Σελίδα 11 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 2094
  1. 15-09-13 20:10 #151
    Προεπιλογή
    ευχαριστω ρε συ..χαχα οχι ρε ευχαριστω παντως..αντε καλη αρχη με τα λαστιχα απο αυριο λογικα θσ ρ θουν!

    αλλες γνωμες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-09-13 10:56 #152
    Προεπιλογή παραπανισια κιλα σε μυς
    Καλημερα σε ολους.μια ερωτηση.....ειναι εφικτο να παρει καποιος κιλα ακολουθοντας βεβαια σωστη διατροφη αλλα κανοντας βαρη και συγκεκριμενα 4 σετ των 15 κοιλιακων με βαρη 4σετ των 10 για στηθος και 4σετ των 10 για χερια σε καθημερινη βαση?ενω κανω διατροφη με πολλα λαχανικα αφθονο νερο οχι τηγανητα και γλυκα τους τελευταιους 5 μηνες που κανω βαρη εχω βαλει 2 κιλα οσο δεν εκανα βαρη ημουν σταθερος.παιζει αυτα τα δυο κιλα να ειναι μυικη μαζα ευχαριστω..σορρυ αν λεω ασυναρτησιες αλλα ειμαι σχετικα ασχετος ακομα με το θεμα .
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-09-13 11:44 #153
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Για να παρεις μυικά κιλά και όχι νερα κτλ. θα πρεπει απο τη μια να δινεις σοβαρό ερεθισμα στους μυες για αναπτυξη και από την αλλη η διατροφή σου να ειναι θερμιδικά κοντά στη συντηρηση σου με αξιολογη περιεκτικότητα σε πρωτείνες + σωστή ξεκουραση.

    Εαν κανεις τις ιδιες ασκησεις καθε μερα δεν βοηθάς την κατασταση,ειδικά αν κανεις στο σπιτι με αυτο το ασκησιολογιο ελαχιστα θα γινουν....Ριξε μια ματια στα προγραμματα που υπαρχουν με το βαρος του σωματος-παρε κι ενα μονοζυγο πορτας(αλτηρακια εχεις?) και κανε όλο το σωμα οπως πρεπει και παραλληλα βελτιωσε τη διατροφή σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-09-13 12:00 #154
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να παρεις μυικά κιλά και όχι νερα κτλ. θα πρεπει απο τη μια να δινεις σοβαρό ερεθισμα στους μυες για αναπτυξη και από την αλλη η διατροφή σου να ειναι θερμιδικά κοντά στη συντηρηση σου με αξιολογη περιεκτικότητα σε πρωτείνες + σωστή ξεκουραση.

    Εαν κανεις τις ιδιες ασκησεις καθε μερα δεν βοηθάς την κατασταση,ειδικά αν κανεις στο σπιτι με αυτο το ασκησιολογιο ελαχιστα θα γινουν....Ριξε μια ματια στα προγραμματα που υπαρχουν με το βαρος του σωματος-παρε κι ενα μονοζυγο πορτας(αλτηρακια εχεις?) και κανε όλο το σωμα οπως πρεπει και παραλληλα βελτιωσε τη διατροφή σου.
    Μονοζυγο πορτας εχω παρει αλλα μα δυσκολευει πααρα πολυ δεν εχω τη καταλληλη δυναμη για να σηκωνομαι συνεχως πανω απο δυο τρεις φορες δε μπορω και με εχει απελπισει..οποτε δε κανω πολυ...βεβαια δεκτη καθε συμβουλη για καινουρια προσπαθεια.τωρα οσο αφορα τα κιλα...υποθετω οτι με αυτα που μου ειπες δεν ειναι μυικα...και ειναι η υγρα..η λιπος...τεσπα....αυτου το ειδος εκγυμναση μπορει να φερει παραπανω κιλα? Ημουν σου λεω σταθερος και μολις ξεκινησα λιγα βαρη αρχισε βεβαιως να δενει το σωμα μου γιατι εκανα μονο αεροβικη σε τρεις μηνες δηλαδη εφυγε αρκετη χαλαροτητα .εχω παρει και αλτηρες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-09-13 12:53 #155
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Αυτο που σου ειπα ειναι τελειως θεωρητικό γιατί δεν δινεις καποιο αλλο στοιχειο....Ανεβασε τη διατροφη σου-με λεπτομερειες- στο καταλληλο τοπικ,να εχεις μια πιο στοχευμενη γνωμη.

    Για το μονοζυγο,ειναι βασικότατο εργαλειο εφοσον δεν εχεις προσβαση σε γυμναστηριο και με διαφορετικές λαβές ανοιγεις και γεμιζεις την πλατη σου + δικεφαλα και πηχεις

    Για να πας παραπανω σε δυναμη ξεκίνα με το κλασσικό κόλπο της υποβοήθησης http://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0

    Για το υπολοιπο σωμα θα βρεις ενα σωρο ασκησεις ψαxνοντας για Bodyweight exercises
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-09-13 13:10 #156
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που σου ειπα ειναι τελειως θεωρητικό γιατί δεν δινεις καποιο αλλο στοιχειο....Ανεβασε τη διατροφη σου-με λεπτομερειες- στο καταλληλο τοπικ,να εχεις μια πιο στοχευμενη γνωμη.

    Για το μονοζυγο,ειναι βασικότατο εργαλειο εφοσον δεν εχεις προσβαση σε γυμναστηριο και με διαφορετικές λαβές ανοιγεις και γεμιζεις την πλατη σου + δικεφαλα και πηχεις

    Για να πας παραπανω σε δυναμη ξεκίνα με το κλασσικό κόλπο της υποβοήθησης http://www.youtube.com/watch?v=mRznU6pzez0

    Για το υπολοιπο σωμα θα βρεις ενα σωρο ασκησεις ψαxνοντας για Bodyweight exercises
    Οκ φιλε μου ευχαριστω..εδω ειμαστε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-09-13 11:38 #157

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    καθε ποσο καιρο πρεπει να κανουμε λιπομετρησεις?
    οταν καποιος βρισκεται στον ογκο και κρατα νερα, τι πρεπει να προσεξει πριν να κανει λιπομετρηση (1-2 μερες)
    επισης εγω οταν πηγα μου ειπε να μην καταναλωσω φαγητο/νερο 3 ωρες πριν
    υπαρχει κατι αλλο απο αποψη διατροφης?
    και επισης κανουμε κανονικες προπονησεις τις προηγουμενες μερες? (το ιδιο ισχυει για την μερα της λιπομετρησης?)

    επειδη δεν εχω και πολυ εμπειρια στο θεμα, παρακαλω αν γνωριζει καποιος ας με βοηθησει λιγο για να ξερω να προγραμματιζω σωστα τις λιπομετρησεις μου

    Υ.Γ
    οι λιπομετρησεις που κανω ειναι με ζυγαρια, βαση το υψος και μετρα και καποια μερη του σωματος με εκεινο το ειδικο μετρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-09-13 15:03 #158

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    κανεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-09-13 15:14 #159
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Ρε συνονόματε σε αυτόν που πηγες να κάνεις δεν τον έπιασε το γέλιο μόλις σε είδε έτσι αδύνατο και να θέλεις λιπομετρηση

    Άστα αυτά και αφιέρωσε τον χρόνο που χάνεις σε αυτά τα αχρείαστα πράγματα για να μάθεις κάτι που θα σου χρησιμέψει
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-09-13 15:19 #160

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συνονόματε σε αυτόν που πηγες να κάνεις δεν τον έπιασε το γέλιο μόλις σε είδε έτσι αδύνατο και να θέλεις λιπομετρηση

    Άστα αυτά και αφιέρωσε τον χρόνο που χάνεις σε αυτά τα αχρείαστα πράγματα για να μάθεις κάτι που θα σου χρησιμέψει
    χαχαχαχαχαχχα
    καλα εχεις δικαιο
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-09-13 13:22 #161
    Προεπιλογή πόδια
    παιδιά σε πόσο χρόνο πιστεύετε πως η γάμπα ενός έφηβου(15-16) ετών μπορεί να ολοκληρωθεί μυικά(με σκληρή γυμναστική)???δν μιλάω για εξαιρέσεις(μικρές γάμπες από γονίδια).δν ανοίγω νέο θέμα με τν ερώτηση γιατί τν θεωρώ λεπτομέρεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-10-13 16:26 #162
    Προεπιλογή Μπαρα ή στραβομπαρα?
    Βρισκομαι σε διλημμα...επειδη θελω ογκο στο πανω μερος τι ειναι καλυτερο να παρω?μου ειπαν για κανονικη μπαρα βαζεις περισσοτερο ογκο αλλα η στραβομπαρα δουλευει περισσοτερα σημεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-10-13 09:23 #163
    Προεπιλογή
    Και οι δύο χρειάζονται.
    Οπότε τώρα θα πάρεις τη μία (όποια θες) και αργότερα την άλλη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-10-13 12:43 #164
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Αν ηταν να επιλεξω αναμεσα στις 2 εννοειται ισια μπαρα. Πιεσεις παγκου , πιεσεις ωμων , κωπηλατικες , κλειστες λαβες πιεσεις , ελξεις .

    Μετα στραβομπαρα περισοτερο για δικ-τρικ-ωμους
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-10-13 15:14 #165
    Προεπιλογή πλατες
    καλησπερα παιδια... ειμαι 16 χρονων και εδω και 5 μηνες ακολουθω ενα προγραμμα μυικου ογκου που κμου εχει δωσει ο ιδιοκτητης και γυμναστης του γυμναστηριου... ξερω ισως 5 μηνες δεν ειναι αρκετοι αλλα στο ανοιγμα των πλατων μου δεν εχω δει μεγαλη διαφορα... εχω δει βεβαια τους μυς να ξεχωριζουν αλλα οχι και πολλα στο ανοιγμα... δεν θελω να φτασω σε επιπεδο να μν μπαινουν οι μπλουζες απλα σε ενα ωραιο εμφανισιακα και καλο!!

    θελω να μου πειτε αν πρεπει να συνεχισω το προγραμμα μου ως εχει η να κανω καποιες ειδικες ασκησεις.. ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread