Θέμα: Metalhead's LoG

Σελίδα 74 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 2464727374757684 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.096 έως 1.110 από 1289
  1. 22-09-15 15:02 #1096
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Πολύ καλός όπως πάντα φιλε μέταλ.. παρολο που είχες πάρει ένα διαστημα off μου φαίνεσαι μια χαρά, θυμαμαι όταν ειχα διαβασει το Log σου κάποτε και ειχα δει τις αρχικές φωτογραφίες που είχες ποστάρει στις οποιες δεν είχε σχεδόν καθόλου μάζα στο στήθος, και τώρα φαινεται πολύ γαμηστερο σε αυτη την πόζα! Συνέχισε έτσι να βάζεις κρέας ...
    Οσο για τα χέρια δεν θα πώ κάτι γιατι στο έχω πει ηδη αρκετες φορές.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-09-15 15:48 #1097
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλός όπως πάντα φιλε μέταλ.. παρολο που είχες πάρει ένα διαστημα off μου φαίνεσαι μια χαρά,
    Το off παντα ειναι απαραίτητο για εναν αθλουμενο που σέβεται τον εαυτό του...!!! εξάλλου μην ξεχνας οτι οταν εισαι ενεργός στο χώρο (ειτε αυτος ειναι βάρη ειτε ποδηλασία) με μερικες βδομαδες επανένταξης ξαναερχεσαι στα ίσα σου,και ο οργανισμός επειδή εχει δεχθεί πληρη αποτοξίνωση,χαλάρωση απο στρεςς κ.ο.κ ειναιι παλι σε ετοιμότητα



    θυμαμαι όταν ειχα διαβασει το Log σου κάποτε και ειχα δει τις αρχικές φωτογραφίες που είχες ποστάρει στις οποιες δεν είχε σχεδόν καθόλου μάζα στο στήθος, και τώρα φαινεται πολύ γαμηστερο σε αυτη την πόζα! Συνέχισε έτσι να βάζεις κρέας ...
    Οσο για τα χέρια δεν θα πώ κάτι γιατι στο έχω πει ηδη αρκετες φορές.
    Με πείσμα και στοχευμένη προσπάθεια φίλε φτιάχνουν όλα...ακομα και γενετικά να μην ειναι προικισμένο ενα σημείο ,αν αφοσιωθείς στο να το βελτιώσεις,θα το φέρεις σε τουλαχιστον ενα 80% σημειο αναπτυξης....απο την πρόοδο του στηθους ειμαι και ο ίδιος πολύ ευχαριστημένος απο προπονηση σε προπονηση...!!

    το χέρι η αληθεια ειναι δεν το πατάω και πολύ καλα στην πόζα,η κορυφωση του δικεφαλου δεν ειναι οπως θα επρεπε ,ομως ειναι πολύ καλη η κλίση του σώματος ετσι ωστε να φαίνεται το στηθος και το δεξι χερι....Το ποζάρισμα γενικότερα ειναι κάτι που δεν άφησα,παρα την αποχή απο τους αγώνες...Ειναι μια μέθοδος την οποια ακολουθούν πολλοι ελληνες αλλα και ξένοι αθλητες,ακομα και τις περιόδους offseason και βοηθάει πραγματικά στην διατηρηση της σκλήρυνσης των μυών,αλλα και φυσικά στο να μήν ξεχνας πως ποζάρεις. Με ενα μισαωρο ποζάρισμα περιπου ολες τις βασικές πόζες ,μερα παρα μέρα ή και 3 φορες τη βδομαδα για τους λιγότερο απαιτητικούς ,πετυχαίνεις ,την εισαγωγή του ύδατος μεσα στον μύ,και την καλύτερη εμφάνιση του ως αποτέλεσμα με οτι αυτο συνεπάγεται μακροπρόθεσμα...



    ΥΓ Σας ευχαριστώ για τα δυναμικά σχόλια
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-09-15 20:55 #1098
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    η αποχη σου στη φωτο δεν φαινεται καθολου!το αντιθετο μαλιστα!η δουλεια που εχεις κανει ειναι γεγονος.μπραβο μεταλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-09-15 23:47 #1099
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Συγχαρητηρια φιλε κ καλη συνεχεια!!!
    κ ευχαριστουμε για τις πληροφοριες οσον αφορα το ποζαρισμα... δεν ηξερα οτι παιζει τοσο μεγαλο ρολο σε μη αγωνιστικους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-09-15 13:22 #1100
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Eυχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια παιδια

    Τριτη εκανα πόδια...όχι τοσο καλη προπονηση παρόλο που τα γευματα ειχαν βγεί μια χαρά, ίσως εφταιξε ο καιρός.

    20ΛΕΠΤΑ ποδήλατο για αρχή

    Μετα απο ασκησεις LEG EXTENSION
    HACK SQUAT
    BACK N FRONT SQUATS
    Προβολές στο δρομο

    λίγους κοιλιακους και εφυγα

    Διατροφικά το πρωί ειχα πιτάκια με μέλι

    Τα γευματα ειχαν μεχρι και το τελευταίο ρυζι και κοτοπουλο

    Ενδιαμεσα φυσικα αμινοξέα,vitamin c ,omega κ.ο.κ

    Μεταπροπονητικά και μια μπανανα...

    Εχτές ηταν DAY OFF

    Χαμηλά σε υδατάνθρακα

    Πρωινό ομελετα ασπράδια ανθότυρο

    Μετα τα γευματα ειχαν σαλάτα,κοτοπουλο,πατατα βραστή

    1 παρα 1 ειχαν πατατα μεχρι το βραδυνό
    1scoop πρωτείνη μεσα στη μέρα



    Σημερα πρωινό πιτάκια βρώμης με πρωτείνη βανιλια +1 καφε μετριο με natreen

    Ενδιαμεσα γευματα ,ολα θα εχουν μπιφτεκι απο απαχο κιμα μοσχάρι με βρώμη ,και εναλλάξ φασόλια μαυροματικα με σαλάτα ,ρύζι

    Προπονητικα εχω πλάτη σήμερα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-09-15 15:27 #1101
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Σημερα πρωινή προπονηση(μετα απο πρωινό πιτακια βρωμης με πρωτείνη βανιλια -warriorlab synthex milk- και κανελλα)

    Μηριαία δικέφαλα,προσαγωγοι-απαγωγοι +γάμπες

    Ζεσταμα 20λεπτα ποδήλατο

    5ΣΕΤ ορθιο leg curl (2σετ ζεσταμα,3ενεργά) των 12επαναληψεων

    3ΣΕΤ των 12rep ξαπλωτό leg curl σταθερα κιλά

    3ΣΕΤ των 15rep Ανάποδο hack squat (μηχανημα)

    4ΣΕΤ αρσεις με τεντωμένα πόδια


    Προσαγωγοι 3σετ των 20 στο μηχάνημα
    Επισης απαγωγοι προσαγωγοι σε αλλο μηχανημα


    Γαμπες όρθιος στο Smith και τελος για σημερα


    Διατροφικά όλη μερα θα κυλησει με γευματα μπροκολο-μπιφτεκι και ρύζι ή πατατα (εναλλαξ σε καθε γευμα) + αυγα βραστα οπου χρειαστουν


    TEASER και μια φωτό

    Όνομα: gia forum.jpg Εμφανίσεις: 517 Μέγεθος: 195,0 KB
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-09-15 15:40 #1102
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Δύναμη...μπράβο.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-09-15 17:30 #1103
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    γιατι δεν αναγραφεις τα κιλα που βαζεις?τετρακεφαλους ποζαρε τους κανονικα με μαγιο τωρα με σορτς και βερμουδες δεν φαινονται πολλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-09-15 17:33 #1104
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Τα κιλά δεν τα αναγράφω γιατι δεν με ενδιαφέρουν.Δεν τα κυνηγάω,ουτε εχω στανταρ κιλα στις προπονησεις μου

    Με ενδιαφέρει το focus,η σωστή εκτέλεση,η ολοκληρη κίνηση στην άσκηση κ.ο.κ
    Εκεινη την ώρα ναι εχω το νου μου,πόσα κιλα να βάλλω και γιατι ,αλλα δε τα θυμαμαι παντα για να τα γράψω ,δε νομιζω οτι παίζει τοσο πολύ ρόλο παντως εδω στο ημερολόγιο


    Οσο για τους τετρακέφαλους,θα τους δείτε με μαγιό όταν ερθει η ώρα...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-09-15 13:46 #1105
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Πρωινό-> Πιτακια βρώμης 2ολοκληρα-2ασπράδια,βρώμη,κανέλλα και λιγη πρωτείνη beef (peanutbutter) για αρωμα
    Απο πανω μια κομμενη μπανανα + 1 ποτηρι κακάο με natreen + συμπληρώματα

    1ο γευμα 2 μπιφτεκια κοτόπουλο (περ.150γρ) 220γρ ρύζι και σαλατα μαρουλι αγγουρι..

    Λογικά και τα υπολοιπα γευματα της μερας ετσι θα συνεχισουν

    Σημερα προπονηση ώμων
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-09-15 17:10 #1106
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Το σάββατο ειχαμε μια πολύ δυνατη προπόνηση ώμων,στο γυμναστήριο του Αλέκου Σιατραβάνη ,με εναν πολύ καλό φίλο και αθλητη τον Γιώργο Ξανθη.

    Ακολουθησα το δικο του πρόγραμμα πανω στην προπονηση και περασαμε ενα δυναμικό session

    Απο ασκήσεις

    Ξεκινησαμε με γάμπες

    Μετά Στρατιωτικές πιεσεις οπισθολαίμιες ,όρθιοι

    Πιέσεις με αλτήρες καθιστοι

    Ανοιγματα(lat flies) + προτάσεις αλτηρων

    Μπρουμυτα σε επικληνή για πίσω μοίρα ωμων

    Ανάποδο butterfly για πισω μοιρα ωμων

    Shrugs με αλτήρες

    Κυριακή ξεκουραση και low carb

    Δευτερα εχτες στήθος

    Προπονητικα: Ελαφριά ,λόγω συναχιου

    Ζέσταμα με chest press μηχανημα

    Πιέσεις αλτηρων σε ελαφρώς επικληνη παγκο

    Ανοιγματα αλτήρων -//- -//- -//-

    Chest press superset με peck deck

    Κρος οβερ superset με βυθίσεις

    2 ασκησεις δικέφαλα κ αυτες σουπερσετ


    Διατροφικά 2 τοστ ολικής το πρωί +πρωτείνη +2 ασπράδια βραστα

    ολα τα γευματα της ημερας ρύζι+μπουτι κοτοπουλο+αγγουρι + σε καποια λιγα μαυροματικα φασόλια με ντοματα.
    Βραδυνό γιαουρτι με καρυδια

    Σήμερα τρίτη : πόδια ,εκκρεμεί

    Διατροφικά πρωινό πιτάκι βρώμης με μισο σκουπ beef protein peanut butter + μέλι απο πανω μετα

    2 ενδιάμεσα γευματα το ενα κοτοπουλο-πατατα-αγγουρι ,το αλλο (προπροπονητικα) ρυζι-αυγο-κοτοπουλο + 1 κουπα πρόβειο γαλα (Σπιτικο)

    μεταπροπονητικα τα ίδια θα εχω

    Βραδυνο θα δυομε
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-10-15 12:24 #1107
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Το log εχει μείνει λιγο πισω εδώ...κανω ενα update με ενα teaser βιντεακι με αναμεικτα πλανα (μονο αυτο με τα shrugs ειναι προχτεσινο τα αλλα ειναι απο προηγουμενους μήνες),και επεται και καινουριο με πιο φρεσκα πλανα...

    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-10-15 12:26 #1108
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Το πρόγραμμα αυτη τη βδομαδα αλλάχτηκε σε

    Δευτερα :Στηθος-ΠΛατη σουπερσετ με βαριές ασκησεις
    Τριτη:Ποδια (τετρακεφαλα,μηριαία,απαγωγοι-προσαγωγοι,γάμπες)
    Τεταρτη:Κενό
    Πεμπτη: θα δούμε μάλλον ωμους ή θα τους χωρίσουμε 2 μερες καποιες μοίρες μαζί με δικεφαλα την πεμπτη και καποιες με τρικέφαλλα την παρασκευη...



    Γενικά προπονούμαι με ενα ΄φιλο παρεα,και απλα ειπαμε να το τρέξουμε για αλλαγή ετσι...αλλιως ειμαστε στο κλασσικο εδω και 1μηνα+

    Τετρακέφαλα,Στηθος,κενο,πλατη-δικ-,μηριαία-γαμπες,ωμοι-τρικ (καπως ετσι)


    Διατροφικά τώρα....

    Καθε πρωι εχω στανταρ πρωινό(πιτακια με αλευρι dinkel,αυγα κ.ο.κ οποιος θελει συνταγη μπορώ να του γραψω)

    Τα γευματα μου μεσα στη μέρα ειναι συνηθως 4 (χωρια το πρωινο-βραδυνο)

    Εχω ποικιλία στο φαγητο,αλλα μια πηγή υδ/κα στα κύρια γευματα μεσα στη μέρα,

    Επιλέγω πηγες πιο αργής αποδέσμευσης τις μέρες με βαριά και απαιτητική προπονηση.

    Το μοσχάρι το εχω απομονώσει αρκέτα εδω και τουλαχιστον 4βδομαδες (ισως και παραπάνω)

    Τα γευματα περιεχουν κοτοπουλο,ή μπιφτεκια κοτοπουλο,ψάρι,γαλοπουλα καμια φορά,και σνιτσελ χοιρινο...

    Απο υδ/κα,ρύζι κυρίως,και πατατα, και κανα πλιγουρακι...τις μερες που επιλέγω να κινουμαι low carb βαζω πενες ολικής ή πατατα..

    Μαζι με τα γευματα εχω μαιντανό,αγγουρι,γενικα υπαρχει πρασινάδα στο φαί,λαδάκι ελαιόλαδο σπιτικο..


    Γενικά επειδή το εχω αναφέρει και σε φίλους,η διατροφή μου απο αρχες σεπτέβρη περιπου μεχρι τώρα ειναι πολυ αυστηρή με ελάχιστα cheat και κινειται σε επιπεδα προετοιμασίας....



    Απο συμπληρώματα δόξα το θεό.χρησιμοποιώ αρκέτα και ειμαι καλυμμένος,: vitamin c,κρεατινη,πρωτείνη,αμινοξέα tabs eea,bcaa σκόνη,πολυβιταμίνη,δεξτρόζη,omega 3,νιτρικο, καποια απο αυτα, σε καθημερινή βάση....



    Σύντομα θα αρχίσω να ξαναγράφω και πιο αναλυτικά το προπονητικό πλανο και το διατροφικό καθως και να κάνω ενα update σε φωτογραφίες με φυσικο φωτισμό και πρόβα ποζάρισμα στις κυριότερες πόζες..
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-10-15 20:28 #1109
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    εισαι δυναμη!
    αναμενουμε φωτο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-11-15 13:26 #1110
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Σαν να πάγωσε λιγο το LOG....Οι προπονησεις ομως πανε πολυ καλα...τα γευματα εχουν αυξηθεί ,τρώω καθαρα,και ανεβαινω...

    Ενα μικρο δείγμα απο προπονηση προηγουμενης εβδομαδας ποδιών...

    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 74 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 2464727374757684 ... ΤελευταίαΤελευταία