Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 99 από 99
  1. 22-02-13 15:44 #91
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Μην ανησυχείς, καθόλου δεν μας κουράζεις με τις βιβλιογραφικές αναφορές.
    Μπορείς εύκολα να τις παραθέτεις με ένα copy paste
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-02-13 15:50 #92
    Προεπιλογή
    δεν ξερω γιατι τσακωνεστε ολα οσα γραφει το αρθρο ειναι λιγο πολυ γνωστα σε ολους και πολυ λογικα..αν το μηλο της εριδος ειναι το 7) του αρθρου,λεει ξεκαθαρα ''Ενας αθλητης αν θελει να κατεβαινει σε αγωνες πολυ συχνα να ειναι σε φορμα ολο τον χρονο και να αυξανει συνεχεια την μυικη του μαζα'' οποτε α)ποσοι απο μας ανηκουν στην κατηγορια του αθλητη ειναι σχετικοτατο και β)αυτος που λιωνει πριν το καλοκαιρι με πρασινα λαχανικα και σκονες και το χειμωνα ειναι 15 κιλα πανω και ντρεπεται να βγαλει την μπλουζα του δεν ανηκει σ αυτην τν κατηγορια και ακολουθει αλλη φιλοσοφια οποτε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-02-13 16:10 #93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ανησυχείς, καθόλου δεν μας κουράζεις με τις βιβλιογραφικές αναφορές.
    Μπορείς εύκολα να τις παραθέτεις με ένα copy paste
    ΟΚ.Παντως εγω αυτα που γραφω δεν τα διαβαζω απο το ιντερνετ αλλα τα εχω μαθει απο το βιβλια που εχω διαβασει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-02-13 16:47 #94
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    τις έρευνες όποιος θέλει με την τεχνολογία και το νετ τις βρισκει εύκολα όποτε θέλει , τι σημασία έχει ποιός θα τις βρει πρώτος , έρευνες να θελει κανεις και το νετ είναι γεμάτο .

    αν είναι να τρωμε χρόνο να διαβαζουμε όσο δεν διαβασαμε στο σχολείο να το βράσω και για να πετυχουμε κατι απλό που είναι ενα σώμα γυμνασμενο και κοινα αποδεκτο
    οι περισσότερες λεπτομέρειες χρειάζονται σε πιο υψηλα επίπεδα , γι αυτο αναφέρω πρέπει ο καθενας να προσπαθει ανάλογα με τους στόχους του αν δηλαδη έχει στόχους πρωταθλητισμού εκεί να κάνει υπερπροσπάθεια και να τα ψηρίζει παραπάνω , αλλα αν πχ εγω έχω πρόβλημα με την καρδια θα πρέπει να σπουδάσω καρδιολόγος να θεραπευτώ? απλα θα πρέπει να μαθω τι να προσέχω σαν πρόληψη και θα πάω στους ειδικούς

    δεν μπορουν και δεν έχουν όλοι γνώσεις βιοχημείας ώστε να μπορούν να κατανοούν ορολογίες και τετοια , ο κόσμος και ο μεσος αθλούμενος χρειάζετε απλα και εύκολα κατανοητα πράγματα να τα κανει εύκολα και σε βαθος χρόνου για να έχει το αποτέλεσμα που επιθυμεί και ενας που έχει εμπειρια θα τα πεί απλα και εφαρμοσιμα


    διαβασα και το άλλο κουφο ότι προσπαθει ενας μη φυσικός να ακυρώσει τις απόψεις των φυσικών , αυτο κι αν είναι άκυρο γιατι θα μπορούσε να ειπωθει το αντιθετο , θα ήταν καλύτερα ενας με εμπειρια να λέει τις απόψεις του τεκμηριωμενες σε βαθος χρόνου , δεν είναι θεμα εξυπνάδας αλλα θεμα εμπειρίας

    επίσης αυτη η καραμελα με φυσικους και μη λες και είναι ολυμπιακη επιτροπη να κρίνει ποιός και τι , ενω είναι το ίδιο πράγμα σε βασικες αρχές , δηλαδη τι φιτνες και τι ββ , είναι το ίδιο πράγμα και οι βασικες αρχές είναι ίδιες , εγω που βλέπω τον εαυτο μου παλια που κατέβαινα σε αγωνες ββ ,εχω να πω πως με τα σημερινα δεδομενα φίτνες ήμουν
    οποτε γιατι να κοροιδεψω εγω τον αδύνατο η αυτον που δεν έχει πολλους μυς εφόσον 25 χρόνια που εχω γυμναστηριο με αυτα τα άτομα ασχολούμε και όχι με τους ββερ που είναι ενα 2% των αθλουμενων
    αλλα θα κανω καζουρα στο ψώνιο που ενω ασχολείτε με το σώμα του μανιωδώς η δεν μπορει να το φτιάξει η θα είναι σαν λουκουμας και αν τελικα θα το φτιάξει μετα θα είναι στην γυάλα μη κουραστει η μη γ*μησει και καταβολιστεί λές και είναι το σώμα μόνο για την βιτρίνα μη χαλάσει και έχει πολλα τετοια ψωνια

    και εγω είμαι αυτος που έλεγα πως η αξία ενος ανθρώπου δεν μετριέτε απο το πόσους μυς εκανε , αλλα δεν γινετε να τα γραφω σε καθε πόστ ώστε να μη παρεξηγηθω και δεν σημαίνει αν κανεις είναι μεγαλύτερος σε μαζα είναι και αισθητικα πιο όμορφος , απλα δε γινετε καθε φορα να τα λέμε αυτα όσοι είναι καιρο στο φόρουμ γνωρίζουν απόψεις και θεσεις μου

    αλλα εδω αμα θελει κανείς γινετε κατινα και παίζει με τις λέξεις και παρερμηνεύει σαν τον τασο που εκπέμπει σε διαφορετικη συχνότητα σταθερα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-05-13 14:03 #95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν εχεις μεγαλη μυικη μαζα και πολυ μικρο ποσοστο λιπους τοτε το σωμα σου θα στρεφεται πρωτα στους μυς αν ξεμεινει απο ενεργεια. Αν εχεις μεγαλο ποσοστο λιπους και μικρη μυικη μαζα θα στραφει στο λιπος. Σε περιοδο που κανεις προπονηση με βαρη θα ειναι πιο δυσκολο να φαει απο μυς γιατι τους χρειαζεται
    Δεν ξερω κατα ποσο μετραει!....αλλα θα ηθελα να εκφρασω την συμφωνια μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-08-13 15:14 #96

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    τι 2-3 γρ ανα κιλο λες πλακα κανεις.

    1-1.2 για συντηρηση και 1.3-1.7 για ογκο κ παλι μαλλον πολυ λεω.

    1 γ συντηρηση μ μετρια αεροβια αλλιως μετα παει στο 1.2 κ 1.3 γ ογκο χωρις δυνατες προπονησεις και χωρις αεροβια

    1.5 με δυνατες προπονησεις για ογκο

    τα χω δοκιμασει και τα 2..παραπανω απο αυτο ειναι τσαμπα λεφτα

    τα μιντια θελουν ν πιστευετε τοσο γ ν περνετε πρωτεινη λολ[κ θα επερνα πρωτεινη αλλα βαζω οσο χρειαζεται ¨).

    οι παλιοι π ειχαν μυς δλδ νμζεις τρωγαν τοσο πολυ?

    επισης δεν χρειαζοντε 6 γευματα ξεκολατε
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimaras22 : 16-08-13 στις 15:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-08-13 20:53 #97
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Πραγματικα τα 3 γρ πρωτεϊνη ανα κιλο σωματικου βαρους σε ογκο δεν καταλαβαινω για ποιον λογο μιας και με 2 να ειμαι νατουραλ δε θα βαλω λιγοτερους μυς,εφοσον ειμαι σε περισσεια θερμιδων.Ειναι καλο να υπαρχουν τετοια αρθρα παντα ειδικα αν τα γραφει καποιος με εμπειρια και λιγη γνωση,αλλα παντα θα ρωτουσα τετοιον ανθρωπο 'ποσα ετη εχεις ασχοληθει νατουραλ?' μιας και οταν παιρνεις τα πραγματα αλλαζουν ή ισως ακομα και νατουραλ να μην εχει δοκιμασει με 1,5-2 γρ πρωτεϊνη ειτε σε ογκο ειτε σε γραμμωση και για αυτο για αυτον πρεπει να παιρνουμε 3 γρ γιατι ετσι βλεπει τα αποτελεσματα,αν ομως μειωσει στα 2 και δει οτι εχει τα ιδια αποτελεσματα θα λεει τελειως διαφορετικα πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-08-13 21:02 #98
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimaras22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι 2-3 γρ ανα κιλο λες πλακα κανεις.

    1-1.2 για συντηρηση και 1.3-1.7 για ογκο κ παλι μαλλον πολυ λεω.

    1 γ συντηρηση μ μετρια αεροβια αλλιως μετα παει στο 1.2 κ 1.3 γ ογκο χωρις δυνατες προπονησεις και χωρις αεροβια

    1.5 με δυνατες προπονησεις για ογκο

    τα χω δοκιμασει και τα 2..παραπανω απο αυτο ειναι τσαμπα λεφτα

    τα μιντια θελουν ν πιστευετε τοσο γ ν περνετε πρωτεινη λολ[κ θα επερνα πρωτεινη αλλα βαζω οσο χρειαζεται ¨).

    οι παλιοι π ειχαν μυς δλδ νμζεις τρωγαν τοσο πολυ?

    επισης δεν χρειαζοντε 6 γευματα ξεκολατε

    Ναι, όλα είναι ένα conspiracy theory.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-08-13 21:24 #99
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    κιαλλος εμπειρογνωμονας...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567