας που ξέρει να γυμνάζετε και είναι συνειδητοποιημένος δεν μπορεί να γυμναστεί στο σπίτι εγώ πχ και σε μια αποθήκη θα γυμναζόμουνα αλλά μετά απο τόσα χρόνια σίγουρα θα βαριόμουνα γιατί δεν είμαστε μηχανές και χάνετε η πόρωση και ο ενθουσιασμός αυτό το χρονικό βέβαια διαφέρει απο άτομο σε άτομο.

    γι αυτό λέμε αυτό είναι υποκειμενικό και έχει να κάνει με τον χρόνο και την δυνατότητα που έχει ο καθένας γιατί και στις δύο περιπτωσεις δηλαδη στο σπίτι και στο γυμναστήριο υπάρχει ο σωστός και ο λάθος τρόπος .
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-10-08 20:48 #42
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    αψογο το ποστ ηλια ακριβως ετσι ειναι τα παραγματα ακριβως και εγω προτιμω το γυμναστηριο για ψυχολογικους κυριως λογους χωρις να αποκλειω και την αντιθετη αποψη για καποιον που γυμναζεται στο σπιτι οποτε οπως νιω θει καλυτερα ο καθενας πραττει
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-10-08 20:50 #43
    Προεπιλογή
    Κ για κανα μωρο ωραιο,να τα λεμε κ αυτα!
    Ογκος=Σεβασμος
    Γραμμωση=Θαυμασμος
    Αρα ας εχουμε κ τα δυο οσο μπορουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-10-08 20:51 #44
    Προεπιλογή
    εγω προτιμω να πηγαινω γυμναστηριο..Εκει μεσα ξυπναω καθαριζει το κεφαλι μου//Οπως ειχε πει κ ενας τυπος οταν περασεις την πορτα του γυμναστηριου πιανεις δουλεια.."its all business "
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-10-08 20:51 #45
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym mind
    Κ για κανα μωρο ωραιο,να τα λεμε κ αυτα!
    αυτο δε χρειαζοταν να το πουμε εννοειται χεχεχεχε
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 25 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία