Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 28-04-13 20:23 #1
    Προεπιλογή ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΜΟΥ
    Η πρωτη μου με επαφη με το θεμα διατροφη ξεκινησε τον Ιουνιο του 2012 ,απο τοτε εκοψα τα αναψυκτικα (2 ποτηρια πορτοκαλαδα απο τοτε δεν νομιζω οτι ειναι καταστροφη ) ...περασα ενα διαστημα 6 μηνων ακολουθωντας το προγραμμα διατροφης που μου εδινε ο γυμναστης και το οποιο βασιζονταν σε ενα τυπο γευματος για 6 ημερες ενω η Κυριακη ηταν ελευθερη ...κανοντας εξετασεις αιματος βρεθηκε οτι ενω εχω Σιδηρο 118 ,εχω την φερριτινη (αποθηκες σιδηρου) στο οριο 16,5 ,,,οποτε πρεπει να βαλω στην διατροφη μου τροφες που να εχουν σιδηρο (συμβουλη του γιατρου,αν και το ψαχνω ακομα γιατι η φερριτινη ειναι στο οριο...γιατι η αιμοδοσια που εκανα το Γεναρη δεν την δικαιολογει)...λογω δουλειας το πρωινο μου ειναι πολυ νωρις το πρωι ,εχω ξεκινησει ενα προγραμμα γραμμωσης που υπαρχει στην αντιστοιχη ενοτητα ...γραφω το πλανο της διατροφης μου με καθε επιφυλαξη για το αν ειναι το σωστο αφου πλεον δεν παιρνω διατροφη απο τον γυμναστη ...η βαρδια της δουλειας βγαινει 2 εβδομαδες πρωι (06:30-14:30) (15:30-16:30 κικ μποξ η βαρη),,1 εβδομαδα βραδυ (14:00-22:00) (09:30 -10:45 μονο βαρη) στην εβδομαδα που δουλευω βραδυ παραλειπω το μεσημεριανο γευμα και το αντικαθιστω με ενα φρουτο ,

    04:15 πρωινο κουακερ (με βρωμη κ ξηρους καρπους) με γαλα Φαγε 1% λιπαρα (πρασινο) σε ενα μπωλ ,μια καψουλα αναβραζον πολυβιταμινη A to Z της Lamberts
    10:30 η 11:30 ενα φρουτο ( μπανανα ,μηλο κοκκινο ,πρασινο μηλο)
    14:10 γευμα ...(14:00 ενα φρουτο στην εβδομαδα που ειμαι βραδυ)
    17:00 2 scoop πρωτεινης (http://www.xtr.gr/proteines/11824/WH....htm)...(11:00 στην πρωινη προπονηση)
    17:30 μπανανα η πρασινο μηλο
    20:00 γευμα ...(18:30 στην εβδομαδα που ειμαι βραδυ)
    22:00 η 23:00 ενα φρουτο (μπανανα,αχλαδι) η 4 ασπραδια με εναν κροκο η λιγα καρυδια

    Στα γευματα στανταρ θα βαλω 2 φορες την εβδομαδα οσπρια ,επισης σαλατα πρασινη(κατσαρη) σε καθε γευμα ,επισης μετα απο καθε γευμα παιρνω μια καψουλα ωμεγα 3 της Lamberts...

    Αυτα που σκεφτομαι να βαλω ειναι μοσχαρισια μπριζολα - φιλετο κοτοπουλο (στηθος) - ψαρι (περκα,παγκασιους,μπακαλιαρο,σολωμο) - ρυζι καστανο - τονο - και ισως για μετα την προπονηση(κατα τις 18:00) να βαλω και ενα γιαουρτι total 2% με μελι και καρυδια ...εχω βεβαια διαφορους συνδυασμους ...αυτα σκεφτομαι να τα βαλω σε 4 μερες το ιδιο γευμα ,2 μερες οσπρια και κυριακη ελευθερο ...Εννοειτε πολυ νερο για την ακριβεια 2 μπουκαλια την ημερα ......αυτα ειναι τα γευματα που σκεφτομαι να κινηθω στις 6 εβδομαδες του προγραμματος γραμμωσης ...Συμβουλες σχολια και παρατηρησεις δεκτες ......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DORIAN CAP : 28-04-13 στις 20:27
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-04-13 21:28 #2
    Προεπιλογή
    ηλκια, υψος, κιλά και στοχος, ειναι καποια απο τα πραγματα που θα πρεπει να μας πεις, μεταξυ αλλων, προκειμενου να βγει ακρη. αν θελεις διαβασε τα λινκ παρακατω και ξανα βαλε τα πραγματα σε μια σειρά

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...E%BA%CE%BF%CF_
    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1050
    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...-Βodybuilding
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-04-13 22:52 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηλκια, υψος, κιλά και στοχος, ειναι καποια απο τα πραγματα που θα πρεπει να μας πεις, μεταξυ αλλων, προκειμενου να βγει ακρη. αν θελεις διαβασε τα λινκ παρακατω και ξανα βαλε τα πραγματα σε μια σειρά

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...E%BA%CE%BF%CF_
    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1050
    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...-Βodybuilding
    Καλησπερα Bill ...ηλικια 29+3 = ......(δεν σχολιαζουμε) ,υψος 1.70 ,κιλα 71 ,στοχος να χασω το σωσιβιακι στην κοιλια που μου χαλαει λιγο την γενικη εικονα ,και να ανεβασω την μυικη μαζα λιγο γιατι στην τελευταια λιπομετρηση απο 60,9 που ειχα επεσα στα 59,1 (ανεβηκα λιγο στο λιπος γιατι ειχα να κανω συστηματικα προπονηση κανα διμηνο.απο 6,7% σε 11,6% συνολο ),BMR 1763 ...
    Σε ευχαριστω για τα λινκ τα εχω ξαναδιαβασει αλλα ακομα προσπαθω να βγαλω ακρη ...μαλλον πρεπει να ξεκινησω να ζυγιζω και να μετραω τι τρωω ,πραγμα που δεν το εχω κανει μεχρι τωρα ...οσο για την σειρα που λες αυτες ειναι οι ωρες που τρωω ,και σχεδον 99% ειναι στανταρ ,λιγες ειναι οι φορες που θα αποκλεινω ......και παλι ευχαριστω ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-04-13 23:02 #4
    Προεπιλογή
    για να μην τα γραφω δυο φορες, διαβασε αν θελεις το παρακατω και οτι απορια εχεις....
    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...αμμωσης
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-10-13 09:50 #5
    Προεπιλογή
    καλημερα σε ολους και σε ολες ...επιστροφη μετα απο δυο μηνες (προπονηση και γυμναστηριο) και στο θεμα της διατροφης ...
    πρωινο : κουακερ με γαλα
    δεκατιανο :ενα ξινομηλο
    μεσημεριανο γευμα : καστανο ρυζι ,η μακαρονια ολικης , με σαλατα
    μεταπροπονητικο : μια μπανανα
    βραδυνο γευμα : τονο ,η μοσχαρισιο απαχο κυμα ,η φιλετο στηθος ,με σαλατα (το αργοτερο μεχρι της οχτωμιση)
    μια ωρα πριν τον υπνο : 4 ασπραδια με 2 φετες τυρι milner ( αντικαθιστωντας τον κροκο με τις 2 φετες τυρι) ...
    αυτα εχει το προγραμμα μεχρι τελος οκτωμβρη αν και την επομενη εβδομαδα θα ακολουθησω μια διατροφη βαθειας αποτοξινωσης του οργανισμου (θα την γραψω και εδω για παραπανω συμβουλες και προτασεις) ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-10-13 17:08 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORIAN CAP Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα σε ολους και σε ολες ...επιστροφη μετα απο δυο μηνες (προπονηση και γυμναστηριο) και στο θεμα της διατροφης ...
    πρωινο : κουακερ με γαλα
    δεκατιανο :ενα ξινομηλο
    μεσημεριανο γευμα : καστανο ρυζι ,η μακαρονια ολικης , με σαλατα
    μεταπροπονητικο : μια μπανανα
    βραδυνο γευμα : τονο ,η μοσχαρισιο απαχο κυμα ,η φιλετο στηθος ,με σαλατα (το αργοτερο μεχρι της οχτωμιση)
    μια ωρα πριν τον υπνο : 4 ασπραδια με 2 φετες τυρι milner ( αντικαθιστωντας τον κροκο με τις 2 φετες τυρι) ...
    αυτα εχει το προγραμμα μεχρι τελος οκτωμβρη αν και την επομενη εβδομαδα θα ακολουθησω μια διατροφη βαθειας αποτοξινωσης του οργανισμου (θα την γραψω και εδω για παραπανω συμβουλες και προτασεις) ...
    1ον κατα τη γνωμη μου στο μεταπροπονητικο βαλε πρωτεινη και πριν τον υπνο βγαλε το τυρι μιλνερ και βαλε κοτατζ που εχει καζεινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-10-13 12:17 #7
    Προεπιλογή
    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ...
    ''ΒΑΘΙΑ ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ'' ...
    1η ημέρα: Μόνον υγρά (νερό, χυμοί φρούτων και λαχανικών, τσάι από βότανα και μπαχαρικά, ροφήματα με τζίντζερ).
    2η ημέρα: Μόνο υγρά και φρούτα.
    3η ημέρα: Ωμά λαχανικά.
    4η ημέρα: Μαγειρεμένα λαχανικά και μία μερίδα μαύρο ρύζι.
    5η ημέρα: Φασόλια, φακές, ξηροί καρποί και σπόροι (σουσάμι, ηλιόσπορος, λιναρόσπορος).
    6η ημέρα: Δημητριακά και γιαούρτι.
    7η ημέρα: Ψάρια ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-10-13 20:10 #8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-10-13 20:19 #9
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    καλη τυχη φιλε
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-10-13 20:24 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jannous44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη τυχη φιλε
    Ειναι κανονικο προγραμμα διατροφης αφτο??????????????
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-10-13 20:28 #11
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι κανονικο προγραμμα διατροφης αφτο??????????????
    μου αρεσει που ρωτας κιολας..
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-10-13 11:44 #12
    Προεπιλογή
    Καλημερα ...η εβδομαδα αποτοξινωσης πηγε μια χαρα ,χωρις κανενα προβλημα ...το προγραμμα δεν ειναι για μεγαλο χρονικο διαστημα ,ειναι για μια εβδομαδα οποτε το αν ειναι κανονικο η οχι ειναι καπως σχετικο ,παντως πληροφοριακα πηρα μια γνωμη απο διατροφολογο οποτε πριν το κανω ειχα μια πιο καθαρη εικονα του τι κανω ......ευχαριστω και για την συμβουλη του Νικου για το κοτατζ ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-10-13 17:07 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORIAN CAP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα ...η εβδομαδα αποτοξινωσης πηγε μια χαρα ,χωρις κανενα προβλημα ...το προγραμμα δεν ειναι για μεγαλο χρονικο διαστημα ,ειναι για μια εβδομαδα οποτε το αν ειναι κανονικο η οχι ειναι καπως σχετικο ,παντως πληροφοριακα πηρα μια γνωμη απο διατροφολογο οποτε πριν το κανω ειχα μια πιο καθαρη εικονα του τι κανω ......ευχαριστω και για την συμβουλη του Νικου για το κοτατζ ...
    Ρε φαε εκει και μην κανεις βλακειες με τον οργανισμο σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-10-13 21:09 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos123456789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε φαε εκει και μην κανεις βλακειες με τον οργανισμο σου
    Καλησπερα Νικο , ...ολα κομπλε ,ευχαριστω ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-10-13 22:09 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DORIAN CAP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα Νικο , ...ολα κομπλε ,ευχαριστω ...
    Tιποτα βρε
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία