Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 05-07-13 10:05 #1
    Προεπιλογή Πρωτεΐνη και τροφικές αλλεργίες
    Καλημέρα, όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω μια πρωτεΐνη (αλλά και συμπληρώματα διατροφής γενικά) χωρίς γλουτένη και φρουκτόζη. Δεν με ενδιαφέρουν οι θερμίδες ή η ζάχαρη αρκεί να μην έχει γλουτένη και φρουκτόζη γιατί αυτές τις δυο ουσίες δεν τις μεταβολίζω καθόλου καλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-07-13 11:37 #2
    Προεπιλογή
    Καλημέρα πέρασαν 20 μέρες κι είπα να κάνω ένα bump σε περίπτωση που δεν το έχετε δει.

    Με έρευνα μέσω google βρήκα αρκετές πρωτεΐνες χωρίς γλουτένη & φρουκτόζη στην Αμερική αλλά καμιά απ' αυτές δεν βρίσκω εδώ.

    Προτιμώ να μην παραγγείλω συμπληρώματα από Αμερική γιατί μια φορά μου τα κράτησαν στο τελωνείο και μου ζήτησαν έγκριση του ΕΟΦ που την πήρα με ζόρια και ταλαιπωρία. Γι αυτό αν έχετε να μου προτείνετε κάποια, έστω κι αν δεν αναγράφει χωρίς γλουτένη ή χωρίς φρουκτόζη, τουλάχιστον να μην περιέχει σιτάρι και παράγωγα (wheat) και High fructose corn syrup (HFCS) και σουκραλόζη (Sucralose) και να μπορώ να την προμηθευτώ από Αθήνα.

    Ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη miked : 25-07-13 στις 11:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-07-13 05:13 #3
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Φίλε μου, νομίζω η πλειοψηφία των συμπληρωμάτων δεν έχει γλουτένη και φρουκτόζη. Αλλά σε αυτό, μπορείς εύκολα να δεις τις πληροφορίες! Κάνε παραγγελία από Αγγλία που είναι Ευρωπαική Ένωση. Σε κάθε site, θα έχεις πολλές επιλογές συμπληρωμάτων και στα συστατικά θα βλέπεις τι περιέχει. Αν σε μπερδεύει και έχεις βάλει στο μάτι κάτι, ένα μέιλ στην εταιρεία παραγωγής η την εταιρεία πώλησης, δεν έβλαψε κανέναν!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-07-13 10:53 #4
    Προεπιλογή
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τα περισσότερα που έχω δει εδώ, όπως π.χ. micro whey, 100% WHEY ISOLATE, Myofusion Probiotic κλπ, περιέχουν σουκραλόζη και από εμπειρία έχω καταλάβει σε αρκετά μεγάλη ποσότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-07-13 11:22 #5
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Εσύ μάλλον ψάχνεις κάποια άγευστη... Δες λίγο αυτό που είναι και πρόσφατο http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...CE%B7&p=733756
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-07-13 11:28 #6
    Προεπιλογή
    ναι το έχω ήδη διαβάσει το θέμα, μια που έχω βρει είναι αυτή της NOW FOODS, μήπως ξέρεις αν μπορώ να τη βρω Αθήνα;

    Όνομα: I010784.gif Εμφανίσεις: 140 Μέγεθος: 12,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-07-13 19:24 #7
    Το avatar του χρήστη dimitrispump

    Εγγραφή
    02-07-2010
    Περ.
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο miked Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι το έχω ήδη διαβάσει το θέμα, μια που έχω βρει είναι αυτή της NOW FOODS, μήπως ξέρεις αν μπορώ να τη βρω Αθήνα;

    Όνομα: I010784.gif Εμφανίσεις: 140 Μέγεθος: 12,6 KB
    με courier σπιτι σου απο ελληνικο καταστημα την εχει στοκ
    Απάντηση με παράθεση