Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 223
  1. 21-07-13 15:38 #16
    Post
    ωραια η κριτικη σου φιλε θα την δοκιμασω και εγω.με επεισες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-13 21:03 #17
    Προεπιλογή
    και στο ****** απαγορευονται ονοματα και link καταστηματων εκτος των χορηγων Mods Team ****** εχει καλές κριτικες αν και δεν τις εμπιστεύομαι τοσο γιατι μου εχουν πειράξει απο το ιδιο το site δικη μου κριτική ,απο οτι κατάλαβα είναι καλή λύση για όταν στενεύουν τα οικονομικά άλλα λόγο χοληστερίνης ίσως προτιμάω κάτι πιο δοκιμασμένο για μόνιμη χρηση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vag3lis : 24-07-13 στις 21:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-07-13 06:08 #18
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΣΠΥΡΟΣ85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια η κριτικη σου φιλε θα την δοκιμασω και εγω.με επεισες...
    Πες μας τη γνώμη σου κι εσύ μόλις σου έρθει. Είμαι περίεργος να δω αν την έχω συμπαθήσει μόνο εγώ (για την τιμή της φυσικά).
    Έχω ακόμη μισό τσουβαλάκι και πίνω συνέχεια και ανελέητα! Δουλεύει πραγματικά,ειδάλλως θα είχα ξεπριστεί,αλλά μπορώ να πω ότι είμαι όλο και καλύτερος. Την έχω συνδυάσει με τη Combat Power και ένα απομόνωμα (για μεταπροπονητικά) και κάποια άλλα καλούδια όπως βήτα-αλανίνη-κρεατίνη-γλουταμίνη-myobuild και δεξτρόζη-->(μεταπροπονητικά).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-07-13 16:41 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μας τη γνώμη σου κι εσύ μόλις σου έρθει. Είμαι περίεργος να δω αν την έχω συμπαθήσει μόνο εγώ (για την τιμή της φυσικά).
    Έχω ακόμη μισό τσουβαλάκι και πίνω συνέχεια και ανελέητα! Δουλεύει πραγματικά,ειδάλλως θα είχα ξεπριστεί,αλλά μπορώ να πω ότι είμαι όλο και καλύτερος. Την έχω συνδυάσει με τη Combat Power και ένα απομόνωμα (για μεταπροπονητικά) και κάποια άλλα καλούδια όπως βήτα-αλανίνη-κρεατίνη-γλουταμίνη-myobuild και δεξτρόζη-->(μεταπροπονητικά).
    ολα αυτα μαζι;;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-07-13 21:07 #20
    Προεπιλογή Whey Protein (Prozis Sport)
    Με τη ημερομηνία λήξης σου ήρθε ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-07-13 21:39 #21
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα αυτα μαζι;;;;
    Ναι ναι ναι... και νομίζω ότι μου λείπει ένα θερμογενετικό-CLA-L carnitine και κάνα BCAA ανάμεσα στο 3ωρο των γευμάτων για συνεχή παροχή αμινοξέων στο αίμα.
    Η βήτα αλανίνη την έχω κοντά 3 μήνες και πήρα των 200 γρ. και έκανε 9 ευρώ. Κρεατίνη πήρα 1 kILO με 15 ευρώ και έχω πολύ πράμα,Γλουταμίνη τα 400 γρ έχει μείνει κάμποση. Γενικά αν παίρνεις ποσότητα κρατάει πολύ και συμφέρει πολύ οικονομικά,γιατί οι καιροί είναι εξαιρετικά δύσκολοι. Με τη κρεατίνη κάνω ορθολογική χρήση,διότι κρεατίνη έχει και το myobuilt. Δε ξεπερνάω τα 10-13 γρ την ημέρα της προπόνησης. Τις υπόλοιπες μέρες είμαι off από κρετίνη/β-αλανίνη και χρησιμοποιώ μόνο πρωτεΐνες και γλουταμίνη (γλουταμίνη αν έχω κάνει πολύ σκληρή προπόνηση τις προηγούμενες μέρες και μεταπροπονητικά μόνο). Επίσης κάνω κυκλική χρήση υδατανθράκων (πολύ υδατάνθρακας τις ημέρες της σκληρής προπόνησης σε ομάδες που θέλω να τονίσω,τις υπόλοιπες προπονήσεις χαλαρή χρήση ως ελαχιστότατη το πρωί των ημερών που δεν έχει προπόνηση). Sorry αν βγήκα εκτός θέματος. Τη συγκεκριμένη whey της prozis sport θα τη ξαναπάρω για χύμα χρήση (πριν τη προπόνηση,όταν ξυπνάς και αν το φαγητό δεν συμπληρώνει 30 γρ πρωτείνης). Μετά τη προπόνηση θέλεις μια isolate ή hydro. H prozis είναι concetrate και ναι μεν κάνει για μετά τη προπόνηση,αλλά καλύτερα να δουλεύεις μια iso ή hydro των 900 γρ/2μηνο μόνο μετά τη προπόνηση(άρα συμφέρει). Επίσης πριν το ύπνο απαραίτητα βραδείας απελευθέρωσης (combat power χρησιμοποιώ) ή όταν δεν διαθέτω πρωτεϊνούχο κανονικό γεύμα ή όταν πας πχ παραλία που θα κάτσεις πολύ ώρα χωρίς φαί. Βήτα αλανίνη και κρεατίνη μόνο ημέρες προπόνησης. Αν είμαι εκτός θέματος ας διαγράψετε το ποστ,απλά δίνω ολοκληρωμένη απάντηση στο φίλο που ρώτησε.

    Ημερομηνία λήξης της prozis whey 31-5-2015.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 27-07-13 στις 21:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-07-13 16:43 #22
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω φιλε μου!! . Yδατανθρακες παιρνεις σε μορφη σκονης;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-07-13 18:51 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Whey Protein (Prozis Sport)
    Κακώς είσαι off απο κρεατινη, β-αλανινη τις μέρες που δεν γυμνάζεσαι γιατι η δράση αυτών των συστατικών είναι συσωρευτικη!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-07-13 20:28 #24
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Grigoris Tsiaousis Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστω φιλε μου!! . Yδατανθρακες παιρνεις σε μορφη σκονης;;;
    Όχι γιατί μου αρέσει το ρύζι (μπασμάτι) και η βρώμη πάρα πολύ. Επίσης τρώγω και βραστή πατάτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-07-13 20:34 #25
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς είσαι off απο κρεατινη, β-αλανινη τις μέρες που δεν γυμνάζεσαι γιατι η δράση αυτών των συστατικών είναι συσωρευτικη!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το ξέρω έχεις δίκιο. Αυτό που περιέγραψα το κάνω λίγες μέρες τώρα για αποτοξίνωση κυρίως. Αν τη μέρα που δε κάνω προπόνηση δεν φάω κάτι σε κρέας,τότε λαμβάνω 3 γρ περίπου σαν συμπλήρωμα. Γενικά σύντομα θα αυξήσω πάλι τη κρεατίνη στα 5-10 γρ ανά ημέρα για 30 μέρες και ξανά λίγες μέρες διάλυμα μόνο όταν δε γυμνάζομαι.. επίσης είμαι μόλις 61 κιλά,ύψος 1.65. Φαντάζομαι άλλη χρήση κάνει ένας αθλητής 80 κιλών ή με 100 κιλά βάρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-08-13 17:12 #26
    Προεπιλογή
    Ένα μικρό review και από μένα, μιας και έχει κάποιες μέρες που την ξεκίνησα και είπα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας!

    Διαλυτότητα= (σε σέικερ με 200ml περίπου νερό) 10/10. Τίποτα δέ μένει, ούτε κολλάει στον πάτο, ούτε κρυσταλλάκια μένουν από γλυκαντικά σαν κάποιες άλλες ούτε τίποτα!
    Γεύση= Άψογη. Όπως τα έλεγε ο φίλος Δραγούμης πιο πάνω, κάτι σαν "πίτα αραβική", σαν ψωμί, πάντως τόσο χαλαρό που δεν ενοχλεί ούτε στο ελάχιστο την κατάποση. Εμένα προσωπικά μου θύμισε πολύ την Micro Whey της Reflex (Βανίλια, Isolate whey είναι) απλά κάπως πιο αραιωμένη. 8/10.
    Τιμή= 10/10. Ειλικρινά, άμα πιστεύει κανείς πως υπάρχει καλύτερο προϊόν απο αυτή σε τέτοια τιμή, ας μου στείλει πμ να την δοκιμάσω.

    Μου άρεσε και η υφή της πολύ, είναι ακριβώς σαν αλεύρι. Δεν πετάγεται στον αέρα ανεξέλεγκτα και αυτό βολεύει. Φουσκώματα, αέρια ή οτιδήποτε ανεπιθύμητο δεν υπάρχει ούτε στο ελάχιστο.
    Προσωπικά θα την καθιερώσω σε συνδυασμό με μια Isolate για μετά την προπόνηση και μία βραδείας απορρόφησης για πριν τον ύπνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-08-13 21:53 #27
    Προεπιλογή
    Χθες την πήρα και γω,απο γεύση ειναι απαλευτη ,απο διαλυτοτητα ειναι μια χαρα ,απο αποτελέσματα φαίνεται να κάνει τη δουλειά της αλλα πηρα και γλουταμινη και νιωθω καλυτερα εξαιτίας της,μάλλον για οικονομία και για περισσότερη ποσότητα πρωτεΐνης βγαίνει μόνο άγευστη άλλα δε θα τη ξαναπάρω γιατι σκετη δεν πινεται,πραγματικά με κακάο διαλύεται και πίνεται εύκολα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vag3lis : 07-08-13 στις 21:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-08-13 21:59 #28
    Προεπιλογή
    γραψτε λαθος,η γεύση ειναι απαλη και ευκολοπιοτη για τη κακή γεύση έφταιγαν τα απαίσια bcaas της xcore που τα συνδύασα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-08-13 01:19 #29
    Προεπιλογή
    Την συγκεκριμένη την αγοράσατε από Ελλάδα ? Αν ναι μπορώ να έχω με πμ. το site που την αγοράσατε ευχαριστώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-08-13 08:27 #30
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vag3lis Εμφάνιση μηνυμάτων
    γραψτε λαθος,η γεύση ειναι απαλη και ευκολοπιοτη για τη κακή γεύση έφταιγαν τα απαίσια bcaas της xcore που τα συνδύασα
    Φίλε μου,δεν είναι ανάγκη να συνδυάζεις τη συγκεκριμένη concetrate με δικά σου bcaas,διότι η πρωτεΐνη από μόνη της περιέχει μια τεράστια δόση αμινοξέων διακλαδισμένης αλύσου (δηλ. 6,87 γρ.BCAA/δόση). Είναι από τις μεγαλύτερες δόσεις bcaa που έχω δει. Αν φυσικά ευσταθεί αυτό που αναγράφουν από πίσω. Αν δεν απατώμαι της ON,η Gold Standart έχει (μόνο) 5,5 γρ bcaa/δόση (εν συγκρίσει με τα 6,9γρ. της prozis)!!
    Μπορείς να λαμβάνεις τα δικά σου bcca 1 ώρα μετά το ρόφημα πρωτεΐνης ή 1μιση ώρα μετά το κανονικό γεύμα.
    Γενικά (υποθέτω) τα έχτρα bcaa που πήρες - και τη δοσολογία των 6,9 γρ. δε θα βγάζουν - ούτε 66 δόσεις- και (μάλλον) πιο ακριβά θα είναι από το 2κιλο της prozis - και δε θα έχουν 5,5 γρ. γλουταμίνης/δόση + ούτε φυσικά το υπόλοιπο αμινόγραμμα. Άρα σε συμφέρουν;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 09-08-13 στις 08:39
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία