Σελίδα 67 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1757656667686977117 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 991 έως 1.005 από 2094
  1. 21-07-15 21:56 #991
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Μου προτείνετε να κάνω χρήση κρεατίνης μαζί με πρωτείνη σε μικρή ποσότητα; Εγώ ότι διάβασα από blogs αθλητισμού γράφω, δεν κάνω πλακα. Το συγκεκριμένο για την κρεατίνη το διάβασα από μία doctor διατροφολόγο που ασχολείται με θέματα αθλητισμού, Έλεγε πως η κρεατίνη είναι πολύ καλή για τους αθλητές και βοηθάει τις επιδόσεις πχ δύναμη κλπ, αλλά σε αρκετή ποσότητα και μακροπρόθεσμα δημιουργεί προβλήματα στους νεφρούς και το συκώτι. Μην τσαντίζεστε αδέρφια συζήτηση κάνουμε, αν ρωτήσεις στο δρόμο 4/5 θα σου που πως είναι βλαβερή, οπότε μάλλον δεν είμαι κ τόσο στον κόσμο μου. Αυτή είναι η επικρατούσα άποψη στην κοινωνία για την κρεατίνη. Αυτό που λένε μερικοί πιές πολύ νερό και είσαι εντάξει που ακριβώς στηρίζεται; εγώ ξέρω πίνεις τόσο νερό όσο διψάς και προκειμένου να ενυδατωθεί ο οργανισμός, αν πίνεις λίτρα νερό και τα κατουράς, σε τί ακριβώς βοηθάει;

    Ωραία Beef θα σου στείλω το Mail της αν θες και πες της σπούδασες τόσα χρόνια άδικα, λες μακακίες...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valentino Rossi : 21-07-15 στις 22:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-07-15 22:01 #992
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Ειλικρινα υπαρχουν αλλα πραγματα που στανταρ κανεις στην ζωη σου καθε μερα που θα επρεπε να σε ανησυχουν πολυ πιο πολυ απο την κρεατινη.




    Θα επρεπε να δωσεις βαση εδω και να σκεφτεις.
    Οσο για αυτο που ρωτας δεν το ξερεις.Αλλα ειναι ελαχιστο το οποιο (πιθανο) κακο αν θες να στο πω στην γλωσσα σου για να το καταλαβεις καλυτερα.
    Αν εχεις τοσο φοβο μην την παρεις,η εστω παρτην στην ελαχιστη δοση των 3-5 γραμμαριων,αλλα θα αργησεις πολυ να δεις την βοηθεια της.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SOLID : 21-07-15 στις 22:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-07-15 22:05 #993
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    το διάβασα από μία doctor διατροφολόγο που ασχολείται με θέματα αθλητισμού ...




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ρωτήσεις στο δρόμο 4/5 θα σου που πως είναι βλαβερή,
    ...
    Και στον δρόμο αν ρωτήσεις για πρωτεινες κλπ σε άτομα που δεν γυμνάζονται καν θα σου πουνε πως είναι αναβολικο lol
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 21-07-15 στις 22:07
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-07-15 22:06 #994
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ρε παιδες, η συζητηση για την κρεατινη εχει ενα θεμα και ενα τοπικ.
    εδω και χρονια που βρησκομαι σε αυτο το φορουμ, διαβαζω, διαβαζω και ξαναδιαβαζω για αυτην την κρεατινη. λες και ειναι κατι μαγικο.
    ειναι το τοπικ με τα περισοτερα ποστ. και να εγραφαν και κατι διαφορετικο? παει στην ευχη.

    οσο για την ποσοτητα νερου? ασε γιατι ειναι κυνδινος. μπορει και να πεθανεις απο το πολυ νερο. μας εχει απασχολησει πολλες φορες. ενα το νερο, και ενα το γαλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-07-15 22:06 #995
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SOLID Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παρεις για 2 χρονια συνεχομενα απο 10 και πανω γραμμαρια καθε μερα ναι παιζει να εχει προβλημα οπως και αν την πιεις ολη με την μια οπως και με πολλα αλλα που μπορεις να παθεις ΑΚΟΜΑ και απο πραγματα που ειναι ΚΟΙΝΩΣ αποδεκτως ωφελημα για σενα.
    Ειναι πααααααααααααααααααααααρα πολυ μελετημενη ουσια η κρεατινη στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και μεχρι τωρα δεν υπαρχει κατι που να δημιουργει ανησυχια σε σοβαρες μελετες (αποτι ξερω) στα ΝΟΡΜΑΛ πρωτοκολλα ληψης και ΧΩΡΙΣ υπερβολες.

    Ειλικρινα υπαρχουν αλλα πραγματα που στανταρ κανεις στην ζωη σου καθε μερα που θα επρεπε να σε ανησυχουν πολυ πιο πολυ απο την κρεατινη.
    Και πως ξέρεις από τη στιγμή που ξεπερνας τη ΜΗΣ ποσότητα σε γρμ, πόσο θα σου κάνει κακό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-07-15 22:14 #996
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Διαβασε το 992 ποστ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-07-15 22:20 #997
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως ξέρεις από τη στιγμή που ξεπερνας τη ΜΗΣ ποσότητα σε γρμ, πόσο θα σου κάνει κακό;
    το ξερεις ρε φιλε γιατι υπαρχουν κατι τυποι που λεγονται επιστημονες που εχουν κανει μια μελετη που κρατησε 2 γεματα χρονια με ληψη κρεατινης απο 65χρονους κ βαλε που επασχαν απο αλτζχαιμερ σε δοσεις απο 5-7γρ την μερα κ δεν επαθαν τπτ πουθενα..
    γιαυτο το ξερεις..
    αντε καλοκαιριατικα θα αρχισω να κλειδωνω θεματα κ στελνω κοσμο κ παρτε το οπως θελετε καποια, εχετε κανει το επιπεδο του φορουμ για πενταχρονα με αυτα που γραφετε ωρες ωρες..
    να πας να ρωτησεις αυτον τον μπαγλαμα με τα πτυχια που το γραφει, που το στηριζει αυτο που γραφει, οχι εμας εδω μεσα.

    κ στο κατω κατω αν δεν θες να παρεις φιλε μην παρεις κ τελειωνει το θεμα εκει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-07-15 22:23 #998
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    να πας να ρωτησεις αυτον τον μπαγλαμα με τα πτυχια που το γραφει, που το στηριζει αυτο που γραφει, οχι εμας εδω μεσα.

    κ στο κατω κατω αν δεν θες να παρεις φιλε μην παρεις κ τελειωνει το θεμα εκει.
    αα σε παρακαλω.. οχι και μπαγλαμας?

    αντε γιατι θα ανοιξω τωρα θεμα για το νερο και το γαλα. μην μου την δινεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-07-15 23:01 #999

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    σημερα στο σουπερ μαρκετ ειδα κατι που προφανως εσεις θα το γνωριζετε αλλα για μενα ηταν ανακαλυψη
    παστεριωμενο ασπραδι αυγου... σαν πρωτη αντιδραση μου ηρθε μια αηδια αλλα μετα σκεφτηκα οτι ισως ειναι επεξεργασμενο με αλλη γευση και υφη ..ισχυει???
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10.  

  11. 26-07-15 23:42 #1001

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    θενκς
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-07-15 14:34 #1002
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μου εβγαλαν οτι εχω βασικο μεταβολικο ρυθμο b.m.r.2311 θερμιδες αυτο παιδια ειναι οι θερμιδες που χρειαζομαι για να μην χανω βαρος κανοντας ομως το απολυτο τιποτα σωστα?δηλαδη δεν παιρνω δεν χανω συντηρουμαι. αν ομως εχω μια δραστηρια ζωη δηλαδη γυμναστηριο 5 φορες με βαρη και αεροβιες αλλες τοσες φορες τοτε με αυτες τις θερμιδες δεν μπορει καλλιστα και να μειωνεται το βαρος μου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-07-15 14:40 #1003
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Ποσα κιλά εισαι Βαγγέλη? Εχω την εντυπωση πως αυτό που σου έβγαλε είναι +την καθημερινη σου δραστηριοτητα, όχι ότι θα χρειαστείς 2300 θερμιδες σε αδρανεια μου φαινονται πάρα πολλές.
    Αν όμως όντως είναι τόσες σε αδρανεια τότε αν δεν φάς τις θερμιδες που θα κάψεις σε αυτά που θα κάνεις μέσα στην μέρα είσαι σε deficit, δηλαδή αν εισαι στις 2300 θερμιδες και εσυ κα΄ψεις άλλες 500-600 π.χ σε γυμναστηριο+δουλεια κ.ο.κ τότε αν δεν φας αυτές τις 500-600 θερμιδες εισαι σε 500-600 θερμιδες deficit που σημαινει θα χασεις κιλά δεδομένου ότι οντως είναι σωστο το νουμεράκι
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-07-15 14:59 #1004
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    στα 93,3 κιλα ειμαι χθεσινη μετρηση δηλαδη τωρα τι ισχυει ακριβως?μου ειπαν οτι τοσες ειναι σε φαση δεν κανω τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-07-15 15:05 #1005
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Με τοσα κιλά πολύ πιθανον να είναι τοσο το bmr, δηλαδή σημαινει ότι πρεπει να φας τοσες θερμιδες σε αδρανεια χωρις να κάνεις τιποτα, αν κάψεις άλλες 900 θερμιδες και δεν τις φας τοτε εισαι σε deficit, βεβαια από αυτές τις 900 θερμιδες μπορείς να φάς τις π.χ τις 500 θερμιδες και να εισαι ακομη σε 400 θερμιδες deficit που σημαινει θα χάσεις κιλά.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 67 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1757656667686977117 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread