Σελίδα 136 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3686126134135136137138 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.026 έως 2.040 από 2094
  1. 29-03-19 11:02 #2026
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Επισης θα μπορουσες Λωρα να γνωριστεις με τους υπαλληλους που αναλαμβανουν το ψησιμο, και οποτε θες κοτοπουλο, να τους ζητας να σου ψησουν ενα χωρις αλατι πχ. Η με καποιο καρυκευμα που προτιμας
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-03-19 11:16 #2027
    Προεπιλογή
    Του ΑΒ που παίρνω συχνα πάλευεται. Μέτρια αλατισμένο κι έχει αρκετά μπαχαρικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-03-19 15:32 #2028
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης θα μπορουσες Λωρα να γνωριστεις με τους υπαλληλους που αναλαμβανουν το ψησιμο, και οποτε θες κοτοπουλο, να τους ζητας να σου ψησουν ενα χωρις αλατι πχ. Η με καποιο καρυκευμα που προτιμας
    fataoula ειμαι γνωριμη με τα παιδια στο σουπερ μαρκετ και μαλιστα λογω εκτιμησης με προσεχουν και ιδιαιτερα στην αγορα φιλετου κοτοπουλου...
    ομως στα ψημμενα δεν μπορουν να επεμβουν...δηλαδη τους ερχονται ετοιμα με τα καρυκευματα τους και αυτοι μονο τα ψηνουν.αν λειτουργουσε αλλιως ευχαριστως θα με εξυπηρετουσαν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-03-19 15:36 #2029
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετες φορες παιρνω Λωριτσα σαν ευκολη λυση κ λογω καλης τιμης. Απο αλατι κανονικο προς το λιγο ,δεν θα εβαζαν κιολας υπερβολικα γιατι αρκετοι που θα εχουν προβλημα δεν θα το αγοραζαν.
    Απο Σ.Μ. σε Σ.Μ. εχουν ψηλοδιαφορες σε ποιοτητα, νοστιμια ,ψησιμο , αλλα οχι τοσο ωστε να προτιμησεις καποια αλλη τροφη λιγοτερο υγιεινη . Συνοδευομενο κ με ενα μπροκολακι η μια σαλατα γενικα ,και ...εισαι Τζετ
    χαχα χρηστο μου πως με καταλαβαινεις!ετσι ακριβως το σκεφτηκα με μια σαλατα
    οντως ειναι οικονομικο,διοτι εγω το φιλετο το αγοραζω ωμο 7 ευρω.
    απλα μ'αρεσει μονο το στηθος και τα αλλα μερη ειναι πιο λιπαρα,γι'αυτο αμφιταλαντευομουν.αλλα αν δεν εχει πολυ αλατι θα το δοκιμασω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-03-19 15:37 #2030
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Espresso Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του ΑΒ που παίρνω συχνα πάλευεται. Μέτρια αλατισμένο κι έχει αρκετά μπαχαρικά
    σκεφτομαι να παρω απο τα my market και ειδα επανω στην ετικετα οτι τα 100γρ εχουν 0,7γρ αλατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-03-19 15:48 #2031
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...δηλαδη τους ερχονται ετοιμα με τα καρυκευματα τους και αυτοι μονο τα ψηνουν..

    Τοτε προσπαθησε να τους "ψαρεψεις" να σου πουν για την ποιοτητα κ την προελευση των συγκεκριμενων κοτοπουλων.
    Σιγουρα θα ξερουν κατι παραπανω
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-03-19 15:58 #2032
    Προεπιλογή
    Καλα κ λιγο προσληψη νατριου ειναι απαραιτητη ,ιδιως την εποχη που κανει ζεστη. Εκτος αν εισαι σε τελικη φαση πριν απο αγωνες
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-03-19 17:11 #2033
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε προσπαθησε να τους "ψαρεψεις" να σου πουν για την ποιοτητα κ την προελευση των συγκεκριμενων κοτοπουλων.
    Σιγουρα θα ξερουν κατι παραπανω
    χαχα αυτο σκεφτηκα κι εγω να κανω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-03-19 17:15 #2034
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα κ λιγο προσληψη νατριου ειναι απαραιτητη ,ιδιως την εποχη που κανει ζεστη. Εκτος αν εισαι σε τελικη φαση πριν απο αγωνες
    ειμαι μια εβδομαδα πριν τον αγωνα χαχα
    αλατι λαμβανω μεσω αλλων τροφων που τα περισσοτερα τροφιμα εχουν αρκετο αλατι κρυμμενο.απλα στο φαγητο μου δεν βαζω εξτρα αλατι.ετσι το εχω μαθει απο μικρο παιδι,αφου η μαμα δεν εχει βαλει ποτε στη ζωη της αλατι και φυσικα ποτε δεν υπαρχει στο σπιτι μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-03-19 10:52 #2035
    Προεπιλογή
    Παρατηρώ ότι τις ημέρες που κάνω ξεχωριστά αεροβιο πεινάω πάρα πολύ, ανεξέλεγκτα πολύ.
    Εξηγείται κάπως αυτό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-03-19 15:42 #2036
    Προεπιλογή
    ^^Αμεσως μετα το αεροβιο τοτε φροντιζε να αποκαθιστας τον γλυκαιμικο σου δεικτη.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-04-19 07:27 #2037
    Προεπιλογή
    Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-04-19 12:40 #2038
    Προεπιλογή seated dip machine-οργανο γυμναστικης για βυθισης καθιστως
    Γεια σας .θα ηθελα και γω να κανω μια ερωτηση σχετικα με ένα οργανο γυμναστικης .ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αυτό το μηχανημα βυθισεων οπου ουσιαστικα καθεσαι κρατοντας δυο παραλληλυος ζυγους-λαβες και αντι να σηκωνεις το σωμα σου όπως στις κανονικες βυθισεις σπρώχνεις προς τα κατω τις παραληλες λαβες σαν μοχλους και σηκωνεις τα κιλα που εχεις επιλεξει.ουσιαστικα οι λαβες συνδεονται με μια τροχαλια .Αν γνωριζει καποιος αυτό το μηχανημα μπορει να μου πει ποσο δυσκολο είναι στην εκτελεση σε σχεση με τις βυθισεις με το βαρος του σωματος?Αν για παράδειγμα μπορω να κανω 1 βυθιση με το βαρος του σωματος και ζυγιζω 70 κιλα ποσα κιλα μπορω να σηκωσω σε αυτό το οργανο περιππου ; ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-04-19 01:38 #2039
    Προεπιλογή
    Δεν έχει καμία σχέση με τις ελεύθερες βυθίσεις η αναλογία μηχανήματος/ ελεύθερο. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις αλλά είναι σα να λες κάνω μονόζυγο 10 επαναλήψεις άρα πόσα κάνω στην τροχαλία πλάτης; Επιπλέον κάθε μηχάνημα είναι διαφορετικό μεταξύ του ανάλογα τη γωνία κ την σκληράδα του σχοινιού του μηχανήματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-04-19 09:23 #2040
    Προεπιλογή
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
    Προσπαθώ να κατανοήσω ποιο όργανο εννοείς και δε μπορώ να το φανταστώ!
    Μηχάνημα βυθίσεων που να σπρώχνεις με τα χέρια τις λαβές προς τα κάτω;;;;;;
    Και τα πόδια που τα στηρίζεις;;;;
    Για τι με τα πόδια ελεύθερα στον αέρα όπως στα συνηθισμένα μηχανήματα βυθίσεων και να σπρώχνεις με τα χέρια, δε μπορεί να γίνει!
    Εννοείς το μηχάνημα βυθίσεων και έλξεων αρχαρίων μήπως, όπου ακουμπάς τα πόδια σε μικρή πλατφόρμα συνδεδεμένη με κιλά μέσω τροχαλίας;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 136 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3686126134135136137138 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread