Σελίδα 37 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 2735363738394787137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 541 έως 555 από 2094
  1. 23-03-15 14:24 #541
    Προεπιλογή
    To thema einai pws thelw na kanw akoma megalytero ogko dhladei ena programa makroprothesmos ogkos kai vraxiprothesmh grammwsh alla den exw apofasisei ti einai kalytero na xasw prwta ligo lipos h meta ton ogko? den mporw na kopsw thermides! oi kathimerines moy anagkes vgenoyn: 3740 thermides, 468carbs, 187proteis, 125 fats!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-03-15 17:36 #542
    Προεπιλογή
    Τί θα προτείνατε ως γλύκο μικρης ποσοτητας μετα το μεσημεριανο ύπνο και πριν την προπόνηση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-03-15 20:39 #543
    Προεπιλογή
    λιγη μαυρη σοκολατιτσα πριν την προπονηση,λιγο μελακι πριν τον υπνο...επισης μια μπαρα πρωτεινης με υδατανθρακα...ειναι πολλες που ναι γευστικοτατες...π.χ. oh yeah ή excellent(προσωπικη αποψη και οι δυο...)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LEGPRESS : 23-03-15 στις 20:41
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-03-15 21:43 #544
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Μια ερωτησουλα παιδια που με βασανιζει!

    Τρώω στις θερμίδες συντηρησης μου γύρω στις 2500.
    Λαμβανω γυρω στα 180 γραμμάρια πρωτεινη ημερησίως.
    Αυτό που θελω να ρωτησω είναι το εξής, κάποιες φορές δεν μπορώ να φάω μετά από 3 ώρες και κατά συνέπεια τρώω μετά από 4 ή 5, το στομάχι φυσικά το νιώθω τελείως άδειο, τι γίνεται όταν δεν μπορώ να φάω αυτό το γεύμα? Έχω διαβάσει πολλά πράγματα ένας λέει ότι αρχίζει και τρώει τον μυ . Συμφωνα με αυτά που διάβασα και από διαφορα κανάλια στο youtube που είχαν παρεμφερες ερωτήσεις, διαπίστωσα πως ο οργανισμος σου επειδή θέλει ζαχαρη για να κρατησει τα οργανα σου καλά, τρέφεται προς το γλυκογονο των μυών σου και τελευταιο καίγεται το λίπος.
    Στο wikipedia μάλιστα διάβασα ότι το σώμα σου μετά από 24 ώρες πείνας αρχίζει και γυρνάει στον μύ ως πηγη ενέργειας.
    Καποιος που είναι γνώμων ας με διαφωτίσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-03-15 01:44 #545
    Προεπιλογή Ελξεις κάμψεις
    ξερεις κανεις ποσες θερμιδες καίμε με μια ελξη η μια κάμψη?
    ρωταω γιατι οταν περνάω απο το μονοζυγο κανω και μια δυο.
    κα το εχω απορία.η ποσες καίμε με μια κάμψη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-03-15 01:47 #546
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sailim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί θα προτείνατε ως γλύκο μικρης ποσοτητας μετα το μεσημεριανο ύπνο και πριν την προπόνηση;
    Εγω θα σου πρότεινα ενα κανταιφι!
    αλλα το σωστό ειναι η απαντηση που πηρες.μαυρη σοκολάτα η μελι με γιαουρτάκι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-03-15 10:34 #547
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Επίσης θα ήθελα να ρωτησω και κάτι άλλο,

    ποια η διαφορα της πρωτεΐνης που έχει ας πούμε concentrate και isolate μέσα με αυτή που αναγράφει protein blend.? η blend έχει περισσοτερα υλικά πέραν από whey concentrate kai isolate?
    Δηλαδή αν πάρεις μια concentrate +isolate αντι για blend και το ανακατεύεις με γιαουρτάκι και το παίρνεις με λιπαρα όπως αμυγδαλα πάλι βραδείως απορροφήσεως δεν γίνεται και αυτή? σαν blend δηλαδή..

    Ευχαριστω

    Εγω εχω πάρει αυτή:
    Elite whey dymatize

    Στο bb.com γράφει main ingredient isolate ενώ στο δικό μου γράφει protein blend, έχω μπερδευτεί τελείως με όλα τα είδη των πρωτεινων, αν μπορεί καποιος να μου τα εξηγησου θα του ημουν ευγνωμων!

    ***Δεν ανεβαζουμε link απο διαφορα e-shop***
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-03-15 03:27 #548
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποψη μου συμφωνει με του beef ,δλδ αναμεσα σε 2 μερες κορμου να ''παιζουν'' τα ποδια. Τρεις προπονηση μια off ηταν το ιδανικο για μενα σαν βαση. Με αυτο τον τροπο γυμναζεται καθε μια μυικη ομαδα 2 φορες την εβδομαδα με την απαραιτητη ξεκουραση.
    Κ του vaggan ειναι σωστο κ μου αρεσει ,περισσοτερο ομως σαν αλλαγη που εχει την δυνατοτητα να τα ''δινεις ολα'' σε μια μυικη ομαδα καθε φορα.
    Δεν νομιζω οτι ειναι αποδοτικο να γυμναζονται 2 φορες.τη βδομαδα ολες οι μυικες ομαδες.
    Σιγουρα με τον τροπο αυτο καποιες δεν ξεκουραζονται επαρκως.
    Αν γυμναζεις δικεφαλους πχ 2 φορες τη βδομαδα, αυτοι γυμναζονται σε μεγαλο βαθμο και με την πλατη οποτε δεν προλαβαινουν να ξεκουραστουν επαρκως και αντι για μυικη αναπτυξη οδηγουμαατε σε υπερκοπωση.
    Εκτος κι αν εννοεις κατι αλλο.

    Γενικα, αν γινεται σοβαρη προπονηση, μια φορα τη βδομαδα για καθε μυικη ομαδα ειναι επαρκεστατη.
    Γυμναζομενος νατουραλ δεν μπορει να βγαλει παραπανω και να εχει μυικα οφελη.

    Εγω παιζω στηθος, πλατη, κενο, ποδια, ωμους, χερια, κενο.
    Απ'οσα σπλιτ κι αν εχω κανει, ιδανικοτερο δεν εχω βρει.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-03-15 09:51 #549
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Μια ερωτησουλα παιδιά,

    ας πούμε ότι καποιος είναι σε cutting περίοδο και υποθετικά οι θερμίδες συντηρησης του είναι 1800 το bmr του δηλαδή, πιο από τα 2 θα ήταν προτιμοτερο να αφαιρέσει θερμίδες καμια 400 η να καψει στα βάρη και στο cardio 400? Στην ουσία πάλι 400 calories deficit είσαι απλά θέλω να ρωτήσω αν έχει καμια διαφορα αν κάνεις είτε το 1 είτε το άλλο.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-03-15 16:55 #550
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια στην περιοδο της γραμμωσης ειναι τοσο απαραιτητη η χρηση ολικης αλεσης υδατανθρακων; (μακαρονια,ρυζι,ψωμι κλπ)
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-03-15 17:18 #551
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Γενικά ειναι καλο να καταναλώνεις οσο το δυνατόν τροφές με λιγότερη επεξεργασία,σε καθε φάση.Εννοείται οτι εστιαζουμε και στον γλυκαιμικό δεικτη του υδατανθρακα,να ειναι δλδ σε χαμηλά επίπεδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-03-15 23:23 #552
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερεις κανεις ποσες θερμιδες καίμε με μια ελξη η μια κάμψη?
    ρωταω γιατι οταν περνάω απο το μονοζυγο κανω και μια δυο.
    κα το εχω απορία.η ποσες καίμε με μια κάμψη?
    Λοιπόν απαντάω σε μένα.
    με μια ελξη καίμε περιπου 4θερμιδες.
    μπορει και λιγότερο ανάλογα το βάρος.
    πριν δηλαδη φας ενα σνακ αυτομαστιγώνεσαι με μερικές ελξεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-03-15 23:30 #553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά ειναι καλο να καταναλώνεις οσο το δυνατόν τροφές με λιγότερη επεξεργασία,σε καθε φάση.Εννοείται οτι εστιαζουμε και στον γλυκαιμικό δεικτη του υδατανθρακα,να ειναι δλδ σε χαμηλά επίπεδα
    Ειχα ξεχασει τον παραγοντα γλυκαιμικος δεικτης Τι ερωτησεις κανω κ γω.. Ευχαριστω φιλε
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-04-15 19:10 #554
    Προεπιλογή
    Παίδια πως μπορω να πετάξω καμιά φλέβα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-04-15 19:16 #555
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Χαμηλωσε το σωματικο λίπος σου.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 37 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 2735363738394787137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread