Σελίδα 131 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3181121129130131132133 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.951 έως 1.965 από 2094
  1. 01-12-17 14:18 #1951
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Πιλότος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να κάνω μια γενική ερώτηση και εγώ. Πόσα μυϊκά κιλά μπορεί να πάρει κάποιος σε ένα μηνα και σε ένα χρόνο γυμναστηριο; Λέω και σε ενα χρόνο γιατί φαντάζομαι ότι πχ δεν μπορείς να παίρνεις κάθε μήνα 2 μυϊκά κιλά και είναι διαφορετικά σε κάθε οργανισμό. Επίσης να συμπληρώσω με μια αρκετά σωστή διατροφή και μερικά συμπληρώματα. Έναν απλό μέσο όρο αν μπορείτε. Δεν βρήκα κάπου κάτι που να το εξηγεί γι αυτό βοηθήστε με αν μπορείτε.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    1-2 μυϊκά κιλά και αυτό αν τα κανεις όλα σωστά.. βέβαια αν είσαι αρχάριος μπορεί και λίγο παραπάνω.. παίζουν ομως κ αλλά ρόλο σωματοτυπος ποσοστά λίπους κλπ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-12-17 16:28 #1952
    Banned
    Εγγραφή
    26-07-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα στο φόρουμ.Είμαι 27 ετών και πρόσφατα έκανα εξετάσεις αίματος.Όλα ήταν φυσιολογικά εκτός από το σάκχαρο μου.Έπειτα από 12 ώρες νηστικός το πρωινό μου ζάχαρο ήταν 116!Η γιατρός με ανησύχησε και με έβαλε να κάνω καμπύλη ζαχάρου.Τα αποτελέσματα μετά από 2 ώρες λήψης 75 γρ. γλυκόζης ήταν το ζάχαρο μου να εκτοξευτεί στο 140!Επίσης η γλυκοζυλιωμένη αιμοσφαιρίνη μου ήταν 5%.Η γιατρός δεν μου είπε τον λόγο που το πρωινό μου ζάχαρο είναι ΜΟΝΙΜΩΣ ανεβασμένο παρά μόνο ότι έχω προδιάθεση για διαβήτη τύπου 2 μη ινσουλινοεξαρτώμενο.Τι μπορώ κάνω για να το κατεβάσω το πρωινό μου ζάχαρο; Ότι και να κάνω δεν πέφτει με τίποτα.Έχει κανείς εμπειρία πάνω σε αυτό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-12-17 12:41 #1953
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ας καΜω το δικηγορο του διαΟλου


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....δεν υπάρχουν προγράμματα γράμμωσης και όγκου παρά μόνο προγράμματα που δίνουν ερέθισμα στους μυς για μυϊκή ανάπτυξη. Η γράμμωση η ο όγκος σχετίζεται άμεσα με τη διατροφή....

    Εστω οτι 2 ιδια ατομα, καταναλωουνι ιδιες ποσοτητες φαγητου, λαμβανουν ακριβως ιδιες θερμιδες, ιδια δραστηριοτητα ημερησιως, ιδιες ασκησεις στο γυμναστηριο, ιδιος μεταβολισμος, ιδιες λκαυσεις, ιδια γεννετικα κτλ κτλ αλλα...

    Ο ενας χρονο κανει 5-8 επαναληψεις με μεγιστα κιλα σε οτι κανει
    Ο αλλος κανει 15-20 επαναληψεις με σαφως λιγοτερα κιλα στις ιδιες ασκησεις

    Δεδομενου οτι ξεκινησαν και οι δυο με ιδιος σ/β, ιδιο ποσοστο λιπους και μυικης μαζας, μετα απο ενα χρονο θα ειναι και οι δυο πανομοιοτυποι οπως πριν?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-12-17 15:35 #1954
    Προεπιλογή
    Εάν υποθέσουμε ότι έχουν και ίδιο σωματότυπο,την διαφορά θα την κάνει το volume/intesity...η οποία και πάλι θα είναι μικρή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-12-17 15:47 #1955
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    χρηση κιτρουλινης μαζι με νιτρικο προτεινεται ?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-12-17 17:33 #1956
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας καΜω το δικηγορο του διαΟλου
    Ο ενας χρονο κανει 5-8 επαναληψεις με μεγιστα κιλα σε οτι κανει
    Ο αλλος κανει 15-20 επαναληψεις με σαφως λιγοτερα κιλα στις ιδιες ασκησεις

    Δεδομενου οτι ξεκινησαν και οι δυο με ιδιος σ/β, ιδιο ποσοστο λιπους και μυικης μαζας, μετα απο ενα χρονο θα ειναι και οι δυο πανομοιοτυποι οπως πριν?
    Πιστευω οτι ο δευτερος θα ειναι λιγο πιο μπροστα για ενα χρονικο διαστημα απο αποψη μυικου ογκου και πισω σε δυναμη. Αλλα οταν οι νευρολογικες προσαρμογες ( Neural adaptation ) του σωματος του πρωτου σταματησουν τοτε θα ερθουν στα ισα. Και αργοτερα με την παροδο του χρονου λογω της ολο και αυξανομενης διαφορας στα κιλα που χρησιμοποιουντε ο πρωτος θα τον αφησει πολυ πισω τον δευτερο. Αυτο δεδομενου οτι κανουν ακριβως τα ιδια σετ ακριβως τον ιδιες φορες την εβδομαδα και αλλαζει μονο το ευρος επαναληψεων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-12-17 19:50 #1957
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Αν και οι δυο έχουν average genetics καλύτερος θα ειναι αυτος που θα καταφέρει να κανει progressive overload για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-12-17 19:54 #1958
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρηση κιτρουλινης μαζι με νιτρικο προτεινεται ?


    Αρκετα νιτρικα περιενουν κιτρουλινη, οποτε αν αυτο που εχεις εσυ δε περιεχει κιτρουλινη, δε βλεπω το λογο να μη το στακαρεις
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-12-17 20:41 #1959
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και οι δυο έχουν average genetics καλύτερος θα ειναι αυτος που θα καταφέρει να κανει progressive overload για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.
    μα αμα ειναι ακριβως ιδιοι σε γενετικα και τα παντα τοτε το progressive overload δεν θα διαρκεσει ακριβως το ιδιο? Και τα gains σε δυναμη με linear progression προγραμματα θα σταματουσαν την ιδια στιγμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-12-17 21:21 #1960
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Οχι δεν παει ετσι. Πρωτα πρωτα τα linear προγράμματα δεν ειναι μια ευθεια γραμμη το αν θα εξαντλήσεις τα gains που μπορουν να σου δωσουν εξαρτάται απο το πως θα τα χειριστείς.

    Και δεύτερον το progressive overload σε high reps προγραμμα ειναι εξαιρετικά δύσκολο μακροπρόθεσμα.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-12-17 21:34 #1961
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Εγω δεν αντιλεγω, απλα ο χειρισμος απο την αρχικη υποθεση ειναι ο ιδιος και για τους δυο. Συμφωνω απολυτως για το δευτερο εκει βασιζεται το πρωτο μου σχολιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-12-17 02:28 #1962
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας καΜω το δικηγορο του διαΟλου





    Εστω οτι 2 ιδια ατομα, καταναλωουνι ιδιες ποσοτητες φαγητου, λαμβανουν ακριβως ιδιες θερμιδες, ιδια δραστηριοτητα ημερησιως, ιδιες ασκησεις στο γυμναστηριο, ιδιος μεταβολισμος, ιδιες λκαυσεις, ιδια γεννετικα κτλ κτλ αλλα...

    Ο ενας χρονο κανει 5-8 επαναληψεις με μεγιστα κιλα σε οτι κανει
    Ο αλλος κανει 15-20 επαναληψεις με σαφως λιγοτερα κιλα στις ιδιες ασκησεις

    Δεδομενου οτι ξεκινησαν και οι δυο με ιδιος σ/β, ιδιο ποσοστο λιπους και μυικης μαζας, μετα απο ενα χρονο θα ειναι και οι δυο πανομοιοτυποι οπως πριν?
    Αν σε πληρώνει ο διάολος, τότε καλά πρατεις και κανείς τον δικηγόρο του.

    Με τα παραπάνω δεδομένα που λες σίγουρα δεν θα έχουν τη διαφορά της παρακάτω εικόνας με τα αντίστοιχα προγράμματα "όγκου" και "γράμμωσης" όπως πιστεύουν πολλοι.

    Όνομα: 11261114_1524990461125843_2179578170900098375_n.jpg Εμφανίσεις: 204 Μέγεθος: 23,3 KB

    Επίσης, η μυϊκή ανάπτυξη επιτυγχάνεται με συνεχόμενη πρόοδο με σεβαστά κιλά οπου, όπως τόνισε ο Βασίλης, με τις πολλές επαναλήψεις αν δεν είναι ανέφικτο είναι αρκετά δύσκολο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-12-17 12:38 #1963
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρηση κιτρουλινης μαζι με νιτρικο προτεινεται ?
    ναι φυσικα, ερωτησεις που κανεις τωρα..
    απλα δες ποσο σου δινει το ιντρικο που παιρνεις για να συμπληρωσεις αναλογα απο την σκετη..μεχρι 5γρ συνολικα θα εισαι οκ, κ θα εχεις καλο απατελεσμα.
    τωα ειδα ειχε απαντησει ο fataoulpetrol απο πανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-12-17 13:44 #1964
    Προεπιλογή
    Paidia thelw mia xarh na me boi8isete,x8es ekana barakia,eixa na kano kana mina kai mallon ekana perisotero aposo antexa..
    ksupnisa kai to deksi mou xeri den tentonei sxedon ka8olou mono ligo kai to aristero tentonei ligo pio polu..to exo ksanapathei omos ayth th fora to deksi einai se kaki katastasi..tropos therapias? euxaristo k sugnomi pou grafo edo alla dn ksero pou allou na grapso sto forum..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-12-17 19:49 #1965
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Paidia thelw mia xarh na me boi8isete,x8es ekana barakia,eixa na kano kana mina kai mallon ekana perisotero aposo antexa..
    ksupnisa kai to deksi mou xeri den tentonei sxedon ka8olou mono ligo kai to aristero tentonei ligo pio polu..to exo ksanapathei omos ayth th fora to deksi einai se kaki katastasi..tropos therapias? euxaristo k sugnomi pou grafo edo alla dn ksero pou allou na grapso sto forum..
    Η μονη θεραπεια ειναι η ξεκουραση...το ιδιο ειχα παθει-στο δεξι δικεφαλο- και εγω οταν αρχιζα γυμναστηριο και λογω ενθουσιασμου εβαζα παραπανω κιλα χωρις ζεσταμα και κακη τεχνικη...μου πηρε περιπου 1 εβδομαδα αν θυμαμαι καλα ...και το χερι ηταν μονιμως λες και το ειχα βαλει σε γυψο...Ξεκουρασου και φαε καλα !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 131 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3181121129130131132133 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread