Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 06-04-13 18:35 #1
    Προεπιλογή κρεατινη και αεροβια
    μαγκες καλησπερα ειμαι σε κυκλο κρεατινης εδω και 2 βδομαδες αλλα δεν εχει λειτουργησει ακομα...εννοω πως μετα απο τις σημερινες μετρησεις(καθε 15 μερες μετρουμαι)δεν εχω παρει κιλα ουτε εχω ανεβει μυικα)μου ειπαν να σταματησω την βραδινη αεροβια για να δρασει..(Ασχολουμαι με το παγκρατιο).πραγμα το οποιο δεν μπορω να το κανω γιατι εχω αγωνες τον μαιο κ προετοιμαζομαι.Υ.Γ διατροφη πολυ καλη κ αυστηρη.προπονησεις με βαρη,καθημερινα.παγκρατιο 3-4 φορες την εβδομαδα.τι εχετε να προτεινετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-04-13 18:36 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή κρεατινη και αεροβια
    Δεν νομίζω ότι ειναι ότι καλύτερο η καθημερινή αερόβια έτσι και αλλιώς αν θες μυϊκή μάζα. Εκει ειναι το πρόβλημα.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-04-13 18:37 #3
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    γιατι πήρες κρεατίνη...ποσο παίρνεις ποτε και ποσο νερο πινεις/?
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-04-13 19:10 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι πήρες κρεατίνη...ποσο παίρνεις ποτε και ποσο νερο πινεις/?
    κρεατινη πηρα για αυξηση του βαρους με σκοπο να φτασω τα 85(με τα νερα)και μετα να πεσω τα 83.τωρα ειμαι 80,6.ΔΟΣΕΙΣ: 5gr πρωι 5 πριν προπο 5 μετα προπο μαζι με 750ml νερο την καθε φορα και μελι.Συνοδεθω την κρεατινη μαζι με το αμινοξυ ALPHA LIPOIC ACID(ALA)επειτα απο συμβουλη προπονητη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-04-13 19:16 #5
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    με την λήψη που κάνεις πρεπει το ελάχιστο να πίνεις 3 λιτρα νερο μεσα στη μερα....γιατι παίρνεις 15 γρ?...με 5πριν 5 μετα ή εστω 5μετα θα εισαι καλλυμένος.....

    στα 85 θα φτάσεις με σωστή διατροφή οχι με νερα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-04-13 19:22 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    με την λήψη που κάνεις πρεπει το ελάχιστο να πίνεις 3 λιτρα νερο μεσα στη μερα....γιατι παίρνεις 15 γρ?...με 5πριν 5 μετα ή εστω 5μετα θα εισαι καλλυμένος.....

    στα 85 θα φτάσεις με σωστή διατροφή οχι με νερα
    στην ουσια 3 λιτρα νερο πινω φιλε την ημερα...το πρωι το κανω για τις πρωτες 3 βδομαδες...οσο για την διατροφη ''στρατιωτης''χωρις παρατυπιες γυρω στα 12 γευματα την ημερα...απλα δεν εχει δρασει η κρεατινη και δεν ξερψ τι να κανω.να κοψω το παγκρατιο 1 μηνα δεν παιζει που μου ειπαν
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-04-13 19:26 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Τη κρεατίνη πολύ σωστά την παίρνεις όπως και την αερόβια επιβάλλεται να την κάνεις. Επομένως μην αγχώνεσαι. Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι πως ανταποκρίνεσαι στις προπονήσεις και στην κόπωση με τη βοήθεια της κρεατίνης. Ο μύθος ότι η κρεατίνη πρέπει να σου βάλει κιλά, είναι λάθος. Μια ελαφριά κατακράτηση κάνει εφόσον όλα τα τηρείς σωστά.
    Επομένως για να δεις τρία κιλά πάνω τη ζυγαριά θα πρέπει να δοκιμάσεις ανα βδομάδα να φας για δυο μέρες όσο περισσότερο υδατάνθρακα μπορείς, αλλά σύνθετο. Ρύζι, πατάτες, ζυμαρικά και να φροντίσεις να τα τρως ευχάριστα με συνοδευτικά για να κατεβαίνουν εύκολα. Έπειτα θα ζυγίζεσαι. Αν πετύχει αυτό, την ημέρα της ζύγισης θα είσαι κοντά στο σωματικό βάρος που θέλεις με φουλ ενέργεια και θα είσαι πιο ευκίνητος.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-04-13 19:33 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη κρεατίνη πολύ σωστά την παίρνεις όπως και την αερόβια επιβάλλεται να την κάνεις. Επομένως μην αγχώνεσαι. Αυτό που δεν έχεις καταλάβει είναι πως ανταποκρίνεσαι στις προπονήσεις και στην κόπωση με τη βοήθεια της κρεατίνης. Ο μύθος ότι η κρεατίνη πρέπει να σου βάλει κιλά, είναι λάθος. Μια ελαφριά κατακράτηση κάνει εφόσον όλα τα τηρείς σωστά.
    Επομένως για να δεις τρία κιλά πάνω τη ζυγαριά θα πρέπει να δοκιμάσεις ανα βδομάδα να φας για δυο μέρες όσο περισσότερο υδατάνθρακα μπορείς, αλλά σύνθετο. Ρύζι, πατάτες, ζυμαρικά και να φροντίσεις να τα τρως ευχάριστα με συνοδευτικά για να κατεβαίνουν εύκολα. Έπειτα θα ζυγίζεσαι. Αν πετύχει αυτό, την ημέρα της ζύγισης θα είσαι κοντά στο σωματικό βάρος που θέλεις με φουλ ενέργεια και θα είσαι πιο ευκίνητος.
    ....
    να σαι καλα φιλε nasser για την απαντηση...αυτο προσπαθω να κανω.μαλιστα εχω βαλει και ξυροκαρπια πλεον μες στους υδατανθρακες...αλλα δεν...τα γευματα ειναι 400γρ...μπορει να παιξει πρωτεινη φορμουλα(βρωμια)αν δεν αντιδρασει ο οργανισμος μεσα σε 10 μερες ακομα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-04-13 19:47 #9
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Την κρεατινη θα την κρατήσεις όπως έχει με 3 δόσεις μέχρι τον αγώνα σου. Δώσε βάση στο ανέβασμα υδατανθρακα κάθε εβδομαδα για δυο συνεχόμενες μέρες, πχ Σαββατο και Κυριακή σε διπλάσια ποσότηα από τις υπόλοιπες και άμα μπορείς και παραπάνω έχει καλός. Δεν ξέρω ποσο τι και ακριβως τρως για να σε βοηθήσω περισσότερο στις ποσότητες... Ίσως αν έδινες τη διατροφή σου, με κιλα και σωματικη κατασταση να βοηθήσει παραπάνω.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-04-13 20:58 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την κρεατινη θα την κρατήσεις όπως έχει με 3 δόσεις μέχρι τον αγώνα σου. Δώσε βάση στο ανέβασμα υδατανθρακα κάθε εβδομαδα για δυο συνεχόμενες μέρες, πχ Σαββατο και Κυριακή σε διπλάσια ποσότηα από τις υπόλοιπες και άμα μπορείς και παραπάνω έχει καλός. Δεν ξέρω ποσο τι και ακριβως τρως για να σε βοηθήσω περισσότερο στις ποσότητες... Ίσως αν έδινες τη διατροφή σου, με κιλα και σωματικη κατασταση να βοηθήσει παραπάνω.
    .
    Εχουμε και λεμε:
    σωματικο βαρος:80,6kg(ημουν 85 επεσα στα 78,και απ το γεναρη ειμαι στο ανεβασμα και εχω κολλησει εκει)
    δικεφαλος:38,5cm
    τετρακεφαλος:64cm
    γαμπα:41,5
    μεση:71cm(ημουν 84 στις αρχες της χρονιας)
    ανοιγμα πλατης:138,5
    Ασχολουμαι χρονια με παγκρατιο,2 χρονια ειμαι στα βαρη με σοβαρη προπονηση,ειδικα απο φετος.20 χρονων ειμαι
    Διατροφη:
    5gr κρεατινης μαζι με ALA(αμινοξυ)3 αμινοξεα bcca και μελι
    πρωινο:12 κουταλιες κουακερ με γαλα και κανελα
    μετα απο 20 λεπτα 7 αυγα η 1 τοστ σικαλεως γαλοπουλα(η πρωτεινη αν υπαρχει)
    δεκατιανο 1 φρουτο
    μετα απο 1 ωρα(13:00)180γρ πρωτεινης δλδ 2 μπιφτεκια κοτοπουλου η λουκανικα κοτ.η ψαρι κλπ συν σαλατα εποχης
    14:00 400γρ μακαρονια ρυζι πατατες δλδ 1,5 πιατο(πριν προπο κρεατινη και μελι συν 3αμινο) 15:00-16:45 προπονηση με βαρη
    μετα προπο 2 φρουτα γκοτζι μπερεις,κρεατινη μελι συν 3 αμινο
    17:30 400 γρ υδατανθρακα μακαρονια ρυζι κλπ
    18 00 180γρ πρωτεινης κοτοπουλο ψαρι κλπ συν σαλατα
    20 00-22 00 προπονηση παγκρατιο(αεροβια δλδ)
    μετα προ 2 φρουτα συν αμινο συν 3 σπιρουλινες
    23 00 υδατανθρακας ενα πιατο
    23 20 πρωτεινη 150 γρ 2καλαμακια κοτοπουλου τονοσαλατα κλπ
    πριν υπνο γιαουρτι με μελι 10 αμυγδαλα συν 3 αμινο...

    Υ.Γ οποτε υπαρχει πρωτεινη χωραει μεσα στα γευματα κρεατινη θα σταματησει μετα απο 6 βδομαδες μπαινω στην 3η τωρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-04-13 21:04 #11

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Παντως αυτο το πραγμα να τρως καθε μιση ωρα και να κάνεις 15 γευματα τη μερα δεν το έχω ξαναδεί
    σε διατροφή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-04-13 21:09 #12
    Προεπιλογή κρεατινη και αεροβια
    Ουτε εγω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-04-13 21:21 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο warrior s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως αυτο το πραγμα να τρως καθε μιση ωρα και να κάνεις 15 γευματα τη μερα δεν το έχω ξαναδεί
    σε διατροφή.
    στη ουσια δεν ειναι 15 απλα αντι να τρωω το ρυζι με το κοτοπουλο μαζι το τρωω με 20 λεπτα διαφορα...(συμφωνα με οδηγιες προπονητη,αποθηκευεται καλυτερα ετσι σαν υδατνθρακας και πρωτεινη αντιστοιχα γιατι αν συνδυαζεις υωηλες ποσοτητες υδατανθρακα με πρωτεινης αποθηκευονται σαν λιπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-04-13 21:31 #14

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Πάντως σε 20 λεπτα δεν προλαβαινει να χωνευτει ο υδατάνθρακας με τίποτα. Για να ακολουθήσει το
    γευμα με πρωτεινη αλλά πραγματικά δεν ξερω μπορεί ο προπονητης να εχει δίκιο
    Κανε αυτο που εγραψε ο νασερ και βλέπεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-04-13 21:40 #15
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    ΠΑρατηρώ πως δίνεις έμφαση στον υδατανθρακα πρώτα και έπειτα στην πρωτείνη. Το σωστο θα ήταν να καταναλώνεις πρώτα την πρωτείνη με λίγο υδατανθρακα και σαλάτα και μετά να τρως τον υπόλοιπο υδατανθρακα. Δηλαδη μην αφίνεις να περάσει χρονικό διάστημα 20-30 λεπτων. Το ίδιο και στο πρωινό, να τρως το πρωτινούχο πρώτα και μετά όσο υδατανθρακα μπορείς.
    Επόμενη κίνηση είναι να ανεβάσεις υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο γεύμα απο βάρη και να αφαιρέσεις οτι έχει σε λιπαρά. Μετα το παγκράτιο βάλε περισσότερο υδατανθρακα απο ρύζι και άσε ένα μηλο.
    Ελαιόλαδο να αυξήσεις όπου είναι εφικτό, ακόμα και στο πρωινό και στο τελευταίο γεύμα.
    ΣΚ όπως είπαμε, φουλ υδατανθρακα.
    Μην μειώσεις καμία δραστηρίοτητα σου!!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία