Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 43
  1. 29-07-13 01:21 #1
    Banned
    Εγγραφή
    29-07-2013
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή Νεο μελος χρειαζεται καθοδηγηση-προσανατολισμο
    γεια χαρα.νεο μελος οπως λεει ο τιτλος.καποιες γενικες πληροφοριες.ειμαι 17 και σε λιγους μηνες θα μπω στο χωρο της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης.η ζωη που εχω ειναι αρκετα καθηστικη ετσι λοιπον αποφασησα να αρχησω μολις φυγω για σπουδες ενα προγραμμα γυμναστικης-διατροφης να ''μεγαλωσει'' λιγο το σωμα μου.ειμαι γυρω στο 1.77 και ζηγυζω περιπου 55-57 κιλα.ειμαι πολυ αδυνατος και οτι και να φαω δεν παχαινω παρα το οτι εχω πολυ ορεξη και καποτε ειχα υψηλη χολιστερινη (γυρω στο 240).οποτε χρειαζομαι μερικες συμβουλες επειδη ειμαι εντελως ασχετος.δεν θελω να αρχησω σε γυμναστηριο γιατι το θεωρω αδικα λεφτα προτιμω μονος.επισης θα χρειαστω συμπληρωματα?και τι ειδους διατροφη-προπονηση ειναι καταλληλη για εμενα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-07-13 01:53 #2
    Προεπιλογή Νεο μελος χρειαζεται καθοδηγηση-προσανατολισμο
    Μου αρέσει που θεωρείς το γυμναστηριο πεταμενα λεφτα ενω για συμπληρώματα είσαι έτοιμος να τρεξεις να αγόρασεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-07-13 03:58 #3

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A1200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που θεωρείς το γυμναστηριο πεταμενα λεφτα ενω για συμπληρώματα είσαι έτοιμος να τρεξεις να αγόρασεις
    +1

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο syrion Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια χαρα.νεο μελος οπως λεει ο τιτλος.καποιες γενικες πληροφοριες.ειμαι 17 και σε λιγους μηνες θα μπω στο χωρο της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης.η ζωη που εχω ειναι αρκετα καθηστικη ετσι λοιπον αποφασησα να αρχησω μολις φυγω για σπουδες ενα προγραμμα γυμναστικης-διατροφης να ''μεγαλωσει'' λιγο το σωμα μου.ειμαι γυρω στο 1.77 και ζηγυζω περιπου 55-57 κιλα.ειμαι πολυ αδυνατος και οτι και να φαω δεν παχαινω παρα το οτι εχω πολυ ορεξη και καποτε ειχα υψηλη χολιστερινη (γυρω στο 240).οποτε χρειαζομαι μερικες συμβουλες επειδη ειμαι εντελως ασχετος.δεν θελω να αρχησω σε γυμναστηριο γιατι το θεωρω αδικα λεφτα προτιμω μονος.επισης θα χρειαστω συμπληρωματα?και τι ειδους διατροφη-προπονηση ειναι καταλληλη για εμενα?
    αποκλειεται να κανεις σωστη διατροφη..πιστεψε με ολοι ετσι λεγαμε..ομως αν υπολογισεις της ημερισιες σου αναγκες και αρχισεις μια καλη διατροφη, θα βαλεις ευκολα κιλα
    Το γυμναστηριο φιλε μου ειναι οτι καλυτερο για να γυμναστεις..εκτος και αν ακουσες τους φιλους σου που πηγαν 1-2-3 μηνες το καλοκερι και δεν ειδαν αποτελεσματα με ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗ
    Για συμπληρωματα ειναι πολυ νωρις..πρωτα μαθε να γυμναζεσαι σωστα και να τρως και αν δεις οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα τοτε ισως παρεις καποιο συμπληρωμα
    Οταν λες μονος τι εννοεις ακριβως? εχεις καποιο εξοπλισμο σπιτι? επειδη και να εχεις πρωτα πρεπει να μαθεις καλα την τεχνικη των ασκησεων και να φτιαξεις ενα πολυ καλο προγραμμα..γι αυτοο διαβασε λιγο το φορουμ λιγο τα αρθρα και μετα αφου εχει αποριες ρωτα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-07-13 05:06 #4
    Banned
    Εγγραφή
    29-07-2013
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A1200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που θεωρείς το γυμναστηριο πεταμενα λεφτα ενω για συμπληρώματα είσαι έτοιμος να τρεξεις να αγόρασεις
    λογικα το σκεφτομαι γιατι να ριξω ενα σωρο λεφτα σε κατι που μπορω να το κανω μονος μου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-07-13 05:08 #5
    Banned
    Εγγραφή
    29-07-2013
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ανδρεας Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1



    αποκλειεται να κανεις σωστη διατροφη..πιστεψε με ολοι ετσι λεγαμε..ομως αν υπολογισεις της ημερισιες σου αναγκες και αρχισεις μια καλη διατροφη, θα βαλεις ευκολα κιλα
    Το γυμναστηριο φιλε μου ειναι οτι καλυτερο για να γυμναστεις..εκτος και αν ακουσες τους φιλους σου που πηγαν 1-2-3 μηνες το καλοκερι και δεν ειδαν αποτελεσματα με ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗ
    Για συμπληρωματα ειναι πολυ νωρις..πρωτα μαθε να γυμναζεσαι σωστα και να τρως και αν δεις οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα τοτε ισως παρεις καποιο συμπληρωμα
    Οταν λες μονος τι εννοεις ακριβως? εχεις καποιο εξοπλισμο σπιτι? επειδη και να εχεις πρωτα πρεπει να μαθεις καλα την τεχνικη των ασκησεων και να φτιαξεις ενα πολυ καλο προγραμμα..γι αυτοο διαβασε λιγο το φορουμ λιγο τα αρθρα και μετα αφου εχει αποριες ρωτα..
    μονος μου ναι.στο σπιτι που ειμαι οχι αλλα επειδη θα μετακινηθω σκεφτομαι να αγορασω εξοπλισμο ναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-07-13 05:10 #6
    Banned
    Εγγραφή
    29-07-2013
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A1200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που θεωρείς το γυμναστηριο πεταμενα λεφτα ενω για συμπληρώματα είσαι έτοιμος να τρεξεις να αγόρασεις
    ξαναδιαβασε το ποστ εχει ερωματικο μετα τη λεξη συμπληρωματα.ποτε δεν ειπα οτι θα τρεξω να αγορασω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-07-13 08:55 #7
    Προεπιλογή Απ: Νεο μελος χρειαζεται καθοδηγηση-προσανατολισμο
    Να σου πω και εγώ την άποψη μου, το γυμναστήριο κατά την γνώμη μου δεν είναι πεταμένα λεφτά έχει πιο πολλά όργανα για να γυμναστείς όπως πρέπει επίσης μπορείς να δεις και να μιλήσεις με κάποιους πιο έμπειρους για πιο ψαγμένα πράγματα, και ψαγμένα εννοώ για διάφορες ασκήσεις και άλλα πολλά, Γενικά συναναστρέφεσαι με κόσμο και δεν είναι μουντα, όσο για να πάρεις κιλά διάβασε εδώ στο Φόρουμ περί διατροφής φτιάξε μια στα μέτρα σου και με υπομονή το αποτέλεσμα θα έρθει, όσο για συμπληρώματα πιστεύω άρχισε εντατικά γυμναστική κάνα 2 μήνες και αναλόγως της απαιτήσεις χτυπάς και ένα συμπλήρωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-07-13 10:03 #8
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    καλως μας ηρθες!το γυμανστηριο καθε αλλο παρα πεταμενα χρηματα ειναι...μπορεις να βρεις πλεον γυμναστηριο με πολυ καλη τιμη...στο γυμναστηριο υπαρχουν πολλα οργανα πολλα βαρακια ελευθερα που σιγορα μπορεις να κανεις πιο πολλες ασκησεις..επισης υπαρχει ο γυμναστης που μπορει να σου βγαλει ενα προγραμμα και να σου δειξει σωστα τον τροπο εκτελεσης των ασκησεων αποφευγωντας τραυματισμους κτλ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-07-13 13:38 #9
    Banned
    Εγγραφή
    29-07-2013
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    τωρα ψαχνω διατροφη για εκτομορφους αλλα δεν βρισκω κατι.αν καποιος μπορει ας στειλει κανενα λινκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-07-13 14:39 #10

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    δεν θα βρεις κατι ετοιμο..δες τα βασικα υπολογισε θερμιδες και τα αλλα στοιχεια και δες παρομοιες διατροφες..εσυ θα την φτιαξεις αναλογα με το τι μπορεις να τρως καθε μερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-07-13 15:04 #11
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Φίλε μου, χωρίς να είμαι προσβλητικός (τελείως φιλικά στα λέω), αν θεωρείς το γυμναστήριο πεταμένα λεφτά, κακώς σκέφτεσαι και τη σωματική σου διάπλαση! Λάθος επάγγελμα διάλεξες! Επίσης, αν κάτι από τα δύο ήταν πεταμένα λεφτά (gym η συμπλήρωμα), δεν πιστεύω 1 από τους 1000 σοβαρά αθλούμενους, να σου απαντούσε το δεύτερο!

    Μήπως τελικά είναι ότι βαριέσαι το γυμναστήριο και όχι τα λεφτά; Γιατί για συμπλήρωμα δεν θα είχες κόλλημα. Το συμπλήρωμα, είναι αυτό που λέει η λέξη, ''συμπληρώνει'' τη διατροφή μας, που δεν μπορούμε να έχουμε σωστή για διάφορους λόγους (π.χ. χρόνος). Σίγουρα η διατροφή βοηθάει στο σώμα και θα κάνεις ένα ίσως φυσιολογικό σώμα, αλλά από μόνη της, δεν μπορείς να κάνεις κάτι αξιόλογο στο να βάλεις τα κιλά, όχι τουλάχιστον με το σκεπτικό που θες εσύ!

    Νομίζω πριν συνεχιστεί αυτή η συζήτηση με αυτά που θες, θα έπρεπε να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου. Αν όχι, η δική μου άποψη είναι, ότι αυτό που θες... δεν γίνεται!!!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-07-13 15:36 #12
    Banned
    Εγγραφή
    29-07-2013
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, χωρίς να είμαι προσβλητικός (τελείως φιλικά στα λέω), αν θεωρείς το γυμναστήριο πεταμένα λεφτά, κακώς σκέφτεσαι και τη σωματική σου διάπλαση! Λάθος επάγγελμα διάλεξες! Επίσης, αν κάτι από τα δύο ήταν πεταμένα λεφτά (gym η συμπλήρωμα), δεν πιστεύω 1 από τους 1000 σοβαρά αθλούμενους, να σου απαντούσε το δεύτερο!

    Μήπως τελικά είναι ότι βαριέσαι το γυμναστήριο και όχι τα λεφτά; Γιατί για συμπλήρωμα δεν θα είχες κόλλημα. Το συμπλήρωμα, είναι αυτό που λέει η λέξη, ''συμπληρώνει'' τη διατροφή μας, που δεν μπορούμε να έχουμε σωστή για διάφορους λόγους (π.χ. χρόνος). Σίγουρα η διατροφή βοηθάει στο σώμα και θα κάνεις ένα ίσως φυσιολογικό σώμα, αλλά από μόνη της, δεν μπορείς να κάνεις κάτι αξιόλογο στο να βάλεις τα κιλά, όχι τουλάχιστον με το σκεπτικό που θες εσύ!

    Νομίζω πριν συνεχιστεί αυτή η συζήτηση με αυτά που θες, θα έπρεπε να αναθεωρήσεις τις απόψεις σου. Αν όχι, η δική μου άποψη είναι, ότι αυτό που θες... δεν γίνεται!!!
    πως εβγαλες και εσυ το συμπερασμα οτι θεωρω τα συμπληρωματα το σημαντικοτερο παραγοντα αφου δεν ειπα ποτε κατι τετοιο?ειναι ερωτηση ρε παιδια.μετα τη λεξη συμπληρωματα εχει ερωτιματικο.οσον αφορα το γυμναστηριο ξερω 2 ατομα που τα κανουν ολα στο σπιτι τους(+καταλληλος εξοπλησμος) και σε δυο χρονια η και παραπανω τωρα δεν ξερω ακριβως εχουν θεαματικα αποτελεσματα.θεωρω το γυμναστηριο σαν συνολο ''πεταμενα'' λεφτα οχι ομως την ατομικη γυμναστικη χασιμο χρονου.εξαλλου σκεψου οτι το γυμναστηριο ειναι ουσιαστικα μια επειχηριση οπως το φροντηστηριο η μια σχολη πολεμικων τεχνων.προσθεσε επισης οτι ξερω ατομα που ξεκινισαν σε γυμναστηριο και ειναι ακομα λαπαδες.οχι οτι δεν ξερω και ατομα που πανε σε γυμναστηριο και εχουν αποτελεσματα.αλλα ειναι συγκρητικα πολυ λιγα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-07-13 15:45 #13
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια τον πηρατε απο τα μουτρα τον ανθρωπο. Προφανως δεν εχει εμπειρια και ρωτησε δυο πραγματα. Και γω δεν δινω λεφτα πλεον στα γυμναστηρια και κανω τις δυνατοτερες προπονησεις που εκανα ποτε στο σπιτι μου!

    Για την περιπτωση σου πιστευω οτι το γυμναστηριο ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις. Η γυμναστικη στο σπιτι ειναι εξαιρετικη μεν αλλα υπο συγκεκριμενες συνθηκες δε. Πρεπει να δεις αν το γουσταρεις ή οχι και ειναι κριμα να δωσεις ενα ποσο για εξοπλισμο και να τα παρατησεις, οταν με τα ιδια λεφτα μπορεις να πας 2 χρονια γυμναστηριο.
    Επισης πρεπει να αποκτησεις εμπειρια στην εκτελεση των ασκησεων, να μαθεις ποικιλια ασκησεων κλπ κλπ. Αυτα στο γυμναστηριο ειναι πιο ευκολα.

    Για τα αλλα που ρωτας, πρωτα μαθε να τρως σωστα , να γυμναζεσαι σωστα και μετα θα πρεπει να σε απασχολησουν τα συμπληρωματα.
    Οι εκτομορφοι θελετε πολυ φαγητό, οποτε υπολογισε ποσες θερμιδες θες για συντηρηση , αυξησε τεσ κατα 200-300 και ξεκινα.

    Στην πορεια κανεις καποιες αλλαγες αν χρειαστει.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-07-13 15:50 #14
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο syrion Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως εβγαλες και εσυ το συμπερασμα οτι θεωρω τα συμπληρωματα το σημαντικοτερο παραγοντα αφου δεν ειπα ποτε κατι τετοιο?ειναι ερωτηση ρε παιδια.μετα τη λεξη συμπληρωματα εχει ερωτιματικο.οσον αφορα το γυμναστηριο ξερω 2 ατομα που τα κανουν ολα στο σπιτι τους(+καταλληλος εξοπλησμος) και σε δυο χρονια η και παραπανω τωρα δεν ξερω ακριβως εχουν θεαματικα αποτελεσματα.θεωρω το γυμναστηριο σαν συνολο ''πεταμενα'' λεφτα οχι ομως την ατομικη γυμναστικη χασιμο χρονου.εξαλλου σκεψου οτι το γυμναστηριο ειναι ουσιαστικα μια επειχηριση οπως το φροντηστηριο η μια σχολη πολεμικων τεχνων.προσθεσε επισης οτι ξερω ατομα που ξεκινισαν σε γυμναστηριο και ειναι ακομα λαπαδες.οχι οτι δεν ξερω και ατομα που πανε σε γυμναστηριο και εχουν αποτελεσματα.αλλα ειναι συγκρητικα πολυ λιγα.
    Σύμφωνα με ότι έγραψες, αυτό κατάλαβα, όπως πολλοί φαντάζομαι. Όταν ρωτάς ότι τα χρειάζεσαι, εννοείται ότι σκέφτεσαι τη σημαντικότητα τους. Μπράβο στα παιδιά που το καταφέρνουν, αλλά για εξοπλισμό, μιλάς για πολυμηχάνημα, σωστά; Δουλίτσα κάνει, μέχρι εκεί. Και ποια είναι αυτά τα αποτελέσματα που θες; Ότι επιχείρηση και να είναι, αν δεν έχεις να δώσεις μερικά χιλιάρικα (αλλά έχεις για συνδρομή 100-200€ για ένα χρόνο) για τα σωστά μηχανήματα και ένα τεράστιο χώρο, δεν μπορείς να συγκρίνεις το γυμναστήριο με το σπίτι! Οι λαπάδες, απλά δεν είναι σοβαροί, δε μου λέει κάτι. Σίγουρα όμως, δεν θα δεις και τα ''καλά'' κορμιά του γυμναστηρίου, εύκολα στο... σπίτι! Ο μέσος σοβαρός αθλούμενος του σπιτιού, ποτέ δεν θα φτάσει τον αντίστοιχο στο γυμναστήριο! Αν ήταν έτσι, όλοι θα τη βγάζαμε στο σπίτι μας, σιγά μη τρέχαμε!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-07-13 16:33 #15
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Δεν είναι απαραίτητος ο "τεράστιος χώρος". Το δικό μου, βασισμένο σε ελεύθερα βάρη, οικιακό τζυμ είναι μικρότερο από 3x3μ. και, πλην ενός μηχανισμού κωπηλατικής, είναι κομπλέ και μπορεί να μου δώσει σοβαρότατα πρηξίματα και ολοκληρωμένες προπονήσεις ακριβώς όπως θα τις έκανα σε έναν επαγγελματικό χώρο. Ούτε θα σου κοστίσει πολλά χιλιάρικα. Με 1.200, άντε 1.500 ευρώ το πολύ ξεκινάς αμέσως κι από κει και πάνω ό,τι προσθέτεις σε πλάκες, με βάση τις ανάγκες σου και την πρόοδό σου. Αλλά όπως είπε και ο Πάνος, πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά πριν κάνεις αυτή την επένδυση. Θα είναι κρίμα μετά από μερικούς μήνες να βαρεθείς και να τα παρατήσεις, έχοντας σκάσει το χιλιαρικάκι (το οποίο θα σου εξασφάλιζε 4-5 ετήσιες συνδρομές σε κανονικό γυμναστήριο, που όπως και να το κάνουμε είναι και ένας πιο κοινωνικοποιημένος χώρος).
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία