Σελίδα 135 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3585125133134135136137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.011 έως 2.025 από 2094
  1. 03-12-18 22:52 #2011
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο reed Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και απο εμένα

    Ξεκίνησα κρεατίνη πρόσφατα , θέλω να ρωτήσω την μικρότερη ποσότητα να περνώ ώστε να μην χρειαστεί να κάνω διακοπή της τόσο συχνά. Να με φουσκώνει λίγο και να κάνω διακοπή της όσο πιο αραιά γίνεται.

    Με αυτά που διάβασα μετα απο ψάξιμο κατέληξα οτι χρείαζομαι να πέρνω 2,5 γραμμάρια καθε μέρα 5 μήνες on και έναν of και ξανά πάλι. Να πω είμαι 73 κιλά.

    Τι λέτε ?
    Μέχρι 5 γρ, δεν θα έχεις ποτέ πρόβλημα. Αυτή ειναι η universal δόση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-12-18 22:53 #2012
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    3μιση γρ, ειναι οκ, αλλα φυσικα ολα εχουν να κανουν με το σωματικο βαρος σου, τι μυικοτητα εχεις κλπ..
    μεχρι 5γρ εισαι οκ κ χωρις να σταματας καθολου
    με προλαβε ο Κωστας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-12-18 22:54 #2013
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-12-18 20:19 #2014
    Προεπιλογή
    Α τότε μια χαρά. Έυρισκα οτι και με 5 γραμμάρια πρέπει να γίνεται παύση. Γενικά έυρισκα δίαφορα , αλλού να λένε οτι η δόση πρέπει να είναι 0,1 ανα κιλό και αλλού να λένε οτι είναι 0,3 ανα κιλό.

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-12-18 08:40 #2015
    Προεπιλογή
    κανω γυμναστικη στο γυμ εδω και 3 μηνες και εχω δει διαφορα στα χερια εχουν φουσκωσει και λιγο πλατη,απο κοιλια χανω λιπος αλλα τιποτα το ιδιταιτερο ειμουν 85 κιλα 3 μηνες πριν τωρα 72 αλλα δεν βλεπω να φευγει λιπος,το θεμα τωρα ειναι οτι στο στηθος ιδικσ δεν εχω δει σχεδον καθολου διαφορα ειναι το λιπος και απο κατω ο μυς οταν κανει κρυο μαζευεται και το στηθος περνει ωραιο σχημα και φαινεται γυμναζμενο αλλα ουταν ειμαι ξαπλωμενος η κατι τετοιο ειναι ολο λιπος μηπως εχω καποιο θεμα;
    απο διατροφη δεν τρωω βλακειες μονο αμα τυχει και με φερουν φαγητο απο εξω
    περνω αμινοξεα πριν και πρωτεινι μετα το γυμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-12-18 13:12 #2016
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε , χωρις καποιο πλανο διατροφης δε μπορουμε να σου πουμε πολλα. Το "δεν τρωω απεξω" δε λεει πολλα. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν εχεις προβλημα , εχεις χασει 13 κιλα σε 3 μηνες , λογικα θα εχεις χασει και μυς. Απλα πρεπει να βαλεις μυικη μαζα , αυτο ειναι το ολο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-12-18 15:39 #2017
    Unhappy HELP! BODY COMPOSITION
    Παιδια καλησπερα σας..Θελω τα φωτα σας, αν και εχω εντονη αθλητικη δραστηριοτητα απο εφηβος, δυστυχως πλεον φτασαμε στα 36 μας χαχα, κανω πανω απο 3-4 προπονησεις εβδομαδιαιως με cardio οπως κωπηλατικο η τρεξιμο και crossfit, δυστυχως η λαιμαργια με οδηγησε συμφωνα με την λιπομετρηση dexa που εκανα με υψος 1.78 και 91 κιλα στα αντιστοιχα δυσαρεστα αποτελεσματα:
    Ιστικη μαζα = 87.972
    Λιπωδη Μαζα =28.133
    Αλιπος Μαζα = 59.838
    Οστικη Μαζα = 2.944
    Ο λιπωδης ιστος αποτελει το 32,0% της ιστικης μαζας και το 30,9% της σωματικης μαζας
    Body Mass Index 28,4

    1) Το ξερω εκ του αποτελεσματος εχω υπερβολικο λιπος, ποσο καιρο χρειαζεται με ισσοροπημενη διατροφη να ερθω σε μια φυσιολογικη κατασταση
    2) Το μονο συμπληρωμα που παιρνω ειναι αμινοξεα κ γλουταμινη σε 1 συμπληρωμα το οποιο το πινω πριν κ κατα την διαρκεια της προπονησης
    3) Μυικα θεωρειται οτι ειμαι σε ικανοποιητικο επιπεδο?

    ΥΓ. Συγνωμη αν ποσταρα σε λαθος θεμα, ειμαι νεος μελος !
    Ευχαριστω για τον χρονο σας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη csbomp : 20-12-18 στις 15:43
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-12-18 02:55 #2018
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    τι να τα κανεις φιλε τα αμινοξεα και τη γλουταμινη αφου τρως τον αμπακα...αχρηστα σου ειναι.. οπως και να χει σε τρεις μηνες αν προσεξεις διατροφη και προπονηση θα δεις πολυ ικανοποιητικα αποτελεσματα κοψε γλυκα τηγανιτα σφολιατες σουβλακοπιτσες αναψυκτικα κανε και τη γυμναστικη που σου αρεσει με συνεπεια και θα φτιαξεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-03-19 19:34 #2019
    Προεπιλογή
    Έκανα λήψη κορτιζόνης για περίπου 8 μήνες χωρίς να γυμνάζομαι και χωρίς να προσέχω τη διατροφή μου με αποτέλεσμα να κάνω κατακράτηση υγρών. Σε διάφορα βίντεο που κοίταξα και συμβουλεύουν πώς να διώξουμε τα υγρά, μια από τις συμβουλές είναι η καρδιοαναπνευστική άσκηση διότι όπως λένε είναι από τους καλύτερους τρόπους για να χάσεις τα υγρά (και ν' αποβάλεις το αλάτι που έχει την ιδιότητα της κατακράτησης υγρών).

    Αναρωτιέμαι αν θα βοηθούσε μια ζώνη εφίδρωσης διότι έχω ακούσει ότι τα υγρά που θα χάνουμε λόγω της ζώνης θα ξαναπάνε στο ίδιο σημείο από το οποίο φύγανε μόλις πιούμε ένα ποτήρι νερό. Αν είναι έτσι, το ίδιο δε θα συμβεί και με τα υγρά που χάσαμε από την καρδιοαναπνευστική άσκηση;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη *Αρης : 10-03-19 στις 19:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-03-19 19:41 #2020
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    κανε λιγο παραπανω αεροβια, κ δουλεψε λιγο με τους υ/ες σου..δεν υπαρχει αναγκη για ζωνες κ τετοια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-03-19 20:01 #2021
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανε λιγο παραπανω αεροβια, κ δουλεψε λιγο με τους υ/ες σου..δεν υπαρχει αναγκη για ζωνες κ τετοια.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα τα κάνω αυτά αφού έχω ξεκινήσει και πάλι να γυμνάζομαι προσέχοντας τη διατροφή μου, όμως αναρωτιέμαι, αν τα υγρά που θα χάσουμε από τη ζώνη εφίδρωσης επιστρέφουν στο ίδιο σημείο από το οποίο φύγανε μόλις πιούμε ένα ποτήρι νερό, τότε το ίδιο δε συμβαίνει και με τα υγρά που χάνουμε από την αερόβια; Κι αν είναι έτσι, τότε γιατί συνίσταται αερόβια για την αντιμετώπιση της κατακράτησης υγρών;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-03-19 20:25 #2022
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν ειναι ακριβως οπως τα γραφεις ομως..το σωμα μπορει να χανει υγρα με τον ενα τροπο η με τον αλλο, αλλα πολλα πραγματα εξαρτωνται απο τη διατροφη κ την ασκηση.
    αν κανεις προπονησεις με βαρη, αρκετα απο τα υγρα προωθουνται στο μυικο ιστο που χρειζονται λογω των προπονησεων κ ελαχιστοποιειται η υποδορια κατακρατηση.
    αν δεν υπαρχουν παθολογικοι παραγοντες που να οδηγουν σε κατακρατηση (λεμφοιδημα, δυσλειτουρια νεφρων), το σωμα δεν κανει απλα κατακρατηση οπουδηποτε, εκτος αν το οδηγησεις εκει..
    στη δικη σου περιπτωση, λογω φαρμακευτικης αγωγης εγινε αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα γινεται παντα οταν τη σταματησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-03-19 21:12 #2023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι ακριβως οπως τα γραφεις ομως..το σωμα μπορει να χανει υγρα με τον ενα τροπο η με τον αλλο, αλλα πολλα πραγματα εξαρτωνται απο τη διατροφη κ την ασκηση.
    αν κανεις προπονησεις με βαρη, αρκετα απο τα υγρα προωθουνται στο μυικο ιστο που χρειζονται λογω των προπονησεων κ ελαχιστοποιειται η υποδορια κατακρατηση.
    αν δεν υπαρχουν παθολογικοι παραγοντες που να οδηγουν σε κατακρατηση (λεμφοιδημα, δυσλειτουρια νεφρων), το σωμα δεν κανει απλα κατακρατηση οπουδηποτε, εκτος αν το οδηγησεις εκει..
    στη δικη σου περιπτωση, λογω φαρμακευτικης αγωγης εγινε αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα γινεται παντα οταν τη σταματησεις.
    Ευχαριστώ πολύ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-03-19 19:52 #2024
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    συμφορουμιτες μια ερωτηση.κατα ποσο ειναι υγιεινο το κοτοπουλο σουβλας που πουλανε τα σουπερ μαρκετ?εχει δοκιμασει καποιος?εχει πολυ αλατι?θεωρειται καλη τροφη σε μια διατροφη μποντιμπιλντινγκ?ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-03-19 02:37 #2025
    Προεπιλογή
    Αρκετες φορες παιρνω Λωριτσα σαν ευκολη λυση κ λογω καλης τιμης. Απο αλατι κανονικο προς το λιγο ,δεν θα εβαζαν κιολας υπερβολικα γιατι αρκετοι που θα εχουν προβλημα δεν θα το αγοραζαν.
    Απο Σ.Μ. σε Σ.Μ. εχουν ψηλοδιαφορες σε ποιοτητα, νοστιμια ,ψησιμο , αλλα οχι τοσο ωστε να προτιμησεις καποια αλλη τροφη λιγοτερο υγιεινη . Συνοδευομενο κ με ενα μπροκολακι η μια σαλατα γενικα ,και ...εισαι Τζετ
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 135 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3585125133134135136137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread