Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 130
  1. 22-08-09 22:48 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    xaxaxa!!! 5 παρα το πρωι θα ξεκινησω και εγω! σαν τους φουρναρηδες!!! στο ενα χερι νευροανατομια και στο αλλο ο πλαστης!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχ
    Οχι το φτιαχνεις όποτε θες οποια ωρα πχ το απόγευμα μπορεις και σου κρατάει και περισσοτερες μερες απο το αγοραστο!!!!και καθε μερα τρως όση ποσοτητα θες!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-08-09 22:51 #32
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Εγω παντως που βαριεμαι να ζυμωσω εχω να προτεινω κατι αλλο. ¨Γενημα θρεμα Καραμολεγκος¨ ολικης αλεσης, σταριου και τα ρεστα. Ειναι πεντανοστημο και κραταει και μερες. Τα συστατικα του παντως δε συγκρινονται με κανενα αλλο... αν και τωρα τελευταια το`χω κοψει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-09-09 20:01 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως που βαριεμαι να ζυμωσω εχω να προτεινω κατι αλλο. ¨Γενημα θρεμα Καραμολεγκος¨ ολικης αλεσης, σταριου και τα ρεστα. Ειναι πεντανοστημο και κραταει και μερες. Τα συστατικα του παντως δε συγκρινονται με κανενα αλλο... αν και τωρα τελευταια το`χω κοψει.
    λοιπον πηγα και πηρα αυτο το ψωμι, το οποιο λεει απ εξω "χωριατικο" και δεν ειναι αυτο που λεμε μαυρο ψωμι, δεν ξερω αν αυτο εχει να κανει ή αν πηρα λα8ος ψωμι στην τελικη. παντως απο συστατικα φαινεται καλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-09-09 20:11 #34
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Οχι το χωριατικο. Το αλλο λεω εγω με το κοκκινο χρωμα στη συσκευασια. Σκαλες ανωτερο. Τρωγεται μεχρι και μονο του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-09-09 20:18 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι το χωριατικο. Το αλλο λεω εγω με το κοκκινο χρωμα στη συσκευασια. Σκαλες ανωτερο. Τρωγεται μεχρι και μονο του.
    φτουουουου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-09-09 21:02 #36
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Αναλωσιμο ειναι. Στην ξαναλλη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-09-09 21:32 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναλωσιμο ειναι. Στην ξαναλλη...
    ναι αλλα τωρα θα θολωσω!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-09-09 21:55 #38
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    καντο δολωμα και ψαρεψε κανενα ψαρακι. Καθαρη πρωτεΐνη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-09-09 13:28 #39
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    εδω και μερικα χρονια εχω ενα τετοιο μηχάνημα σπιτι



    ριχτέ μεσα τα υλικα και τα κανει ολα μονο του, (σίγα μη κατσω να ζυμώσω σαν τη μαρια )
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-09-09 15:29 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω και μερικα χρονια εχω ενα τετοιο μηχάνημα σπιτι



    ριχτέ μεσα τα υλικα και τα κανει ολα μονο του, (σίγα μη κατσω να ζυμώσω σαν τη μαρια )

    Μου έδωσες ιδέα,κάποια στιγμή θα πάρω και εγω αν και δεν είμαστε και πολύ του ψωμιού!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-09-09 17:40 #41
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    με το ψωμί με ρωταν καμια φορα το μαυρο έχει λιγότερες θερμίδες? εδω εχω να πω δεν είναι θέμα θερμίδων μπορεί να εχουν τις ιδιες ακριβως θερμίδες απλα το ασπρο παχαίνει και το μαυρο όχι απλα γιατί το άσπρο έχει υδατάνθρακες υψηλού γλυκαιμικού δείχτη και λόγω επεξεργασίας δεν έχει φυτικές ίνες χρήσιμες για τον οργανισμό .

    επίσης μια φετα ψωμιού αν την φαμε στεγνη και βρεγμένη η βρεγμένη θα μας δώσει περισσότερη και πιο γρήγορη ενέργεια , οι υδατάνθρακες θέλουν νερό , γι αυτό και πολλοι ββερ όταν κάνουν φόρτωμα και δεν πίνουν νερό είναι φλάτ και χωρίς πρήξιμο και θολοί στους αγώνες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-10-09 12:49 #42
    Προεπιλογή
    παιδες εγω γενικα ψωμι δεν τρωω..

    αλλα μια στο τοσο βαριεμαι και θα παρω ειτε να βαλω μεσα cottage με ντοματα ειτε κοτοπουλο με ντοματα..

    σημερα πηγα στο φουρνο (που τουλαχιστον ξερω οτι ειναι σημερινο και δεν εχει τα συντηρητικα της συσκευασμενης τροφης) και ζητησα (βασικα δεν το ζητησα, της το εδειξα γιατι δεν ξερω και πως το λενε) ενα μαυρο ψωμι.. και τη ρωταω και για ενα αλλο επισης μαυρο πιο διπλα..

    και μου λεει "το ενα ειναι πολυσπορο, το αλλο ειναι ολικης αλεσεως"

    τελικα τι παιρνουμε? πολυσπορο ή ολικης? ή απλα μαυρο να ναι και οτι θελει ας ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-10-09 12:55 #43
    Το avatar του χρήστη anjelica

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    Φθιοτηδα.Αγ.
    Μηνύματα
    968
    Προεπιλογή
    ολικης παρε,και μην εισαι σιγουρος πως δεν εχει συντηρητικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-10-09 14:59 #44
    Προεπιλογή
    Το καλυτερο ψωμι που υπαρχει και ετοιμο σε καταστηματα με βιολογικα προιοντα ειναι το ψωμι Εσσαιων.

    Ειναι --> AYTO

    Ειναι αζυμο,πολυ υγεινο,χωρις γλουτενη,με μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη απο οποιοδηποτε αλλο ψωμι
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-10-09 15:03 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AVSS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλυτερο ψωμι που υπαρχει και ετοιμο σε καταστηματα με βιολογικα προιοντα ειναι το ψωμι Εσσαιων.

    Ειναι --> AYTO

    Ειναι αζυμο,πολυ υγεινο,χωρις γλουτενη,με μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη απο οποιοδηποτε αλλο ψωμι

    Μονο που το ειδα με επιασε κοψιμο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία