Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 01-03-13 16:29 #1
    Προεπιλογή ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΟΓΚΟ
    Καλησπέρα. βρίσκομαι στην φάση όπου μετά από μεγάλη προσπάθεια κατάφερα να μειώσω το σωματικό μου λίπος σε επίπεδα 15-17%. τώρα λέω να χάσω το τελευταίο περιττό λίπος που βρίσκεται κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς και μετά να ξεκινήσω bulking για να πάρω αρκετή μάζα πριν πάω για γράμμωση. Η διατροφή που μόλις άρχισα είναι:

    meal 1: whey 1 scoop

    meal 2: 50 γρ βρωμη και 4 ασπραδια αυγου

    meal 3 : 150γρ ψαρι/κοτοπουλο/μοσχαρι με πατατες βραστες/ρυζι μαυρο/σαλατα

    meal 4: cottage/γιαουρτι χαμηλων λιπαρων/τονος

    meal 5: whey 1 scoop

    meal 6: ιδιο με το μεσημεριανο

    Ακούω συμβουλές!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-03-13 17:24 #2
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Από λιπαρά?

    Με ποσότητες - θερμίδες είσαι εντάξει?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-03-13 17:39 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από λιπαρά?

    Με ποσότητες - θερμίδες είσαι εντάξει?
    κοίτα λιπαρά πιστεύω τα παραπάνω τα καλύπτουν. μαζί με το μεσημεριανό βάζω και καμία κουταλιά ελαιόλαδο. από θερμίδες πιστεύω ότι οι παραπάνω είναι υπεραρκετές χωρίς να είμαι και σίγουρος λόγω ότι είμαι χαμηλά σε κιλά(185 75kg) αλλά με αρκετό λίπος... αρχικός μου στόχος είναι να ξεφορτωθώ τελείως τα περιττά κιλά αλλά δεν ξέρω εάν πρέπει να χάσω κι άλλα κιλά ακόμη...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 6pack : 01-03-13 στις 17:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-03-13 16:40 #4
    Προεπιλογή
    Επίσης να πω ότι σκέφτομαι να βάλω μια πολυβιταμίνη στο παιχνίδι αλλά και ένα fish oil μαζί με τον λιποδιαλύτη που παίρνω για πιο γρήγορη απώλεια λίπους..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-03-13 18:33 #5
    Προεπιλογή
    Κανένα σχόλιο η συμβουλή για βελτίωση παίδες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-03-13 16:28 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Υπολόγισε η πρωτείνη σου να είναι x2 το σωματικό σου βάρος, τα λιπαρά x1 και τα υπόλοιπα μέχρι τις θερμίδες που στοχεύεις, να 'ναι από υδατάνθρακες.
    Εφόσον κινείσαι υπερθερμιδικά δεν έχει κανένα νόημα να χρησιμοποιείς λιποδιαλύτη, κράτα τον γι' αργότερα.
    Ψαρόλαδο και πολυβιταμίνη, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα πάρε, μόνο καλό θα κάνουν.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-03-13 21:38 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπολόγισε η πρωτείνη σου να είναι x2 το σωματικό σου βάρος, τα λιπαρά x1 και τα υπόλοιπα μέχρι τις θερμίδες που στοχεύεις, να 'ναι από υδατάνθρακες.
    Εφόσον κινείσαι υπερθερμιδικά δεν έχει κανένα νόημα να χρησιμοποιείς λιποδιαλύτη, κράτα τον γι' αργότερα.
    Ψαρόλαδο και πολυβιταμίνη, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα πάρε, μόνο καλό θα κάνουν.
    Ωραία μόνο ότι δεν κινούμαι υπερθερμιδικά αλλά ελαφρώς υποθερμιδικά μέχρι να χάσω όλο το περιττό λίπος και μετά θα αλλαξω σε υπερθερμιδικη διατροφη. Τις βιταμινες και το ψαρολαδο εκτος απο το πρωινο ειναι καλο να τις παιρνω και στο μεσημεριανό ή στο βραδινό?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-03-13 22:24 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ΟΚ σορρυ, καταλαβα λαθος.

    Αυτό για τα μάκρος ισχύει και υποθερμιδικά
    Η πολυβιταμινη αν ειναι 1 ταμπλέτα τη παίρνεις με το πρωινό ή μεσημεριανό, αν είναι 2-3 τη μέρα τη μοιράζεις.
    Τα λιπαρά δεν έχει σημασία σε ποιο γεύμα θα τα βάλεις, αρκεί να 'ναι 2-3 ώρες μακριά από τη προπόνησή σου. Υπολόγισε να παίρνεις περίπου 1000mg EPA-DHA.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση