Σελίδα 3 από 116 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 1732
  1. 15-07-13 23:58 #31
    Προεπιλογή
    Το θεμα ειναι εσυ πως αισθανεσαι μετα την προπονηση, αν φευγεις κομματια απο εκει μεσα τοτε σιγουρα δεν ειναι low. Επισης θα πρεπει (για μενα) να νιωθεις μετα οτι ο μυς εχει δουλεψει, και γι αυτο μου αρεσει εμενα καλητερα να επικεντρνομαι σε μια μυικη ομαδα καθε φορα και οχι τοσο το upper-lower αν αυτο κανεις. Γενικα θα πρεπει σιγουρα να δοκιμασεις διαφορα μεχρι να βρεις αυτο που θα δουλευει επανω σου και θα σου αρεσει να κανεις. Αφου σου εδωσε αυτη την ρουτινα και βλεπεις να δουλευει πανω σου τοτε κανε το για λιγο καιρο ακομα και μετα πας σε κατι αλλο.
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-07-13 00:42 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ειναι εσυ πως αισθανεσαι μετα την προπονηση, αν φευγεις κομματια απο εκει μεσα τοτε σιγουρα δεν ειναι low. Επισης θα πρεπει (για μενα) να νιωθεις μετα οτι ο μυς εχει δουλεψει, και γι αυτο μου αρεσει εμενα καλητερα να επικεντρνομαι σε μια μυικη ομαδα καθε φορα και οχι τοσο το upper-lower αν αυτο κανεις. Γενικα θα πρεπει σιγουρα να δοκιμασεις διαφορα μεχρι να βρεις αυτο που θα δουλευει επανω σου και θα σου αρεσει να κανεις. Αφου σου εδωσε αυτη την ρουτινα και βλεπεις να δουλευει πανω σου τοτε κανε το για λιγο καιρο ακομα και μετα πας σε κατι αλλο.
    Ναι upper lower ειναι αυτο που κανω, η αληθεια ειναι οτι μετα το Gym ειμαι πτωμα και πολλες φορες ειμαι αρκετα πιασμενη αλλα δεν εχω δει ακομα καμια διαφορα στο σωμα μου και αυτο ειναι κατι που με απογοητευει Την τεταρτη θα παω για λιπομετρηση να δω και λιγο το λιπος μεχρι που ειμαι και τελος του μηνα στις 26 περιπου θα μου αλλαξει και το προγραμμα στο gym . Αυτο που μου λες για το μια μυικη ομαδα καθε φορα δεν το εχω κανει ποτε πάντα μου έβαζε mix ομαδες αλλά δεν εχω δει καποια διαφορα στο σωμα, ισως το δοκιμάσω και αυτο τελειως αρχαρια ειμαι φαινετε το ξερω εχω δρομο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-07-13 23:36 #33
    Προεπιλογή
    16/7/13
    Gym
    Δρομο 15'
    ΡΑΧΙΑΙΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ( ΔΙAΦΟΡΑ)
    ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ 30'

    H ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ
    9.00 1 πιτακι βρωμης (3κ.σουπας βρωμη, 3 ασπραδια) 2 φετες βραστη γαλοπουλα και 30 γρ αναλατη μυζηθρα
    11.00 μια μπανανα και πολυβιταμινη
    12.30-2.00 gym
    2.30 110γρ.ψαρονεφρι, 3κ.σουπας μπασματι και μαρουλοσαλάτα
    5.30 80γρ. γιαουρτι χωρις λακτόζη με 5 αμυγδαλα
    8.30 110 γρ. στηθος κοτοπουλο

    Αυριο πάω για λιπομέτρηση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-07-13 23:53 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andria Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι upper lower ειναι αυτο που κανω, η αληθεια ειναι οτι μετα το Gym ειμαι πτωμα και πολλες φορες ειμαι αρκετα πιασμενη αλλα δεν εχω δει ακομα καμια διαφορα στο σωμα μου και αυτο ειναι κατι που με απογοητευει Την τεταρτη θα παω για λιπομετρηση να δω και λιγο το λιπος μεχρι που ειμαι και τελος του μηνα στις 26 περιπου θα μου αλλαξει και το προγραμμα στο gym . Αυτο που μου λες για το μια μυικη ομαδα καθε φορα δεν το εχω κανει ποτε πάντα μου έβαζε mix ομαδες αλλά δεν εχω δει καποια διαφορα στο σωμα, ισως το δοκιμάσω και αυτο τελειως αρχαρια ειμαι φαινετε το ξερω εχω δρομο
    Μόλις περάσει λιγος καιρος με σωστη διατροφή και δυνατη προπονηση θα αρχισεις να βλεπεις και διαφορες επανω σου, ακομα πιστευω ειναι νωρις. Το καλο ειναι πως εισαι αδυνατη οποτε δεν εχεις πρωτα να χασεις λιπος πολυ απο πανω σου. Δειξε επιμονη & υπομονη σε αυτο που κάνεις και θα δεις αποτελεσματα. Ακουγεται βαρετό αλλα ετσι ειναι.
    Σχετικά με το προγραμμα γυμναστικής θα δοκιμάσεις διαφορα και θα αλλαζεις κατα καιρους ασκησεις, αλλα για μενα μεγαλη διαφορα θα δεις με σωστη διατροφή. Αν πηγαινεις πχ 4 ή 5 φορες γυμ, θα μπορουσες να γυμνασεις καθε μυικη ομαδα την φορα....παρε και μια ιδεα απ τα προγραμματα που υπαρχουν εδω στο φορουμ (πχ του κ Τριανταφυλλου το οποιο το εχουν κάνει πολλα κοριτσια κατα καιρους ).
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-07-13 00:29 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις περάσει λιγος καιρος με σωστη διατροφή και δυνατη προπονηση θα αρχισεις να βλεπεις και διαφορες επανω σου, ακομα πιστευω ειναι νωρις. Το καλο ειναι πως εισαι αδυνατη οποτε δεν εχεις πρωτα να χασεις λιπος πολυ απο πανω σου. Δειξε επιμονη & υπομονη σε αυτο που κάνεις και θα δεις αποτελεσματα. Ακουγεται βαρετό αλλα ετσι ειναι.
    Σχετικά με το προγραμμα γυμναστικής θα δοκιμάσεις διαφορα και θα αλλαζεις κατα καιρους ασκησεις, αλλα για μενα μεγαλη διαφορα θα δεις με σωστη διατροφή. Αν πηγαινεις πχ 4 ή 5 φορες γυμ, θα μπορουσες να γυμνασεις καθε μυικη ομαδα την φορα....παρε και μια ιδεα απ τα προγραμματα που υπαρχουν εδω στο φορουμ (πχ του κ Τριανταφυλλου το οποιο το εχουν κάνει πολλα κοριτσια κατα καιρους ).
    Σ ευχαριστω και παλι Μiss Fit για όλες τις συμβουλες σου και το ενδιαφερον που δειχνεις για την προσπαθεια μου να σαι καλα Το ξερω οτι θελει υπομονη και επιμονη να φτιαξει κανεις ενα αξιολογο σωμα .. μονο ειναι που απογοητευομαι καποιες φορες αλλα δεν τα παραταω Θα δω και τα προγραμματα με το gym μελεταω διαφορα εδω μέσα κάπου χάνομαι αλλα κατι πέρνω κάθε φορα Οσο για τη διατροφη μου πιστευεις κανω κατί λάθος ? ειναι καποιο τροφιμο που θα πρεπει πχ να αφαιρεσω ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-07-13 01:15 #36

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    καλη αρχη απο μενα..και ευχομαι τα καλυτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-07-13 21:46 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ανδρεας Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη αρχη απο μενα..και ευχομαι τα καλυτερα
    Σ ευχαριστω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-07-13 22:12 #38
    Προεπιλογή
    GYM
    Δρομο 15'
    ΠΟΔΙΑ
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ 2*20
    ΚΑΜΨΕΙς ΜΗΡΙΑΙΩΝ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ 2*20
    ΗΜΙΚΑΘΙΣΜΑΤΑS/S 2*20
    ΠΡΟΒΟΛΕΣ S/S 2*20
    ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΑΓΩΓΩΝ S/S 2*20
    ΜΗΧΑΝΗ ΓΛΟΥΤΙΑΙΩΝ S/S 2*20
    ΡΑΧΙΑΙΟΙ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ( ΔΙAΦΟΡΑ)
    ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ 15'

    H ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ
    9.00 λιπομέτρηση
    9.20 τοστ ( 2 φετες πολυσπορο 100 γρ και οι 2 μαζι με 2 ασπραδια
    9.30-11.00 gym
    11.15 1 πολυβιταμινη, 1 ροδάκινο και 5 αμυγδαλα
    14.30 1 φλ τσαγιου βραστα λαχανικα(καροτο και κολοκυθι) και 90 γρ φιλέτο ψάρι
    17.30 80 γρ ανάλατη μυζηθρα
    20.30 120 γρ στηθος κοτοπουλο
    23.30 80γρ κοταζ (θα φάω πωω λιγούρες σημερα)

    *Μετα το gym είχα μια πείνα σημερα δεν ξέρω ίσως που άλλαξε το προγραμμα μου στη διατροφη λόγο της δουλειας και λιπομετρησης.. καλα να ναι το ταπεράκι βολευει για παντου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-07-13 17:57 #39
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Αντρια μου νομιζω τρως λιγο φαγακι.Σιγουρα θα το εχουν εντοπισει και αλλα παιδια εδω ,ομως πιστευω οτι δεν δινεις τα δομικα στοιχεια που χρειαζεται το σωμα σου.Εχεις μιλησει στον γυμναστη σου για αυτο;
    Απο οτι προσεξα τρως 2 ωρες και..μετα το γυμναστηριο,ποση ωρα κραταει το προγραμμα σου;
    Καλο ειναι αν μπορεις να βρεις την χρυση τομη στο ποτε θα τρως τι μεσα στη μερα.
    Το ροδακινο και η πολυβιταμινη δεν σε βοηθανε μετα την προπονηση.Εκει θελεις φαγακι,οι μυς σου πεινανε και εσυ δεν τους δινεις τροφη για να χτυσουν που τραυματιστηκαν.Ενα φρουτο ειναι ελαχιστο για να καλυψει την ενεργεια που καταναλωσες ποσο μαλλον να επουλωσει τους μυς!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-07-13 20:03 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντρια μου νομιζω τρως λιγο φαγακι.Σιγουρα θα το εχουν εντοπισει και αλλα παιδια εδω ,ομως πιστευω οτι δεν δινεις τα δομικα στοιχεια που χρειαζεται το σωμα σου.Εχεις μιλησει στον γυμναστη σου για αυτο;
    Απο οτι προσεξα τρως 2 ωρες και..μετα το γυμναστηριο,ποση ωρα κραταει το προγραμμα σου;
    Καλο ειναι αν μπορεις να βρεις την χρυση τομη στο ποτε θα τρως τι μεσα στη μερα.
    Το ροδακινο και η πολυβιταμινη δεν σε βοηθανε μετα την προπονηση.Εκει θελεις φαγακι,οι μυς σου πεινανε και εσυ δεν τους δινεις τροφη για να χτυσουν που τραυματιστηκαν.Ενα φρουτο ειναι ελαχιστο για να καλυψει την ενεργεια που καταναλωσες ποσο μαλλον να επουλωσει τους μυς!
    Marvin μου καταρχας σ ευχαριστω για το ενδιαφερον σου ως νεα εδω στο φορουμ χαιρομαι να ακουω τις παρατηρησεις σας και τισ συμβουλες σας. Με το γυμναστη μου δεν εχω μιλησει καθολου σχετικα με την διατροφη μου, μονη μου εχω ετοιμασει αυτο το πλανο με βοηθεια απο τις διατροφες των κοριτσιων του φορουμ ομως ξερω εχω πολλα λαθη ακομα. Η προπονηση μου καθε μερα διαρκει περιπου 60-80 λεπτα. Την συγκεκριμενη μερα πηρα το ροδακινο και την πολυβιταμινη μετα την προπονηση γιατι ειχα κανει λιπομετρηση και ηταν καπως αστατη η μερα μου συνηθως αν δει τις διατροφες μου τις προηγουμενες μερες 3 ωρες πριν την προπονηση μου περνω το προγευμα μου και μετα μια ωρα περιπου πριν την προπονηση περνω πολυβιταμινη και ενα φρουτακι. Μιση με μια ωρα μετα την προπονηση τρωω κανονικα φαγακι με πρωτεινη και υδατανθρακα . Εχω παρει σημερα το απογευμα μια πρωτεινη και θα την ξεκινησω απο βδομαδας σκεφτομαι να την περνω μετα την προπονηση μου.
    Απλα πιστευω αν προσεξεις τισ διατροφες μου καταναλωνω αρκετο ψωμι την βδομαδα και ισως θα επρεπε να το αφαιρεσω εσυ τι λες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-07-13 22:41 #41
    Προεπιλογή
    18/7/13
    Νο Gym μερα ξεκουρασης


    H ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ
    9.30 Πιτάκι(3.κ.σ βρωμη, 2 ασπραδια , 2 φετες γαλοπουλα και 50 γρ αναλατη μυζηθρα)
    10.40 μια πολυβιταμινη
    12.00 ένα ξινόμηλο
    14.30 τοστ με κοτόπουλο( 2 φετες ολίκης με 120 γρ κοτοπουλο , 1 αγγουρι και λίγο μαρουλι)
    18.00 100γρ. γιαουρτι χωρις λακτόζη με 5 αμύγδαλα
    20.30 120 γρ στηθος κοτοπουλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-07-13 22:46 #42
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Λεω πως οντως θα πρεπει να κοψεις το ψωμι,δεν σου προσφερει και πολλα πραγματα στον στοχο σου.Βαλε ρυζακι η πατατα στα γευματα σου σαν υδατανθρακα και κυριως γυρω απο την προπονηση σου.
    Βαλε και σαλατες οπως στο γευμα των 8:00 μεσα, θα σε κρατανε χορτατη οπως και ελαιολαδο μεσα σε αυτες.Χρειαζομαστε τα λίπαρα εμεις οι γυναικες ισως περισσοτερο απο τους αντρες.
    Καλο ειναι η προπονηση μας να μην κραταει απο 45' με μια ωρα γιατι μετα φερνει αντιθετα αποτελεσματα στο σωμα μας!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-07-13 23:20 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεω πως οντως θα πρεπει να κοψεις το ψωμι,δεν σου προσφερει και πολλα πραγματα στον στοχο σου.Βαλε ρυζακι η πατατα στα γευματα σου σαν υδατανθρακα και κυριως γυρω απο την προπονηση σου.
    Βαλε και σαλατες οπως στο γευμα των 8:00 μεσα, θα σε κρατανε χορτατη οπως και ελαιολαδο μεσα σε αυτες.Χρειαζομαστε τα λίπαρα εμεις οι γυναικες ισως περισσοτερο απο τους αντρες.
    Καλο ειναι η προπονηση μας να μην κραταει απο 45' με μια ωρα γιατι μετα φερνει αντιθετα αποτελεσματα στο σωμα μας!
    Οκ θα προσπαθησω να μειωσω το ψωμι αν και προτιμω συνηθως το πολυσπορο που φτιαχνω μονη (με αλευρι απο το lidl) απλά νιωθω οτι με κραταει και συνηθως το τρωω πρωι καμια φετουλα, σπανια κανω τοστ μεσημερι οταν ειμαι εκτος και θέλω κατι γρηγορο, θα προσπαθησω ομως να το μειωσω στις 2-3 φετουλές τη βδομαδα σιγα σιγα και θα το κοψω τελειως. Επισης για την προπονηση θα προσπαθησω μεχρι τα 60' περιπου να τελειωνω αλλα ειναι και θεμα μερικρε φορες οταν περιμενω τους αλλους να τελειωσουν ενα μηχανημα που θελω να κανω κι εγω και αυτο μου παιρνει και περισσοτερη ωρα . Οσο για τα λιπαρα το ξερω εχεις δικιο βεβαια τα χρειαζομαστε, εχω και ενα 8εμα με την περιοδο μου εδω και 9 μηνες εχω να δω. Εχω κανει ομως λιπομετρηση χτες και δεν πιστευω οτι ειναι τοσο χαμηλα τα ποσοστα του λιπους μου για να επηρεαζει, υπαρχουν πολυ πιο χαμηλα σιγουρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-07-13 15:30 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andria Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ θα προσπαθησω να μειωσω το ψωμι αν και προτιμω συνηθως το πολυσπορο που φτιαχνω μονη (με αλευρι απο το lidl) απλά νιωθω οτι με κραταει και συνηθως το τρωω πρωι καμια φετουλα, σπανια κανω τοστ μεσημερι οταν ειμαι εκτος και θέλω κατι γρηγορο, θα προσπαθησω ομως να το μειωσω στις 2-3 φετουλές τη βδομαδα σιγα σιγα και θα το κοψω τελειως. Επισης για την προπονηση θα προσπαθησω μεχρι τα 60' περιπου να τελειωνω αλλα ειναι και θεμα μερικρε φορες οταν περιμενω τους αλλους να τελειωσουν ενα μηχανημα που θελω να κανω κι εγω και αυτο μου παιρνει και περισσοτερη ωρα . Οσο για τα λιπαρα το ξερω εχεις δικιο βεβαια τα χρειαζομαστε, εχω και ενα 8εμα με την περιοδο μου εδω και 9 μηνες εχω να δω. Εχω κανει ομως λιπομετρηση χτες και δεν πιστευω οτι ειναι τοσο χαμηλα τα ποσοστα του λιπους μου για να επηρεαζει, υπαρχουν πολυ πιο χαμηλα σιγουρα.
    9 μηνες και δεν κινητοποιεισαι ηδη?σ αυτο το φορουμ τοσες κοπελες την πατησαμε, αντιμετωπισε το οσο ειναι καιρος.καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος,το οτι αδυνατες κοπελες δεν εχουν προβλημα με περιοδο ή οτι το ποσοστο λιπους φαινεται φυσιολογικο δε λεει κατι.ασε που πολλα μηχανηματα λιπομετρησης δε θεωρουνται αξιοπιστα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-07-13 19:21 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vickypek Εμφάνιση μηνυμάτων
    9 μηνες και δεν κινητοποιεισαι ηδη?σ αυτο το φορουμ τοσες κοπελες την πατησαμε, αντιμετωπισε το οσο ειναι καιρος.καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος,το οτι αδυνατες κοπελες δεν εχουν προβλημα με περιοδο ή οτι το ποσοστο λιπους φαινεται φυσιολογικο δε λεει κατι.ασε που πολλα μηχανηματα λιπομετρησης δε θεωρουνται αξιοπιστα.
    Κανω θεραπεια απο τον Μαιο αλλα δεν λεει να κατεβει περνω συγκεκριμενα το INFOLIC το οποιο ειναι φολικο οξυ, μου συνέστησε ο γιατρος μου να παιρνω ενα φακελακι την μερα..τπτ ακομα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 116 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία