Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 05-02-13 22:28 #1
    Προεπιλογή Τρέξιμο και όγκος
    Καλησπέρα, μια ερώτηση : ακολουθώ 3μερο πρόγραμμα βάρη σε φάση όγκου, και έβαλα και 2 μέρες ενδιάμεσα απ τα βάρη λίγο τρεξιματάκι...μη φανταστείτε χιλιόμετρα, απλά θέλω να επαναφέρω την αντοχή μου ώστε να βγάζω 1000αρι σε 4.20...κάθε φορά που πάω για τρέξιμο δε πλακώνομαι, πηγαίνω προοδευτικά..η ερώτησή μου είναι κατά πόσο επηρεάζει το τρέξιμο τα βάρη, και κατά πόσο χάνω όγκο απο αυτό..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-02-13 22:36 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, μια ερώτηση : ακολουθώ 3μερο πρόγραμμα βάρη σε φάση όγκου, και έβαλα και 2 μέρες ενδιάμεσα απ τα βάρη λίγο τρεξιματάκι...μη φανταστείτε χιλιόμετρα, απλά θέλω να επαναφέρω την αντοχή μου ώστε να βγάζω 1000αρι σε 4.20...κάθε φορά που πάω για τρέξιμο δε πλακώνομαι, πηγαίνω προοδευτικά..η ερώτησή μου είναι κατά πόσο επηρεάζει το τρέξιμο τα βάρη, και κατά πόσο χάνω όγκο απο αυτό..
    εξαρταται κυριως απο τη διατροφη σου μαν..αν εισαι υπερθερμιδικα μη φοβασαι τπτ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-02-13 22:41 #3
    Προεπιλογή
    κοίταξε με τη διατροφή μου δν ασχολούμαι ιδιαίτερα, παίρνω σεβαστή ποσότητα πρωτεϊνης μεταπροπονητικά, και τρώω μεσημέρι και βράδυ φαγητό σπιτικό, συν κάτι που μπορεί να τσιμπήσω στο ενδιάμεσο...απλά ρωτάω γιατί αν είναι να παιδεύομαι με τα βάρη και να πηγαίνω για τρέξιμο κ να τα χάνω δεν αξίζει, πρέπει να βρώ ένα balance...απ αυτή την άποψη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-02-13 22:45 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    το σιγουρο ειναι πως καποια στιγμη ο ογκος που θα αποκτας, θα φερει αρνητικα αποτελεσματα στους χρονους που εχεις στοχο να πιανεις στα 1000ρια, αλλα και γενικα στ ταχυτητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-02-13 22:47 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοίταξε με τη διατροφή μου δν ασχολούμαι ιδιαίτερα, παίρνω σεβαστή ποσότητα πρωτεϊνης μεταπροπονητικά, και τρώω μεσημέρι και βράδυ φαγητό σπιτικό, συν κάτι που μπορεί να τσιμπήσω στο ενδιάμεσο...απλά ρωτάω γιατί αν είναι να παιδεύομαι με τα βάρη και να πηγαίνω για τρέξιμο κ να τα χάνω δεν αξίζει, πρέπει να βρώ ένα balance...απ αυτή την άποψη...
    κοιταξε μαν..να χανεις οτι κανεις στην προπονα με δυο φορες αεροβια δεν παιζει..απλα κοιταζοντας την διατροφη σου θα αποκομοιζεις το 100% απο την προπονα σου..και θα εχεις και το κεφαλι σου ησυχο..που ειναι κατ εμε σημαντικοτατο..σκεψου λιγο και δες τι θα κανεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-02-13 22:49 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ίσως θα έπρεπε να δεις πιο σοβαρά το θέμα διατροφής σου. Το τρέξιμο 2 -3 φορές καλό κάνει, κακό όχι. Αλλά αν το φαΐ σου είναι λίγο, δεν θα φταίει το τρέξιμο αλλά η διατροφή...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-02-13 22:52 #7
    Προεπιλογή
    δηλαδή παιδιά είναι θέμα διατροφής έτσι, με το τρέξιμο δεν υπάρχει πρόβλημα ? ήδη ψάχνω το θέμα διατροφή, ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για τις απαντήσεις !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-02-13 00:15 #8
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω και εγω για τις απαντησεις, ειχα και εγω την ιδια απορία
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-02-13 14:42 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, μια ερώτηση : ακολουθώ 3μερο πρόγραμμα βάρη σε φάση όγκου, και έβαλα και 2 μέρες ενδιάμεσα απ τα βάρη λίγο τρεξιματάκι...μη φανταστείτε χιλιόμετρα, απλά θέλω να επαναφέρω την αντοχή μου ώστε να βγάζω 1000αρι σε 4.20...κάθε φορά που πάω για τρέξιμο δε πλακώνομαι, πηγαίνω προοδευτικά..η ερώτησή μου είναι κατά πόσο επηρεάζει το τρέξιμο τα βάρη, και κατά πόσο χάνω όγκο απο αυτό..
    Άν κατάλαβα καλά προπονείσαι για στρατιωτικές σχολές. Αυτό που θα σου πρότεινα(έχω δώσει κ εγώ) θα ήταν να αφήσεις τους όγκους και τα λιπά ( εκτώς και αν ο ΔΜΣ σου δεν είναι αρκετός για τις σχολές) και να εστειάσεις στην αντοχή, στα όρια και στα μαθήματά σου. Άν είναι έτσι τα υπόλοιπα θα τα φτιάξεις μέσα με το καλό αν μπείς θα σε στρώσουν καλά .
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-02-13 18:54 #10
    Προεπιλογή
    φιλαρακι ασε εχω προϊστορια μ αυτα μη ψαχνεις, ημουνα μεσα κιολας σ καποια στρ. σχολη...δε δινω μαθηματα με 10% ειμαι, ενταξει τα συνδυαζω κ τα 2 προς το παρον δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα...ετσι κ αλλιως δε ξερω στανταρ αν θα δωσω αθληματα, το χω στ πισω μερος του μυαλου μ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-02-13 19:13 #11
    Προεπιλογή
    σιγα ρε τριτη λυκειου εβαλα απο σεπτεμρη μεχρι ιουνιο 14 κιλα ειχα φτασει τα 84 και τρεξιμο εκανα ενα 2 μηνο πριν το τελος και ολα σιγα
    ποσο επηρεαζει
    και τωρα παιζω στα τοπικα σαν εποπτης και εδω να δεις τεστ σε τρεξιμο και παλι ειμαι στο 1,77 στα 85 κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-02-13 09:56 #12
    Προεπιλογή
    εχω και εγω το ιδιο θεματακι... κανω 3-4 φορες 4 km τρεξιμο...την βδομαδα.. και επειδη εχω χασει μυικο ογκο σκεφτομαι να το ελαττωσω η ακομα και να το κοψω τελειως...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-02-13 10:35 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Υγρά έχεις χάσει και όχι μυικό όγκο... Η περίπτωση να καις μυικό όγκο είναι να μην τρέφεσαι σωστά.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-05-13 20:58 #14
    Προεπιλογή
    Κ εγω απο Δευτέρα αρχιζω τρέξιμο και κάνω διατροφή όγκου πιστεύω δν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα.ισα ίσα θα χάσουμε και κανά νερό απο την κοιλιά
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-05-13 21:01 #15
    Το avatar του χρήστη GodSlayer

    Εγγραφή
    26-04-2013
    Περ.
    Ironland
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    εμενα παντως μου φαινεται κομματακι δυσκολο να βαλει καποιος ογκο ενω τρεχει 4χλμ 4 φορες την εβδομαδα....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία