Σελίδα 91 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.351 έως 1.365 από 2094
  1. 14-01-16 18:42 #1351
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    beeg
    ωραια..στα πλαισια αυτου που γραφεις οτι "εμεις γνωριζουμε", σου απανταω οτι οντως εμεις γνωριζουμε κ για εμας, αλλα κ για να προτεινουμε σε καποιον αλλον που ενδιαφερεται, να φτιαξει μια διατροφη, κ αυτο βαση δεδομενων, οχι στο κουτουρου.
    οποτε μην επεμβαινεις καθε φορα, οταν ακους ποσοτητες πρωτεινης, αφου "γνωριζουμε".
    1.4 ανα κιλο, κ μπορει να φτασει κ τα 2γρ αναλογα την διατροφη που κανει καποιος...μπορει κ παραπανω, αναλογα, αλλα σπανια..

    αν τωρα καποιος κανει εξετασεις δει κατι τετοιο που αναφερεις, εχε υποψιν σου οτι μπορει να μην φταιει η πρωτεινη, αλλα ο οργανισμος του, αρα εχει θεμα, αρα πρεπει να το κοιταξει.
    γιατι αν ηταν ετσι, ολοι θα εβλεπαν τα ιδια οταν εκαναν "καπως" αυξημενη ληψη πρωτεινης..το οτι δεν γινεται σημαινει οτι δεν φταιει η πρωτεινη, αλλα ο οργανισμος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-01-16 18:51 #1352

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    χαιρομαι που γνωριζετε κι εγω ειμαι εδω για να μαθαινω ( και οχι για να βαζω συνταγες) αρα γνωριζετε και ποια ειναι η υπερδοσολογια ... αρα υπαρχει μετρο και δεν λεω κατι παραλογο ... παρα μονο να μην ξεπερνιεται το μετρο γιατι ΙΣΩς και να εχει σοβαρες επιπτωσεις ...

    ναι φυσικα μπορει να ειναι κατι αλλο ... μιλαω ομως για καποιον που αν την ελλατωσει θα επανελθουν οι τιμες στα φυσιολογικα αλλα εν γνωση του δεν το κανει ... και θελει να κουραζει τους νεφρους ...

    τεσπα νοιζω ειπαμε και οι δυο οτι ειχαμε να πουμε ...που κατα τη γνωμη μου δεν ηταν και πολυ διαφορετικα και για αυτο δεν καταλαβαινω και την ενταση ...
    οποιος εχει νεα δεδομενα απο δω και περα ας τα βαλει να ενημερωνομαστε και φυσικα νομιζω οτι συμφωνουμε ολοι στο παν μετρον αριστον (και δεν πειραζει που δεν μου απαντησες στο γιατι δεν ξεπερνας τα ορια στην ληψη πρωτεινης που κανεις )
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-01-16 18:53 #1353
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beegee Εμφάνιση μηνυμάτων
    (και δεν πειραζει που δεν μου απαντησες στο γιατι δεν ξεπερνας τα ορια στην ληψη πρωτεινης που κανεις )
    δεν εχει να σου απαντησω κατι..ειναι σαν με με ρωτας γιατι δεν βαζω περισοτερη βενζινη στο αυτοκινητο οταν ειναι γεματο..τι ερωτηση ειναι αυτη?
    δεν υπαρχει λογος να ξεπερασω αυτο που θεωρω για μενα ανωτερο, οχι γιατι φοβαμαι μην παθω κατι ,αλλα γιατι δεν ειναι αναγκη να το κανω...λεφτα θα πεταμε τωρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-01-16 18:56 #1354

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    οκ that's all folks
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-01-16 21:29 #1355
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Μόλις μίλησα με τον φίλο μου τον ουρολόγο για το τι χρειάζεται να κάνω, μου έστειλε αυτό για το θέμα που είχα με τα ούρα!

    Αυτό είναι το μήνυμα που μου έστειλε στο facebook

    OK. Θα πρεπει να κανεις εξετασεις για τους νεφρους (ουρια,κρεατινινη<καλιο,Νατριο και γενικη ουρων), αλλα και για το συκωτι (AST,ALT,γ-GT και ALP).Αν θελεις ελα απο εβδομαδα στο νοσοκομειο μια ζυγη ημερα να παρουμε αιμα.

    όταν βγουν τα αποτελέσματα θα τα ανεβάσω και εδώ για μια δεύτερη αποψη, από όποιον γνωρίζει!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odysseas22 : 15-01-16 στις 21:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-16 22:29 #1356

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    στα ηπατικα ζητα να κανεις και μια SGPT και μια SGOT
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-01-16 23:17 #1357
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Ρε Μπιτζί δε θέλω να πουλήσω πνεύμα , αλλα εφόσον βλέπεις ότι λέει ότι ο γιατρός του πρότεινε τις συγκεκριμένες εξετάσεις , οπότε αυτες που αναφέρεις εσυ πιο κάτω είναι αυτες που αναφέρει ο γιατρός πιο πάνω , δηλαδη το ίδιο πράμα
    και αν δεν έχω γίνει κατανοητός να το κάνω πιο λιανά ALT (SGPT),AST (SGOT)

    συνήθως όταν πάει κάποιος και πεί για το συκώτι ακόμη και ο μικροβιολόγος ξέρει είναι στάνταρ κάποια πράματα , όπως και η αλκαλική φωσφατάση και ολική χολερυθρίνη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-01-16 23:24 #1358

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    εχεισ δικιο ηλια απλα ημουν απο κινητο και διαβασα απλα για συκωτι χωρις να δωσω πολυ σημασια γιατι ημουν και μεσα σε αμαξι ..μια χαρα τα λες
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-01-16 23:33 #1359
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    οχι πως έγινε κάτι απλα το έγραψα μη πάει και ζητάει κάτι που ήδη είναι τσεκαρισμένο να γίνει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-01-16 23:35 #1360

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    ε το πολυ πολυ να του ελεγε παιδι μου βλαμμενο εισαι? αυτα σου ειπα να κανεις
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-01-16 22:05 #1361
    Προεπιλογή
    Υπάρχει περίπτωση να επανέλθει το θέμα "φωτογραφίες και βίντεο μελών "μιας και αν κάποιος θέλει να ανεβάσει κάτι δεν μπορεί παρά μόνο εάν έχει κάποιο λογκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-01-16 22:10 #1362
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πας στην ενοτητα αυτη, ανοιγεις ενα θεμα κ ποσταρεις τις φωτο που θες..
    δεν ειναι συγκεκριμενο θεμα δλδ, αυτο αλλα ολοκληρη ενοτητα ,που ο καθενας ανοιγει θεμα κ ποσταρει τις φωτο του, χωρις να εχει λογκ.

    διαβαζεις κ αυτο

    Φωτογραφίες & Video Μελών
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-01-16 22:10 #1363
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Τι εννοεις να επανέλθει? αφου υπάρχει ο συγκεκριμενος τομέας και ειναι ορατος προς ολους.

    εντιτ: με προλαβεςςςςςςςςςςς
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-01-16 02:16 #1364
    Προεπιλογή Ορισμος 3ωρου γευματος
    Καλησπερα σε ολη την BBing κοινοτητα!
    Συγγνωμη που ανοιγω Νεο Θεμα για μια τοσο μικρη ερωτηση αλλα δεν εβρισκα κατι αναλογο στην αναζητηση.

    Οι 3-4 ωρες μεταξυ των γευματων ξεκινουν απο την αρχη του γευματος (στιγμη που τρωμε τη πρωτη μπουκια) ή στο τελος του γευματος;

    Για παραδειγμα, εαν ξεκινουσα καποιο γευμα στις 12.00 και τελειωνα στις 12.30, το επομενο θα επρεπε να ειναι στις 3.00 ή στις 3.30;
    Ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-01-16 11:53 #1365
    Προεπιλογή
    Φανταζομαι οτι εισαι σαν και μενα που τρωω με ρυθμο χελωνας! Κοιτα προσωπικα μολις τελειωσω το γευμα, κοιταω το ρολοι και χονδρικα σε κανα 3ωρο λεω θα πεινασω ξανα.
    Αμα πεινασω νωριτερα η αργοτερα κανα μισαωρο, ακομα και ωρα, δεν τρεχει και τιποτα.
    Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 91 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 41818990919293101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread