Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 24-08-13 09:04 #1
    Προεπιλογή Η δική μου διατροφή.
    Καλημέρα σε όλους. Παραθέτω τη διατροφή που έφτιαξα τις τελευταίες ημέρες διαβάζοντας στο forum διάφορες γνώμες.
    Επέστρεψα από διακοπές και τώρα πάλι τα κεφάλια μέσα. Να υπενθυμίσω οτι επισκεφτόμουν διαιτολόγο μέχρι πριν τις διακοπές ο οποίος όμως δε με άφησε ικανοποιημένη. Σκέφτομαι να ακολουθήσω το πρόγραμμα γυμναστικής μου (4-5 προπονήσεις την εβδομάδα) και ένα πρόγραμμα που θα βγάλω η ίδια, οπότε κάθε συμβουλή σας ευπρόσδεκτη.

    Πρωινό: τοστ ολικής με 2 φέτες γαλοπούλας ή 2 αυγά με cottage
    Ενδιάμεσο: ένα γιαούρτι 2% με 2-3 καρύδια ή 1 ξινόμηλο
    Μεσημεριανό: Σαλάτα με τόνο / κοτόπουλο/ αυγό/ μπιφτέκι/ ψάρι και λίγο ρύζι ή μια πατάτα βραστή, μια μέρα όσπριο και μια λαδερό μαγειρεμένα με προσοχή
    Ενδιάμεσο: 1 φρούτο ή 2 φέτες γαλοπούλα με μια κουταλιά cottage
    Βραδυνό: Σαλάτα με τόνο / κοτόπουλο/ αυγό/ μπιφτέκι/ ψάρι ή μια φέτα ψωμί και cottage και τις μέρες που θα έχω όσπριο ή λαδερό γιαούρτι με 2 φρούτα.

    Πως σας φαίνεται;;
    θέλω να είναι υποθερμιδικό το πρόγραμμά μου μιας και έχω ποσοστό λίπους 32% αλλά να βγάζω τη μέρα..
    με το διαιτολόγο και τη διατροφή που ακολουθούσα ζαλιζόμουν και δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου μετά το γυμναστήριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-08-13 10:21 #2
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα?
    Καλό θα ήταν υο γιαούρτι νΑ το βγάλεις και να το βάλεις το βραδυ επειδη έχει μέσα καζεΐνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-08-13 11:08 #3
    Το avatar του χρήστη Deathless

    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    70
    Προεπιλογή
    Καλο θα ηταν να μην βαζεις πολλα αλλαντικά μεσα στην μερα.προτιμησε να βαζεις την γαλαπουλα το πρωι κ στο ενδιαμεσο πριν το βραδυνο βαλε τα αυγα.
    Επισης καλο θα ηταν στο βραδυνο να βγαλεις το φρουτο κ να παιξεις με σαλατα κ κρεας.
    Κατα τα αλλα σε γενικες γραμμες δεν ειναι ασχημο
    Train Smart...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-13 11:26 #4
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

    Συμπλήρωμα όχι δεν παίρνω. Λέτε να ξεκινήσω;;

    Το φρούτο οκ θα το βγάλω.
    Μέλι μπορώ να βάζω στο γιαούρτι;
    Πάω να ψάξω για την καζεϊνη! Πρώτη φορά την ακούω!

    Επίσης πόσα αυγά με "παίρνει" σύνολο την εβδομάδα;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-13 11:42 #5
    Το avatar του χρήστη Deathless

    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    70
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zamaria Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

    Συμπλήρωμα όχι δεν παίρνω. Λέτε να ξεκινήσω;;

    Το φρούτο οκ θα το βγάλω.
    Μέλι μπορώ να βάζω στο γιαούρτι;
    Πάω να ψάξω για την καζεϊνη! Πρώτη φορά την ακούω!

    Επίσης πόσα αυγά με "παίρνει" σύνολο την εβδομάδα;;
    Δεν ξερω ποσα χρονια γυμναζεσαι αλλα το πιθανοτερο ειναι οτι δεν το χρειαζεσαι το συμπληρωμα στη φαση που εισαι.
    1 κουταλακι του γλυκου μελι στο ενδιαμεσο μεταξυ πρωινου κ μεσημεριανου νομιζω εισαι οκ.Γενικως προσεξε με τα φρουτα γιατι εχουν αρκετη ζαχαρη (οχι να μην τρως καθολου αλλα να μην τρως κ 5 φρουτα τη μερα)
    Για πριν τον υπνο θα μπορουσες να βαλεις μια καζεινη γιατι γνωμη μου ειναι οτι το γιαουρτακι πριν τον υπνο θα σε "θολωνει" κ δεν νομιζω οτι το θελεις.Αμα εκανες ογκο κανενα θεμα.Γενικως κ τα γαλακτοκομικα να τα προσεχεις στις ποσοτητες.
    Αυγα μπορεις να τρως οσα θελεις (ασπραδια) με τους κροκους ειναι το θεμα ,1 εως 2 ολοκληρα ειναι οκ (τη μερα)
    Train Smart...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-13 12:09 #6
    Το avatar του χρήστη dimitrispump

    Εγγραφή
    02-07-2010
    Περ.
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    στο πρωινο θα εβγαζα το τοστ εγω και θα εκανα καποιο πιτακι με ασπραδια 4 ενα κροκο και 50 γραμμαρια βρωμη και λιγο μελι απο πανω και θα εισαι πιο καλυτερα παρα τα αλλαντικα και ψωμι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-08-13 13:24 #7
    Προεπιλογή
    Και μιά καλή αθλητική πολυβιταμίνη με μέταλλα πότε δεν έβλαψε κανέναν

    Καλή επάνοδο και καλό κουράγιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-08-13 14:06 #8
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση!!

    Θα δοκιμάσω κι αυτό με το πιτάκι, έχω ήδη βρει τη συνταγή
    Με την καζεϊνη έχω μπερδευτεί λίγο αλλά θα διαβάσω περισσότερο για το βραδυνό μου.

    Γυμναστήριο δεν πήγαινα ποτέ, μόνο yoga έκανα αλλά μαζεύτηκαν τα κιλά δυστυχώς και πρέπει να το πάρω σοβαρά. Μάιο ξεκίνησα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-08-13 14:25 #9
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Δεν χρειαζεται να μπερδευεσαι με πραγματα χωρις ουσια για το επιπεδο σου αυτη τη στιγμη.
    Η καζεινη ειναι ενα ειδος πρωτεινης που βρισκεται στα γαλακτοκομικα και ειναι αργης απελευθερωσης αρα ιδανικη για καποιο γευμα οταν το επομενο γευμα ειναι σε μεγαλη χρονικη αποσταση. Πχ για το βραδυνο . Εγω τη βαζω και το πρωι οταν ειμαι εκτος γραφειου και δεν εχω την ευχερεια για πολλα γευματα.
    Γαλακτοκομικα να τρως 2 μεριδες τη μερα εσεις οι γυναικες λογω οστεοπορωσης το χρειαζεστε. Τωρα με 32% λιπος , το θολωμα μου ακουγεται λιγο αστειο. Πεσε στο 18-20% και τοτε μπορει να σε απασχολησει, μπορει και οχι.
    Για μενα προσπαθησε να εχεις ποικιλια στα γευματα σου για να μην βαριεσαι.
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-09-13 23:34 #10
    Προεπιλογή Help k dw mia
    http://forum.bodybuilding.gr:8081/sh...023#post741023

    Γεια.. θα θελα κ γώ μια βοήθεια αμα ξέρει κανείς θα το εκτημούσα
    Απάντηση με παράθεση