Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 10-05-13 14:49 #1
    Προεπιλογή Διατροφη χασιμο κοιλιακου λιπους
    Γεια σας ...ειμαι 16 χρονων ..εχω 1.75 υψος και ειμαι 77 κιλα..εχω μια μικρη μπακα.. ..σκεφτομουν τη διατροφη και
    μετα απο ενα γρηγορο ψαξιμο κατεληξα στο εξησ(ως αναφορα καψιμο της κοιλιας και κοιλιακους):
    Πρωινο:γαλα κ δημητριακα ολικησ αλεσεως και ισωσ αυγα
    10τιανο:Φρουτα οπωσ μπανανεσ μηλα κυλ
    Μεσημεριανο:Οτι εχει η μανα μου αλλα χωρις πολυ αλατι..και προτιμηση παντα στα λαχανικα,μετα κρεας κ ψωμι..
    Απογευματινο:1 γιαουρτακι
    Βραδινο:Καποιο φρουτο..
    Αναμεσα στα γευματα πρεπει να τρωω ξυρουσ καρπους αν πειναω πολυ και νΑ πινω παρα πολυ νερο.. 8ωρο υπνο...προπονηση 30 λεπτα διαδρομο 5 φορεσ την βδομΑδα
    και 2-3 φορες τν βομαδα ασκησεις για κοιλοιακους(ροκανισματα-αρσεισ ποδιων-air bike)..Ποια ειναι η γνωμη σας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-05-13 15:11 #2

    Εγγραφή
    06-03-2013
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    73
    Προεπιλογή
    καλος ηρθες καταρχην

    εγω πιστευω πως η διατροφη σου σε γενικα ειναι καλη αλλα προσεξε τα λιποι ετσι
    κατι αλλο για να φυγει το λιπος ενταξει ναι να κανεις διαδρομο αλλα για να φανουν οι κιλιακοι πρεπει να γυμναστει ολλο το σωμα αλιος μην περιμενεις αποτελεσματα [οχι πολλες κανα δυο ασκισουλες για την καθε μυικη ομαδα, πες σε στον υπευθυνο γυμναστι να σου βγαλει ενα προγραματακι] οκ
    ελπιζω να βοηθισα λιγακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-13 03:45 #3
    Προεπιλογή
    @cryst,πού είδες ότι η διατροφή του φίλου είναι γενικά καλή;

    Μάλλον δείγμα διατροφής είναι.Το "ίσως αβγά στο πρωινό,όλα τα φρούτα στο δεκατιανό,το μεσημεριανό "ό,τι έχει μάνα μου"(που μπορεί να είναι πχ. σουτζουκάκια....!!!!),το απογευματινό 1 γιαουρτάκι(...!!!)και το βραδινό ένα φρούτο(....!!!),το θεωρείς καλή διατροφή;Σίγουρα υποσιτισμός είναι.Μην γράφουμε ό,τι να `ναι.

    @mitsaras24 διάβασε εδώ για να φτιάξεις ένα σωστό πλάνο διατροφής:http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-13 10:34 #4
    Προεπιλογή
    το γαλα βγαλτο δν ειναι οτι το καλυτερο δοκιμασε να φας βρωμη 40γ με πορτοκαλαδα στημενι απο σενα ειναι πολι νοστιμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-13 15:09 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsaras24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας ...ειμαι 16 χρονων ..εχω 1.75 υψος και ειμαι 77 κιλα..εχω μια μικρη μπακα.. ..σκεφτομουν τη διατροφη και
    μετα απο ενα γρηγορο ψαξιμο κατεληξα στο εξησ(ως αναφορα καψιμο της κοιλιας και κοιλιακους):
    Πρωινο:γαλα κ δημητριακα ολικησ αλεσεως και ισωσ αυγα
    10τιανο:Φρουτα οπωσ μπανανεσ μηλα κυλ
    Μεσημεριανο:Οτι εχει η μανα μου αλλα χωρις πολυ αλατι..και προτιμηση παντα στα λαχανικα,μετα κρεας κ ψωμι..
    Απογευματινο:1 γιαουρτακι
    Βραδινο:Καποιο φρουτο..
    Αναμεσα στα γευματα πρεπει να τρωω ξυρουσ καρπους αν πειναω πολυ και νΑ πινω παρα πολυ νερο.. 8ωρο υπνο...προπονηση 30 λεπτα διαδρομο 5 φορεσ την βδομΑδα
    και 2-3 φορες τν βομαδα ασκησεις για κοιλοιακους(ροκανισματα-αρσεισ ποδιων-air bike)..Ποια ειναι η γνωμη σας?
    με οτι εχει η μαμα σου και καποιο φρουτο ισως χασεις κιλα..λιπος και ειδικα απο την κοιλια θα χασεις αναλογικα και μονο και τιποτα παραπανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-06-16 19:12 #6
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα ονομάζομαι Μαρίλλια 35 ετών 1.57 43,5kg, και τον τελευταίο καιρό λόγω κούρασης πήρα νιτρικό οξίδειο biotech και πρωτείνη Oxyzen Nutrition whey iso 100 89%.Δυστυχώς ενω δεν είχα πρόβλημα χαλάρωσης , ήρθε και κρέμασε όλο μου το δέρμα στους προσαγωγούς , στους μηρούς , στην κοιλιά με αποτέλεσμα να αδειάσει το λίπος μου σε αυτά τα σημεία.
    Υπάρχει κατι για να επανορθώσω την φθορά αυτή που προφανώς μου προκάλεσε το νιτρικό, γιατί δεν πήρα κάτι άλλο (και πρωτη φορά το δοκίμασα)ίσως πρωτείνη όγκου για να γεμίσω και τι διατροφή πρέπει να ακολούθησω όγκου;Και ασκήσεις όγκου.
    Έαν κάνω personal θα εχω καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα, και εαν διορθώνεται το πρόβλημα θα χρειαστεί πολύς χρόνος.Ευχαριστω.

    Στάλθηκε από το SM-T330 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-06-16 19:59 #7
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Μηπως ησουν σε καμια ακραια διατροφη και εχασες αποτομα κιλά και προκαλεσε χαλαρωση ? Ποσα κιλά ησουν? δεν νομιζω να φταιει το νιτρικο..

    Το αν θα διορθωθει εξαρταται.. αν ειχες μπολικα κιλα για καιρο και τα εχασες αποτομα, τοτε θα παρει χρονο να επιστρεψει και "αν" επιστρεψει και περα απο αυτο, οσο μεγαλωνουμε τοσο πιο χαλαρο γινεται το δερμα.

    Tωρα για κρεμες και κατι αλλες μαλακιες που διαφημιζουν οι τηλεορασεις κλπ θα ημουν λιγο επιφυλακτικος ως προς την αποτελεσματικοτητα, με αλλα λογια δεν θα πετουσα χρηματα σε μαγικές κρεμες

    Επρεπε να δημιουργησεις το δικο σου θεμα
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση