Σελίδα 139 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3989129137138139140 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.071 έως 2.085 από 2094
  1. 04-05-21 20:21 #2071
    Talking
    Ευχαριστω polyneikos- χαιρομαι που βλεπω παλιους συνφορουμιτες να γραφουν ακομη!

    Θα το δοκιμασω και θα πεταξω και λιγο αλανινη, κιτρουλινη κτλ...αν και θελω γερανο να παρω τα ποδια μου πρωι και οπως λες αλλοι συναδελφοι μου στην δουλεια μπορουν νωρις και κανουν δυνατη προπο- ειναι καθαρα υποκειμενικο.

    Παντως, θα δοκιμασω την επιλογη που μου προτεινες!

    Καλες προπο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-05-21 21:02 #2072
    Προεπιλογή
    Μπορεί και να συνηθίσει το σώμα σου σε αυτή την πρωινή προπόνηση.
    Μπορεί και το βιολογικό σου ρολόι να σε σηκώνει από το κρεβάτι πιο νωρίς , και να σε πηγαίνει στο κρεβάτι το βράδυ πιο νωρίς.
    Δεν ξέρω όμως αν μπορείς να "εξαναγκάσεις" έστω και με συμπληρωματα το σώμα να δουλεύουν οι μηχανές στο φουλ τοσο πρωι.
    Προσωπικά δε νομίζω να μπορούσα το πρωί χωρίς να φάω να κάνω αν-αεροβια προπόνηση ή έστω πολύ έντονη αερόβια. Αλλά καθένας είναι αλλιώς. Εγώ τρεις φορές να φάω μέχρι το μεσημέρι , αν κοιμηθώ το μεσημέρι , δεν μπορώ αμέσως μόλις ξυπνήσω να κάνω προπόνηση. Πρέπει να χωρέσω άλλο ένα γεύμα ως την προπόνηση.

    Βέβαια ανάγκης και Θεοί πείθονται.
    Αν μόνο πρωί μπορείς να γυμναστεις , θα βρεις τρόπο να γυμναστεις πρωί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-05-21 22:27 #2073
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω levrone για την τοποθετηση σου.

    Γενικα προτιμω και εγω απογευμα.

    Αναγκαστικα λογω ελλειψης χρονου, οικογενιακες υποχρεωσεις αλλα και δουλεια, απο το να σταματησω ςντελως ειπα να γυμναστω πρωι. Ξεκινησα 1 εβδομαδα και ειναι πολυ δυσκολο.

    Το ιδιο ειχα κανει πριν 2 χρονια για κανα μηνα και το παρατησα καθως παλι ημουν χωμα.

    Θα το παω λιγο με διεγερτικα μπας και δω μια βελτιωση αλλιως θα κανω καθαρα αεροβιο πρωι και βαρη 1-2 full body ανα εβδομαδα απογευμα.

    Οι πρωινες ειναι για να βαλω περισσοτερες προπονησεις μεσα στην εβδομαδα καθως απογευμα μπορω μαξ 2 φορες και καποιες εβδομαδες 1.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-05-21 22:49 #2074
    Προεπιλογή
    Προσωπικά δεν με επηρεάζει καθόλου το πόσα γεύματα έχω κάνει πριν την προπόνηση.. Έχω πάει άπειρες φορές νηστικός για προπόνηση στις 9 το πρωί και μάλιστα τότε ήμουν πιο γραμμωμένος από ποτέ (ίσως τυχαίο) και πολύ βασικό αυτό που προαναφέρθηκε στο πάνω ποστ ότι μετά έχεις όλη τη μέρα ελεύθερη χωρίς να σε απασχολεί η προπόνηση.. Για μένα τουλάχιστον 1 σκουπ πρωτείνης και μέσα στην προπόνηση BCAA ή EAA εάν είναι πολύ νωρίς το πρωί χωρίς γεύμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-05-21 22:53 #2075
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και από μένα. Να πω και εγώ τη δική μου εμπειρία μιας και που για πολλά χρόνια έκανα πρωινή προπόνηση. Βέβαια ήμουν νιος και γέρασα. Όταν έκανα ακόμη στίβο έκανα και αερόβιο και βάρη το πρωί. Και τώρα πια τα τελευταία 8 χρόνια κάνω πρωί αλλά όχι αξημερωτα όπως έκανα τότε. Το παν για μένα για να ξεκινήσει η μηχανή να πάρει μπροστά είναι η μουσική. Είτε νηστικός είτε φαγωμενος είτε κουρασμένος είτε ξεκούραστος είτε με pre-workout αν δεν έβαζα κάποια κομμάτια που να μου γύριζαν το μυαλό και να μου έδιναν το motivation δε μπορούσα να κάνω προπόνηση. Ακόμη και τώρα έτσι είμαι. Είναι βέβαια ο κάθε άνθρωπος και ο κάθε οργανισμός. Αν θες μπορείς να δοκιμάσεις και με τη μουσική. Διάλεξε κάποια κομμάτια από το είδος μουσικής που σου αρέσει τα οποία όταν τα ακούς ανεβάζεις παλμούς και δοκίμασε το.

    Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-05-21 14:19 #2076
    Προεπιλογή
    Μουσικη με βοηθαει οντως!

    Και παρεα βασικα για να πιεζει ο ενας τον αλλο, αλλα πρωι δεν ερχεται κανεις

    Θα τα δοκιμασω συνδυαστικα: pre-workout , μουσικη και βλεπουμε.

    Δεν ειμαι πρωινος τυπος αλλα αναγκαζομαι να το γυρισω σε πρωινη προπο καποιες μερες την εβδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-05-21 01:55 #2077
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    Ο καθένας προσαρμόζεται ανάλογα με τις ανάγκες και τα θέλω του και όπως είπε και ο κουμπάρος πιο πάνω είναι πως έχει ρυθμίσει ο καθένας το βιολογικό του ρολόι και αν συμβεί αυτο (το οποιο γινεται ανάλογα με το πόσο το θέλει) τοτε αυτός που κάνει πρωινή προπόνηση με όλα τα αρνητικά , προσαρμοζόμενος συμπεριφέρεται το σώμα τους όπως αυτου που θα κάνει απογευματινή , όπου έχει εκεί περισσότερα γεύματα στο ενεργητικό του και περισσότερες ωρες ξύπνιος , με πολύ καλα αποτελέσματα , απλα αλλάζει όλος ο προγραμματισμός της ημέρας , δεν γινετε δηλαδη να ξενυχτα κάποιος και να λέει γιατι δεν μπορω να βγάλω κανονικη προπονηση το πρωί
    Αλλωστε γνωρίζω περιπτώσεις αθλητων και πρωταθλητων που γυμναζόταν τις πιο περίεργες ώρες και είχαν πολύ καλα αποτελέσματα
    Και επίσης έχει σημασία και πόσο πολυ το θές για να κάνεις αυτες τις προσαρμογες
    επίσης ο καθένας έχει τα ερεθίσματα που του δίνουν έμπνευση , όπως και η μουσική που αναφέρατε η να τον τραγουδάει κάποια στο αυτι το πρωι καλλίφωνος όπου θα σηκωθεί με περισσότερη όρεξη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-05-21 11:17 #2078
    Προεπιλογή
    Δώσε χρόνο στον οργανισμό σου ώστε να μπορέσει να συνηθίσει την αλλαγή αυτή, εννοείται ότι θα πρέπει να κοιμάσαι ίσως πιο νωρίς ώστε να ξυπνάς "φρέσκος".
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-11-21 22:19 #2079
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα μετά από πολλάαααα χρόνια! Ήμουν παιδί στα 20 (αχ) τελευταία φορά που έγραφα εδώ μέσα... Ξεκίνησα και εγώ μετά από παύση πολλών ετών γυμναστική πάλι... Συγχρόνως κάνω intermittent fasting. Συμπληρώματα διατροφής, τίποτα. Φαγητό, ότι μαγειρέψουμε σπίτι. Έχω απορία... Τα ποδαράκια μου... ΔΕΝ τραβάνε. Είμαι 84 κιλά, πάνω από 60 κιλάκια 5-6 επαναλήψεις, δεν μπορώ με τίποτα να βγάλω... Ίσως ζητάω πολλά... ίσως είμαι ανυπόμονος και αγύμναστος ακόμα, ή κάνω πολλά πράγματα λάθος... Ασκήσεις για τα πόδια κάνω τις κλασσικές, ξεκινάω με καθίσματα 4-6 σετ μαζί με την προθέρμανση, μετά 3 σετ προβολές περπατώντας (με 7-8κιλα αλτηράκια), συνεχίζω με πρέσσα (100 κιλά βάζω σε αυτή), λίγο εκτάσεις τετρακεφάλων και καμψεις δικεφάλων στο μηχάνημα, αυτά... Κάποια γνώμη ή συμβουλή; Σας ευχαριστώ
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-11-21 23:04 #2080
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Κωστα αν καταλαβα καλα κανεις 4 ασκησεις εκτασης γονατος με κυριους πρωταγωνιστες τους τετρακεφαλους και στο τελος ριχνεις λιγες καμψεις δικεφαλων της λυπησης στο μηχανημα. Πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια και για καλυτερο αισθητικο αποτελεσμα, καλυτερη αθλητικη επιδοση και αποφυγη τραυματισμων. Οπωσδηποτε βαζεις μια παραλλαγη αρσης θανατου οπως romanian deadlifts η stiff legged deadlifts στις 6-8 επαναληψεις. Μην βιαζεσαι να επανελθεις στα παραπανω κιλα σε ολες αυτες τις ασκησεις δωσε λιγο χρονο στο σωμα σου να επανελθει και προοδευεις οταν θεωρεις οτι μπορεις να ανταπεξελθεις στο νεο φορτο. Η ανυπομονησια σε τεχνικες απαιτητικα ασκησεις που δεν χωρανε εγωισμοι δεν εχει καλη καταληξη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-12-21 21:25 #2081
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωστα αν καταλαβα καλα κανεις 4 ασκησεις εκτασης γονατος με κυριους πρωταγωνιστες τους τετρακεφαλους και στο τελος ριχνεις λιγες καμψεις δικεφαλων της λυπησης στο μηχανημα. Πρεπει να υπαρχει μια ισορροπια και για καλυτερο αισθητικο αποτελεσμα, καλυτερη αθλητικη επιδοση και αποφυγη τραυματισμων. Οπωσδηποτε βαζεις μια παραλλαγη αρσης θανατου οπως romanian deadlifts η stiff legged deadlifts στις 6-8 επαναληψεις. Μην βιαζεσαι να επανελθεις στα παραπανω κιλα σε ολες αυτες τις ασκησεις δωσε λιγο χρονο στο σωμα σου να επανελθει και προοδευεις οταν θεωρεις οτι μπορεις να ανταπεξελθεις στο νεο φορτο. Η ανυπομονησια σε τεχνικες απαιτητικα ασκησεις που δεν χωρανε εγωισμοι δεν εχει καλη καταληξη.

    Καλησπέρα Γιάννη και συγγνώμη για τη μεγάλη καθυστέρηση. Κανονικά κάνω και άρσεις θανάτου, αλλά τη μέρα που κάνω πλάτη. Αποφεύγω να κάνω stiff legged αρσεις θανάτου επειδή φοβάμαι πως δε θα έχω καλή στάση του σώματος και θα πάρω τη μέση στο χέρι. Τελικά πήγα την προηγούμενη βδομάδα και έκανα stiff legged με λίγα κιλά και δούλεψε μια χαρά... Όπως είπες και εσύ, δεν χωράνε εγωισμοί οπότε κοιτάζω να έχω καλό form στις ασκήσεις και συνεχίζω αργά και σταθερά! Ευχαριστώ για τις συμβουλές.
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-04-22 06:47 #2082
    Προεπιλογή Απορία με συμπλήρωμα πρωτεΐνης
    Καλημέρα παίδες! Είμαι καινούργιος στην παρέα και άμα κάνω κάποιο λάθος σας ζητάω συγνώμη! Έχω την εξής απορία ..έχω πάρει μια πρωτεΐνη ON whey από gymbeam και έχει μια μικρή σφραγίδα που γράφει " UK mg101" μήπως ξέρει κάποιος τι είναι αυτό?
    Μου φάνηκε περίεργο γιατί όσες φορές έχω πάρει από ελληνικά καταστήματα πότε δεν υπήρχε τέτοια σφραγίδα και αρχίζω να πιστεύω μήπως είναι μουφα! Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-04-22 17:58 #2083
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Georgegeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παίδες! Είμαι καινούργιος στην παρέα και άμα κάνω κάποιο λάθος σας ζητάω συγνώμη! Έχω την εξής απορία ..έχω πάρει μια πρωτεΐνη ON whey από gymbeam και έχει μια μικρή σφραγίδα που γράφει " UK mg101" μήπως ξέρει κάποιος τι είναι αυτό?
    Μου φάνηκε περίεργο γιατί όσες φορές έχω πάρει από ελληνικά καταστήματα πότε δεν υπήρχε τέτοια σφραγίδα και αρχίζω να πιστεύω μήπως είναι μουφα! Ευχαριστώ!
    Καλησπέρα
    Δες εδώ αυτα που λέει η Optimum

    https://www.optimumnutrition.com/en-...entic-products

    Γενικά η Optimum Gold επειδή είναι από τις πλέον εμπορικές, τρώει συχνά αντιγραφές.
    Στην Ελλάδα αποκλειστικοί αντιπρόσωποι είναι τα X-Treme Stores. Δες εδώ https://www.optimumnutrition.com/en-us/where-to-buy
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-04-22 23:44 #2084
    Unhappy
    Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ για την απάντηση.. έστειλα mail στήν ON και μου απάντησαν ότι δεν φαίνεται να είναι αντιγραφή..το πρόβλημα μου είναι το εξής όταν παίρνω την πρωτεΐνη από gymbeam έχω απίστευτο φούσκωμα και κάτι σα να με χαλάει γενικά και ιδικά στο στομάχι όταν παίρνω την πρωτεΐνη από τα extreme όλα καλά!(είναι διαφορετική γεύση δεν ξέρω άμα παίζει κάποιο ρόλο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-04-22 23:46 #2085
    Προεπιλογή
    Επίσης το κουτί έχει μια πολύ μικρή διαφορά στο χρώμα..από gymbeam είναι σκούρο μπλέ προς μαύρο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 139 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3989129137138139140 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread