Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 23-08-13 16:07 #1
    Προεπιλογή Αιμοσπερμια.
    Εχθες το παρατηρησα,ηταν σε εντονο ροζ χρωμα.Μετα απο ενα ψαξιμο στο νετ ειδα οτι μπορει να προκαλειται και απο τον προστατη.Μπορει να ειναι βλακεια,αλλα ηταν η 2η ημερα που επαιρνα ΖΜΑ,υπαρχει περιπτωση να εχει σχεση αυτο?Ειμαι 44,παιρνω συμπληρωματα χρονια,εχω ξαναπαρει ΖΜΑ χωρις να δω κατι αναλογο.
    Εχει κανενας αλλος περιστατικο αιμοσπερμιας ποτε στη ζωη του?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-13 16:29 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    περιστατικο παρομοιο δν ειχα αλλα μπορω να πω σιγουρα οτι δν ειναι απο ZMA οσα εχουν μεσα δε σχετιζονται με το συστημα εκει κατω.το καλυτερο θα ηταν μια εξεταση. ο προστατης βεβαια εχει κ αλλα συμπτωματα οπως συχνοουρια τσουκσιμο καθως και πολυ μειωμενη πιεση στην εξοδο των ουρων.αν υπαρχει κ κατι απο τα παραπανω καλο θα ηταν να το κοιταξετε σε γιατρο.μην ειναι νεφρικο το θεμα μονο
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-09-13 14:28 #3
    Προεπιλογή
    Αιμοσπερμία παρατηρείται και αν έχεις κατεβάσει βουβωνοκήλη, ψηλαφίσου και βήχε μήπως πέταξες κανένα καρουμπαλάκι χαμηλά στην κοιλιακή χώρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-09-13 17:18 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Δεν είναι κατι ασυνήθιστο και μπορεί να συντρέχουν πολλοι και διαφορετικοι παράγοντες , απο κάποια φλεγμονη στον προστάτη η στην ουροδόχο κύστη και γενικά στο ουροποιητικό σύστημα , ουρολιθίαση , η μετα απο κάποια βιοψία στον προστάτη όπου εμφανίζετε αίμα για κάποιες μέρες

    καλό είναι μια καλλιέργεια ούρων και σπερματογράφημα ώστε να εξεταστεί το σύμπτωμα , στην καλλιέργεια ούρων θα φανεί οτιδήποτε υπάρχει στο σύστημα , όπως σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα και οτιδήποτε άλλο θα φανεί στην καλλιέργεια

    απο κεί και πέρα παρατηρείς αν συνδέονται και άλλα συμπτώματα , όπως τσούξιμο , επώδυνη ούρηση , κάποιο αφύσικο πρήξιμο η φλεγμονη στην περιοχή όπου μπορεί να προήλθε απο κάποια μόλυνση

    επίσης και η προστατίτιδα μπορεί να προκαλέσει αιμοσπερμία και εφόσον γίνουν οι πιο επικρατέστερες Βασικες εξετάσεις (καλλιέργεια ούρων ) μετα γίνετε και εξέταση σπέρματος
    συνήθως υποχωρούν τα συμπτωματα και είναι παρωδικα αν συνεχιστούν πάνω απο μήνα τότε θέλουν περαιτέρω διερεύνηση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-01-19 08:55 #5
    Προεπιλογή
    Να γράψω και εγώ τον πόνο μου, είχα επίσης αιμοσπερμία και ήταν αποτέλεσμα μιας προστατίτιδας (το έφαγα το δαχτυλάκι μου στα 39), 28 μέρες αντιβίωση (20+8 τελευταίες μια διαφορετική) και είμαι από αυτούς που δεν παίρνουν ούτε ντεπόν, το τραγικό στις 16 μέρες αντιβίωσης έκανα επιδιδυμίτιδα, παρόμοιος πόνος με blue balls αν έχετε ακουστά, ο γιατρός μου λέει πάγο στους όρχεις, αντιφλεγμονώδη και κόβω την 1η αντιβίωση και πάω στην 2η επί χ 2 (σύνολο 32 μέρες αντιβίωσης), πλέον είμαι στις 26 μέρες και σχεδόν μηδενική βελτίωση, χωρίς γυμναστήριο εννοείται από 21 Δεκέμβρη. Το τραγικό είναι ότι η επιδιδυμίτιδα εμφανίστηκε κατευθείαν μετά από δυνατό φτάρνισμα κατά το οποίο είχα και πόνο στη βουβωνοκήλη από την ίδια μεριά με τον παθών όρχι και διάβασα πως είναι δυνατόν να εμφανιστεί από κήλη χαμηλά η οποία πιέζει το κανάλι της επιδιδυμίτιδας.
    Ο λόγος που τα γράφω είναι μπας και είχε κάποιος επιδιδυμίτιδα και αν συνοδευόταν από πόνο στην περιοχή της βουβωνοκήλης, έχω κάνει επέμβαση την απέναντι μεριά πριν 6-7 χρόνια και ξέρω πως αυτές πάνε πακέτο, 99% αν κάνεις την μια μεριά κάνεις και την αντιδιαμετρικά απέναντι. Ο γιατρός επιμένει ότι είναι πόνος στους λεμφαδένες, θα τον ξαναδώ από βδομάδα που θα έχω τελειώσει με τα φάρμακα. Εφόσον μου έκανε υπέρηχο θα φαινόταν εκεί αν έχω κήλη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-01-19 18:18 #6
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Μπορεί να ειναι κ μια απλη ουρολοιμωξη,ή απλα να ειναι μετα απο πιεση που προκαλειται απο συνευρεση. Μια καλλιεργεια ομως κ ενας υπερηχος κατω κοιλίας θα ηταν καλο να γινουν.
    Απάντηση με παράθεση