Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 15-02-13 17:12 #1
    Προεπιλογή συσφιξη μετα απο εγκυμοσυνη και μεγαλη απωλεια βαρους
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ SITE, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ. ΕΙΜΑΙ 1,58 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 54 ΚΙΛΑ.ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠ ΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΘΕΛΩ ΣΥΣΦΙΞΗ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΣΩΣΤΑ(ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ),ΤΡΕΧΩ 3-5 ΧΛΜ ΤΗ ΜΕΡΑ(30-45 ΛΕΠΤΑ), ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΔΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΗΡΩΜΑ?

    γεια σας, θα ηθελα μερικες συμβουλες.
    ειμαι 1,58 υψος και 54 κιλα.
    γεννησα πριν δυο χρονια κι εχασα 30 ολοκληρα κιλα με μεγαλη προσπαθεια.
    προσπαθω να σφιξω ιδιαιτερα απ΄τη μεση και κατω.
    τρεχω σε διαδρομιο 3-5 χλμ(30-45 λεπτα)(κανω διαλλειματικη προπονηση), καθημερινα τωρα τελευταια, προσπαθω να τρωω σωστα.
    τι αλλο θα μπορουσα να κανω για να πετυχω τον στοχο μου, ισως να παρω καποιο συμπληρωμα?
    περιμενω απαντηση σας, σας ευχαριστω πολυ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-02-13 21:57 #2
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Κανείς και βαρη;
    Fall down 7 times, get up 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-02-13 23:30 #3
    Προεπιλογή
    οχι δεν κανω βαρη καθολου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-02-13 23:37 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nanab Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν κανω βαρη καθολου
    καλως ηρθες..

    πρεπει να ξεκινησεις τα βαρη....αν δεν εχεις αλλα κιλα να χασεις δεν σου χρειαζεται τοση αεροβια...
    "You don't get what you wish for, you get what you work for....!!!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-02-13 00:36 #5
    Προεπιλογή
    εχω διαδρομο στο σπιτι, με το παιδι δεν μπορω να παω γυμναστηριο, γι΄αυτο σκεφτηκα πως αν τρεχω καθημερινα και πολυ θα σφιξω.εχω προβλημα σε μηρους και γλουτους, χαλαρωση και κυταρριτιδα, κατα τ΄ αλλα ειμαι καλα.
    θα ηθελα να χασω αλλα 2-3 κιλα, αλλα περισσοτερο συσφιξη.
    τι αλλο να κανω??????????????????????????????????????
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-02-13 09:01 #6
    Το avatar του χρήστη gretyl666

    Εγγραφή
    20-01-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    750
    Προεπιλογή
    Να κανείς βάρη.και δε χρειάζεται να κανείς παρα πολύ για να χρειάζεται να αφήνεις πολλη ώρα το παιδί μόνο του. Επίσης βρες και ενα γυμναστήριο κοντά σου ,για να ειναι εύκολη η μετακίνηση και μπορείς να αφήνεις το παιδί για λιγο στον πατερα του η στη μητέρα σου πχ.
    Τα βαρη θα σε βοηθησουνε περισσότερο στη σύσφιξη ,ειδικά τα σκουότ αν εχεις πρόβλημα σε μηρους και γλουτούς.
    Fall down 7 times, get up 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-02-13 11:00 #7
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.624
    Προεπιλογή
    Οπως προείπαν και τα παιδιά, η σύσφιξη , ή καλύτερα μυική τόνωση θα το έλεγα εγω, επιτυγχάνεται με γυμναστική με αντιστάσεις.
    Φυσικά και σε εναν συνδυασμό με αεροβική, πετυχαίνεις θαυμασια αποτελέσματα.
    Χωρίς ακρότητες και επειδη αντιλαμβάνομαι οτι εισαι νεα μητέρα, μπορείς να αφιερωσεις 1 ωρα σε γυμναστηριο 3 φορες την εβδομάδα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-02-13 18:27 #8
    Προεπιλογή
    μακαρι να μπορουσα να παω γυμναστηριο αλλα εχω σοβαρο προβλημα με το παιδι, δεν μπορω να λειψω καθολου, σκεφτομουν ολα αυτα που μου ειπατε, αν εκανα ενα συνδιασμο με τον διαδρομο και με βαρακια(εχω καποια 3,5 κιλα το ενα)???θα υπηρχε κατι εφικτο στο σπιτι που να εχει καλο αποτελεσμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-02-13 18:30 #9
    Προεπιλογή
    εκανα σημερα 3χλμ στον διαδρομο γρηγορο περπατημα και μετα εκανα με τα βαρακια σκουοτ καθισματα, 10 επαναληψεις των 12 σκουοτ.εκανα καλα?
    αν πχ εκανα αυτο καθημερινα αυξανοντας σιγα σιγα τα σκουοτ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-02-13 18:34 #10
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Υπάρχουν ασκήσεις για όλο το σώμα, με αλτήρες που μπορείς να κάνεις μόνη σου στο σπίτι συνδυαστικά με τον διάδρομο, αλλά εάν μέχρι τώρα δεν είχες ποτέ επαφή με βάρη, καλό θα ήταν να σου τις έδειχνε κάποιος γνωστός σου τις πρώτες φορές. Στο youtube μπορείς να βρεις και βίντεο για τη σωστή εκτέλεση της κάθε μιας αλλά δε θα 'ναι το ίδιο.
    Τσέκαρε το λινκ:

    Πρόγραμμα ασκήσεων με βαρη για σπίτι
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση