Σελίδα 2 από 116 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 1732
  1. 11-07-13 16:25 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andria Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα κάνεις? εσυ ησουνα σαν φρουι ζελε? αμα ησουνα εσυ και εφτιαξες αυτο το καταπληκτικο σωμα τοτε υποκλινομαι και ισως υπαρχει και ελπιδα για μενα Θελω κι εγω να παρω κιλα αλλα μυικη μαζα θελω να ναι οχι λιπος και υγρα, ασε και εχω και θεμα με την κατακρατηση ουτε κοιλιτσα επιπεδη δεν εχω δει μονο πρωι-πρωι πριν βαλω μπουκια στο στομα μολισ φαω κατι φουσκωνει
    Οσο για τις συμβουλες σου σχετικα με την διατροφη σε ευχαριστω και θα τις λαβω υποψη Οσο για μετα το τελευταιο γευμα στις 8μιση μεχρι τισ 1-1αναμιση που με παιρνει ο υπνος δεν πειναω γιατι εινια αρκετα χορταστικο το κοτοπουλο, σημερα που τα ζυγιζα ειναι αρκετα γραμμαρια και νομιζω ξεπερνω τα ορια της πρωτεινης που χρειαζομαι.. Μην σε κουραζω θα καταχωρησω και τη σημερινη μου διατροφη.
    Ημουν, ημουν.... και απλα το πηρα πεισματικα και ειδα αρκετα καλες αλλαγες πανω μου. Λοιπον αφου λες οτι θελεις να παρεις μυικα κιλα καλο θα ηταν να τρως το βραδυ ενα γιαουρτακι πχ και να μη μενεις τοσες ωρες χωρις φαγητο.
    Και αφου λες πως δεν πεινας μειωσε τα 140 γρ κοτοπουλο σε 100 πχ για αρχη. Για μενα ειναι καλητερα να μοιραζεις την πρωτεινη στα γευματα σου και να μην μενεις τοσες ωρες χωρις φαγητο γιατι αυτο δεν βοηθαει καθολου τον μεταβολισμο σου....
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-07-13 21:54 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημουν, ημουν.... και απλα το πηρα πεισματικα και ειδα αρκετα καλες αλλαγες πανω μου. Λοιπον αφου λες οτι θελεις να παρεις μυικα κιλα καλο θα ηταν να τρως το βραδυ ενα γιαουρτακι πχ και να μη μενεις τοσες ωρες χωρις φαγητο.
    Και αφου λες πως δεν πεινας μειωσε τα 140 γρ κοτοπουλο σε 100 πχ για αρχη. Για μενα ειναι καλητερα να μοιραζεις την πρωτεινη στα γευματα σου και να μην μενεις τοσες ωρες χωρις φαγητο γιατι αυτο δεν βοηθαει καθολου τον μεταβολισμο σου....
    Tοτε μπραβο σου εκανες ενα παρα πολυ καλο σώμα Σ ευχαριστω για τη συμβουλη σου σχετικα με την πρωτεινη αμα ειναι θα μειωσω το κοτοπουλο οπως λες και πιο μετα θα τρωω κανα γιαουρτακι σκετο ή μαζι με 5-6 αμυγδαλα καλα ειναι? εκτος απο αυτο τι αλλη επιλογη μπορω να εχω; ισως και cottage ? Σημερα μειωσα λιγο το κοτοπουλο μου ηταν 120 γρ θα πεσω στα 100 αμα ειναι και να περνω και κατι αλλο πριν κοιμηθω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-07-13 22:10 #18
    Προεπιλογή
    11/7/13
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΣΜΕ
    Gym
    ΔΡΟΜΟ 10'

    ΩΜΟΙ
    ΜΗΧΑΝΗ ΠΙΕΣΕΩΝ ΩΜΩΝ 2*10
    ΕΜΠΡΟΣΘΙΑΙΕΣ ΑΝΥΨΩΣΕΙς ΑΛΤΗΡΩΝ 2*10

    ΠΛΑΤΗ-ΣΤΗΘΟΣ
    ΕΜΠΡΟΣΘΙΑΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΗ ΛΑΒΗ S/S 2*15
    ΜΗΧΑΝΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗΣ S/S 2*15
    ΜΗΧΑΝΗ ΠΙΕΣΕΩΝ ΣΤΗΘΟΥΣ S/S 2*15
    ΜΗΧΑΝΗ ΠΕΚ -ΤΕΚ S/S 2*15

    ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
    ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΕ ΧΑΜΗΛΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ S/S 2*10
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ S/S 2*10
    ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΟΡΘΙΑ S/S 2*10
    ΜΗΧΑΝΗ ΒΥΘΙΣΕΩΝ S/S 2*10

    ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ

    ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ 20'

    H ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ
    9.30 50γρ βρωμη με νερο , 1 κγλυκου μελι, κανελα και 3 ασπραδια
    11.30 1 μπανανα και μια πολυβιταμινη
    12.30-2.00 gym
    2.30 95γρ κουνελακι ψητο σκετο χωρις λαδια, 80γρ γιαουρτι χωρις λακτοζη και μαρουλοσαλάτα
    6.00 μια φετα αναλατη μυζηθρα 70γρ (καλά δεν ξεκολλάω )
    8.30 120 γρ στηθος κοτοπουλο με μαρουλοσαλατα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-07-13 20:06 #19
    Προεπιλογή
    GYM
    Δρομο 15'

    ΠΟΔΙΑ

    ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ 2*20 (25kg)
    ΚΑΜΨΕΙς ΜΗΡΙΑΙΩΝ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ 2*20 (20kg)
    ΗΜΙΚΑΘΙΣΜΑΤΑS/S 2*20
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ S/S 2*20
    ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΑΓΩΓΩΝ S/S 2*20 (20kg)
    ΜΗΧΑΝΗ ΓΛΟΥΤΙΑΙΩΝ S/S 2*20 (20kg)
    ΟΡΘΙΕΣ ΠΙΕΣΕΙς ΓΑΜΠΩΝ 2*20 (30kg)
    [ΙΕΣΕΙΣ ΠΟΔΙΩΝ 2*20 (30kg)

    ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ 15'

    Παιδια τι λετε εγραψα και τα κιλα μου σημερα ειναι λιγα? να τα ανεβασω τι λετε? ή να κανω περισσοτερες επαναλήψεις?

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ

    9.30 1 φετα πολυσπορο ψωμι 60γρ με μια φετα γαλοπουλα βραστη, μια φετα αναλατη μυζηθρα 50γρ και 3 ασπραδια
    11.30 μια πολυβιταμινη
    12.30-2.00 gym
    2.30 2 κουταλες γεματες σπανακορυζο νεροβραστο χωρις λαδια (το παρακανα ομως θα τανε η μεριδα καπου 150 γρ και.. ) με 70 γρ τόνο νερου
    5.30 τιποτα ειμαι φουσκωμενη με το σπανακορυζο
    8.30 110 στηθος κοτοπουλο με ενα αγγούρι (θα το φαω ακομα)
    23.00 100γρ γιαουρτι με 5 αμυγδαλα (εαν εχω ορεξη)

    .......ΤΥψεις !!!!!!! το παρακαναμε σημερα με τον υδατανθρακα ατιμο σπανακορυζο!!!: Spank:
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-07-13 00:00 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου Andria απο το όμορφο νησί της Κύπρου. Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλή αρχή στο ημερολόγιό σου.

    Σήμερα η διατροφή σου είχε πιο καλά κατανεμημένη την πρωτεΐνη ανα γεύμα.

    Πώς έχεις υπολογίσει τις ημερήσιες ανάγκες σου σε μακροστοιχεία, θερμίδες;
    Η ρουτίνα σου είναι Upper - Lower body;
    Τα σετ τα πας μέχρι μυικής κόπωσης;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-07-13 00:50 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Andria απο το όμορφο νησί της Κύπρου. Καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλή αρχή στο ημερολόγιό σου.

    Σήμερα η διατροφή σου είχε πιο καλά κατανεμημένη την πρωτεΐνη ανα γεύμα.

    Πώς έχεις υπολογίσει τις ημερήσιες ανάγκες σου σε μακροστοιχεία, θερμίδες;
    Η ρουτίνα σου είναι Upper - Lower body;
    Τα σετ τα πας μέχρι μυικής κόπωσης;
    Σ ευχαριστω, καλως σας βρηκα
    Για τη διατροφη μου ναι αυτο προσπαθησα να κανω με συμβουλες της Miss Fitαλλα νομιζω το παρακανα με τον υδατανθρακα
    Υπολογιζω κυριως ενα περιπου της θερμιδες μου, τα μακροστοιχεια οχι και τοσο καλα ειμαι αρχαρια , υπολογιζω ενα περιπου απο διαφορα link που βρηκα στο φορουμ
    http://hellas.teipir.gr/thesis/trofima/Main/main.htm
    Για το gym ναι κανω 5 φορες τη βδομαδα και οι 2 ειναι μονο αεροβιο και κοιλιακοι.. Για τα σετ ναι με δυσκολια βγαζω τα τελευταια και νιωθω πιο αδυναμη στο ανω κορμο (κυριως ωμοι και χερια) παρα τα ποδια βγαζω καλυτερα τις ασκησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-07-13 23:11 #22
    Προεπιλογή
    13/7/13
    Gym
    Δρομο 15'
    ΡΑΧΙΑΙΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ( ΔΙAΦΟΡΑ)
    ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ 30'

    H ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ
    9.30 1 πιτακι βρωμης (3κ.σουπας βρωμη, 3 ασπραδια) και 2 φετες βραστη γαλοπουλα
    11.00 1 νεκταρινι , 2 κερασια και μια πολυβιταμινη
    11.30-13.00 gym
    14.30 120 γρ. σουβλακι χοιρινο ( το φτιαξα μονη μου με χοιρινο φιλετο ψαχνο χωρις λιπος), 60 γρ γιαουρτακι χωρις λακτοζη και μαρουλοσαλάτα
    17.30 τοστ 70 γρ ανάλατη μυζηθρα και 3 αμύγδαλα
    21.00 100 γρ σουβλακι χοιρινο οπως και το μεσημερι και μια μαρουλοσαλάτα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andria : 13-07-13 στις 23:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-07-13 00:16 #23
    Προεπιλογή
    Α! Βλεπω αρχισαμε και τα πιτακια Βαλτα ολα στο μουλτι με 1/2 μπανανα και μετα στο τιγανι και θα παθεις πλακα...γινετε τέλειο!
    Αν εχεις την δυνατοτητα τρωγε το γευμα σου οσο πιο γρηγορα μπορεις μετα το γυμ. ή ακομα καλητερα πάρε μια πρωτεινη. Εμενα τωρα μου τελειωσε και παιρνω το φαγητο σε ταπερ μαζι μου γιατι μετα την προπονηση δεν πηγαινω σπιτι. Επισης βάλε υδατανθρακα γιατι αλλιως θα κλατάρεις γρηγορα, θα ξεμεινεις απο δυναμεις.
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-07-13 00:39 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α! Βλεπω αρχισαμε και τα πιτακια Βαλτα ολα στο μουλτι με 1/2 μπανανα και μετα στο τιγανι και θα παθεις πλακα...γινετε τέλειο!
    Αν εχεις την δυνατοτητα τρωγε το γευμα σου οσο πιο γρηγορα μπορεις μετα το γυμ. ή ακομα καλητερα πάρε μια πρωτεινη. Εμενα τωρα μου τελειωσε και παιρνω το φαγητο σε ταπερ μαζι μου γιατι μετα την προπονηση δεν πηγαινω σπιτι. Επισης βάλε υδατανθρακα γιατι αλλιως θα κλατάρεις γρηγορα, θα ξεμεινεις απο δυναμεις.
    Nαι εχω παρει ιδεες απο τις διατροφες σας εδω και δοκιμασα το πιτακι και μ αρεσε παρα σκετα βρωμη με νερο , μμ ωραια ιδεα με την μπανανα θα το δοκιμασω για τον υδατανθρακα που προτεινεις να τον προσθεσω? πχ για σνακ στις 17.30? μπορω να κανω το πιτακι που κανω στο προγευμα ή θα ναι πολλες οι θερμιδες μου μετα?Επισης εχεις δικιο για το γευμα μετα την προπονηση, τρεχω και με την δουλεια αστα να πανε: Κατάρα: Σκεφτομαι να προσθεσω και την πρωτεινη που μου προτεινες την reflex Nutrition Micro Whey απλά δεν εχω παρει ποτε και δεν ξερω ακόμα πιο κατ΄στημα να εμπιστευτω και να παρω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-07-13 01:36 #25
    Προεπιλογή
    Υδατανθρακα να βαλεις και πριν την προπονση (αν και τα φρουτα που εχεις παλι καλα ειναι) αλλα σιγουρα και στο γευμα μετα την προπονηση. Το πιτακι εγω πολλες φορες το εχω ξαναφαει σαν 2 ο γευμα, απο θερμιδες δεν νομιζω να εχεις προβλημα σε παιρνει λογικα ανετα... Εγω οσο βραδυαζει μειωνω υδατανθρακα εκτος και αν κανω βραδυ προπονηση (σπανια).
    Τωρα αυτο με την δουλεια ειναι ενα θεμα, η πρωτεινη θα σου λυσει τα χερια. Κανε μια ερευνα αγορας και παρε μια...δες και εδω στο site . Τα περισσοτερεα γευματα εγω τα τρωω απο ταπερ μεσα στο αυτοκινητο...
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-13 00:46 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υδατανθρακα να βαλεις και πριν την προπονση (αν και τα φρουτα που εχεις παλι καλα ειναι) αλλα σιγουρα και στο γευμα μετα την προπονηση. Το πιτακι εγω πολλες φορες το εχω ξαναφαει σαν 2 ο γευμα, απο θερμιδες δεν νομιζω να εχεις προβλημα σε παιρνει λογικα ανετα... Εγω οσο βραδυαζει μειωνω υδατανθρακα εκτος και αν κανω βραδυ προπονηση (σπανια).
    Τωρα αυτο με την δουλεια ειναι ενα θεμα, η πρωτεινη θα σου λυσει τα χερια. Κανε μια ερευνα αγορας και παρε μια...δες και εδω στο site . Τα περισσοτερεα γευματα εγω τα τρωω απο ταπερ μεσα στο αυτοκινητο...
    Oκ τοτε θα το λαβω υποψη αυτο με τον υδατανθρακα , κι εγω προσπαθω να τον αποφευγω οσο βραδιαζει. Θα το ψαξω και με την πρωτεινη γιατι βολευει..Οσο για το ταπερακι καλα κανεις εεμμ θα κατσεις να σκασεις ? πηρα κι εγω το ταπερακι μου σημερα στη θαλασσουλα


    ααα και να μην ξεχασω ειδα και τη συνταγουλα σου με τις μπαρες πρωτεινης.. μου εχουν μπει στο ματι και θα τισ δοκιμασω και αυτες
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-07-13 00:54 #27
    Προεπιλογή
    14/7/13

    GYM
    NO ΗΜΕΡΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΟΥΛΑ

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ

    9.30 1 Τοστ ( 2 φετες πολυσπορο ψωμι 50 γρ η καθε φετα, με μια φετα γαλοπουλα βραστη, και μια φετα αναλατη μυζηθρα 60γρ
    11.30 μια πολυβιταμινη και παμε θαλασσούλα
    12.30-16.30 120 γρ κοτοπουλο με 2 αγγουράκια ( στο ταπερακι μου στη θαλασσα και ας με περασαν για τρελη χεστηκαμε)
    17.40 80 γρ γιαουρτακι χωρις λακτοζη με 5 αμυγδαλα
    21.00 Σαλατα με σπανακι, στηθος κοτοπουλο, λιγα πινολια και σως με μελι και μουσταρδα (απο εξω εμμ βγηκα με την παρεα.. η παρανομια της κυριακης )
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-07-13 22:58 #28
    Προεπιλογή
    15/7/13
    Gym
    ΔΡΟΜΟ 10'

    ΩΜΟΙ
    ΜΗΧΑΝΗ ΠΙΕΣΕΩΝ ΩΜΩΝ 2*10
    ΕΜΠΡΟΣΘΙΑΙΕΣ ΑΝΥΨΩΣΕΙς ΑΛΤΗΡΩΝ 2*10

    ΠΛΑΤΗ-ΣΤΗΘΟΣ
    ΕΜΠΡΟΣΘΙΑΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΗ ΛΑΒΗ S/S 2*15
    ΜΗΧΑΝΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗΣ S/S 2*15
    ΜΗΧΑΝΗ ΠΙΕΣΕΩΝ ΣΤΗΘΟΥΣ S/S 2*15
    ΜΗΧΑΝΗ ΠΕΚ -ΤΕΚ S/S 2*15

    ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
    ΚΑΜΨΕΙΣ ΣΕ ΧΑΜΗΛΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ S/S 2*10
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ S/S 2*10
    ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΟΡΘΙΑ S/S 2*10
    ΜΗΧΑΝΗ ΒΥΘΙΣΕΩΝ S/S 2*10

    ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ

    ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ 20'

    H ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ
    9.30 1 φετα πολυσπορο ψωμι 60γρ με 2 φετες γαλοπουλα βραστη και 50γρ αναλατη μυζηθρα.. ηθελα και αυγουλακια αλλα ξεμεινα
    11.30 1 ροδακινο και μια πολυβιταμινη
    12.30-2.00 gym
    2.30 2 κουτάλες νεροβραστα μαυροματικα φασολια, μισο αγγούρι και 70 γρ. τόνο νερου
    6.20 80 γρ γιαουρτακι χωρις λακτοζη
    8.30 110 γρ στηθος κοτοπουλο με μαρουλοσαλατα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-07-13 23:33 #29
    Προεπιλογή

    το προγραμμα σου το εβγαλε γυμανστης?
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-07-13 23:39 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων

    το προγραμμα σου το εβγαλε γυμανστης?
    Nαι γυμναστης το κανω εδω και 3 βδομαδες περιπου πως το βρισκεις? ειναι πολυ low?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 116 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία