Σελίδα 89 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3979878889909199139 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.321 έως 1.335 από 2094
  1. 14-01-16 01:32 #1321
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα υπαρχει μια ταση, να κρυβεται η αληθεια, κ να αποφευγουν να μας δινουν τα πραγματικα αποτελεσματα των μελετων, τα οποια οντως δειχνουν οτι τα πολλα συμπληρωματα, καινε εγκεφαλικα κυτaρα, διαλυουν τα νεφρα κ τιναζουν τα συκωτια στον αερα..κ αυτο γινεται γιατι, υπαρχει μια παγκοσμια συνομοσια, απο τις εταιρες συμπληρωματων ,για να μην χασουν τα κερδη που εχουν..
    οι γιατροι, που ουδεμια σχεση εχουν με την επιστημη, κ τις μεθοδευμενες μελετες που λενε οτι η πρωτεινη δεν κανει τπτ στα νεφρα, λενε την αληθεια, προσπαθοντας να προειδοποιησουν τον κοσμο για τον επερχομενο αρμαγεδωνα κ τις μαζικες εξοντωσεις λογω συμπληρωματων, αλλα κανεις δεν ακουει..
    επισης οι μελετες αυτες επ'ουδενι δεν γινονται για την επιστημη, αλλα ειναι καθολα καθοδηγουμενες απο το ΚΚΕ κ διαφορα αλλα καθεστωτα, οπως αυτο της Β.Κορεας, σαν σχεδιο για κατακτηση του κοσμου κ εξαλειψη ολων των gainz των απανταχου γυμναζομενων..
    oi συμμαχικες δυναμεις για την αποκαλυψη της αληθειας, βρισκονται σε κρισιμο σημειο, γιατι οι συμμαχοι των συμπληρωματων, αυτα τα κακοβουλα κ σατανικα φορουμ, που μονο σκοπο εχουν να διαστρεβλωνουν την αληθεια, εχουν ταχθει υπερ της συνομοσιας των προαναφερθεντων αυτων, κ με καθε τροπο προσπαθουν να κρυψουν αυτο που πραγματικα γινεται, δινοντας ψευτικα link απο ανυπαρκετες αναφορες σε επιστημονικες πηγες, για να παραπλανησουν τον αθωο κοσμο..
    τι θα απογινουν τελικα τα gainz των ανυποψιαστων θυματων?
    τα νεφρα θα αντεξουν την πιεση απο την αλογιστη καταναλλωση συμπληρωματων πρωωτεινης?
    η Νικολουλη θα βρει κανενα επιτελους?

    μεινετε συντονισμενοι, για αυτα κ αλλα ερωτηματα που ταλανιζουν οτυς ανυποψιαστους αναγνωστες..
    Σαν να έβλεπα ειδήσεις του Mega
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-01-16 01:35 #1322

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    @ liveris
    εσυ εισαι επικυνδυνος ..σοβαρα τωρα...
    επισης δεν εχουμε καμια αποδειξη οτι σε μεγαλες ποσοτητες δεν βλαπτει ...γιατι δεν κρατας αυτο???
    με ποια σιγουρια λες οτι η υπερκαταναλωση ειναι ασφαλης?????? για ονομα δηλαδη
    δεν ειπε κανεις για νορμαλ ποσοτητες ...
    κατσε εσυ αι παρε εναν κουβα ... γουστο σου καπελο σου .. αλλα μην το παιζεις σιγουρακι γιατι υπαρχουν και παιδια κ εφηβοι στο φορουμ
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-01-16 01:35 #1323
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε φιλε μην το δεχεσαιδεν σε υποχρεωνω την γνωμη μου λεω και αυτη ειναι οτι κραταω μικρο καλαθι για τοοτι μεγαλες ποσοτητες πρωτεινης για μεγαλοχρονικο διαστημα δεν μπορουν να σε βλαψουν απο εκει και περα οι αλλοι πιστεψτε οτι θελετε
    ρε φιλε..μην το γραφεις...κρατα το για σενα.
    δεν κανουμε κουβεντα στην παραλια πινοντας μπυρες κ αναπτυσοντας συμπαντικες θεωριες.
    κανουμε κουβεντα πανω σε δεδομενα..η τα εχεις κ τα παρουσιαζεις η γαμας την κουβεντα, ποσο λιανα να το κανω να το καταλαβετε καποιοι?
    δεν εχει αξια αυτο που γραφεις, αν ο αλλος σου δινει δεδομενα κ εσυ απαντας "ειναι η γνωμη μου", πως να στο πω..χεστηκε η φοραδα στ'αλονι για την γνωμη του καθενος..
    κ ειναι κ αγενεια, που λεγαμε κ την αλλη φορα, γιατι ο ενας γραφει με δεδομενα ενω ο αλλος το τραβαει με θεωριες αβασιμες για να κανουμε ψιλη κουβεντουλα κ να χαμε να λεγαμε.

    beegee



    κ πανε γραφε σε κανα αλλο φορουμ με αλλη θεματολογια..
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-01-16 01:37 #1324
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει και καμια αποδειξη οτι δεν βλαπτει σε δωσεις 200 γραμμαρια και πανω εγω προσωπικα πανω απο 130 γραμμαρια δυσκολα θα βαλω αρα πιστευω αυτο που λεω αν ηθελαθα ετρωγα επιπλεον δεν παω να πεισω κανεναν να κανει αυτα που κανω λεω τι πιστευω εγω και τι κανω εγω οι αλλοι καντε οτι νομιζετε σωστο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-01-16 01:40 #1325
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε φιλε..μην το γραφεις...κρατα το για σενα.
    δεν κανουμε κουβεντα στην παραλια πινοντας μπυρες κ αναπτυσοντας συμπαντικες θεωριες.
    κανουμε κουβεντα πανω σε δεδομενα..η τα εχεις κ τα παρουσιαζεις η γαμας την κουβεντα, ποσο λιανα να το κανω να το καταλαβετε καποιοι?
    δεν εχει αξια αυτο που γραφεις, αν ο αλλος σου δινει δεδομενα κ εσυ απαντας "ειναι η γνωμη μου", πως να στο πω..χεστηκε η φοραδα στ'αλονι για την γνωμη του καθενος..
    κ ειναι κ αγενεια, που λεγαμε κ την αλλη φορα, γιατι ο ενας γραφει με δεδομενα ενω ο αλλος το τραβαει με θεωριες αβασιμες για να κανουμε ψιλη κουβεντουλα κ να χαμε να λεγαμε.
    εδωσες δεδομενα για δωσεις μακροχρονιες ανω των 200 γραμμαριων πρωτεινης και δεν καταλαβαινω παλι προς τι η επιθεση??
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-01-16 01:48 #1326
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδωσες δεδομενα για δωσεις μακροχρονιες ανω των 200 γραμμαριων πρωτεινης και δεν καταλαβαινω παλι προς τι η επιθεση??
    εσυ τι εδωσες, για πανω απο 200?
    κανε μου την χαρη βραδιατικα γιατι καλα τα λεμε, αλλα νομιζω εδω γραφουμε συγκεκριμενα πραγματα κ εσεις βαρατε βιολι σαν να κανετε οτι δεν καταλαβαινετε..επιθεση δεν κανω, αλλα δεν θα ανεχτω φιλε να υποτιμας την νοημοσυνη μου εδω μεσα..η καταλαβαινομαστε η σταματαμε το δουλεμα, γιατι υπαρχουν κ ορια...
    βρειτε δεδομενα για αυτα που γραφετε, αλλιως γραφτε μονο την αποψη σας, κ μακρια απο αντιπαραθεσεις, μιας κ δεν εχετε επιχειρηματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-01-16 01:52 #1327
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beegee Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ liveris
    εσυ εισαι επικυνδυνος ..σοβαρα τωρα...
    επισης δεν εχουμε καμια αποδειξη οτι σε μεγαλες ποσοτητες δεν βλαπτει ...γιατι δεν κρατας αυτο???
    με ποια σιγουρια λες οτι η υπερκαταναλωση ειναι ασφαλης?????? για ονομα δηλαδη
    δεν ειπε κανεις για νορμαλ ποσοτητες ...
    κατσε εσυ αι παρε εναν κουβα ... γουστο σου καπελο σου .. αλλα μην το παιζεις σιγουρακι γιατι υπαρχουν και παιδια κ εφηβοι στο φορουμ
    δεν ξερω πως να σου απαντησω γιατι πραγματικα 1ον δεν καταλαβαινεις οτι αποδειξεις δεν υπαρχουν γιαυτο που ισχυριζεσαι εσυ κ οχι εγω κ 2ον γραφεις ασυναρτησιες

    για καποιον που ειναι 100 κιλα πανω κατω (σαν εμενα) ουτως η αλλως τα 200γρ ειναι μεσα στα αποδεκτα επιστημονικα ορια για καποιον που αθλειται..

    επισης μια μπριζολα ασπουμε μοσχαρισια μεγαλη μπορει να φτασει 80 90 γρ απο μονη της ,αν τη συνοδευσεις με ρυζι, πατατα ,φετα η οτι αλλο μπορει να ξεπερασει κ τα 100 γρ ενα γευμα μονο..διαβασε πρωτα τα ποσοστα πρωτεινων που υπαρχουν στα τροφιμα κ μην πετας κοτσανες τυπου ειμαι επικινδυνος κτλ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liveris : 14-01-16 στις 01:56
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-01-16 01:53 #1328
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εγω δεν μιλησα ΑΠΟΛΥΤΑ κατι που συνηθιζεις να κανεις εσυ. ουτε εγω εχω λοιπον κατι για πανω απο 200 γραμμαρια αλλα ουτε και εσυ για να μιλας με σιγουρια και ξαναλεω δεν ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΣΤΑΝΤΑΡ ΘΑ ΣΕ ΒΛΑΨΕΙ Η ΥΠΕΡΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ αλλα δεν μπορω να ισχυριστω και τοαντιθετο μου αρεσει να κραταω μετριοπαθη σταση σε καποια θεματα αν αυτο ενοχλει δεν ειναι δικο μου προβλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-01-16 01:56 #1329

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beegee : 14-01-16 στις 01:58
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-01-16 01:59 #1330
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω πως να σου απαντησω γιατι πραγματικα 1ον δεν καταλαβαινεις οτι αποδειξεις δεν υπαρχουν γιαυτο που ισχυριζεσαι εσυ κ οχι εγω κ 2ον γραφεις ασυναρτησιες

    για καποιον που ειναι 100 κιλα πανω κατω (σαν εμενα) ουτως η αλλως τα 200γρ ειναι μεσα στα αποδεκτα επιστημονικα ορια για καποιον που αθλειται..

    επισης μια μπριζολα ασπουμε μοσχαρισια μεγαλη μπορει να φτασει 80 90 γρ απο μονη της ,αν τη συνοδευσεις με ρυζι, πατατα ,φετα η οτι αλλο μπορει να ξεπερασει κ τα 100 γρ ενα γευμα μονο..
    καλα ρε λιβερη εσυ ακομα να ξεκολησεις απο τον μυθο του δυο γραμμαρια ανα σωματικο βαρος πρωτεινη για ποιοα επιστημονικα ορια μιλας?που υπαρχουν τα αποδεκτα επιστημονικα ορια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-01-16 01:59 #1331
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Αχαχαχα beegee ta conclusions από το review που πόσταρες:

    " There is, however, a serious question as to whether there is significant evidence to support this relationship in healthy individuals. In fact, some studies suggest that hyperfiltration, the purported mechanism for renal damage, is a normal adaptative mechanism that occurs in response to several physiological conditions. "

    "While protein restriction may be appropriate for treatment of existing kidney disease, we find no significant evidence for a detrimental effect of high protein intakes on kidney function in healthy persons after centuries of a high protein Western diet."
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-01-16 02:01 #1332

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    διαβασε το ολο λιλα και μετα γελα ...
    απο κει και περα παρτε οσο γουσταρετε ...
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-01-16 02:02 #1333
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    απολυτα, δεν γραφω ουτε κ εγω, απλα δεν καταλαβαινεις αυτα που σου γραφει ο αλλος, πραγμα που το συνηθιζεις, γιαυτο βγαζεις ολοκληρα θεματα εκτος πιανοντας μια κουβεντα κ αλλαζοντας το νοημα ολοκληρων ποστ.
    να στο κανω πενηνταρακια που λεει ο φιλος golden...
    οταν υπαρχει μια διαφωνια πανω σε κατι, οποιος εχει κατι χειροπιαστο σαν επιχειρημα το δινει για να στηριξει την αποψη του..οποιος δεν εχει, γραφει μαλακιες, για να στηριξει την αποψη του..
    το οτι καποιος δινει καποια δεδομενα σαν επιχειρημα, δεν τον κανει απολυτο σε τπτ, γιατι μπορει να βρεθει καποιος αλλος με σοβαροτερα επιχειρηματα..
    εγω ,λοιπον δεν γραφω απολυτα, οπως αναφερεις, επιχειρηματα προσπαθω να δωσω τεκμηριωμενα για να στηριξω την αποψη μου..πραγμα που με κανει αυτον που δεν γραφει κ μαλακιες

    beegee

    για να καταλαβεις ποσο ασχετη εισαι με το ολο θεμα, μου ποσταρεις ενα link που εχω ανεβασει ο ιδιος 3-4 φορες μεσα στο φορουμ, αλλα κ σε αυτο το θεμα πριν κατι ποστ, που υποστηριζει αυτο που γραφω τοση ωρα..
    κανα φορουμ με μαγειρικη δεν εχει να πας να τους απασχολησεις κ εκει, γιατι δω κουρασες ρε κοπελια..αντε βραδιατικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-01-16 02:09 #1334
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ρε λιβερη εσυ ακομα να ξεκολησεις απο τον μυθο του δυο γραμμαρια ανα σωματικο βαρος πρωτεινη για ποιοα επιστημονικα ορια μιλας?που υπαρχουν τα αποδεκτα επιστημονικα ορια?
    δεν ειπα 2 just ..ειπα μεσα στα αποδεκτα ορια..κ ναι υπαρχουν..

    κ σου ξαναλεω δεν ειναι δυσκολο να φτασει σε μεγαλη ποσοτητα πρωτεινης καποιος αν μετρουσες θα το καταλαβαινες,,,
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liveris : 14-01-16 στις 02:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-01-16 02:10 #1335
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beegee Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαβασε το ολο λιλα και μετα γελα ...
    απο κει και περα παρτε οσο γουσταρετε ...

    Εσύ ρε beegee to διάβασες? χαχα

    Επίσης το συγκεκριμένο είναι ενα review δεν ειναι ακριβώς μεταανάλυση. Μεταναάλυση>> ρηβιου.

    αλλά ένα γενικό συμπέρασμα μπορεί να βγεί.
    Και μάλλον κάποιοι δεν ξέρουν να διαβάζουν ή/και να κρίνουν τι διαβάζουν
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 89 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 3979878889909199139 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread