Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 92 από 92
  1. 16-03-07 18:20 #91
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Crimson
    Τα παιδιά τα λένε πολύ σωστά.

    α) Ακόμα δε μας έχεις πει ποιος είναι ο στόχος σου, όπως πολύ εύστοχα ρώτησε ο adsf (...ή κάπως έτσι! ).

    β) Από την εμπειρία μου, θα απαντήσεις ότι θες να γραμμώσεις & να αποκτήσεις ένα σώμα fit ή bb... Και πάλι από την εμπειρία μου θα σου απαντήσω ότι πρέπει να πάρεις όγκο (να βάλεις κιλά -που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΥΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΠΟΣ) & μετά να προχωρήσεις σε γράμμωση (ΌΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟ ΛΙΠΟΣ & ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ).

    γ) Για να πετύχει το παραπάνω (που είναι ο σωστός τρόπος -απώλεια λίπους ταυτόχρονα με απόκτηση μυικών κιλών ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!), πρέπει να μπεις σε 2 φάσεις:
    1) Φάση όγκου: όπου ακολουθείς υπερθερμιδική δίαιτα με ποιοτικές τροφές ώστε να μπορέσεις να βάλεις κιλά (ΠΟΥ -ΞΑΝΑΛΕΩ- ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΥΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΕΠΙ ΤΩΝ ΠΛΕΙΣΤΩΝ ΜΥΙΚΑ & ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΛΙΠΟΣ -έχει να κάνει με την επιλογή των τροφών).
    2) Φάση γράμμωσης: όπου ακολουθείς υποθερμιδική δίαιτα με ποιοτικές τροφές & δίνεις έμφαση στις αερόβιές σου, ώστε να μπορέσεις να χάσεις κιλά (ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΕΠΙ ΤΩΝ ΠΛΕΙΣΤΩΝ ΛΙΠΟΣ & ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΜΥΣ -έχει να κάνει με την επιλογή των τροφών).

    Όταν κατανοήσεις αυτές τις βασικές διατροφικές αρχές & τις εφαρμόσεις, είσαι έτοιμος για συμπλήρωμα. Μέχρι τότε (κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα) είναι παντελώς άχρηστο.

    My 2 cents!...
    Μπράβο Crimson έτσι ακριβώς

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-05-08 17:23 #92
    Προεπιλογή
    προσωπικα θεωρώ στην myoplex deluxe μια απο τις καλυτερες στο ειδος της αν οχι την κοριφαια
    την πηρα μερικες φορες αλλα δν συμφαιρει οικονομικα και ετσι δεν την ξαναπλησιαζω εθελα να παρω ενα το πρωι και ενα φακελακι το βραδι αλλα ετσι θα τελειωνει σε 9 μερες
    οποτε επερνα μισο το πρωι και μισο καπακι απο την προπονηση το απογευμα
    λογω αφραγκιας που λενε
    αλλα και τωρα που ειμαι καλα οικονομικα δεν σκοπευω να την αγορασω ξανα
    αυτα που προσφερει με την τιμη της εγω τα θεωρω λιγα
    οποτε αν και απο τις καλυτερες πρωτεινες δεν την προτεινω σε κανεναν
    εκτος και ειναι πλουσιοπαιδο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567