Σελίδα 81 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3171798081828391131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.201 έως 1.215 από 2094
  1. 11-11-15 21:46 #1201
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mimis26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κόψει τις πολλές κραιπάλες, πλέον μια φορά τη βδομάδα κ αν απ' έξω, ζάχαρη, γλυκά κομμένα εδώ κ μήνες κ μαζί με την προπόνηση με βάρη κάνω 2 φορές τη βδομάδα αεροβική 5 χλμ. Από φαγητό κινούμαι υποθερμικά, κρέας, αυγά ρύζι, πατάτες κ σαλάτες. Το πρόβλημα είναι πως ενώ χάνω κιλά δεν χάνω όσο θα ήθελα από κοιλιά, με αποτέλεσμα να μη φαίνομαι αρκετά γραμμωμένος. Τι πρέπει να κάνω τώρα να αυξήσω σε ένταση; Παιδιά ακολούθησα τις συμβουλές σας, αλλά κ πάλι δεν είδα ικανοποιητικά αποτελέσματα. ΝΑ μειώσω λιγο κιλά κ να αυξησω σε ένταση κ επαναλήψεις;;

    Ενταξει δε λέω έφυγε αρκετό περιττό λίπος. Δε θέλω να είμαι ψεύτης ή υπερβολικός, ΑΛΛΆ 6-PACK δεν είδα. Τώρα που κοιτάζομαι στον καθρέφτη, καθάρισα από σωσίβιο εντελώς, αλλά όταν είμαι σε χαλαρή σταση φαίνεται λίγο κοιλιτσα. Πως μπορω να απαλλαγώ μία για πάντα;

    Είμαι στα 72 κιλά, αν χάσω κι αλλο θα γίνω skinny φάση κ δε θέλω
    να αυξησεις τον μυικο σου ιστο πρεπει. εσυ δεν χρειαζεσαι υποθερμιδικη ισοθερμιδικη θες με ελφρως υπερθερμιδικη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-11-15 23:01 #1202
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mimis26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θεωρείται σπιτικό φαγητό πρακτικά, αφού παρασκευάζεται σε σπίτι
    Πες το απ' την αρχή!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-11-15 16:37 #1203
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή Αεροβική ναι αλλά πόσο συχνά κ για πόση ώρα;
    Θέλω να ρωτήσω για κάποιον που θέλει να γραμμώσει, πόσο συχνά αεροβική τη βδομάδα πόσο έντονα κ για πόση ώρα;

    Εγώ κάνω 2 φορές τη βδομάδα από 5 χλμ, τρέξιμο με κάποια μικρά σπριντάκια ενδιάμεσα, αρκεί αυτό; Τα 5 χλμ τα κάνω σε 22 λεπτά περίπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-11-15 17:30 #1204
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ωρες ωρες αναρωτιεμαι γιατι καποιοι ανθρωποι δυσκολευονται να δουν αποτελεσματα
    η ετσι λενε τεσπα..

    Oι πιο καταλληλες στιγμες αεροβιας ασκησης.

    Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση;

    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-11-15 17:55 #1205
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Παίρνω λιπος εύκολα στην κοιλιά κ επειδή δεν έχω μεγάλο όγκο, φαίνεται πιο εντονα πχ όταν είμαι σε χαλαρή σταση πετάει μια αντιαισθητική κοιλίτσα. Μόνο το πρωί όταν ξυπνάω κ έχω πάει τουαλέτα είναι κάπως επίπεδη, όσο περνάει η μέρα, φαίνεται σαν μπυροκοίλι.

    Ευχαριστώ για τα λινκς

    Το θέμα είναι πως αεροβική υψηλής έντασης κ βάρη δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον εγώ που πάω 4 φορές τη βδομάδα γυμναστηριο. Αν μια μέρα πεθάνω στην αεροβική, θέλω τουλάχιστον 48 ώρες να αναρώσω, ενώ είμαι σαφως πεσμένος σε θέμα δύναμης την επόμενη μέρα. Οπότε για μένα το ένα αποκλείει το άλλο. Χαλαρής έντασης κ κανά μισάωρο μαξ, κάτι γίνεται, αν κ είμαι κουράσμενος λίγο την άλλη μέρα παλι.

    Να ρωτήσω όσους μιλάνε για αεροβική έντονη κ μεγάλης διάρκειας, πως την παλεύουν την άλλη μέρα γυμναστηριο, νταξει έχουμε κ λιγη δουλειά, λίγο τρέξιμο κ όσο να ναι σε κουράζουν κ αυτά.

    Εκτος αν μας δουλεύουν, όλοι αυτοί.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mimis26 : 12-11-15 στις 18:01
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-11-15 01:22 #1206
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    η αερόβια αν δεν γαλακτώνουν οι μυς να υπάρχει πιάσιμο δεν επηρεάζει στα βάρη , απλα καίς θερμίδες οι οποίες όποιος τρωει καλα αναπληρώνει

    άπλα όποιος κάνει αερόβια και δεν κάνει σταθερα καλό είναι να ξεκινάει με χαμηλή ένταση και λίγο χρόνο πχ 20 λεπτα και να ανεβάζει σταδιακά ανάλογα πως ανταποκρίνετε το σώμα του και πως νιώθει τις επόμενες μέρες
    αν πάει κάποιος πχ να κάνει ποδήλατο και βάζει μεγάλο βαθμό δυσκολίας πχ ανηφόρα και διάρκεια το γαλακτικό την άλλη μερα δεν θα μπορεί να κάνει πόδια και θα νιώθει κομμένος

    όλα έχουν την σωστη τους χρήση , αυτοί που έχουν στόχο να βάλουν μυική μάζα κάνουν μέτρια ένταση και μέτρια διάρκεια και οι βαριοί ββερ κάνουν γρήγορο περπάτημα και όχι τρέξιμο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-11-15 01:05 #1207
    Banned
    Εγγραφή
    06-10-2015
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Σημερα έτυχε να πετυχω στο δρόμο κάτι αμερικανους τουριστες bbers. Ειναι πολυ πιο υπερβολικα τα σώματα τους απο οτι έχω συνηθισει να βλεπω. Η γυναικα ειχε πόδι τεράστιο σαν δενδρο, στην κυριολεξία. ΔΕΝ ΕΙΧΑ δει κατι παρόμοιο στη ζωή μου. Ενώ κυκλοφορουσαν με φανταχτερα ρουχα κολλητα που τους έβλεπες από τα 1000 μετρα. Καμια σχέση με ότι έχω συνηθισει να βλέπω Ευρώπη. Τελικά υπάρχει μεγάλο χάσμα αισθητικής κ κουλτούρας, μεταξυ Αμερικής κ Ευρώπης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-11-15 02:45 #1208
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mimis26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίρνω λιπος εύκολα στην κοιλιά κ επειδή δεν έχω μεγάλο όγκο, φαίνεται πιο εντονα πχ όταν είμαι σε χαλαρή σταση πετάει μια αντιαισθητική κοιλίτσα. Μόνο το πρωί όταν ξυπνάω κ έχω πάει τουαλέτα είναι κάπως επίπεδη, όσο περνάει η μέρα, φαίνεται σαν μπυροκοίλι.

    Ευχαριστώ για τα λινκς

    Το θέμα είναι πως αεροβική υψηλής έντασης κ βάρη δεν πάνε μαζί, τουλάχιστον εγώ που πάω 4 φορές τη βδομάδα γυμναστηριο. Αν μια μέρα πεθάνω στην αεροβική, θέλω τουλάχιστον 48 ώρες να αναρώσω, ενώ είμαι σαφως πεσμένος σε θέμα δύναμης την επόμενη μέρα. Οπότε για μένα το ένα αποκλείει το άλλο. Χαλαρής έντασης κ κανά μισάωρο μαξ, κάτι γίνεται, αν κ είμαι κουράσμενος λίγο την άλλη μέρα παλι.

    Να ρωτήσω όσους μιλάνε για αεροβική έντονη κ μεγάλης διάρκειας, πως την παλεύουν την άλλη μέρα γυμναστηριο, νταξει έχουμε κ λιγη δουλειά, λίγο τρέξιμο κ όσο να ναι σε κουράζουν κ αυτά.

    Εκτος αν μας δουλεύουν, όλοι αυτοί.
    δεν θελει υψηλη ενταση πιστευω θελει να κανεις εναλλασωμενη μιση ωρα την ημερα μετριας εντασης σε γενικες γραμμες αεροβια θα κανει θαυματα σε σνδυασμο με βαρη και διατροφη το κλειδι εδω ειναι να εισαι επιμονος για εμενα καλυτερη ωρα μακραν το πρωι γιατι ειναι σχετικα μακρυα απο την απογευματινη προπονηση και εχεις και αδειο στομαχι το γλυκογονο εχει καει και βαρας λιπαποθηκες κατευθειαν με δυο φορες δεν κανεις τιποτα θελει τρεις ωρες εβδομαδιαιως με μεσαια ενταση εγω εκανα 4 μηνες 6 φορες την εβδομαδα κομματια δεν εγινα γιατι ετρωγα μαλακιες αλλα τωρα που θα κανω το ιδιο με διατροφη σουπερ σε εξι μηνες θα μιλαω διαφορετικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-11-15 19:03 #1209
    Προεπιλογή μια απορια !!
    εχω την εξης απορια : το πρωινο μου ειναι στις 7:30 και γυμναστηριο παω 9-10 περιπου οπου και αμεσως μετα περνω 1 σκουπ γουει και 1 μπανανα ... η ερωτηση μου ειναι αν θα πρεπει να φαω κατι ενδιαμεσα με το μεσιμεριανο ... δηλαδη 10:00 τρωω μπαναν και 1 σκουπ πρωτεινη οποτε σκεφτομαι μηπως πρεπει να φαω 11:00 ενδιαμεσο γευμα και κατα της 14:00 μεσιμεριανο ή να περιμενω για το μεσιμεριανο μια και μια ;;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-11-15 19:08 #1210
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    ΦΑΕ
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-11-15 10:49 #1211
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Μια ωρα μετα την πρωτεινη φαε κατι στερεο. Ειναι σημαντικο γευμα!!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-11-15 13:01 #1212
    Προεπιλογή
    Παιδια εχω αρχίσει κανα 3 μηνες ογκο και πηρα 10 κιλα. Με αυτα τα κιλα πηρα και πολυ λιπος στην κοιλιά κυρίως. Θελω μια βοηθεια σχετικα με αυτο το θεμα (διατροφη - γυμναστική ). Λεω να συνεχίσω για αλλους 2 μηνες ογκο και δεν θελω να παρω προσθετο λιπος στην κοιλια. Τι να κανω?
    Ειμαι 1.77 υψος και 78 κιλα.
    Ευχαριστώ

    Στάλθηκε από το GT-P5210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-11-15 13:02 #1213
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Δεν γινεται να μην πάρεις λίπος στην κοιλια.. 3 κιλα ανα μηνα πολλά μου φαινονται και δικαιολογημένα εβαλες λίπος. Ισως αν εβαζες μισο- 1 κιλο ανα μηνα να περιόριζες το πολύ λιπος αλλά ότι θα βάλεις θα βαλεις και θα το δεις μακροπρόθεσμα.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-11-15 13:28 #1214
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο valantis258 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εχω αρχίσει κανα 3 μηνες ογκο και πηρα 10 κιλα. Με αυτα τα κιλα πηρα και πολυ λιπος στην κοιλιά κυρίως. Θελω μια βοηθεια σχετικα με αυτο το θεμα (διατροφη - γυμναστική ). Λεω να συνεχίσω για αλλους 2 μηνες ογκο και δεν θελω να παρω προσθετο λιπος στην κοιλια. Τι να κανω?
    Ειμαι 1.77 υψος και 78 κιλα.
    Ευχαριστώ

    Στάλθηκε από το GT-P5210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    10κιλα σε τρειςμηνες δεν πηρα ουτε στο στρατο εσυ δεν εκανες ογκο παχυνση εκανεςκανεις κατι πολυ λαθος αν στο ενα κιλο πανω απο το υψος σου εχεις βαλει πολυ λιπος στη κοιλια σου λεω με βεβαιοτητα οτι δεν εχεις μυικοτητα οποτε ασε την προσεγγιση που ακολουθεις ειμαι σιγουρος οτι απο τα δεκα κιλα που εβαλες τα 9 θα ηταν λιπος μην πω και τα δεκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-11-15 14:04 #1215
    Προεπιλογή
    Και τα 9-10 λιπος δλδ τιποτα δεν εκανα

    Στάλθηκε από το GT-P5210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 81 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3171798081828391131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread