Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 19-04-13 16:59 #1
    Το avatar του χρήστη rapbullys

    Εγγραφή
    30-03-2011
    Περ.
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή Λίπος η δέρμα μετά απο απώλεια κιλών
    Καλησπέρα και από εμένα είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ σας αν και το παρακολουθώ αρκετό καιρο αλλα ας μπώ στο θέμα. Πριν 2.5 περίπου χρόνια σε ηλικία 16 ετών ζύγιζα 125 κιλά και ημουν γύρω στο 1.86 ύψος έτσι αποφάσισα να λεξεκινήσω γυμναστήριο σε συνδυασμό με μια πομική τέχνη (kick boxing). κατάφερα μετα απο αυτό μέχρι σήμερα να χάσω 37 κιλά και να βρίσκομα αυτη τη στιγμή στα 88 κιλά 1.90 ύψος 18 ετών.
    το πρόβλημα μου βρίσκεται στην κοιλιά και τους κοιλιακούς ( με τα αποτελέσματα μου στους υπολοιπους μύες είμαι πολύ ευχαριστημένος)
    οι κοιλιακοί όμως δεν λένε να εμφανιστούν με ΤΙΠΟΤΑ τους έχει καλύψει ένα απομεινάρι απο δέρμα το οποιο αν το συγκρατησω με τα χερια μου σε κανονικη θεση εμφανιζεται το ΟΛΟΙ οι κοιλιακοι μου μυες κανονικα μεχρι και το V , ακομα και με το χερι μου οταν πιεζω τους νιωθω πολυ δυνατους και γυμνασμενους αλλα αυτο το πραγμα δεν λεει να φυγει με τιποτα δινωντας μια παρα πολυ ασχημη οπτικη επαφη φερνωντας με πραγματικα σε απογνωση. κανω κοιλιακους καθημερινα (4χ20 ροκανισματα , 4χ20 πλαινους σε καθε μερια και 4χ20 στους κατω ) ειχα δοκιμασει λυποδιαλυτες σε συνδιασμο με πρωτεινη για ενα διαστημα 8 βδομαδων αλλα δεν ειδα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. διατροφικα αποφευγω τους πολλους υδατανθρακες και λιπη αλλα μεχρι εκει οχι κατι ποιο μελετημενο αλλα πραγματικα δεν το νιωθω σαν λιπος ειναι ενα κομματι δερμα το οποιο δεν λεει να με αποχωριστει ( μεχρι και για εγχειρησεις μου εχουν πει )
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ
    ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-04-13 17:22 #2
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Η εγχειρηση ειναι η τελευταια λυση..αυτο που χρειαζεται ειναι φυσικα υπομονη,πειθαρχια στη διατροφη και οσο δυνατον χαμηλοτερο σωματικο λιπος χωρις διακυμανσεις.Δηλαδη αν μπορεις να κρατηθεις στο 10-12 τοις εκατο σωματικου λιπους για ενα μεγαλο διαστημα,θα δεις οτι οσο περναει ο καιρος ο οργανισμος απορροφα μερος αυτου.Εγω ειδα διαφορα παρολο που διακυμανσεις κανω μια ζωη (χωρις να το επιδιωκω) την πρωτη φορα δηλαδη που εχασα 20 κιλα το δερμα ηταν παρα πολυ..υστερα πηρα καμια 10αρια και μετα απο καποιο διαστημα τα εχασα..ομως στα ιδια κιλα με πριν το δερμα ηταν εμφανως λιγοτερο.Επιπλεον καποιες αλοιφες και κρεμες για χαλαρο δερμα με κολλαγονο και βιταμινη Ε θα σε βοηθησουν πιστευω..λιποδιαλυτες,πρωτεινη κλπ συμπληρωματα οχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-04-13 17:23 #3
    Το avatar του χρήστη xgiwrgos

    Εγγραφή
    31-08-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    116
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rapbullys Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από εμένα είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ σας αν και το παρακολουθώ αρκετό καιρο αλλα ας μπώ στο θέμα. Πριν 2.5 περίπου χρόνια σε ηλικία 16 ετών ζύγιζα 125 κιλά και ημουν γύρω στο 1.86 ύψος έτσι αποφάσισα να λεξεκινήσω γυμναστήριο σε συνδυασμό με μια πομική τέχνη (kick boxing). κατάφερα μετα απο αυτό μέχρι σήμερα να χάσω 37 κιλά και να βρίσκομα αυτη τη στιγμή στα 88 κιλά 1.90 ύψος 18 ετών.
    το πρόβλημα μου βρίσκεται στην κοιλιά και τους κοιλιακούς ( με τα αποτελέσματα μου στους υπολοιπους μύες είμαι πολύ ευχαριστημένος)
    οι κοιλιακοί όμως δεν λένε να εμφανιστούν με ΤΙΠΟΤΑ τους έχει καλύψει ένα απομεινάρι απο δέρμα το οποιο αν το συγκρατησω με τα χερια μου σε κανονικη θεση εμφανιζεται το ΟΛΟΙ οι κοιλιακοι μου μυες κανονικα μεχρι και το V , ακομα και με το χερι μου οταν πιεζω τους νιωθω πολυ δυνατους και γυμνασμενους αλλα αυτο το πραγμα δεν λεει να φυγει με τιποτα δινωντας μια παρα πολυ ασχημη οπτικη επαφη φερνωντας με πραγματικα σε απογνωση. κανω κοιλιακους καθημερινα (4χ20 ροκανισματα , 4χ20 πλαινους σε καθε μερια και 4χ20 στους κατω ) (2 φορές την εβδομάδα είναι αρκετές για τους κοιλιακούς) ειχα δοκιμασει λυποδιαλυτες σε συνδιασμο με πρωτεινη(η πρωτεϊνη δεν ειναι κάτι για να το συνδιάσεις με κάτι άλλο, απλώς συπληρώνεις τις ανάγκες που σου δημιουργεί η έλλειψη σωστής τροφής) για ενα διαστημα 8 βδομαδων αλλα δεν ειδα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. διατροφικα αποφευγω τους πολλους υδατανθρακες και λιπη αλλα μεχρι εκει οχι κατι ποιο μελετημενοΠρέπει να βγάλεις τις αναλογίες πρωτ/υδατ/λίπαρα που χρειάζεσαι και να κάνεις πιο "μελετημένη" διατροφή για να πετύχεις το στόχο σου, υπάρχουν όλα τα απαραίτητα άρθρα στο φόρουμ για να το κάνεις αλλα πραγματικα δεν το νιωθω σαν λιπος ειναι ενα κομματι δερμα το οποιο δεν λεει να με αποχωριστει ( μεχρι και για εγχειρησεις μου εχουν πει )
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ
    ευχαριστω εκ των προτερων
    Μία φώτο και ένα γεια σας στην κατηγορία νέων μελών δεν βλάπτει
    Η μεγαλύτερη απόλαυση στην ζωή είναι να κάνεις αυτό που λένε οι άλλοι ότι δεν Μπορείς . . . ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-04-13 17:27 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    ούτε λιποδιαλύτες ούτε τιποτε απο αυτα εφόσον έχασες το λίπος συνεχίζεις με την διατροφη που πρέπει να είναι σωστη και ισοροπημένη σε συνδιασμο με πολυ νερο και αυτο που έμεινε δεν είναι δυνατον να μην έμενε εφόσον ήσουν πολλα κιλα , είναι δέρμα που έχει χαλαρώσει αλλα θέλει περισσότερο χρόνο να επανέλθει και να κολήσει πάνω στους μυς ώστε να μην φαίνετε η χαλάρωση

    απλα εσυ λόγω του νεαρου της ηλικίας θα επανέλθει πιο γρηγορα σε σχέση με κάποιον μεγαλύτερο , απλα μπορεις να το βοηθήσεις με κάποια καλη κρεμα ενυδατικη και συσφηκτικη όπως αυτες που βάζουν και οι έγκυες γυναίκες για να επανέλθει πιο γρήγορα , απλα η σωστη διατροφη που παρέχει βιταμίνες και ενυδάτωση , κάνει το δέρμα να ξαναβρει την ελαστικότητά του και να εξαφανιστουν τα σημάδια χαλάρωσης
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-04-13 17:38 #5
    Το avatar του χρήστη rapbullys

    Εγγραφή
    30-03-2011
    Περ.
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή
    σας ευχαρίστω πολύ για τις απαντήσεις σας , φωτο θα ανεβάσω αμέσως μόλις μπορέσω
    οποτε συνεχίζω με σωστη διατροφή , καποια κρεμούλα και κυρίως υπομονη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-13 18:21 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    ακριβως μεθοδικότητα και υπομονη , δεν γινονται όλα απο την μια στιγμη στην άλλη , όταν μπήκαν τα κιλα δεν μπήκαν σε 2 μήνες οπότε πάλι πιο γρήγορα επανέρχεσαι απο ότι να χαλάσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-04-13 18:36 #7
    Το avatar του χρήστη rapbullys

    Εγγραφή
    30-03-2011
    Περ.
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή
    ευχαριστω και παλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-02-19 13:22 #8
    Προεπιλογή
    τελικα τι εγινε?
    Απάντηση με παράθεση